ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 18:06

Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 18:19

Moj rođo odprve uspija pobić u Italiju, a onda dalje u Australiju. 
Njegova buduća žena triput pokušavala i triput je vatalo i obrijalo kosu na ajnc.
Četvrti put uspjela i sa svojim dragim ima djece 6...
Zanimljivo je da nikada nisu posjetili staru domovinu. 
Inače, danas su dobro stojeći kapitalisti, do novca im baš i nije ...
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 18:32

Komšija Iko...eh...nakon što je odlužija 3 godine mornarice,
14.-i dan se doša pozdravit, tužan i uplakan...
Rekoše da je otiša u Slavoniju, ušto san sumlja , jer nije to nakraj svita. 
Sutradan iđen kog njegovog oca, kao što san i inače ima običaj,
jer mi je uvik da' tabakeru da zavijen jednu...
Pošto je bija austrijski vojnik, tako me je uvik i pozdravija u stavu
mirno:..."ab-tag!"..."gever...aus!"...i  ajede sidi  mali i zapali jednu, lipi moj. 
Ovaj puta je bio uplakan ..."Javija se Iko". Odakle, pitam? Iz Italije.
Dade mi tabakeru, zavijen i pušimo, ali nismo dalje progovorili ni riječi.
I tako to, redom...Ko je ima sriće završija je živ u Jameriki, Australiji....

Onda sam ga ja u odlasku pozdravija ...."ab-tag!"..."gever...aus!"...


Last edited by Eroo on 7/2/2019, 18:39; edited 2 times in total
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 18:34

tja..neki su 70tih osli za Australiju sasvim normalno i legalno...ero opet muljas..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 18:35

pismejker wrote:tja..neki su 70tih osli za Australiju sasvim normalno i legalno...ero opet muljas..
A ti opet sereš, kao i obično...
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 18:37

Eroo wrote:
pismejker wrote:tja..neki su 70tih osli za Australiju sasvim normalno i legalno...ero opet muljas..
A ti opet sereš, kao i obično...
zasto bih?Pa bas tamo 70-71 jedna obitelj je kretala na put jos i pitala starog mog,zasto ne pokupi nas i idemo istoo..
stari nije htio..boodala..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 18:44

pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:tja..neki su 70tih osli za Australiju sasvim normalno i legalno...ero opet muljas..
A ti opet sereš, kao i obično...
zasto bih?Pa bas tamo 70-71 jedna obitelj je kretala na put jos i pitala starog mog,zasto ne pokupi nas i idemo istoo..
stari nije htio..boodala..
Tih godina im je moj ćaća pisa molbe za odobrenje pasoša.
90.-ih su se i vraćali oni pobjegli 60.-ih.
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 19:00

Eroo wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:tja..neki su 70tih osli za Australiju sasvim normalno i legalno...ero opet muljas..
A ti opet sereš, kao i obično...
zasto bih?Pa bas tamo 70-71 jedna obitelj je kretala na put jos i pitala starog mog,zasto ne pokupi nas i idemo istoo..
stari nije htio..boodala..
Tih godina im je moj ćaća pisa molbe za odobrenje pasoša.
90.-ih su se i vraćali oni pobjegli 60.-ih.

yahh..dakle tvoj Dada je bio neka velika faca u savezu komjunista.... lol!..enivej,tada i jesu svi bili komjnisti,a i danas su ostali menthalitetom,bar vecina.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 19:02

danas ta obitelj,odnosno njihovo potomstvo ima nekoliko firmija,brdo love,a donedavno je ona prva generacija samo bauljala po kruzerima i putovala po svijetu..
Mislim da su se prezvali Čalić..nijel to od tebea tamo doli Ero?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 19:03

pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:tja..neki su 70tih osli za Australiju sasvim normalno i legalno...ero opet muljas..
A ti opet sereš, kao i obično...
zasto bih?Pa bas tamo 70-71 jedna obitelj je kretala na put jos i pitala starog mog,zasto ne pokupi nas i idemo istoo..
stari nije htio..boodala..
Tih godina im je moj ćaća pisa molbe za odobrenje pasoša.
90.-ih su se i vraćali oni pobjegli 60.-ih.

yahh..dakle tvoj Dada je bio neka velika faca u savezu komjunista.... lol!..enivej,tada i jesu svi bili komjnisti,a i danas su ostali menthalitetom,bar vecina.. :starac

Nije, ali je bio pismen. Nas dvojica smo skupa počeli studirat, faks je završija prije mene... B-)
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 19:08

Čalići su od teba ili..?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 19:14

..ili Tvoji... affraid affraid affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 19:16

pismejker wrote:Čalići su od teba ili..?
Nepoznato mi je prezime.
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 19:17


evo ti jednog što je bježao u komunizam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 19:17

pismejker wrote:..ili Tvoji... affraid affraid affraid
Na "ić" su dotepenci iza Karpata. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Guest 7/2/2019, 19:18

Eroo wrote:
pismejker wrote:..ili Tvoji... affraid affraid affraid
Na "ić" su dotepenci iza Karpata. :D
Ne bas..ić se pojavljuje iskljucivo na balkanu.. osim -ov sto ide prema bugarima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 19:26

pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:..ili Tvoji... affraid affraid affraid
Na "ić" su dotepenci iza Karpata. :D
Ne bas..ić se pojavljuje iskljucivo na balkanu.. osim -ov sto ide prema bugarima
Pa eto, objasnio sam...Autohtoni su bez "ić". ...Leko, Tomas, Milas, Landeka, Kolak...etc...
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Eroo 7/2/2019, 22:44

Eroo wrote:


Razlika je samo u tome da Sjevernokorejci imaju aute, a mi nismo imali aute... :]
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Ringo10 8/2/2019, 03:33

Iz Juge se bjezalo ilegalno mozda do pocetka sezdesetih. 

Poslije toga si mogao izaci lijepo sa putovnicom

Zato bi Eroo trebao objasniti kad su njegove uplakane rodje bjezale kroz gudure i klance prema Austriji i Italiji.

Auu sad vidjeh, komsija IKO poslije 3 godine mornarice ...

Toliko se mornarica sluzila tamo do 1954te.

Budala, cuj odgulio 3 godine pa zbrisao, trebalo je da zbrise prije te 3 godine mornarice ... glupan.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Sora 8/2/2019, 04:05

Istraživanje je naručila Hrvatska udruga poslodavaca (HUP), a provedeno je od 15. ožujka do 15. svibnja ove godine na uzorku od 661 ispitanika, koji su iselili u 26 zemalja svijeta. Radi se o iseljavanju od trenutka ulaska Hrvatske u EU, dakle 1. srpnja 2013., do veljače ove godine. Anketirani su kao najčešće razloge odlaska naveli neorganiziranu i loše vođenu državu, nesposobne političare i političke stranke bez vizije (8 posto svih odgovora), potom beznađe, besperspektivnost zemlje, propadanje države, društva i naroda (7,6 posto), te zapošljavanje podobnih, stranačkih ljudi i nepotizam (7,4) posto, rekao je direktor Promocija plusa Agan Begić. Korupcija i kriminal u državi zasmetali su 7,3 posto anketiranih, prepucavanje o ustašama i partizanima 6,4 posto, dok je mala plaća bila razlog odlaska za njih 5,2 posto. 132 OGLASA ZA POSAO Nema liječnika zainteresiranih za rad u KBC-u: Ne javlja se doslovno nitko! Primitivizam, vjerska netolerancija i nacionalizam smetali su za 6,2 posto iseljenika, a izostanak promjena u državi za njih 6,1 posto. Utjecaj branitelja na društvo i državu kao razlog odlaska navelo je 4,8 posto ispitanih.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/ovo-su-razlozi-zbog-kojih-se-ljudi-iseljavaju-iz-hrvatske-1250287?gclid=CjwKCAiAy-_iBRAaEiwAYhSlA8ouRnu56tcTZSpLvQ3SYKSNReujDuDLcVajHnx5D5R1WolaFM4EVxoCrMkQAvD_BwE - www.vecernji.hr

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :) Empty Re: Kako se bježalo iz Jugoslavije u truli kapitalizam :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum