ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 10:29

Što ću ako mi se kćerkica uda za Srbina kojeg nađe na internetu?

Eto toga, još par godina ...

crvenkasti

Posts : 28781
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by vuksadinare Sun 11 Aug - 10:32

crvenkasti wrote:Što ću ako se ja kćerkica udaram za Srbina koji se javljaju putem interneta?

Eto toga, još par godina ...
a za albanca lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by vuksadinare Sun 11 Aug - 10:33

cljvenkasti kad bu ga zet oslovljavao..a moze i janjevac upasti bez problema.. lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 10:34

vuksadinare wrote:
crvenkasti wrote:Što ću ako se ja kćerkica udaram za Srbina koji se javljaju putem interneta?

Eto toga, još par godina ...
a za albanca lol!

Ma, po cijele dane sluša srpske jutjubere.
Isti jezik, jebiga...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28781
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by vuksadinare Sun 11 Aug - 10:36

crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:
crvenkasti wrote:Što ću ako ja kćerkica udaram za Srbina koji se javlja putem interneta?

Eto toga, još par godina ...
a za albanca lol!

Ma, po cijele dane slušaju srpske jutjubere.
Jezik jezika, jebiga ...
nek slusa..a janjevac i aljbanac konacni ubod zadaju Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by vuksadinare Sun 11 Aug - 10:38

tak od zene neka rodica nije mogla cigice smislit a na kraju se udala za roma istina bogatog ali roma :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by RayMabus Sun 11 Aug - 10:39

Kad je internet komunikacija tj da moraš pročitat neki duži tekst onda samo google translator i to je to. Službeni dokumeti su ti jedino ako posluješ sa Srbijom i eventualno RS no tamo su dužni iimat prijevod i na latinici kod službenih dokumenata. Dakle na kraju ostaju samo knjige tj ako je nešto na ćirilici a ti oćeš pročitat no nešto ljudi baš i ne čitaju knjige pa ni to nije previše bitna priča.

Većina pismene komunikacije je danas na internetu a tu samo google translator i rješen problem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 10:45

vuksadinare wrote:
Ja, vuksadinare, ja sam glup ko kurac.

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 1f44d
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28781
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by RayMabus Sun 11 Aug - 10:56

Niku većer san tražija filmove sa prevodom pa naletija na srpski kanal a kad ono sve na ćirilici al nije ni bilo nekih filmova , sve neka žnj produkcija no dobro al eto to je jedan primjer no opet većina ovih boljih filmova je i onako prevedena na hrvatski pa onda nebitno a i film je slika pa onda tekst koliko toliko posebno ako je akcijski a i ta ćirilica nije sva ćirilica , ima nešto i latiničnih slova pa ako nema puno hijeroglifa da se to pročitat i da ne znaš nit jedno slovo ćirilice.

Uglavnom knjige i titlovi a inače google translate ako te baš zanima šta negdje piše i zdravo Marija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 10:57

vuksadinare wrote:
Ja, vuksadinare, ja sam glup ko kurac.

Ma nisi toliko.
Ne daj se ometati.

To što si malo glup, ne znači da nemaš pravo iznijeti svoj stav.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28781
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Eroo Sun 11 Aug - 11:02

crvenkasti wrote:Što ću ako mi se kćerkica uda za Srbina kojeg nađe na internetu?

Eto toga, još par godina ...
Onda si džaba krečio svo ovo vrime... :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74884
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by vuksadinare Sun 11 Aug - 11:11

crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:
Ja, vuksadinare, ja sam glup ko kurac.

Ma odlican si.
Ne daj se ometati.

Da je pametan, ne znači da nema pravo iznijeti svoj stav.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 11:16

crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:
crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:
Ja, vuksadinare, ja sam glup ko kurac.

Ma nisi toliko.
Ne daj se ometati.

To što si malo glup, ne znači da nemaš pravo iznijeti svoj stav.

Ma jesam, vidim ja,
Često mi je neugodno...

Nemoj tako. Najgore bi bilo da sramiš što si glup.
U životu ima mnogo drugih, važnijih stvari.

Razmisli. Sigurno postoji bar nešto s čim se čak i ti možeš ponositi...

Evo, recimo ne znaš ćilicu. Ili engleski, njemački. ...
Toliko toga ima ...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28781
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by epikur37 Sun 11 Aug - 11:32

Je li pretemciozno onda za zakljuučiti da je hrvatski više lirski a srpski više epski jezik?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by ljubo1212 Sun 11 Aug - 11:36

je, 
jer nema do bosanskog...
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 11:38

i crnci i gorci imaju svoj jezik

jel zna tu netko taj?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28781
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by RayMabus Sun 11 Aug - 12:00

epikur37 wrote:Je li pretemciozno onda za zakljuučiti da je hrvatski više lirski a srpski više epski jezik?
S onoliko tuđica baš mi nije epski a da ne govorim o onome piši kako se čita pa prijevodi sa stranih jezika izgledaju tragikomično pa se onda po ure smijen na npr Đesika Simpson i slično.

Prednost srpskog jezika je ekavica jer je gramatički lakša pošto nema ije i je.

Šta se tiče pisma ćirilica je tržišno ograničena tako da je ona tu totalni promašaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Šandor Winnetou Sun 11 Aug - 12:30

crvenkasti wrote:Što ću ako mi se kćerkica uda za Srbina kojeg nađe na internetu?

Eto toga, još par godina ...
ima da te zakolje isti tren kao izdajicu roda svog

_________________
Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by £otk@ Sun 11 Aug - 13:32

Navikao sam, nakon DR jedno 5-7 godina nisam čuo rečenicu na srpskom.

Ne mogu imati neku emociju prema jeziku koji mi nije maternji, ma kako bio srodan.

Primjetio sam da je ritam brži od hrvatskog, amplitude u visini glasa su češće, ima dosta turcizama i tudjica, a psovke su dignute na razinu umjetnosti.

Hrvatski književni jezik ima ravnomjerniju amplitudu, sporiji ritam, za slušatelja je vjerojatnije zahtjevniji. Hrvati zato dosta koriste facijalne 
ekspresije.

Hrvati nisu “operirani od humora”. Istina, ne pričaju viceve kao Bosanci, nemaju provale kao Srbi, ali imaju doskočice. Taj suhi humor
je donekle sličan britanskom, ali nailazimo ga kod pisaca već početkom XX. stoljeća, tako da su britanske serije samo umjereno utjecale.

Ali, generalno, Hrvati su alergični na srpski, a naročito ako viču (a Srbi  kao i Talijani gotovo uvijek viču). Alergični su i na bosanski naglasak, te na slovenski kao takav.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by aben Sun 11 Aug - 13:37

i riječani govoru ko gejevi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by £otk@ Sun 11 Aug - 13:41

Za ćirilicu mi je trebalo da vratim sjećanje, otkad su počeli inzistirati, i još uvijek nemam fluidnost.

Naime, ćirilicu smo taman u školi završili kad je šutnuta iz upotrebe. Ima sad već starih knjiga po knjižnicama, doduše.

Ali kad se vani u izvjesnim krugovima kurče kako znaju jezike, ja lijepo kažem da baratam sa tri pisma: latinica, glagoljica i ćirilica. I onda bude tišina...
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 2 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum