ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

crtica iz turisticke zajednice

Go down

crtica iz turisticke zajednice Empty crtica iz turisticke zajednice

Post by debotoijusto 26/8/2019, 18:29

MALO naselje Vrboska, od svega 548 stanovnika (prema popisu stanovništva iz 2011.), nalazi se u općini Jelsa na Hvaru te ima svoju vlastitu turističku zajednicu, a njena direktorica Sandra Bogdanić ovog ljeta ne radi, nego je na bolovanju i to, prema informacijama kojima raspolaže Index, zbog stresa.


Zbog toga će i načelnik Općine Jelsa Nikša Peronja, koji je prema Zakonu o turističkim zajednicama ujedno predsjednik TZ Vrboska, zatražiti reviziju njenog bolovanja od strane HZZO-a. Od nekoliko izvora čuli smo da se direktoricu za vrijeme njenog bolovanja svakodnevno može vidjeti na plaži s djecom, a bila je i na fešti koja se u tom mjestu održala 10. kolovoza.



ndex je u nekoliko navrata pokušao doći do direktorice kako bismo doznali zbog čega je već gotovo dva mjeseca na bolovanju, ali bezuspješno.



na kraju smo je nazvali doma. Na telefon nam se javio njezin suprug koji nam je odbio dati direktoricu rekavši kako je ona na bolovanju i da nam zato ne odgovara. Kad smo ga pitali što je njegovoj supruzi, počeo se derati.
"Vi ste predator, ostavite je na miru, ona je bolesna. Što vi hoćete? Što vas briga što joj je, ona je bolesna. Ostavite je na miru", rekao nam je njezin suprug odbivši nam dati suprugu Sandru na telefon.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

crtica iz turisticke zajednice Empty Re: crtica iz turisticke zajednice

Post by debotoijusto 26/8/2019, 18:29

"Nas je ovdje zaposleno troje, direktorica, jedna kolegica i ja. A poslove direktorice i organizaciju svega sad radi Općina. Ja sam ovdje zaposlena samo da dajem informacije turistima", ispričala nam je djelatnica TZ-a Vrboska.
Budući da nam direktorica TZ-a nije odgovorila na mail, poslali smo joj poruku i preko Facebooka, odgovor nismo dobili.

Potom smo nazvali Općinu Jelsa te pokušali stupiti u kontakt s općinskim načelnikom Nikšom Peronjom kako bismo doznali tko sad obavlja posao direktorice.
"Ne znamo zbog čega je na bolovanju, poslala je doznake, ali su tamo neke šifre pa ne znamo što joj je. Ne znam je li zbog stresa kako ste vi čuli ili zbog čega već. Ja sam po zakonu predsjednik TZ pa sad radim taj njen posao, provodim što je ona dogovorila, dala mi je kontakte od izvođača na manifestacijama i koncertima i ja ih kontaktiram, objasnim što trebaju, gdje idu spavati. Uglavnom to su poslovi provođenja turističkog ljeta, ja to operativno obavljam", rekao je za Index načelnik Općine Jelsa Nikša Peronja.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

crtica iz turisticke zajednice Empty Re: crtica iz turisticke zajednice

Post by debotoijusto 26/8/2019, 18:30

Pitali smo ga je li točno da direktorice Bogdanić nema od sredine srpnja, što su nam rekli u TZ-u Vrboska.
"Ne, ne, to nije točno, nje nema još od 1. srpnja i to me jako ljuti, ali po zakonu ne mogu ništa kad netko otvori bolovanje", rekao nam je Peronja i dodao kako je ona ranije već dogovorila program turističkog ljeta koji je sad on , kaže, preuzeo na sebe.
"Nisam imao drugo rješenje", rekao nam je na kraju te još dodao kako će morati zatražiti i reviziju bolovanja od HZZO-a.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

crtica iz turisticke zajednice Empty Re: crtica iz turisticke zajednice

Post by debotoijusto 26/8/2019, 18:32

Inače, iz financijskog plana za 2019. objavljenom na stranicama TZ naselja Vrboska vidljivo je da spomenuta TZ godišnje troši više od milijun kuna. U 2019. godini planiraju prihode od 1,178.000 kuna, a plan troškova im je 1,058.000 kuna. Najveći dio prihoda, čak 650.000 kuna, im dolazi iz boravišnih pristojbi, dok najviše troše na dizajn vrijednosti - točnije 497.000 kuna. Pod dizajnom vrijednosti su navedene tri stavke: poticanje i sudjelovanje u uređenju mjesta u iznosu 242.000 kuna, uređenje mjesta i javnih površina u iznosu od 236.000 kuna i te 6000 kuna nabavka cvijeća za mjesto. Kad se te tri stavke zbroje, dobiju se 484.000 kuna, no oni su izračunali da je to 497.000 kuna.


U ovoj godini na manifestacije planiraju potrošiti 255.000 kuna, a na administrativne troškove ureda 251.000 kuna. Troškovi za radnike su 180.000 kuna, s tim da treba napomenuti kako je u TZ-u stalno zaposlena samo direktorica, dok je dvoje djelatnika zaposleno u turističkom informativnom centru i na njih odlazi 80.000 kuna, što bi značilo da na troškove plaće direktorice odlazi 100.000 kuna.
Dodajmo još kako cijela općina Jelsa ima 3582 stanovnika i sastoji se od 12 naselja, među kojima je i Vrboska s 548 stanovnika, što je očito dovoljno da bi se otvorila turistička zajednica u kojoj su zaposlene tri osobe. Jelsa također ima svoju turističku zajednicu, sa svojom direktoricom te ostalim zaposlenicima.
Postavlja se pitanje, ako poslove turističke zajednice sad u špici sezone, budući da je direktorica od srpnja na bolovanju, obavlja načelnik, zašto uopće postoji turistička zajednica Vrboske?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sefica-tza-mjestasca-na-hvaru-sezonu-provodi-na-bolovanju-stalno-je-na-plazi/2110440.aspx?index_ref=read_more_d
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

crtica iz turisticke zajednice Empty Re: crtica iz turisticke zajednice

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum