ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sat 14 Dec - 5:19

https://www.dnevno.hr/domovina/zlocin-koji-je-91-svjetske-forenzicare-ostavio-bez-teksta-povracali-su-kada-su-vidjeli-sto-su-beli-orlovi-ucinili-hrvatima-u-vocinu-1406759/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sat 14 Dec - 5:25

Kakve zvijeri...ekumena brate..ne-sekiraj se
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sat 14 Dec - 5:27

Neko ovdje spomenuo kako su mudjehidi sjekli glave...jesu...ali cede su ih nadmasili cirkularima i motorkama
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by IL Risorto Sat 14 Dec - 20:17

Ne samo za ovaj konkretan slučaj,nego općenito,bez obzira koje nacionalnosti su zločinci a koje nacionalnosti žrtve,ne mogu shvatit,što se to dogodi u ljuskom umu da ide tako sadistički mučit i ubijat druge ljude koje možda nikad u životu nije sreo.
Kako jedan takv zločinac mirne savjesti može doć među svoju obitelj,zagrlit svog oca,majku,djete,ako je on ubio nečije roditelje ili djecu.
Ne znam,što se to dogodi u ljudima da postanu monstrumi,bez obzira kojoj nacionalosti ili vjeroispovjesti pripadali.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Šandor Winnetou Sat 14 Dec - 20:57

סמאל wrote:Ne samo za ovaj konkretan slučaj,nego općenito,bez obzira koje nacionalnosti su zločinci a koje nacionalnosti žrtve,ne mogu shvatit,što se to dogodi u ljuskom umu da ide tako sadistički mučit i ubijat druge ljude koje možda nikad u životu nije sreo.
Kako jedan takv zločinac mirne savjesti može doć među svoju obitelj,zagrlit svog oca,majku,djete,ako je on ubio nečije roditelje ili djecu.
Ne znam,što se to dogodi u ljudima da postanu monstrumi,bez obzira kojoj nacionalosti ili vjeroispovjesti pripadali.
rat im je omogućio da budu to što jesu, jebeni sadisti najgore vrste :blj :blj :blj

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Ringo10 Sun 15 Dec - 3:31

סמאל wrote:Ne samo za ovaj konkretan slučaj,nego općenito,bez obzira koje nacionalnosti su zločinci a koje nacionalnosti žrtve,ne mogu shvatit,što se to dogodi u ljuskom umu da ide tako sadistički mučit i ubijat druge ljude koje možda nikad u životu nije sreo.
Kako jedan takv zločinac mirne savjesti može doć među svoju obitelj,zagrlit svog oca,majku,djete,ako je on ubio nečije roditelje ili djecu.
Ne znam,što se to dogodi u ljudima da postanu monstrumi,bez obzira kojoj nacionalosti ili vjeroispovjesti pripadali.
Mediji mogu sve. Mediji su jači od nuklearnog oružja. Medijsi sa dobro usmjerenom i vještom kampanjom mogu od normalnog čovjeka stvoriti monstruma. Bezbroj je primjera za to u Povijesti i ni jedan narod ili pojedinac nije od toga imun.

Ne znam koliko se ko sjeća, ali osamdesetih su BG i ostali srpski mediji počeli pumpati takvu propagandu mržnje da je to bila strava i užas. Ali do Osme sjednice to se moglo tumačiti kao ispade određenih intelektualnih krugova jer se to uglavnom događalo u novinama i časopisima koji nisu imali mnogo veze sa zvaničnom vlasti u Srbiji. NA primjer DUGA, Književne Novine i još neki časopisi.

Ali nakon Osme sjednice kad je Milošević onim partijskim udarom uzeo vlast to postaje zvanična državna propaganda u Srbiji i tada to postaje uređivačka politika u svim pisanim medijima, na TV i Radio stanicama. Ta propaganda je bila zastrašujuća, druge narode se divljački vrijeđalo i napadalo i optuživalo za sva zla ovoga svijeta a JAsenovac i ustaše nisu silazili sa stranica i medijskih priloga. 

JA sam bio već tad potpuno svjestan da će to završiti teškim i tragičnim krvoprolićem jer sam shvatio da je kroz SK Srbije na vlast došla zapravo pro-četnička i velikosrpska klika. Jer sam shvatio da to nije samo stvar medija nego da se iza svega krije strategija odbacivanja federalizma sa elementima konfederalizma već da se radi o odavno planiranoj i osmišljenoj strategiji za unitarizaciju Jugoslavije kao uvertire za ostvarenje homogene i velike srpske države odnosno popularno rečeno velike Srbije.
Dakako, to se prikrivalo frazetinama o spašavanju i očuvanju Jugoslavije ali nacional-šovinistička retorika je nepogrešivo ukazivala na to o čemu se radi i koje su stvarne namjere tih likova.

Naravno, ključni dio je bio pridobiti i instrumentalizirati srpski narod izvan Srbije za te ciljeve koristeći određene traume iz prošlosti kao sredstvo za to. Kosovo i kosovska mitologija su poslužili kao gorivo za tu strategiju a glavni operativci za pobunjivanje Srba u Hrvatskoj, BiH i drugdje su bili one barabe iz takozvanog Odbora iz Kosova Polja koje je vodio onaj opskurni Šolević.
ZAto je vrlo nemoralno kad danas iz BG-a optužuju sve oko sebe za te tragedije a sebe peru od svega.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21559
2015-09-24


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Counter-Strike Sun 15 Dec - 4:08

da je tudjman taktizirao i odgodio proces osamostaljivanja hr mozda jos 2-3 godine moglo se proci bez rata,trebao je forsirati pregovore,ici na neku labavu konfederaciju itd,Mesic bi to izveo bezbolnije imam osjecaj.

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Eroo Sun 15 Dec - 4:41

Unimatrix_Zero wrote:da je tudjman taktizirao i odgodio proces osamostaljivanja hr mozda jos 2-3 godine moglo se proci bez rata,trebao je forsirati pregovore,ici na neku labavu konfederaciju itd,Mesic bi to izveo bezbolnije imam osjecaj.
Nikad na to Milošević ne bi pristao. Ustvari, već napaljen i nahuškan srpski narod na to ne bi pristao.
Bile su i takve varijante, ali su sve odbačene. Rat je bio neizbježan, jer je već bio spreman nekoliko godina.
Nisu Milošević i njegovi generali išli u Moskvu po pomoć tek tako...Imao je vojsku, oružje i zajedničke devize,
samo mu je trebala podrška Rusije u međunarodnoj zajednici. No, to nije dobio i na kraju je
završilo kako je završilo. Nasuprot njemu Tuđman nije imao ni ustrojene vojske niti oružja, pa je glupo
reći kako je Tuđman bio za rat. To su budalaštine. Za Tuđmana se može svašta reći ali budala nije bio.
Eroo
Eroo

Posts : 74721
2016-07-22


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sun 15 Dec - 4:56

Unimatrix_Zero wrote:da je tudjman taktizirao i odgodio proces osamostaljivanja hr mozda jos 2-3 godine moglo se proci bez rata,trebao je forsirati pregovore,ici na neku labavu konfederaciju itd,Mesic bi to izveo bezbolnije imam osjecaj.
Mozda..kad bi pregovaraci kretali sa istih pozicija..no tudjman i slobo nisu bili istih startnih pozicija...slobo je imao silu iza sebe imao je najveci broj srba iza sebe i imao je tad prine pocetka rata gotovo 100% podrsku najvecih svijetskih sila..zasto bi bezgranicno pregovarao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Counter-Strike Sun 15 Dec - 4:57

kao prvo nije mi jasno kako je Tudjman uopste dosao na vlast jer je navodno Racan pobjedio na izborima a ne Tudjman.Milosevic je bio za neku verziju ogranicenog rata,a Tudjman je i sam izjavio,valjda se izletio da hr nikad nebi bila nezavisna da nije bilo rata,mislim da se moglo odugovlaciti sa slobom,trebalo je samo kupiti vrijeme,ma njih dvojicu je bolio kurac sto mora poginuti par hiljada ljudi u tom nekom procesu dezintegracije zemlje

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Counter-Strike Sun 15 Dec - 5:00

vuksadinare wrote:
Unimatrix_Zero wrote:da je tudjman taktizirao i odgodio proces osamostaljivanja hr mozda jos 2-3 godine moglo se proci bez rata,trebao je forsirati pregovore,ici na neku labavu konfederaciju itd,Mesic bi to izveo bezbolnije imam osjecaj.
Mozda..kad bi pregovaraci kretali sa istih pozicija..no tudjman i slobo nisu bili istih startnih pozicija...slobo je imao silu iza sebe imao je najveci broj srba iza sebe i imao je tad prine pocetka rata gotovo 100% podrsku najvecih svijetskih sila..zasto bi bezgranicno pregovarao

on se htio revansirati za podrsku hr politicara albanskim separatistima ponajvise,druge neke stvari su uticale isto tako,pogledaj ako hoces neke detalje sukoba Jovana Rskovica i Milosevica,mozda ce ti stvari biti jasnije po nekim pitanjima.

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sun 15 Dec - 5:00

Unimatrix_Zero wrote:kao prvo nije mi jasno kako je Tudjman uopste dosao na vlast jer je navodno Racan pobjedio na izborima a ne Tudjman.Milosevic je bio za neku verziju ogranicenog rata,a Tudjman je i sam izjavio,valjda se izletio da hr nikad nebi bila nezavisna da nije bilo rata,mislim da se moglo odugovlaciti sa slobom,trebalo je samo kupiti vrijeme,ma njih dvojicu je bolio kurac sto mora poginuti par hiljada ljudi u tom nekom procesu dezintegracije zemlje
Racan pobjedio?...a komunisti jos tad drzali vlast :) ...tezi biser nisam procitao..pa general kolsek tada zapovjednik V vojne oblasti u svojoj knjizi pise da dan nakon izbora je susreo racana i da ga nikad nije vidio tako slomljenog..izgubljenog
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Counter-Strike Sun 15 Dec - 5:01

vuksadinare wrote:
Unimatrix_Zero wrote:kao prvo nije mi jasno kako je Tudjman uopste dosao na vlast jer je navodno Racan pobjedio na izborima a ne Tudjman.Milosevic je bio za neku verziju ogranicenog rata,a Tudjman je i sam izjavio,valjda se izletio da hr nikad nebi bila nezavisna da nije bilo rata,mislim da se moglo odugovlaciti sa slobom,trebalo je samo kupiti vrijeme,ma njih dvojicu je bolio kurac sto mora poginuti par hiljada ljudi u tom nekom procesu dezintegracije zemlje
Racan pobjedio?...a komunisti jos tad drzali vlast :) ...tezi biser nisam procitao..pa general kolsek tada zapovjednik V vojne oblasti u svojoj knjizi pise da dan nakon izbora je susreo racana i da ga nikad nije vidio tako slomljenog..izgubljenog
nebitno,jedne godine se desio paradoks u Srbiji da su Radikali pobjedili ali nisu htjeli preuzeti vlast

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sun 15 Dec - 5:02

Jos bi povjerao toj opciji da je rezultat bio knap,na koji postotak razlike...ali hdz je bss uvjerljivo pobjedio a to se ne moze namjestiti,nategnuti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sun 15 Dec - 5:03

Unimatrix_Zero wrote:
vuksadinare wrote:
Unimatrix_Zero wrote:kao prvo nije mi jasno kako je Tudjman uopste dosao na vlast jer je navodno Racan pobjedio na izborima a ne Tudjman.Milosevic je bio za neku verziju ogranicenog rata,a Tudjman je i sam izjavio,valjda se izletio da hr nikad nebi bila nezavisna da nije bilo rata,mislim da se moglo odugovlaciti sa slobom,trebalo je samo kupiti vrijeme,ma njih dvojicu je bolio kurac sto mora poginuti par hiljada ljudi u tom nekom procesu dezintegracije zemlje
Racan pobjedio?...a komunisti jos tad drzali vlast :) ...tezi biser nisam procitao..pa general kolsek tada zapovjednik V vojne oblasti u svojoj knjizi pise da dan nakon izbora je susreo racana i da ga nikad nije vidio tako slomljenog..izgubljenog
nebitno,jedne godine se desio paradoks u Srbiji da su Radikali pobjedili ali nisu htjeli preuzeti vlast
To je u srbiji
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Counter-Strike Sun 15 Dec - 5:05

da u Srbiji,doduse Slobo je izmao ozbiljnog protu kandidata,zaboravih kako se zove sad,sjeticu se,nasli su ga ubijenog u nekoj sumi,dali kosutnjak nebitno...vrlo cudna smrt,kicmeni stup mu je bio izvadjen,sad ne zelim spekulisati o cemu se radi

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sun 15 Dec - 5:09

Ringo10 wrote:
סמאל wrote:Ne samo za ovaj konkretan slučaj,nego općenito,bez obzira koje nacionalnosti su zločinci a koje nacionalnosti žrtve,ne mogu shvatit,što se to dogodi u ljuskom umu da ide tako sadistički mučit i ubijat druge ljude koje možda nikad u životu nije sreo.
Kako jedan takv zločinac mirne savjesti može doć među svoju obitelj,zagrlit svog oca,majku,djete,ako je on ubio nečije roditelje ili djecu.
Ne znam,što se to dogodi u ljudima da postanu monstrumi,bez obzira kojoj nacionalosti ili vjeroispovjesti pripadali.
Mediji mogu sve. Mediji su jači od nuklearnog oružja. Medijsi sa dobro usmjerenom i vještom kampanjom mogu od normalnog čovjeka stvoriti monstruma. Bezbroj je primjera za to u Povijesti i ni jedan narod ili pojedinac nije od toga imun.

Ne znam koliko se ko sjeća, ali osamdesetih su BG i ostali srpski mediji počeli pumpati takvu propagandu mržnje da je to bila strava i užas. Ali do Osme sjednice to se moglo tumačiti kao ispade određenih intelektualnih krugova jer se to uglavnom događalo u novinama i časopisima koji nisu imali mnogo veze sa zvaničnom vlasti u Srbiji. NA primjer DUGA, Književne Novine i još neki časopisi.

Ali nakon Osme sjednice kad je Milošević onim partijskim udarom uzeo vlast to postaje zvanična državna propaganda u Srbiji i tada to postaje uređivačka politika u svim pisanim medijima, na TV i Radio stanicama. Ta propaganda je bila zastrašujuća, druge narode se divljački vrijeđalo i napadalo i optuživalo za sva zla ovoga svijeta a JAsenovac i ustaše nisu silazili sa stranica i medijskih priloga. 

JA sam bio već tad potpuno svjestan da će to završiti teškim i tragičnim krvoprolićem jer sam shvatio da je kroz SK Srbije na vlast došla zapravo pro-četnička i velikosrpska klika. Jer sam shvatio da to nije samo stvar medija nego da se iza svega krije strategija odbacivanja federalizma sa elementima konfederalizma već da se radi o odavno planiranoj i osmišljenoj strategiji za unitarizaciju Jugoslavije kao uvertire za ostvarenje homogene i velike srpske države odnosno popularno rečeno velike Srbije.
Dakako, to se prikrivalo frazetinama o spašavanju i očuvanju Jugoslavije ali nacional-šovinistička retorika je nepogrešivo ukazivala na to o čemu se radi i koje su stvarne namjere tih likova.

Naravno, ključni dio je bio pridobiti i instrumentalizirati srpski narod izvan Srbije za te ciljeve koristeći određene traume iz prošlosti kao sredstvo za to. Kosovo i kosovska mitologija su poslužili kao gorivo za tu strategiju a glavni operativci za pobunjivanje Srba u Hrvatskoj, BiH i drugdje su bili one barabe iz takozvanog Odbora iz Kosova Polja koje je vodio onaj opskurni Šolević.
ZAto je vrlo nemoralno kad danas iz BG-a optužuju sve oko sebe za te tragedije a sebe peru od svega.
Pa kad gledas danasnju bg propagandu od tad ova je za nijansu mozda cak i gora..u nekim danasnjim srpskim medijima pod suljinom kontrolom ne libe se otvoreno pozivati da se nekog ubije,pretuce...a o vokabularu rijecnika tih medija da ne govorim..ono napisu naslov gotovo u ovom stilu jebam vam mamicu ustase,balije,siptari...u dugi jesu huskali ili ne znam borbi,nin-u...ali su koliko toliko imali pristojniji rijecnik pa bar nisu javno pisali jebem vam majku
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Eroo Sun 15 Dec - 5:10

Unimatrix_Zero wrote:da u Srbiji,doduse Slobo je izmao ozbiljnog protu kandidata,zaboravih kako se zove sad,sjeticu se,nasli su ga ubijenog u nekoj sumi,dali kosutnjak nebitno...vrlo cudna smrt,kicmeni stup mu je bio izvadjen,sad ne zelim spekulisati o cemu se radi
Ivan Stambolić. On i je ubijen zbog toga što je bio za razgovor i ne za rat.
Milošević je prije toga već zajahao na nacionalističkog lava i nije bilo više šanse da s njega
siđe, jer bi ga rastrgao čim bi s njega sjašio.
Eroo
Eroo

Posts : 74721
2016-07-22


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Counter-Strike Sun 15 Dec - 5:13

Eroo wrote:
Unimatrix_Zero wrote:da u Srbiji,doduse Slobo je izmao ozbiljnog protu kandidata,zaboravih kako se zove sad,sjeticu se,nasli su ga ubijenog u nekoj sumi,dali kosutnjak nebitno...vrlo cudna smrt,kicmeni stup mu je bio izvadjen,sad ne zelim spekulisati o cemu se radi
Ivan Stambolić. On i je ubijen zbog toga što je bio za razgovor i ne za rat.
Milošević je prije toga već zajahao na nacionalističkog lava i nije bilo više šanse da s njega
siđe, jer bi ga rastrgao čim bi s njega sjašio.

opet se vracamo na Kosovo,to je bio okidac,Srbi su se tad radikalizovali,sa moje tacke gledista morali su,htjeli su zastitu od agresivnog Albanskog faktora i vdjeli su Slobu kao nekog ko im to moze omoguciti

_________________
Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by vuksadinare Sun 15 Dec - 5:22

...gledao sam nedavno serijal kako se raspala yuga serijal se bavi dogadjajima od 1987 do 1991 dakle do uoci rata..ili tamo do 7 mjeseca 1991...film je srpsko slovenska koprodukcija...zapravo milosevic je kako js rekao azem vllasi ali i jedan vojvodjanski politicar koji je srusen u jogurt revoluciji da slobo kada je dosao na kosovo 1987 nije imao jos tad toliko namjeru da se pretvori u nekog nacionalistickog vozda ali u svoj onoj situaciji prilikom slobinog posjeta kosovu u vrijeme srpskog prosvjeda i u metezu pod parolama srpskih demonstranata javno rekao 'niko ne sme da vas bije'..i tu povratka vise nije bilo..srbi su u toj recenici prepoznali novog vozda...mada svjedoci u tom filmu kazu da je slobo nekoliko dana iza tog htio malo povuc rucnu ali pod pritiskom sanh ekipe,ekipe kosovskih srba i pod pritiskom dobrog dijela radikalnijih clanova komunisticke partije srbije odlucio je da zaplovi radikalnim nacionalistickim vodama i bude vozd
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu Empty Re: Povracali su kad su vidjeli sto su Beli orlovi ucinili Hrvatima u Vocinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum