ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona gadno napada i srednjovječne

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kic Fri 13 Mar - 8:22


https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/koronavirus-najnovije-preporuke/

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kaya Fri 13 Mar - 8:24

vuksadinare wrote:kod janeza eksaliralo...bice svasta......
I u hrvatskoj će eskalirati, pa onda dalje.
Cijela europa je pokazala da je potpuno nesposobna zaustaviti zarazu, imaju sreću da im nije došlo još nešto smrtonosnije. Uostalom ni emigrante ne mogu zaustaviti par godina. Tu je dokazano da samo stroge mjere pale kao u kini a njima danima prolaze, izlaze i odlaze ljudi preko granica i iz kućnih karantena. Tako je jučer zaraženi sroljo s kćerkom isto zaraženom došao u dječju bolnicu na vađenje krvi i nikom nije rekao da su zaraženi. Sad kad za 10 klekne bolnica i doktori tko će ih liječiti. Ja bi ga zatvorila sad na 12 godina. A i ovi s rakijom, lukom za slobodan protok zaraženih  mi već lagano idu na jetra...
Nije tu nitko u panici pa da male debile treba upozoravati da peru ruke i da se radi o gripici nego vide ljudi da eu vlade nisu sposobne zaustaviti ništa pa kupe valjda 5 kila brašna i ulja i misle jebite si mater, neće biti ni hrane a koronu ću i tako dobiti...


Last edited by kaya on Fri 13 Mar - 8:28; edited 1 time in total
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:27

evo citam..je'l vi vjerujete da u crnoj gori i na kosovu nema zarazenih?..ispast ce crnogorci i albanci najpametniji...ako i imaju zarazenih ono izolirali su ih tako da ni vijest ne smije procuriti...crnogorci se hvale kako im turizam tek nesto malo pao u odnosu na proslu godinu u ovo vrijeme...milu se jebe za koronu samo da ne manjka love...mogu doc svi zarazeni ali ce im potvrditi da boluju od obicne prehlade...kao sto to sad cine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kaya Fri 13 Mar - 8:29

vuksadinare wrote:evo citam..je'l vi vjerujete da u crnoj gori i na kosovu nema zarazenih?..ispast ce crnogorci i albanci najpametniji...ako i imaju zarazenih ono izolirali su ih tako da ni vijest ne smije procuriti...crnogorci se hvale kako im turizam tek nesto malo pao u odnosu na proslu godinu u ovo vrijeme...milu se jebe za koronu samo da ne manjka love...mogu doc svi zarazeni ali ce im potvrditi da boluju od obicne prehlade...kao sto to sad cine
Uzalud, past će im bolnički sustav kada se proširi...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:29

jebe im se..na papiru sluzbeno pise da nema zarazenih..realnost je vjeroatno nesto drugo...i sad jbg onaj tko hoce kao turist putovati a zdrav je..doci ce tamo gdje sluzbeno nema zarazenih...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by jastreb Fri 13 Mar - 8:29

kaya wrote:
vuksadinare wrote:  A i ovi s rakijom, lukom  mi već lagano idu na jetra...
Meni idu odavno.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kaya Fri 13 Mar - 8:35

Rijetko koje kd mi je odvratnije od namjernog širenja zaraznih bolesti. I zakonodavcu pa je valjda zato kazna do 11 godina mislim . I jasno mi je da su takve u dubrovačkoj republici ubili odmah. Baš odvratno djelo...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kaya Fri 13 Mar - 8:36

jastreb wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:  A i ovi s rakijom, lukom  mi već lagano idu na jetra...
Meni idu odavno.
Meni jako, ono gadit su mi se počeli.
Jer im osjećaj da bi ti širili i kugu namjerno i vikali pa šta...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:38

kaya wrote:Rijetko koje kd mi je odvratnije od namjernog širenja zaraznih bolesti. I zakonodavcu pa je valjda zato kazna do 11 godina mislim . I jasno mi je da su takve u dubrovačkoj republici ubili odmah. Baš odvratno djelo...
lik je jos direktor i to u stranoj kompaniji...i ocito sistem..'boli me kurac za druge moje dupe je vazno'..ja bi bas za primjer dao ime i prezime lika da vidimo tko je...eto nekidan su s ei oni talijani neodgovorno ponjeli kad su dosli iz ancone u split..boli ih kurac za nas ovdje nije njihova drzava...tako da me ne bi cudilo da je i taj lik stranac...u srbiji je onaj zarazeni kinez neodgovorno dolazio na posoa tedan dana a znao je da ima koronu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:43

gdje nam je nestao predsjednik zoki?..zar n ne bi trebao biti moralna vertikala i javiti si da da koju rijec nade,utjehe,poruke..vidim da su se manje vise javili svi predsjednici i premijeri u drugi drzavama a ovaj zackomio..sve sto je napravio ovih dana maknuo je biste...a o koroni ni rijeci
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kaya Fri 13 Mar - 8:46

vuksadinare wrote:
kaya wrote:Rijetko koje kd mi je odvratnije od namjernog širenja zaraznih bolesti. I zakonodavcu pa je valjda zato kazna do 11 godina mislim . I jasno mi je da su takve u dubrovačkoj republici ubili odmah. Baš odvratno djelo...
lik je jos direktor i to u stranoj kompaniji...i ocito sistem..'boli me kurac za druge moje dupe je vazno'..ja bi bas za primjer dao ime i prezime lika da vidimo tko je...eto nekidan su s ei oni talijani neodgovorno ponjeli kad su dosli iz ancone u split..boli ih kurac za nas ovdje nije njihova drzava...tako da me ne bi cudilo da je i taj lik stranac...u srbiji je onaj zarazeni kinez neodgovorno dolazio na posoa tedan dana a znao je da ima koronu
Gle, poznato je da neki ljudi, zaraženi, žele zaraziti druge. Pošto je to gnjusno kazneno djelo kazna je takva, ali ne sprovodi se. Ja bi ih ubila hebeš mi sve.
Moja mama je u jugi radila u zaraznoj neko vrijeme, tbc bolesnici od tuberkuloze su im bježali vani i pljuvali, pili kave po lokalima da zaraze druge. Znači zna se da su skloni tome. Pa ja im daskama zakucala stan. Pa zato su kinezi ulazili u stanove i na silu provjeravali jesu zaraženi, otvaraj i toplomjer i probaj izaći vani ako jesi.
A tu im daju na volju da se šetaju. Zato su u pandemiji uostalom..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:51

kaya wrote:
vuksadinare wrote:
kaya wrote:Rijetko koje kd mi je odvratnije od namjernog širenja zaraznih bolesti. I zakonodavcu pa je valjda zato kazna do 11 godina mislim . I jasno mi je da su takve u dubrovačkoj republici ubili odmah. Baš odvratno djelo...
lik je jos direktor i to u stranoj kompaniji...i ocito sistem..'boli me kurac za druge moje dupe je vazno'..ja bi bas za primjer dao ime i prezime lika da vidimo tko je...eto nekidan su s ei oni talijani neodgovorno ponjeli kad su dosli iz ancone u split..boli ih kurac za nas ovdje nije njihova drzava...tako da me ne bi cudilo da je i taj lik stranac...u srbiji je onaj zarazeni kinez neodgovorno dolazio na posoa tedan dana a znao je da ima koronu
Gle, poznato je da neki ljudi, zaraženi, žele zaraziti druge. Pošto je to gnjusno kazneno djelo kazna je takva, ali ne sprovodi se. Ja bi ih ubila hebeš mi sve.
Moja mama je u jugi radila u zaraznoj neko vrijeme, tbc bolesnici od tuberkuloze su im bježali vani i pljuvali, pili kave po lokalima da zaraze druge. Znači zna se da su skloni tome. Pa ja im daskama zakucala stan. Pa zato su kinezi ulazili u stanove i na silu provjeravali jesu zaraženi, otvaraj i toplomjer i probaj izaći vani ako jesi.
A tu im daju na volju da se šetaju. Zato su u pandemiji uostalom..
evo jucer citao u vecernjaku i sad se pokazalo npr.kolika je gnjida od covjeka ona maja šuput...jebe joj se za druge ona place sto ce biti sa njom i njneim poslom...'razumna sam,ali strahujem vise nego ostali'...

http://www.vecernjilist.hr/showbiz/maja-suput-se-suocava-s-velikim-gubitkom-razumna-sam-osoba-ali-strahujem-vise-nego-ostali-1385098
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:52

https://m.vecernji.hr/showbiz/maja-suput-se-suocava-s-velikim-gubitkom-razumna-sam-osoba-ali-strahujem-vise-nego-ostali-1385098
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 8:54

'ako sam ja zarazena bit ces i ti muzu,ides sa mnom'...strasno,prestrasno...ovoj tko d gažu jebt mu mater
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by kaya Fri 13 Mar - 9:00

vuksadinare wrote:'ako sam ja zarazena bit ces i ti muzu,ides sa mnom'...strasno,prestrasno...ovoj tko d gažu jebt mu mater
Pazi u tu gnjusnu grupaciju ulaze i ovi naši gastarbajteri i drugi koji iz zaraženih područja idu doma vidjeti djecu ili mamu i zaraziti njih deset usput. I još kukaju mrcine da im ne daju da prođu. Takvi su proširili bolest i ovi koji bježe iz italije.
Namjerno širenje zarazne bolesti jednako je ubojstvu ali gadljivije.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by Guest Fri 13 Mar - 9:24

vuksadinare wrote:gdje nam je nestao predsjednik zoki?..zar n ne bi trebao biti moralna vertikala i javiti si da da koju rijec nade,utjehe,poruke..vidim da su se manje vise javili svi predsjednici i premijeri u drugi drzavama a ovaj zackomio..sve sto je napravio ovih dana maknuo je biste...a o koroni ni rijeci

Zoka je na PantoFcaku ... miruje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 9:42

Sovak wrote:
vuksadinare wrote:gdje nam je nestao predsjednik zoki?..zar n ne bi trebao biti moralna vertikala i javiti si da da koju rijec nade,utjehe,poruke..vidim da su se manje vise javili svi predsjednici i premijeri u drugi drzavama a ovaj zackomio..sve sto je napravio ovih dana maknuo je biste...a o koroni ni rijeci

Zoka je na PantoFcaku ... miruje.
u ustavu ne pise nist o koroni a on se drzi ustvnih oblasti pa sto ce se onda javljati Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by veber Fri 13 Mar - 9:47

mortal wrote:
veber wrote:
mortal wrote:dobila na fejsu-






[ltr]Dragi prijatelji i sugrađani !

Od jedne vrlo drage prijateljice dobili smo malo korisnih informacija vezano uz coronavirus o kojem svakodnev no slušamo. Naša draga prijateljica radi na Medicinskom fakultetu, a informacije su dobivene od gospodina koji je angažiran na istraživanju virusa pneumonije Wuhan.

Rečeno nam je da je osnovna stvar po kojoj se coronavirus razlikuje od uobičajene prehlade ili gripe, što ne curi nos i nema ispljuvaka, već je karakteriziran suhim kašljem, bez curenja iz nosa.

Virus Wuhan nije otporan na toplinu i bit će ubijen na temperaturi od 26-27 stupnjeva. Stoga pijte više tople vode. Možete reći svojim prijateljima i rođacima da piju više tople vode da to spriječe i biti vani na direktnom suncu. Pijenje tople vode/čaja je učinkovito za sve viruse, Ne koristiti led i napitke iz hladnjaka.

Savjet liječnika o koronavirusu:

1. Velike je veličine (stanica ima promjer oko 400-500nm), tako da bi je bilo koja normalna maska ​​(ne samo funkcija N95) trebala filtrirati. Međutim, kad netko zaražen kihne pred vama, proći će 3 metra (oko 10 stopa) prije nego što padne na zemlju i više ne leti.

2. Kada virus padne na metalnu površinu, živjet će najmanje 12 sati. Stoga zapamtite da ako dođete u kontakt s bilo kojom metalnom površinom, temeljito operite ruke sapunom.

3. Virus može ostati aktivan na tkivu 6-12 sati. Normalno sredstvo za pranje rublja treba ubiti virus. Za zimsku odjeću koja ne zahtijeva svakodnevno pranje, možete je staviti na sunce da ubije virus.

Podaci o simptomima upale pluća izazvanog coronavirusom:

1. Prvo će zaraziti grlo, a zatim će se grlo osjećati kao suho grlo koje će trajati 3 do 4 dana

2. Tada će se virus stopiti u nazalnoj tekućini i uroniti u dušnik i ući u pluća, uzrokujući upalu pluća. Ovaj će postupak trajati 5 do 6 dana.

3. S upalom pluća dolazi do visoke temperature i poteškoća s disanjem. Nazalnost nosa nije poput uobičajenog. Osjetit ćete se kao da se utapate u vodi. Važno je odmah potražiti liječničku pomoć ako imate ovaj osjećaj.

O prevenciji:

1. Najčešći način da se zarazite je dodirivati predmete u javnosti, pa morate često prati ruke. Virus može živjeti na vašim rukama samo 5-10 minuta, ali mnoge se stvari mogu dogoditi za tih 5-10 minuta (možete nesvjesno trljati oči ili nos).

2. Osim što često perete ruke, možete grgljati Betadine( jod) kako biste uklonili ili smanjili klice dok su još u grlu (prije nego što odu prema plućima).

Ljudi, budite vrlo oprezni i pijte puno vode.[/ltr]





















[ltr]Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 JkW_VfggDwd[/ltr]













dobila/pročitala si na fejsu?
to je neki medicinski portal?
ne nego branitelji i Hrvati ali nas ima raznih profila
dobila u poruci od zemljaka
.. brine o meni :-)
eto, barem netko.
odjebite fejs, forume, portale. i ostale gluposti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by veber Fri 13 Mar - 9:54

vuksadinare wrote:gdje nam je nestao predsjednik zoki?..zar n ne bi trebao biti moralna vertikala i javiti si da da koju rijec nade,utjehe,poruke..vidim da su se manje vise javili svi predsjednici i premijeri u drugi drzavama a ovaj zackomio..sve sto je napravio ovih dana maknuo je biste...a o koroni ni rijeci
a, kaj bi trebao? recitirati poeziju?
nakon onog kamenjarca skupljača nekretnina, napokon imamo odgovornog i stručnog ministra zdravstva.
čovjek je napravio sve unutar svojih ovlasti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 9:57

veber wrote:
vuksadinare wrote:gdje nam je nestao predsjednik zoki?..zar n ne bi trebao biti moralna vertikala i javiti si da da koju rijec nade,utjehe,poruke..vidim da su se manje vise javili svi predsjednici i premijeri u drugi drzavama a ovaj zackomio..sve sto je napravio ovih dana maknuo je biste...a o koroni ni rijeci
a, kaj bi trebao? recitirati poeziju?
nakon onog kamenjarca skupljača nekretnina, napokon imamo odgovornog i stručnog ministra zdravstva.
čovjek je napravio sve unutar svojih ovlasti.
pa ok je ministar...no predsjednik se mora oglasiti...ako se oglasio predsjednik italije koji isto nema nekih ovlasti,predsjednik austrije,srbije,troclano predsjednistvo u bh-a.predsjednik slovenije,hrpa premijera i presjendika..onda sto ne bi i zoki...moze rece rijeci utjehe,ohrabrenja zar stalno ne govorimo d apredsjednik mora biti moralna vertikala
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by vuksadinare Fri 13 Mar - 9:58

...zokija boli kurac...dobio je sto je dobio i sad moze na spavanac...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99097
2015-09-08


Back to top Go down

Korona gadno napada i srednjovječne  - Page 2 Empty Re: Korona gadno napada i srednjovječne

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum