ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Trinity Sun 8 Dec - 20:57

danni1 wrote:
debotoijusto wrote:
Najviše nam je nedostajala crkva, isto tako i roditelji
:facepalm
Što je čudno?

što im ne nedostaje novac?

Masa ljudi neodlazi zato što mora nego zato što želi probat nešto drugo. Svi koje ja znam da su otišli ovdje su imali solidan život. Posao, kuću,vikendicu,auto....sve što čovjeku treba.
Posao- plaća minimalac
Kuća/stan- doživotan kredit
Vikendica- ?!
Auto- star 15 godina
Sve što čovjeku treba. :D

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Guest Sun 8 Dec - 20:59

Triny wrote:
danni1 wrote:
debotoijusto wrote:
Najviše nam je nedostajala crkva, isto tako i roditelji
:facepalm
Što je čudno?

što im ne nedostaje novac?

Masa ljudi neodlazi zato što mora nego zato što želi probat nešto drugo. Svi koje ja znam da su otišli ovdje su imali solidan život. Posao, kuću,vikendicu,auto....sve što čovjeku treba.
Posao- plaća minimalac
Kuća/stan- doživotan kredit
Vikendica- ?!
Auto- star 15 godina
Sve što čovjeku treba. :D
bash si pesimista Triny.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Counter-Strike Sun 8 Dec - 20:59

pismejker wrote:
Unimatrix_Zero wrote:
pismejker wrote:
Unimatrix_Zero wrote:
pismejker wrote:
ta i ostale tehnologije su me vec spasile tucet slijetanja i nekoliko direktnih sudara....vrijedi to zlata...

to za slijetanje se nekako drugacije zove :drive assist" ako se ne varam,ako skrenes van trake,vrati te nazad,a brake assist ti prvo da zvucni signal pa onda preuzme kocioni sistem,jos je to sve u povoju,ocekujem da ce biti sve bolje i savrsenije sa vremenom
meni je dovoljno upozorenje..i vizualno mi na displeju prikaze isto,a zvucno pogotovo..sad bas da auto preuzme kontrolu..hmmm...dovoljno mi je ono protiv proklizavanja,ili kad se auto zanese jako...

preuzece kontrolu nad kocnicama samo ako procjeni da neminovno dolazi do sudara,sto je odlicno
Mislim da Micubishi to vec ima u zadnjim serijama Eclipsea..i Outlandera...no bilo je nekih problema sa time,jer je tesko jasno definirati "sigurne situacije sudara"..u grackoj guzvi ti je sve na rubu sigurnih sudara..jbtg.ali ljudi ipak nekako uspiju izmodati sigurnu voznju..
mislim da su ameri uveli u zakon da svi auti to moraju imati od 2020

_________________
Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Guest Sun 8 Dec - 21:01

Unimatrix_Zero wrote:
pismejker wrote:
Unimatrix_Zero wrote:
pismejker wrote:
Unimatrix_Zero wrote:

to za slijetanje se nekako drugacije zove :drive assist" ako se ne varam,ako skrenes van trake,vrati te nazad,a brake assist ti prvo da zvucni signal pa onda preuzme kocioni sistem,jos je to sve u povoju,ocekujem da ce biti sve bolje i savrsenije sa vremenom
meni je dovoljno upozorenje..i vizualno mi na displeju prikaze isto,a zvucno pogotovo..sad bas da auto preuzme kontrolu..hmmm...dovoljno mi je ono protiv proklizavanja,ili kad se auto zanese jako...

preuzece kontrolu nad kocnicama samo ako procjeni da neminovno dolazi do sudara,sto je odlicno
Mislim da Micubishi to vec ima u zadnjim serijama Eclipsea..i Outlandera...no bilo je nekih problema sa time,jer je tesko jasno definirati "sigurne situacije sudara"..u grackoj guzvi ti je sve na rubu sigurnih sudara..jbtg.ali ljudi ipak nekako uspiju izmodati sigurnu voznju..
mislim da su ameri uveli u zakon da svi auti to moraju imati od 2020
oooo,bude tu puno zajeba samo takvih,pogotovo u grackim vrevama..svako malo ti auto preuzme kontrolu,pa ti istrci pjesak,pa ovo i ono...bit ce vise sranja vjeruj mi..josh uvijek ljucki mozak i oko mogu bolje procjeniti kompleksnu situaciju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Counter-Strike Sun 8 Dec - 21:02

pismejker wrote:
Unimatrix_Zero wrote:
pismejker wrote:
Unimatrix_Zero wrote:
pismejker wrote:
meni je dovoljno upozorenje..i vizualno mi na displeju prikaze isto,a zvucno pogotovo..sad bas da auto preuzme kontrolu..hmmm...dovoljno mi je ono protiv proklizavanja,ili kad se auto zanese jako...

preuzece kontrolu nad kocnicama samo ako procjeni da neminovno dolazi do sudara,sto je odlicno
Mislim da Micubishi to vec ima u zadnjim serijama Eclipsea..i Outlandera...no bilo je nekih problema sa time,jer je tesko jasno definirati "sigurne situacije sudara"..u grackoj guzvi ti je sve na rubu sigurnih sudara..jbtg.ali ljudi ipak nekako uspiju izmodati sigurnu voznju..
mislim da su ameri uveli u zakon da svi auti to moraju imati od 2020
oooo,bude tu puno zajeba samo takvih,pogotovo u grackim vrevama..svako malo ti auto preuzme kontrolu,pa ti istrci pjesak,pa ovo i ono...bit ce vise sranja vjeruj mi..josh uvijek ljucki mozak i oko mogu bolje procjeniti kompleksnu situaciju..
neznam meni se nikad nije ukljucio bezveze,jednom mi je izvukao dupe iz totalno lose situacije

_________________
Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Guest Sun 8 Dec - 21:09

Dobro,zakljucili smo da je par balav i meljav i neodgovoran..kakogod,da im starci nisu meka srca,potrudili bi se oni opstati vani i vremenom napredovati..nema uspjeha preko noci,bar u postenim drzavama..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by YekeYeke Sun 8 Dec - 23:10

pismejker wrote:Dobro,zakljucili smo da je par balav i meljav i neodgovoran..kakogod,da im starci nisu meka srca,potrudili bi se oni opstati vani i vremenom napredovati..nema uspjeha preko noci,bar u postenim drzavama..
:tu
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 616
2019-05-13


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by newuser Mon 9 Dec - 13:13

veber wrote:ono kaj stalno naglašavam, a ekipa se ovdje na forumu pravi bedasta.

konkretno. u njemačkoj se nećeš naraditi, ali ćeš zaraditi.
ali taj ali.


prvenstveno ekipa ima stav/misao/želju;
-za po godine eto mene u mom selu s merđom. ne ide to baš tako.
-za tri godine kupujem stan u hr, e ne buš.
-za četiri kupujem brod/viksu/avion, ne buš.

osnovni razlog zakaj to ne budu je vrlo jednostavan. pišem za njemačku.
tržište rada je preplavljeno radnicima nižeg obrazovanja. IT-tehničar, it-tehničar kod mene razvlači kablove i eventualno na lapu može pogledati mail jer imam freenet.

ekipa brije da ih njemačka, britanija, danska samo čeka.

ako nemaš "škole", iskustva, znanja. računaj na plaću od 1800€ kao plafon.

a, osnovno ne raditi za nekog iz ex yu, osnovno.

a, da se da zaraditi, da se. i to dobro.
:tu  s tim da se većinom mora proći "obuka" kod nekog iz ex yu. Jer teško će osim doktora i još nekih zanimanja s ove pozicje upaliti solidan posao u startu, Tako da treba izdržati kod nekog iz ex yu pola godine - godinu i pod hitno tražiti švabu za poslodavca.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by newuser Mon 9 Dec - 13:15

Inače na naslov komentar, ma sada izvače neke koji se vrate to je i dalje u nekih 3% koji su se uvijek vraćali. Postoji više razloga, prvi je prilagodba to tko prođe teško će se vratiti i jasno neradnici će se vraćati uvijek.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by prckov Mon 9 Dec - 14:00

a jest vam I odlazak
sjednete u auto I eto vas kuci za vikend
naravno da ce ljudi odlazit u EU jer niti rizikiju previse

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Eroo Mon 9 Dec - 14:01

U svijet se ne ide s čak ni sa 25+godina starosti. Prekasno je to. 
Ja sam nakon srednje u SLO doselio na studij. Došao sam s namjerom
da tu i ostanem, a ne s mislima kao ću se vratiti. Već nakon 6 mjeseci
sam , ajmo reć, dosta solidno govorio slovenski. Imao sam u tome
podršku gazdarice i njene djece. Nije bilo rječnika slovensko-hrvatdkog,
ali je bio slovensko francuski i s time sam se služio kod  čitanja knjiga
na slovenskom jeziku. Prijevod na francuski, a odatle na hrvatski.
Nakon toga slijedi proučavanje kulturnih običaja, povijesti, pa ako hoćete
i geografije.Dakle, usvajanje jezika i kulture su najvažniji za uspješnu integraciju...
Tek nakon toga dođu na red druženja i ljubavi s domaćinkama...I tako 
sam stekao sina još za vrijeme studija...I tu sam, nije loše. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by prckov Mon 9 Dec - 14:08

a od svih koje znam ovdje kod mene jedino dobru placu imaju ini koji su ovdje zavrsili neki faks a to se zanimanje trazi ili polozili razliku za doktora koja se ovdje polaze a nasi doktori je ne poloze godinama
sve ostalo je sljakanje I mutljanje na crno za prezivit
ili za zivit kuca-poso-kuca da se nesto kao ustedi
I to oboje moraju radit, I muz I zena
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Eroo Mon 9 Dec - 14:29

prckov wrote:a od svih koje znam ovdje kod mene jedino dobru placu imaju ini koji su ovdje zavrsili neki faks a to se zanimanje trazi ili polozili razliku za doktora koja se ovdje polaze a nasi doktori je ne poloze godinama
sve ostalo je sljakanje I mutljanje na crno za prezivit
ili za zivit kuca-poso-kuca da se nesto kao ustedi
I to oboje moraju radit, I muz I zena
Šljakeri su svugdje šljakeri...kuća-poso. Zaludu potrošen život.
Ovaj par reče da im je nedostajala crkva. Nisu ništa slagali
i nije za odbacit kao argument za povratak. Odlazak nedjeljom
u crkvu je neke vrste socijalizacija za te ljude. Ako ni to
nemaju onda su izgubljeni...lost in space. Muka živa...
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by prckov Mon 9 Dec - 14:49

Eroo wrote:
prckov wrote:a od svih koje znam ovdje kod mene jedino dobru placu imaju ini koji su ovdje zavrsili neki faks a to se zanimanje trazi ili polozili razliku za doktora koja se ovdje polaze a nasi doktori je ne poloze godinama
sve ostalo je sljakanje I mutljanje na crno za prezivit
ili za zivit kuca-poso-kuca da se nesto kao ustedi
I to oboje moraju radit, I muz I zena
Šljakeri su svugdje šljakeri...kuća-poso. Zaludu potrošen život.
Ovaj par reče da im je nedostajala crkva. Nisu ništa slagali
i nije za odbacit kao argument za povratak. Odlazak nedjeljom
u crkvu je neke vrste socijalizacija za te ljude. Ako ni to
nemaju onda su izgubljeni...lost in space. Muka živa...
ljudi imaju onu staru prestavu o inostranstvu kad je kod nas platezna moc bila 10X manja
sad je taj odnos u najboljem slucaju 2-3X (ako u hr mozes uzet 1000E za neki poso vani za takav poso mozes uzet odprilike 2000-3000E)
s tim da se cijene smjestaja I energije povecale
tako kad se danas ode vani I starta sa nule nece se daleko stic sto se materijalnog bogastva tice
a odustaje se od lifestyle koji se imo I na koji se se naviklo
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Counter-Strike Mon 9 Dec - 23:14

pismejker wrote:Dobro,zakljucili smo da je par balav i meljav i neodgovoran..kakogod,da im starci nisu meka srca,potrudili bi se oni opstati vani i vremenom napredovati..nema uspjeha preko noci,bar u postenim drzavama..

znaci najviseih se vrati u mrtvackom sanduku pig

_________________
Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by jastreb Mon 9 Dec - 23:43

pismejker wrote:Dobro,zakljucili smo da je par balav i meljav i neodgovoran..kakogod,da im starci nisu meka srca,potrudili bi se oni opstati vani i vremenom napredovati..nema uspjeha preko noci,bar u postenim drzavama..
Ma djeca odlaze zbog zlokobnog Novosafskog dogovora koji je jucer slavio 60 godina postojanja.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Guest Tue 10 Dec - 2:42

Od pocetka sam si postavio pravilo kad sam oša vanka..Niti na kavicu sa Balkancima..Drzao sam se svoje krvi i pokazalo se pametno..u Ljebensljauf sam upisivao tijekom godina, firmije gdje sam radio,a posto sam se trudio,nije bio problem niti za preporuku..Posto su firme bile jake i poznate,cijenjene,isto mi je pomoglo da se polako ali sigurno dizema nagore..Zahvaljujem takodjer i rodbini siroj..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Eroo Tue 10 Dec - 3:17

pismejker wrote:Od pocetka sam si postavio pravilo kad sam oša vanka..Niti na kavicu sa Balkancima..Drzao sam se svoje krvi i pokazalo se pametno..u Ljebensljauf sam upisivao tijekom godina, firmije gdje sam radio,a posto sam se trudio,nije bio problem niti za preporuku..Posto su firme bile jake i poznate,cijenjene,isto mi je pomoglo da se polako ali sigurno dizema nagore..Zahvaljujem takodjer i rodbini siroj..
Bože nas sačuvaj, gori ste od Hercegovaca. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Guest Tue 10 Dec - 3:18

Eroo wrote:
pismejker wrote:Od pocetka sam si postavio pravilo kad sam oša vanka..Niti na kavicu sa Balkancima..Drzao sam se svoje krvi i pokazalo se pametno..u Ljebensljauf sam upisivao tijekom godina, firmije gdje sam radio,a posto sam se trudio,nije bio problem niti za preporuku..Posto su firme bile jake i poznate,cijenjene,isto mi je pomoglo da se polako ali sigurno dizema nagore..Zahvaljujem takodjer i rodbini siroj..
Bože nas sačuvaj, gori ste od Hercegovaca. :)
Ero..prvo se kaze Dobar Jutar...

sad mozemo dalje.. :rasta :rasta :rasta

Rodbina se pomaze,normalno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Eroo Tue 10 Dec - 3:20

Novac je zadnje na što sam ikad pomislio.
Prilika za samorealizaciju je bitna, a novac dođe baš onoliko koliko ti treba. 
Ko traži samo novac neće ga naći.
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Guest Tue 10 Dec - 3:26

Eroo wrote:Novac je zadnje na što sam ikad pomislio.
Prilika za samorealizaciju je bitna, a novac dođe baš onoliko koliko ti treba. 
Ko traži samo novac neće ga naći.
Pa sad...NOVAC je sredstvo sa kojim mozes,unatoc izjavama uglavnom luzera,nesto sa cime mozes SVE..Posto sam jako rastrosan,volim trositi,i volim imati love toliko,da se po pitanju obaveza(citaj kredita),kao i zivotnih troskova,mogu opustiti,neimati stresa i uzivati...
Na sve sto moram placati imam automatski nalog,dakle dojde datum i SEPA pobere potrebnu lovu i preusmjeri na one koje trebam platiti..hocu u biti dda sto manje o novcu i placanju razmisljam,tako da budem opusten i zadovoljan..

samorealizacija..kojesta Ero..ne moram se ja nikom niti sam sebi dokazivati..posto sam Bogomdan i veleuman,te stvari postaju suvisne..

Eto,ja samo trazio novac,a naso i Rujku,vrlo pristalu curu,nasao mir i opustenost,uzitak u zivotu i tak oto... :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio - Page 6 Empty Re: Mladi par s kćerkicom iselio iz Hrvatske pa se vratio

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum