ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 08:51

A ne znam, Abene, iz moje perspektive ova pandemija razotkriva pravo lice kapitalizma... Eto, Spanjolska je sve svoje privatne bolnice stavila.pod drzavni nadzor, Hrvataka bi mogla pocrkati od gladi jer ovisi o uvozu, a ovisi o uvozu jer domaca proizvodnja hrane unistena kapit. logikom. A vidljivo je i kako kapitalisti sada mole drzavu da im spasi biznis javnim novcem ... jer se trziste odlicno samoregulira... Tako da... badava ti krecis. Pametnom dosta.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 08:52

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
kako je preživjela potres u Nepalu i kako je obradila svoje traume iz tog događaja-

mada malo je teško štivo zapravo ne znam zaš ga spominjem sad, zaboravi bolje..

Utrnula sam ono sto se dalo utrnuti..  Ne mogu vise hodati svim tim info kaosom pa cu i one korisne stvari, na koje bih sigurno naisla, ostaviti izvan dosega. Rasterecujem um.

to meni treba, povratak u japanski no mind..

Denkverbot - Page 34 2Wgq


Okej. Ala boh. :)/Nisam.nista spavala, ne mogu se prosetati. Odoh na balkon svirat' didz. :)


Ciao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 3/24/2020, 09:20

Evo pogleda s moje terase:
Denkverbot - Page 34 20200310

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/24/2020, 09:28


naaajs!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 09:34

violator wrote:
ebenica wrote:ljudi počinju svoi put u trbuhu kao i alien, hrane se domaćinom kao i alien, cijeli život im je obilježen sjebavanju drugih aliena, onih na kojima su parazitirali kod rođenja i djetinjstva njih se riješe po domovima ili jednostavno ignoriranjem...kai ima toliko simpatično kod parazita?


Ljudi, poput ostalog zivog svijeta, slijede bioloske zakone koji se ispoljavaju na dva nacina, potreba za hranom i potreba za razmnozavanjem (osiguravanje teritorija i privlacenje zenki/muzjaka). Nisam pisala "pravila igre".

Bioloski gledano, to je put svake vrste na ovoj planeti i svakog " clana" te vrste.

Sto se desava sa starijim, onemocalim lavom, zebrom, medvjedom? A slonicom, majmunom? Neke su vrste coporativne, dakle, skrbe jedni o drugima. Neke nisu. Ljudi su, ocito, coporativna vrsta. Zato i imamo razvijenu empatiju. Necu konstantno vaditi taj argument o ljudima kao parazitima jer i mi smo dio te prirode i kroz nas djeluju bioloski zakoni ovoga svijeta. Dakle, i mi sami pridonosimo (ne)ravnotezi planete. Ako volim ovu planetu i zivi svijet na njoj, odnosno, prihvacam taj zivi svijet takav kakav jest, trsko da mogu o ljudima misliti sve najgore. Jer ima i onih koji brinu o svojim starijim, onemocalim clanovina. Ima i onih koji pomazu.



Uostalom, i da je vecina bezdusna, uvijek i samo je bitno kako se ja postavim. Kako ja djelujem. A ljudi slicnih nazora i djelovanja uvijek se nekako povezu. I djeluju.

I nece ovaj svijet nastaviti zato sto ce losi odjednom postati dobri, nego zato sto ce dobri postati jos bolji, kako veli jedna moja poznanica.  :)

to i kažem, možemo se tješit' koliko god hoćemo, jednostavno smo životinje, većina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 09:35

violator wrote:
ebenica wrote:Denkverbot - Page 34 20200310

Jesi li ti dobro? Cini mi se da si spomenuo da si iz Zga...
ne razumijem? to je slikano u 7 ujutro na mojoj terasi, podsljemenska zona, puno šume i zelenila. da iz zagreba sam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/24/2020, 09:36

violator wrote:A ne znam, Abene, iz moje perspektive ova pandemija razotkriva pravo lice kapitalizma... Eto, Spanjolska je sve svoje privatne bolnice stavila.pod drzavni nadzor, Hrvataka bi mogla pocrkati od gladi jer ovisi o uvozu, a ovisi o uvozu jer domaca proizvodnja hrane unistena kapit. logikom. A vidljivo je i kako kapitalisti sada mole drzavu da im spasi biznis javnim novcem ... jer se trziste odlicno samoregulira...  Tako da... badava ti krecis. Pametnom dosta.


španjolska je nacionalizirala bolnice, i to pokaživo provo lice kapitalizma? kako?


hrvatska bi mogla umirati od glodi, i to pokaživo provo lice kapitalizma? kako?


kapitalisti molu šolde od države, i to pokaživo lice kapitalizma? kako?


https://reason.com/2020/03/15/tired-there-are-no-libertarians-in-a-pandemic-wired-there-are-only-libertarians-in-a-pandemic/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/24/2020, 09:49

mativka wrote:Evo pogleda s moje terase:
Denkverbot - Page 34 20200310
isuse, smrt prirode

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/24/2020, 09:51

zaraze, potresi, ratovi, sve je to šansa za diktatore




The album's concept focuses on an individual who means to do good using political power. He finds himself tempted to abuse the power, as have all of those who have come before, and ultimately becomes what he fought against.




You may not have all you want or you need
All that you have has been due to my hand,
It can change, it can stay the same,
Who can say, who can make their claim.

The situation we are in at this time
Neither a good one, nor is it so unblest
It can change, it can stay the same,
I can say, I can make my claim.
Hail ........ Hail ........ Hail.

Unity's strength and all must be as one,
Confidence in you hope will reflect in me
I think everyone not as my nation for
You are my people and there must be no change.
It can change, it can stay the same
I can say, I can make my claim.

Hail ........ Hail ........ Hail.
Hail to Power and to Glory's way.

Day by day.

You may not have all you want or you need
All that you have has been due to my hand,
It can change, it can stay the same,
Who can say, who can make their claim.

Unity's strength and all must be as one,
Confidence in you hope will reflect in me
I think everyone not as my nation for
You are my people and there must be no change.
It can change, it can stay the same
I can say, I can make my claim.

Hail ........ Hail ........ Hail.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 09:53

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:Denkverbot - Page 34 20200310

Jesi li ti dobro? Cini mi se da si spomenuo da si iz Zga...
ne razumijem? to je slikano u 7 ujutro na mojoj terasi, podsljemenska zona, puno šume i zelenila. da iz zagreba sam.
Denkverbot - Page 34 20180210
pogled iz podnožja, moja kuća je zadnja na vrhu. (slikano prije dvije godine.)


Denkverbot - Page 34 20200311
pogled s vrha, slikano danas.

proljeća su najljepša.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/24/2020, 09:54


previše informacija kola, treba baš filter upotrijebiti s toliko bombardiranja..

države koje su ulagale u opremu u respiratore i krevete, bolje prolaze u svemu ovome, ovo će sve utjecati da se svi okrenu pripremi u tom smjeru i ubuduće, tako da se nadam da će ovo sveskupa što prije stati samo-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 10:10

ebenica wrote:

proljeća su najljepša.
Denkverbot - Page 34 20190410

Denkverbot - Page 34 20180610
ovdje sam premlatio psa jer mi ide na živce, leži k'o mrtav jer imam jak udarac kad sam ljut od rakije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 19:16

violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:


:D


A ne bih imala ni ja na ove izljeve.

šteta.


Zasto? Da imas razloga za nove izljeve?

Bit ce nije Aben jedini seronja na Denkiju.

ja nemam potreba za novim izljevima. vidio sam onda kad sam kritizirao filozofiju koliko si se nadurila i uvrijedila ali to je bila samo zeza kao i od Ra zar ne? ali nije, ono za tebe nije bila zeza ono je bilo ful vrijeđanje i ruganje a ovo od Ra je zeza i šta se ja imam tu buniti? jel tako? a da stvar bude luđa ti uopće nisi bila subjekt te moje kritike filozofije nego aben, šejker i metilda.

šteta izgubljenog vremena. neće se više ponoviti.

A ipak si kritizirao filozofiju, a ne sofiste kako si se vadio kasnije? Gnjec, ja sam tada, u tom tvojem ludovanju, otkrila koliko mozrs biti pokvaren, koliko mozes lagati i kako se nikada ne ispricavas nikome, cak i kada povrijedis osobu koju navodno postujes i koju si, onako usput, vrlo svjesno nagazio (ali kao nisi, mig-mig).  Zauvijek sam promijenila misljenje o tebi i slazem se - steta utrosenog vremena.


S druge strane, kad si u primadonica modu, onda ti se treba titrati yaycima pa.. Ne valja kad se ne obraca paznja na tebe. I ne valja kad se obraca paznja na tebe. I tu Ra uvijek fasuje.


Jebote, zapocnes u duhovitom tonu s pricom o kisiku, na kraju je optuzujes da kako se usudjuje uopce saliti s tvojom "stresom induciranom astmom"! Citas li ti ikada samoga sebe!? Onako, zamisli da to pise Aben pa si malo prouci postove i izvuci si dijagnoze.

sve ovo tvoje napisano je tvoja realnost a ne prava realnost. prava realnost je ipak dosta drukčija ali neću ništa komentirati ma da bih mogao napisati komentar na tisuću načina ali bilo koji komentar da napišem bit će upotrebljen kao oružje protiv mene.

i nisam napao tebe nego fake filozofiju i fake filozofe u koju spadaju i sofisti. nisam čak napao filozofiju kao struku nego fake filozofe a to si ti morala skužiti odmah u startu ali nisi. ti si očigledno unaprijed imala u glavi scenario i samo čekala da se materijalizira ono parafraziram: "evo samo sam čekala kad će se to dogoditi" .

no hard feelings bilo mi je ugodno druženje s tobom nisam očekivao da će završiti na takav način. ali uvijek završi na takav način bez obzira o kome se radi.

and ultimately, one small mistake and people forget all your good deeds, why?

so true is in reverse:

one small good deed and people forget all your bad deeds, why?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/24/2020, 19:49

sukobi na ljevici, tuča ki će prvi pomoći siromasima

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/24/2020, 20:26



Yet in spite of the enormous weight of the state, we find – according to the latest headlines – that facemasks are lacking for health staff in publicly-run facilities. This is not necessarily anyone’s fault because the crisis was not foreseen: but it makes you wonder how much of a country’s GDP the state must absorb before there are enough facemasks. South Korea is at the moment being held up as exemplary in the way it tackled the crisis, certainly by comparison with European countries, yet the state’s share of its GDP, at about 16 per cent, is less than a third of France’s. In other words, an inflated state may not be a strong or efficient state, just as a leg swollen by oedema is not strong or efficient merely because it has increased in size, rather the reverse.

https://lawliberty.org/where-will-the-coronavirus-lead-us/#.XnpOwJaTV4w.facebook
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/24/2020, 20:46

Denkverbot - Page 34 Img-a910

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 20:48

violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Hvala Li. Mislim da sam konačno svladala gradivo :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 20:49

mativka wrote:Evo pogleda s moje terase:
Denkverbot - Page 34 20200310
Lijep pogled (vrt) ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 20:52

Ra wrote:





Hvala Li. Mislim da sam konačno svladala gradivo :D

bogami svladao sam ga i ja. no friendship on the forum ever. NEVER!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/24/2020, 21:41

violator wrote:Uostalom, i da je vecina bezdusna, uvijek i samo je bitno kako se ja postavim. Kako ja djelujem. A ljudi slicnih nazora i djelovanja uvijek se nekako povezu. I djeluju.

I nece ovaj svijet nastaviti zato sto ce losi odjednom postati dobri, nego zato sto ce dobri postati jos bolji, kako veli jedna moja poznanica.  :)

e da, ovo me podsjetilo zaš sam Tinku spomenuo- kao i V.Franklov citat par stranica prije..

uglavnom Tinka je proživjela veliki potres u Nepalu, gdje je svojim očima vidjela masovna stradanja i teško je to sve primila i dugo je mučilo..

i fastforward, par godina poslije ona sjedi na nekom snimanju i neki lik se žali na catering, kako nešto nedostaje i kako je catering loš..

i ona gleda, i primjećuje da uopće nema reakciju prema tome u sebi, inače bi joj reakcija bila vjerojatno: joj kakvo razmaženo derište, da je on proživio što sam ja, kakva nezahvalnost..

vjerojatno i jest nezahvalan, ali nema smisla drugog učit svoje lekcije, nego udahnut, prihvatit i ić dalje.. ako je dobro u i među ljudima u manjini, to je više razlog, za biti na strani dobra..

"Withdraw into yourself and look. And if you do not find yourself beautiful yet, act as does the creator of a statue that is to be made beautiful: he cuts away here, he smoothes there, he makes this line lighter, the other purer, until a lovely face has grown upon his work. So do you also: cut away all that is excessive, straighten all that is crooked, bring light to all that is overcast, labour to make all one glow of beauty and never cease chiselling your statue, until there shall shine out of you from it the godlike splendour of virtue, until you shall see the perfect goodness surely established in the stainless shine."
- "The Enneads", Plotinus
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/24/2020, 21:50

Gnječ wrote:
sve ovo tvoje napisano je tvoja realnost a ne prava realnost. prava realnost je ipak dosta drukčija ali neću ništa komentirati ma da bih mogao napisati komentar na tisuću načina ali bilo koji komentar da napišem bit će upotrebljen kao oružje protiv mene.


A da??? A sve sto ti napises nije odraz samo i iskljucivo tvoje realnosti, vec prave realnosti. :D

Gnječ wrote:I nisam napao tebe nego fake filozofiju i fake filozofe u koju spadaju i sofisti. nisam čak napao filozofiju kao struku nego fake filozofe a to si ti morala skužiti odmah u startu ali nisi. ti si očigledno unaprijed imala u glavi scenario i samo čekala da se materijalizira ono parafraziram: "evo samo sam čekala kad će se to dogoditi" ..

A da??? Ti to po principu, samaram te i nemoj zucnuti jer ako zucnes ista o tome ti si samo cekala da se materijalizira to moje samaranje da bi mi mogla nesto prigovoriti. :D


Gnječ wrote:no hard feelings bilo mi je ugodno druženje s tobom nisam očekivao da će završiti na takav način. ali uvijek završi na takav način bez obzira o kome se radi.


Dakle, tvoje druzenje s razlicitim osobama uvijek isto zavrsi? Hmmm, i sto im je zajednicko, Einsteine?


Gnječ wrote:and ultimately, one small mistake and people forget all your good deeds, why?



so true is in reverse:

one small good deed and people forget all your bad deeds, why?

One must imagine Sisyphus happy!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 34 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 50 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 42 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum