ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 29/2/2020, 13:12

ebenica wrote:
kic wrote:
violator wrote:
O izostanku safety neta prica muskarac, radno produktivan i sposoban, koji ga naveliko koristi, a drugi muskarac, radno produktivan i sposoban, oh, pa ja vam iskreno zelim tako pametnima i analiticki sposobnima izostanak bilo kakve sigurnosne mreze.. :)

merci beaucoup

ali, što ima toliko intelektualno uvredljivo za vas u tome, da čovjek želi biti samostalan i nezavisan od državnih službi i arbitrarnih odluka i zakona?
koje je tvoje stajalište u semaforima u prometu? trebaju, ne trebaju, imaju smisla, nemaju?

svakako


Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 13:13

kic wrote:
>  postali smo obitelj u kojoj dijete ako nema 5 u školi ne hranimo ga i izbacimo ga na ulicu

jedan primjer ebenicinog vrsnog razmisljanja, koje ja zovem wtf

možeš ti to zvati kako god hoćeš ali cijeli forum zna da sam ja jebeno pametan.
pitaj abena, čak i on to zna, kad ti on potvrdi složit ćeš se s njegovim kurcem u ustima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 13:15

Noor wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
violator wrote:
O izostanku safety neta prica muskarac, radno produktivan i sposoban, koji ga naveliko koristi, a drugi muskarac, radno produktivan i sposoban, oh, pa ja vam iskreno zelim tako pametnima i analiticki sposobnima izostanak bilo kakve sigurnosne mreze.. :)

merci beaucoup

ali, što ima toliko intelektualno uvredljivo za vas u tome, da čovjek želi biti samostalan i nezavisan od državnih službi i arbitrarnih odluka i zakona?
koje je tvoje stajalište u semaforima u prometu? trebaju, ne trebaju, imaju smisla, nemaju?

svakako

tako nekako izgleda ovaj naš kapitalizam, samo su u igri đipovi i suvovi s jedne strane a s druge bosi pješaci.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 29/2/2020, 13:20

Noor wrote:
mativka wrote:Naš "kapitalizam" je nastao na temelju korupcije što se odrazilo i odražava na društvo.
to je zbog vjere prije vjere...100%
Konačno da se nas dvije u nečemu složimo :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 13:41

kic wrote: moje samostalne misli
pa zato kaj ti ne razumiješ kurca od onoga kaj aben citira niti ništa od onoga kaj su pisali friedman i ostali debili, to samo lijepo zvuči na papiru, ideja svega toga je da se ne razumije, da bude napisano kao najveći intelektualni labirint kako bi se sakrila bit...bit je eutanazija svakoga tko nije završio visoku školu, svakoga tko nema bogatstvo, svakoga tko nije na vrhu ljestvice. i to je napisano na način da budale poput tebe to ne razumiju jer da vam je to ogoljeno na način kako sam ja to ogolio nitko se s time ne bi složio jer većina spada pod te koje treba eutanizirati...iz nekog glupog razloga ta većina bi se s time trebala složit, ovce koje idu na klanje a ti i aben k'o dva debila se čudite radi čega bi se netko bunio, nije vam jasno da ljudi ne vole rado ić' na klanje i da ne vole biti ničiji robovi. i ti i dalje ne razumiješ bit, jer jebiga zato je i napisano na taj način.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 14:36


a jbt koliko uvreda, ne da mi se ovako bas
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 14:40

ebenica wrote:
kic wrote:
violator wrote:
O izostanku safety neta prica muskarac, radno produktivan i sposoban, koji ga naveliko koristi, a drugi muskarac, radno produktivan i sposoban, oh, pa ja vam iskreno zelim tako pametnima i analiticki sposobnima izostanak bilo kakve sigurnosne mreze.. :)

merci beaucoup

ali, što ima toliko intelektualno uvredljivo za vas u tome, da čovjek želi biti samostalan i nezavisan od državnih službi i arbitrarnih odluka i zakona?
koje je tvoje stajalište u semaforima u prometu? trebaju, ne trebaju, imaju smisla, nemaju?
negdje imaju svoje mjesto, ali često ne, viśe gledamo bojice na njima nego prostor i događaje oko sebe onda, više ovdje:

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 14:52

kic wrote:negdje imaju svoje mjesto, ali često ne, viśe gledamo bojice na njima nego prostor i događaje oko sebe onda, više ovdje:

nisam te pitao za neki pojedinačni primjer, pitao sam te jednostavno: što misliš o semaforima u prometu? trebaju ili ne? imaju smisla ili nemaju? nećemo se nadmudrivati sa linkovima sporednih ulica i turbo prometnih raskrižja jer to možemo idućih 15 dana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 14:52

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
>  postali smo obitelj u kojoj dijete ako nema 5 u školi ne hranimo ga i izbacimo ga na ulicu

jedan primjer ebenicinog vrsnog razmisljanja, koje ja zovem wtf

> use, nase, podase

trpanje misli u tuđa usta

evo imam srama iznijeti primjera za oba prozivanja koja sam napravio..

Da, to te je jaaako pogodilo. A zasto? Je li moguce da si u svojoj analizi previdio i onaj ljudski moment pa ti nije "sjelo" kada je spomenuo implikaciju abenovstine kojoj i sam prilijezes? Mislim, pricas o dva brata koja su se slagala pa onda nisu... : ))) I to je tvoj odgovor na razmisljanje kako bismo trebali skrbiti za najosjetljivije!?

prenio sam tu pricu kao primjer da je obitelj i izvor problema, cak i slucajevima kad se ljudi cijeli zivot slazu, tako da ne vjerujem u takav sklad izjednacavanja drustva s obitelji, cak i da je moguce da postanemo sira obitelj evo, sto bi to promijenilo tocno i na koji nacin? samo bi se vise involvirali u tuđe živote, i ne uvijek na lijep način..

To tvoje karikiranje primjera s empatijom i brigom za socijalno ugrozene /drustvo ne moze biti produzena obitelj jer se i braca ne podnose : ))) / ne smatram ni najmanje bitnim protuargumentom. Zapravo samo ispadas smijesan.

No, dobro. Sigurna sam da ces na nekim drugim temama svakako nastojati ukazati na svoju duboku emotivnost i shvacanje spiritualnosti. Samo ne u konkretnim primjerima u drustvu. :)

pa tebi je izgleda primjer da dijete izbacimo na ulicu i ne hranimo ga ako ne dobije 5 u skoli ? (kad se to desilo stvarno evo?)

ne znam ni moram li imati misljenje o svemu, siguran sam da u takvom širenju zabrinutosti za slabe u društvu postoji malo fingiranje i neka lažnost, ja ne moram govoriti kakav sam i kako djelujem u stvarnosti, uvijek ću rado pomoći i bliže sam nekome tko suosjeća nego racionalnom debateru, pitam se u kojem sam to konkretnom primjeru iz stvarnosti rekao da to treba eutanizirati? pa ja sam se i sto puta svađao s abendom ovdje, npr oko tog da se ne rade predsezonski paleži jer onda dvogodišnje i druge biljke kao kopriva ustuknu i ne mogu rasti itd..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 14:55

ebenica wrote:
kic wrote:negdje imaju svoje mjesto, ali često ne, viśe gledamo bojice na njima nego prostor i događaje oko sebe onda, više ovdje:

nisam te pitao za neki pojedinačni primjer, pitao sam te jednostavno: što misliš o semaforima u prometu? trebaju ili ne? imaju smisla ili nemaju? nećemo se nadmudrivati sa linkovima sporednih ulica i turbo prometnih raskrižja jer to možemo idućih 15 dana.

ne da mi se s tvojom agresijom bavit, otvori um i pokušaj pogledati video (i ja sam tvoj) ako neces nista, meni se ne da vise ovo
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 14:55

kic wrote:
pa tebi je izgleda primjer da dijete izbacimo na ulicu i ne hranimo ga ako ne dobije 5 u skoli ? (kad se to desilo stvarno evo?)
dijete je metafora a društvo je roditelj. jel ti sad jasnije? svi oni koji jedva preživljavaju i hrane se iz kontejnera, skupljaju boce i žive na ulici su djeca koja u školi nisu imala petice pa su morala radit poslove koji ne vrijede: blagajnice, krojačice, bauštelci...znaš ono takvima smo rekli kao društvo: ko vam jebe mater kaj niste učili i vi i vaš rad ne vrijedi jebeno ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 14:57

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:negdje imaju svoje mjesto, ali često ne, viśe gledamo bojice na njima nego prostor i događaje oko sebe onda, više ovdje:

nisam te pitao za neki pojedinačni primjer, pitao sam te jednostavno: što misliš o semaforima u prometu? trebaju ili ne? imaju smisla ili nemaju? nećemo se nadmudrivati sa linkovima sporednih ulica i turbo prometnih raskrižja jer to možemo idućih 15 dana.

ne da mi se s tvojom agresijom bavit, otvori um i pokušaj pogledati video (i ja sam tvoj) ako neces nista, meni se ne da vise ovo
neda ti se odgovorit na direktno pitanje kaj misliš o semaforima kao potrebi? jel to zadiranje u tvoje slobode kao pojedinca, uplitanje društva i države u tvoju sposobnost vožnje i upravljanja vozilom?
jel to tebi kao kapitalistu smeta, to kaj ti država regulira kako ćeš se ponašati u društvu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 15:04

kic wrote:
ne da mi se s tvojom agresijom bavit
kako bi ti onda preživio u tom društvu koje aben zagovara? pa ti si i na forumu hrana :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 15:21

ebenica wrote:
kic wrote:
pa tebi je izgleda primjer da dijete izbacimo na ulicu i ne hranimo ga ako ne dobije 5 u skoli ? (kad se to desilo stvarno evo?)
dijete je metafora a društvo je roditelj. jel ti sad jasnije? svi oni koji jedva preživljavaju i hrane se iz kontejnera, skupljaju boce i žive na ulici su djeca koja u školi nisu imala petice pa su morala radit poslove koji ne vrijede: blagajnice, krojačice, bauštelci...znaš ono takvima smo rekli kao društvo: ko vam jebe mater kaj niste učili i vi i vaš rad ne vrijedi jebeno ništa.

znaci, ajmo ukinuti skole? homeschooling? unschooling?

ipak smo si blizu!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 15:23

ebenica wrote:
kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:negdje imaju svoje mjesto, ali često ne, viśe gledamo bojice na njima nego prostor i događaje oko sebe onda, više ovdje:

nisam te pitao za neki pojedinačni primjer, pitao sam te jednostavno: što misliš o semaforima u prometu? trebaju ili ne? imaju smisla ili nemaju? nećemo se nadmudrivati sa linkovima sporednih ulica i turbo prometnih raskrižja jer to možemo idućih 15 dana.

ne da mi se s tvojom agresijom bavit, otvori um i pokušaj pogledati video (i ja sam tvoj) ako neces nista, meni se ne da vise ovo
neda ti se odgovorit na direktno pitanje kaj misliš o semaforima kao potrebi? jel to zadiranje u tvoje slobode kao pojedinca, uplitanje društva i države u tvoju sposobnost vožnje i upravljanja vozilom?
jel to tebi kao kapitalistu smeta, to kaj ti država regulira kako ćeš se ponašati u društvu?

pa napisao sam gore sta mislim, problem je tvoj sto ne zelis citati i gledati sadrzaj koji sam postavio, u urbanin centrima danasnjice i previse dominiraju automobili i sve ostalo je gurnuto sa strane, pa se poslije pitamo gdje je zivot.. kome svijetle semafori kad nikog nema na cesti?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 15:24

ebenica wrote:
kic wrote:
ne da mi se s tvojom agresijom bavit
kako bi ti onda preživio u tom društvu koje aben zagovara? pa ti si i na forumu hrana :(

haha, bas si se uzivio u forum

oke
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 29/2/2020, 15:43

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
pa tebi je izgleda primjer da dijete izbacimo na ulicu i ne hranimo ga ako ne dobije 5 u skoli ? (kad se to desilo stvarno evo?)
dijete je metafora a društvo je roditelj. jel ti sad jasnije? svi oni koji jedva preživljavaju i hrane se iz kontejnera, skupljaju boce i žive na ulici su djeca koja u školi nisu imala petice pa su morala radit poslove koji ne vrijede: blagajnice, krojačice, bauštelci...znaš ono takvima smo rekli kao društvo: ko vam jebe mater kaj niste učili i vi i vaš rad ne vrijedi jebeno ništa.

znaci, ajmo ukinuti skole? homeschooling? unschooling?

ipak smo si blizu!
jebote kako si glup :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/2/2020, 15:51


prepoznavanje humora 0/10

Denkverbot - Page 15 Fb_im176
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/2/2020, 17:02

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
O izostanku safety neta prica muskarac, radno produktivan i sposoban, koji ga naveliko koristi, a drugi muskarac, radno produktivan i sposoban, oh, pa ja vam iskreno zelim tako pametnima i analiticki sposobnima izostanak bilo kakve sigurnosne mreze.. :)

merci beaucoup

ali, što ima toliko intelektualno uvredljivo za vas u tome, da čovjek želi biti samostalan i nezavisan od državnih službi i arbitrarnih odluka i zakona?

A sto za vas dvojicu ima toliko uvredljivo u tome da se ljudi zele rijesiti kapitalizma!? Da razumiju kako nw krecemo prema zemlji blagostanja!? Sto?


ni uvrjedljiva cinjenica da se ljudi zelu rijesiti kapitalizma. ono ca je vazno je da je to cinjenica.
kapitalizam je ljudima odbojan, a onibki ga ne volu, diku se u dvi grupe.

prvo, tu su oni ki ne volu kapitalizam jer bi u kapitalizmu morali nositi svoj teret. tu spadaju svjesni uhljebi ( samo oni ki razumu da zivu na tujoj grbaci), sindikalisti, ngo rodnici, i ostali drustveni talog.  ovi ljudi su intelientni, znaju da su paraziti i boru se za drustvenu pravdu izvunka, a za svoj takulin u privatnosti svog uma.

drugo, tu su ekonomski iliterati, oni ki ne razumu ca je to kapitalizam. ovi ljudi u pravilu ne citaju, oni osjecaju. u ovoj grupi ste vi forumasi s denkverbota.  

prvima se nemo ca prigovoriti. oni znaju ca cinu, beskrupulozni su, ne krsu zakon, i jebiga, ne mores in nisce.  njihov pandan u kapitalizmu je big business. big business je nacelno za kapitalizam, ali uvika se grebu rukami i nogami da ih drzava postedi kapitalizma, a u tomu cesto i uspiju. socijalisti, stoga, uopce nisu nasi nojveci neprijatelji. nasi nojveci neprijatelji, nojveci neprijatelji kapitalizma su big business. ca je to ca oni cinu, kako zaobilazu kapitalizam napisati cu na zahtjev.


drugu grupu cini golema vecina covjecanstva.  jo sun jednon procijenibda u hrvatskoj imo nos dvodeset kapitalistov, a ako bi to prosirili na svit, prepostavljam da bi nas bilo oko 100,000.
uglovnomu, ne znanje se lako popravi, jedini je problijem kako probiti barijeru osjecaja. postoji nasa grupa koja se zove bleeding heart libertarians ( da pokoze kako mi takodjer suosjecamo is nesposobnima, potrebitima) , i gre za time da probije osjecajnu barijeru ne bi li se doprlo do intelekta.
jo mislin da je to tezak poso, gotovo nemoguc.
osobno nis uspi probiti tu barijeru dok sun bi socijalist iako sun bi izlozen dijalogu slobodnjaka ( jo sun ozdravi tek nakon ca sun posto privatnik i poslodavac). jedino ca je bi problijem je da je moj  sugovornik bi novopeceni slobodnjak, i bi je los debater.
ipak, ne sluzi mi na cast ca nis uspi prepoznati istinu, jo se toga sromin, i sve ca morin to je ponuditi svoje argumentacijske vjestine, ne bi li neko uspi napraviti iskorak prema slobodi temeljen na cistoj jezicnoj apstrakciji.

uh, kako bi voli da sun jo to tako mogo:(
vi svi imote sanse za to, i jo van iskreno zavidin.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/2/2020, 17:18

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:Dakle, Abenu su oni socijalno ugrozeni tkivo koje treba odumrijeti e da bi oni sposoniji (produktivniji) mogli prodisati od svih silnih nameta. Kic se vecinom slaze s Abenovim mudrolijama, sto znaci da je pimpek razumio o cemu Ebenica govori, ali ima jos dovoljno srama pa samo spominje strawmane i nesposobnost Ebenicinog razmisljanja. : )))


O izostanku safety neta prica muskarac, radno produktivan i sposoban, koji ga naveliko koristi, a drugi muskarac, radno produktivan i sposoban, oh, pa ja vam iskreno zelim tako pametnima i analiticki sposobnima izostanak bilo kakve sigurnosne mreze.. :)


Usput, bas je jedna poznanica spomenula kako vec par mjeseci radi na istrazivanju vezanom za pojavu  „Working poor“ s porazavajucom statistikom. Veli da je u Europi situacija nesto bolja, ali je u SAD-u lose. 2011. je 1.5 milijuna djece sa svojim zaposlenim roditeljima zivjelo na ulici. Nakon Trumpa 3 milijuna.


Jesu li njihovi rodielji tkivo koje treba odumrijeti jer, eto, nisu dovoljno produktivni!? Ha?!



ali to je pojednostaljenje do absurda;
socijalno ugrozeni nisu homogena grupa, a odumrijeti ne znoci bijolosku smrt.
u kapitalizmu se govori o misalokaciji resursov, i to je situacija unistavanja bogatstva, koja unda nojvise steti socijalno ugrozenima. jednon kad se trziste namesti, svima je bolje, a nojvise socijalno ugrozenima.

o socijalnoj ugrozenosti, kriterijima  ki ulazu u otu grupu i heterogenosti ote grupe, vise na zahtjev.

ali ca oces reci isotin ki govori o safety netu? zar ti situacija da bi meni izostanak safety neta pomrsi racune ne govori o objektivnosti mojih stavova?

working poor. ok, donesi da precitun.

Moje pojednostavljivanje je dovedeno do apsurda!?


Pa samo te pratim u tvojem razmisljanju, sreco.


Nego, ova radno sposobna i produktivna jedinka ide offline, a vama ostavlja forumske pustopoljine na kojima cete, posve sam sigurna, tako radno sposobni i prpduktivni, provesti ostatak dana. Cmok!

ni tvoje pojednostaljenje dovedeno do apsurda, nego pojednostavljujes moje izjave do apsurda.
kad libetarijanac rece da nezdravo moro odumriti da bi zdravo zivilo, to se ne odnosi na ljude, to se odnosi na policies, na slavoniju i otoke, na store socijalisticke tvornice itd, razumis.

jo mozda grisin kad krecen od vaznih stvori u case for capitalism. mozda bi bolje bilo ka bi omoh piso ca bi se u kalitalizmu dogodilo is siromasima, nesposobnima, glupima i ostalin ljudima ke je priroda kaznila.
da, to cu uciniti veceras.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/2/2020, 17:21

ebenica wrote:
kic wrote:
violator wrote:
O izostanku safety neta prica muskarac, radno produktivan i sposoban, koji ga naveliko koristi, a drugi muskarac, radno produktivan i sposoban, oh, pa ja vam iskreno zelim tako pametnima i analiticki sposobnima izostanak bilo kakve sigurnosne mreze.. :)

merci beaucoup

ali, što ima toliko intelektualno uvredljivo za vas u tome, da čovjek želi biti samostalan i nezavisan od državnih službi i arbitrarnih odluka i zakona?
koje je tvoje stajalište u semaforima u prometu? trebaju, ne trebaju, imaju smisla, nemaju?

jo sun na denkverbotu ekstenzivno piso o semaforima. semafori su za slobodoljubive ljude neprijatelji, veceras cu provati nojti linkove pa da se zajeno prisjetimo slavnih dana.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum