ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvatska / ustastvo / eu

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:19

Ja jednu stvar ne razumijem..ZASTO ako se vec to zeli odraditi,ne angaziraju neovisne drzave i istrazivaci..platiti ih opet iz neovisnih izvora,da odrede sto je najblize istini..
Time se ne bi gubio kredibilitet,a postigao bi se cilj..
Ponavljam,i najmanje modanje u ovakvim stvarima se ljudima odbije o glavu..

Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by darth_vader Sun 27 Jan - 10:19

Da bar... ali ništa od toga pizdune, na žalost...  :(
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:22

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
I gotova prica.

700,000 žrtava u Jasenovcu i ti kažeš da je gotova priča?
Još to tvrdite? Odjebite u troskocima...preko Save, a onda i dalje preko Drine....do Anadolije. :D .

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Jasenovac2
oko 50 000 sveskupa..

Je li tako piše u Britannici?  :P
Po čijim to procjenama oko 50 000?  :)
tako pise u Britannici...
Po istrazivanju onog tvog Žerjavica,za kojeg si tvrdio da je nasao parsto zrtava..potom iz HR wikipedije,gdje se brojke podudaraju,a slicne su potvrdjene jos od jednog istrazivaca..dakle,niti 700 000 niti 340(karikiram) nego 50 000
 

vidim vec si zaboravio onaj moj tekst od prije neki dan.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Eroo Sun 27 Jan - 10:22

Ako mi netko nađe srpski podatak koliko ih je poginilo i ranjeno
u zadnjem ratu častim cijeli forum, skupa sa lažljivicom Sorom.
A, pazi, znaju da je bilo 700,000 iljade u Jasenovcu.Okruglo.  :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75043
2016-07-22


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:25

Eroo wrote:
pismejker wrote:Usput Ero,ja sam nosio uniformu RH vojske i specijalne policije,i bio spreman na sve,da obranim drzavu..
Gdje si ti bio u MP6??..Krio se u dezeli,a sad prodajes neku nacionalnu cestitost..takvi su mi najbolji.. lol!

Istina oslobađa. U laži su kratke noge...tako su mene učili doma.
Mi nismo nepismena talibanska sirotinja, koju se može kupiti za judine škude.
Jel te netko napada?? samo kazem da ne izigravas domoljuba ili patriotu,ako nisi bio spreman ginuti za drzavu svoju..kojagodto bilia...ima da ćutiš.. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Eroo Sun 27 Jan - 10:25

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
I gotova prica.

700,000 žrtava u Jasenovcu i ti kažeš da je gotova priča?
Još to tvrdite? Odjebite u troskocima...preko Save, a onda i dalje preko Drine....do Anadolije. :D .

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Jasenovac2
oko 50 000 sveskupa..

Je li tako piše u Britannici?  :P
Po čijim to procjenama oko 50 000?  :)
tako pise u Britannici...
Po istrazivanju onog tvog Žerjavica,za kojeg si tvrdio da je nasao parsto zrtava..potom iz HR wikipedije,gdje se brojke podudaraju,a slicne su potvrdjene jos od jednog istrazivaca..dakle,niti 700 000 niti 340(karikiram) nego 50 000
 

vidim vec si zaboravio onaj moj tekst od prije neki dan.. :)
Nisu ispravljali brojku 700,000 u NY , kao ni u Jugi. I tvoji su cijelo vrijeme šutili o tome.
Sad ti je jasno zašto je "revizija" potrebna. Valjda zbog istine, je li tako?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75043
2016-07-22


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:26

Eroo wrote:Ako mi netko nađe srpski podatak koliko ih je poginilo i ranjeno
u zadnjem ratu častim cijeli forum, skupa sa lažljivicom Sorom.
A, pazi, znaju da je bilo 700,000 iljade u Jasenovcu.Okruglo.  :D
Nema teorije taj broj...steta sto nisi vidio brojke od neki dan koje sam stavio... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:27

Eroo wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:

700,000 žrtava u Jasenovcu i ti kažeš da je gotova priča?
Još to tvrdite? Odjebite u troskocima...preko Save, a onda i dalje preko Drine....do Anadolije. :D .

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Jasenovac2
oko 50 000 sveskupa..

Je li tako piše u Britannici?  :P
Po čijim to procjenama oko 50 000?  :)
tako pise u Britannici...
Po istrazivanju onog tvog Žerjavica,za kojeg si tvrdio da je nasao parsto zrtava..potom iz HR wikipedije,gdje se brojke podudaraju,a slicne su potvrdjene jos od jednog istrazivaca..dakle,niti 700 000 niti 340(karikiram) nego 50 000
 

vidim vec si zaboravio onaj moj tekst od prije neki dan.. :)
Nisu ispravljali brojku 700,000 u NY , kao ni u Jugi. I tvoji su cijelo vrijeme šutili o tome.
Sad ti je jasno zašto je "revizija" potrebna. Valjda zbog istine, je li tako?
u britannici nigdje se ne spominje tolika brojka...nerealna je
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Eroo Sun 27 Jan - 10:28

pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:Usput Ero,ja sam nosio uniformu RH vojske i specijalne policije,i bio spreman na sve,da obranim drzavu..
Gdje si ti bio u MP6??..Krio se u dezeli,a sad prodajes neku nacionalnu cestitost..takvi su mi najbolji.. lol!

Istina oslobađa. U laži su kratke noge...tako su mene učili doma.
Mi nismo nepismena talibanska sirotinja, koju se može kupiti za judine škude.
Jel te netko napada?? samo kazem da ne izigravas domoljuba ili patriotu,ako nisi bio spreman ginuti za drzavu svoju..kojagodto bilia...ima da ćutiš.. lol!
Ništa ja ne izigravam, samo tražim istinu. Da samo dodam, u Balkan Insight je nećeš pročitati.
Trenutno ih citira Blic (srpski mediji), što mi je razumljivo, ali handžarovce ne razumijem zašto i oni? :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75043
2016-07-22


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:31

pismejker wrote:Ja jednu stvar ne razumijem..ZASTO ako se vec to zeli odraditi,ne angaziraju neovisne drzave i istrazivaci..platiti ih opet iz neovisnih izvora,da odrede sto je najblize istini..
Time se ne bi gubio kredibilitet,a postigao bi se cilj..
Ponavljam,i najmanje modanje u ovakvim stvarima se ljudima odbije o glavu..

U boldanom si potpuno u pravu.  :)
Da, tako bi se očuvao kredibilitet, a o cilju... pa ovisi što je zapravo cilj.  :)
Kako kome.
Nekima je očito cilj očuvati temelje za širenje propagandističkih difamacija Hrvata po kojima je taj narod ni manje ni više nego genocidan, na stranu činjenica da ne postoje genocidni narodi, ne postoje genocidne države, ne postoje niti genocidni režimi, postoje samo samo genocidne politike i radnje koje izvršavaju takve politike, a neki drugi imaju i drugačije ciljeve.
Zašto se ne žele angažirati neovisni istraživači iz trećih zemalja?
Iz politikanstkih razloga, pri čemu svatko ima neki svoj parcijalni interes.
Antihrvatski lobi očuvanje jasenovačkog mita netaknutim i ne podložnim reviziji, filoustaški lobi prikazivanjem Jasenovca kao zabavnog parka uz pripisivanje svih žrtava čiji su ostaci pronađeni na širem području logora (482) partizanskim zločinima u periodu kada je nova vlast upravljala logorom zaključno do 1948. (kakva sanacija terena se tamo obavljala? Uništavanje dokaza o počinjenim ustaškim zločinima možda? Kako to da su komunističke vlasti uništavale dokaze o ustaškim zločinima?).
Postoji i ona strana koja kao svoj jedini cilj ima u nalaženju znanstvene istine o svemu što se tamo događalo kako bi istinski proces zacjeljivanja rana i pomirenja među posvađanim stranama mogao konačno započeti.
E sad, problem je u tome što takav proces mora inicirati politika, a ona za to nema volje jer se ne želi izlagati pritiscima iznutra i posebno izvana.
I tako će na kraju najvjerojatnije vrijeme i biologija obaviti svoje. Problem je u tome što to zna jako dugo trajati zbog čega će generacije biti zakinute za znanstvenu istinu i zbog toga snositi sve ranije opisane posljedice manjka iste o ovoj materiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:35

Od prije neki dan...








  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_post_quote_en



  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_post_report
  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_report_close


hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Lastpo10 by pismejker on 23/1/2019, 18:14

@Speare Shaker wrote:
@Sora wrote:

Otkud ti uopce utemeljenost i znanstvena verifikacija 
[size]

Kad je u pitanju Jasenovac, sondiranje terena iz 1964. godine.
Kada je u pitanju Križni put, Žerjavićeve procjene plus kosti koje se nalaze po skoro 900 skupnih i masovnih grobnica u Hrvatskoj i Sloveniji, a kojih je u svakom slučaju više od 482 koliko ih je dokazano službeno stradalo u Jasenovcu.
I opet ponavljam da se u Jasenovcu stradavalo skoro pune 4 godine, a na Križnom putu ne dulje od 6 mjeseci.
Nemam ja zapravo nikakve direktne veze sa tim, samo iznosim podatke o činjenicama.
[/size]
[size]
Kad je vec procjenj9ivanje,da vidimo,bash naletih na tog tvog Zerjavica,koji DAJE POTPUNO DRUGACIJE PODATKE OD TEBETA...

dakle,

Demografska istraživanja

Hrvatski demograf dr. Vladimir Žerjavić iznosi 1995. godine procjenu o 322.000 ukupnih srpskih žrtava s područja NDH, u čemu 82 tisuća pripadnika partizanskih i 23 tisuće pripadnika četničkih postrojbi, 25 tisuća umrlih od tifusa, 20 tisuća civila stradalih u njemačkom logoru Sajmište kod Zemuna i daljnjih 45 tisuća civila pobijenih od Nijemaca na drugim mjestima, 15 tisuća civila pobijenih od Talijana, 34 tisuće civila stradalih u borbama ustaša, četnika i partizana, 50 tisuća pobijenih u sustavu logora Jasenovac, te 28 tisuća pobijenih na raznim drugim mjestima.[10]
Stradao je - bilo u koncentracijskim logorima u samoj NDH, bilo u njemačkim koncentracijskim logorima drugdje u Europi - i pretežni dio Židova i Roma koji su živjeli na području NDH: smatra se da je u Holokaustu u NDH
O sustavu ustaških koncentracijskih logora, daje Žerjavić procjenu o ukupno 83.000 pobijenih, od toga između 45 i 52 tisuće Srba, 12 tisuća Hrvata i Muslimana, 13 tisuća Židova i 10 tisuća Roma[11].
U svojem istraživanju je srpski demograf dr. Bogoljub Kočović došao do sličnih rezultata, kao i Vladimir Žerjavić.[12]

A st osad??? hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 2698934192



Last edited by pismejker on 23/1/2019, 18:23; edited 1 time in total

_________________
hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Killzo10[/size]
hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 584-69
pismejker
Posts : 21591
2016-12-16

Lokacija: : 4. REICH

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 S1dryv11
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:35




  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_post_quote_en



  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_post_report
  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_report_close


hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Lastpo10 by pismejker on 23/1/2019, 18:16

Posebice o tom istrazivanju,za koje valjda mislis da nitko nece provjeriti,a tish dudecima prodati mooda pod boobrege..nece ici Šejkeru..

[size=14]Broj preminulih i ubijenih zatočenika

[/size]

  • Jasenovac (bez logora Stara Gradiška i Jadovno): prema popisu iz 1964. godine, 49.602[6], cjelokupni sustav logora 83.145,[7]

  • Gospić - Jadovno - Pag: razne procjene sačinjene pomoću nepouzdanih metoda iznose brojeve od približno 15.000 do preko 70.000 žrtava[8]; službeni popis jugoslavenskih vlasti iz 1964. godine evidentirao je ondje 1.794 žrtve,[9]

  • Stara Gradiška: 2.560 ekshumiranih žrtava, prema jugoslavenskom popisu iz 1964. godine, 9.630 žrtava,[6]

  • Lepoglava, oko 1.000 žrtava


[size]

_________________
hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Killzo10[/size]
hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 584-69
pismejker
Posts : 21591
2016-12-16

Lokacija: : 4. REICH

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 S1dryv11
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:36


  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_post_quote_en




  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_post_report

  • hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Icon_report_close


hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Lastpo10 by pismejker on 23/1/2019, 18:18

napose,lista tih logora za lijecenje bubreznih kamenaca..

Popis

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 300px-Fascist_concentration_camps_in_yugoslavia-sr


Sabirni logori u okupiranoj Jugoslaviji tijekom Drugog svjetskog rata.
[size]

Slijedi popis koncentracijskih logora koje su vodili ustaše u NDH od 1941. do 1945., tijekom Drugog svjetskog rata:[5]
[/size]

  • Danica kraj Koprivnice

  • logor Đakovo

  • logor Gospić

    • u samom Gospiću
    • logor Jadovno




  • logor Jasenovac I-IV

    • Koncentracijski logor Stara Gradiška (Jasenovac V)




  • koncentracijski logor Jastrebarsko

  • logor Kerestinec

  • Koncentracijski logor u Krušćici kraj Viteza

  • logor Lepoglava

  • logor Loborgrad u Zagorju

  • logor Pag

  • logor Tenja kraj Osijeka


[size]















https://hr.wikipedia.org/wiki/Ustaški_sabirni_logori[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:36

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:37

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
I gotova prica.

700,000 žrtava u Jasenovcu i ti kažeš da je gotova priča?
Još to tvrdite? Odjebite u troskocima...preko Save, a onda i dalje preko Drine....do Anadolije. :D .

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Jasenovac2
oko 50 000 sveskupa..

Je li tako piše u Britannici?  :P
Po čijim to procjenama oko 50 000?  :)
tako pise u Britannici...
Po istrazivanju onog tvog Žerjavica,za kojeg si tvrdio da je nasao parsto zrtava..potom iz HR wikipedije,gdje se brojke podudaraju,a slicne su potvrdjene jos od jednog istrazivaca..dakle,niti 700 000 niti 340(karikiram) nego 50 000
 

vidim vec si zaboravio onaj moj tekst od prije neki dan.. :)

Majketi, što si ti u stanju pogrešno razumjeti moje upise.  :)
Dakle, Žerjavić je za Jasenovac iznio procjene od tek nešto malo više od 80 000. 50 000 je broj koji se odnosi na njegove procjene poubijanih na Križnom putu, od toga 35 000 Hrvata katolika i 15 000 muslimana koji su se tada uglavnom izjašnjavali Hrvatima.  :)
Tako da ti se tu nešto pobrkalo.  :P
Ajde ti lijepo priznaj da nisi ni otvorio Britannicu, a kamoli pogledao što tamo piše.  :P
Dakle, ne postoji procjena o 50 000 poubijanih u Jasenovcu. Kočović kaže 70 000, a Slavko Goldstein od 82 000 do maksimalno 100 000.
Postoje procjene i o 30 000, a autor je Tuđman, a i moja malenkost, s tom razlikoim da ja za tu svoju procjenu otvoreno priznajem da ju ne mogu potkrijepiti forenzičkim dokazima.   :)
I nije 340 nego 482, a to je forenzički utvđeno od strane znanstvene komisije 1964. godine.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Guest Sun 27 Jan - 10:40

Što se tiče Slavka Golsteina, on za Jasenovac tvrdi da nije bila riječ o logoru smrti nego: "Radnom logoru u kojem se i ubijalo."
Nadam se da se neće naći dovoljno glupih koji će i njega zbog te ocjene proglasiti ustašom.  lol!
Inače je moja ocjena o karakteru tog logora identična gore navedenoj od strane Slavka Goldsteina.  :)
Iznosio sam je nebrojeno puta i na starom forumu i naravno, od nekih zbog toga bio proglašen ustašom.  pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Eroo Sun 27 Jan - 10:44

Ono što oni nazivaju "revizijom" je pokušaj prikrivanja njihovih zločina,
koji su se dogodili na kraju rata i nakon rata. Dakle, na nenaoružanima i nemoćnima,
koji se nisu bili u stanju braniti.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75043
2016-07-22


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by kaya Sun 27 Jan - 10:55

Opet odvratna igra nacionalista gdje jedni tvrde   da ih je bilo 1000 a drugi 1 000 000. 
Pa arhiva je u beogradu , eto tamo pise koliko ih je , oko 50 000 sve zajedno, srba jedno 20 000- 25 000. Neka je pokazu , sto su je sakrili , da mogu loziti ove danas i sutra sa kazanima za sapun ?!
Samo moraju pokazati dokumente , nista lakse..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Eroo Sun 27 Jan - 10:55

Gore, u vrhu, su navedene i države za koje Balkan Insight piše.
Među njima nema Slovenije... ;) :D
Isilovci (bivši handžarovci) ga također citiranju. Kako se samo nanjuše...tempirano. ;)

http://www.balkaninsight.com/en/page/all-the-news-from-the-balkans

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75043
2016-07-22


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by kaya Sun 27 Jan - 10:58

Eroo wrote:Gore, u vrhu, su navedene i države za koje Balkan Insight piše.
Među njima nema Slovenije... ;) :D
Isilovci (bivši handžarovci) ga također citiranju. Kako se samo nanjuše...tempirano. ;)

http://www.balkaninsight.com/en/page/all-the-news-from-the-balkans
Oni zaboravili da su bili ustase a?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Eroo Sun 27 Jan - 11:04

pizzon wrote:https://www.blic.rs/vesti/svet/hrvatska-je-upravo-dobila-samarcinu-zbog-ustastva-na-listi-najgorih-u-eu-sada-je-i/63grf21t

Lagali ste o Jasenovcu i oduzima se vam pravo na riječ.
Siguran sam da se i svaki pošteni(pismen) Srbin srami vaših laži po tom pitanju.
Govoriti i danas o 700,000 žrtava u Jasenovcu  nije samo laž, nego i nešto drugo.
Po tome su vam slični samo još bh talibani, koji i dalje tvrde da ste ih u prošlom
ratu potamanili 200,000.Pristajete li na to i šta je sad revizija?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75043
2016-07-22


Back to top Go down

hrvatska / ustastvo / eu - Page 5 Empty Re: hrvatska / ustastvo / eu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum