ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Guest Thu 29 Nov - 13:42

Noor wrote:
kaya wrote:
Gnječ wrote:
crvenkasti wrote:
Gnječ wrote:

je, došao je neki naputak iz Zagreba isključivo za moj slučaj pošto sam se drznuo napisati mail ustaši Milinoviću u kom sam mu između ostalog jebo majku ustašku.

postoje zakoni to je za budale, ali sve funkcionira mimo zakona pomoću naputaka i sto vezija interpretacija zakona kako se kom digne kurac ili kako si ili nisi nekom simpatičan. naputak je rvacki brend.

Naputaka, znači, nema u normalnim državama.
Pa kako su nas onda primili u Europsku uniju, kad smo takve budale?

nigdje nema naputaka osim u NDH. JEL SI IKAD PROČITAO NEKI NAPUTAK A DA JE OBJAVLJEN U NARODNIM NOVINAMA? NEMA NE POSTOJI TI SU NAPUTCI ZAKONI IZNAD ZAKONA. (nije caps lock jer vičem nego da naglasim taj paradoks i kriminal u rvata. )
ispod zakona su naputci, podzakonski akti.
ima ih i drugdje, nije specijalnost cardaka ali zovu se direktive, upute i tako..
ima i tumačenja....a svaki referent ima svoje :roll

eee i taj krug pakla sam prošao. tumačenje naputaka. dođem na jedan šalter kaže mi šalteruša nemože. ja ne budi lijen odem na drugi šalter do i kaže šalteruša može tko ti je rekao da ne može?

Guest
Guest


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Guest Thu 29 Nov - 13:45

Leviathan2 wrote:
pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:koji porez coece, 
otkad se to placa >)

naplatim ja to redovno svabima..bez brige.. :cleanteeth
a onda, sta se brigas,
ja ne placam porez nigdje osim onog sto mi otmu u ducanu, takozvani pdv
vec su mu slali iz rvacke upite o primanjima, i sa cipra
odgovor bio doslovno, boli vas kurac za moja primanja
dobro,jedino sa zdravstvenim se ne zajebajem..periodicno napravim neke skuplje preglede cisto da potrosim uplaceno,a ne do bog da mi na nogu padne kompjuterski mish sa stola... No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by kaya Thu 29 Nov - 16:30

Gnječ wrote:
čemu služe naputci ako postoje zakoni? u rvata ima toliko zakona da slobodno mogu reći da ih ima bezbroj i kad sam išao kopati zakone u NN pronašao sam stotine zakona koji pobijaju jedan drugoga.

čemu naputci ako nisu javni? onda to nije zakon nego mafijaški playground jer nitko osim birokracije kojoj su ti naputci dostavljeni pojma nema o njima. dođeš na šalter i šalteruša te odjebe jer kaže stigao je novi naputak iz zagreba ministarsta, vlade, pičke materine itd.... ti pitaš kakav naputak a šalteruša ti neće reći kao da se radi o državnoj vojnoj tajni.

odjebite s tim naputcima to ni u jugoslaviji nije bilo toliko rašireno kao u NDH danas.

ima zakon. kakav jebeni naputak podzakonski akti i pičke mile matere? pa tko će se snaći u toj šumi naputaka koji se svaki dan mijenjaju kako kome prdne u zagrebu? hoćete strane investicije? ZA-BO-RA-VI-TE!
pa sluze....upravo ovome sto si u nastavku napisao :)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by kaya Thu 29 Nov - 16:33

Noor wrote:ima i tumačenja....a svaki referent ima svoje :roll
da :)
i to kako koji dan cak i ako je isti.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Noor Thu 29 Nov - 20:48

kaya wrote:
Noor wrote:ima i tumačenja....a svaki referent ima svoje :roll
da :)
i to kako koji dan cak i ako je isti.
dođe mi da ju kroz slusalicu zgrabim za vrat, dignem u zrak i prodrmam :D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by red wolf Thu 29 Nov - 20:56

U što se ova zemlja pretvara...hahahahahahahahahahahahahaha
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by kaya Thu 29 Nov - 21:21

Noor wrote:
kaya wrote:
Noor wrote:ima i tumačenja....a svaki referent ima svoje :roll
da :)
i to kako koji dan cak i ako je isti.
dođe mi da ju kroz slusalicu zgrabim za vrat, dignem u zrak i prodrmam :D
uhljebi su toliko ograniceni da se ja pitam  da mozda stranacki podobnici ne zaposljavaju mentalno retardiranu rodbinu da ne sjede u domu nego na salteru uprave a na prvu se cine normalni . ja bi mogla romane napisati o njima. 
drzi u ruci nesto i ponovo te trazi isto  , kazes u ruci vam je a odgovori ti morate mi donjeti jos jednom, kazes imate u ruci fotokopirajte si i pravite se da vam donjela jos jednom , kaze uhljeb ne mogu morate mi donjeti jos jednom , ko robot, takvi su propisi. ja pitam koji propisi , nasi kao veli . pitas ga cuj jel tebi dobro , daj razmisli malo sto  trazis .. ko da nemaju mozak..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by catabbath Thu 29 Nov - 21:29

Ideš kod mesara a ono mesar mujaga ne želi ti prodati svinjetinu jer mu to vrijeđa viru.

_________________
Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12392
2015-08-21


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by catabbath Thu 29 Nov - 21:31

T. wrote:
Odluku je donijelo Povjerenstvo za etiku i deontologiju Hrvatske ljekarničke komore.

Normaln, vrana vrani oči ne kopa, pa kad su doktori ikada donijeli odluku da je neko od njihovih kriv za nešto.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12392
2015-08-21


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Guest Thu 29 Nov - 21:34

catabbath wrote:Ideš kod mesara a ono mesar mujaga ne želi ti prodati svinjetinu jer mu to vrijeđa viru.

nema u svabiji..sto je u ducanu na policama to se prodati mora... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by catabbath Thu 29 Nov - 21:38

pismejker wrote:
catabbath wrote:Ideš kod mesara a ono mesar mujaga ne želi ti prodati svinjetinu jer mu to vrijeđa viru.

nema u svabiji..sto je u ducanu na policama to se prodati mora... :cleanteeth

Ti uspoređuješ Njemački i ovu slučajnu državu lol.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12392
2015-08-21


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Guest Thu 29 Nov - 21:39

catabbath wrote:
pismejker wrote:
catabbath wrote:Ideš kod mesara a ono mesar mujaga ne želi ti prodati svinjetinu jer mu to vrijeđa viru.

nema u svabiji..sto je u ducanu na policama to se prodati mora... :cleanteeth

Ti uspoređuješ Njemački i ovu slučajnu državu lol.
u biti niti zdravstveno povjerenje nema nis s tim..zoves inspekciju,a oni tko bolje plati... lol!

jednostavno u svabiji ne mogu zamisliti to da stoji na polici a prodavac ti ne zeli prodati..nemoguce jednostavno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by catabbath Thu 29 Nov - 21:41

pismejker wrote:jednostavno u svabiji ne mogu zamisliti to da stoji na polici a prodavac ti ne zeli prodati..nemoguce jednostavno

Evo neki dan kupio neke komponenete za komp u Njemačkoj umisto lopovskoj Hrvatskoj. Matična, memorija, procesor, ušteda 1000+ kn pa ti vidi.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12392
2015-08-21


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Guest Thu 29 Nov - 21:43

catabbath wrote:
pismejker wrote:jednostavno u svabiji ne mogu zamisliti to da stoji na polici a prodavac ti ne zeli prodati..nemoguce jednostavno

Evo neki dan kupio neke komponenete za komp u Njemačkoj umisto lopovskoj Hrvatskoj. Matična, memorija, procesor, ušteda 1000+ kn pa ti vidi.
tehnika kad gledas vrlo jeftina u svabiji inace...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by catabbath Thu 29 Nov - 21:44

pismejker wrote:tehnika kad gledas vrlo jeftina u svabiji inace...

Država manje krade, valjda ima manje parazita domoljuba za hraniti (sa svim kozojebima koji su im došli).
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12392
2015-08-21


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Guest Thu 29 Nov - 21:50

catabbath wrote:
pismejker wrote:tehnika kad gledas vrlo jeftina u svabiji inace...

Država manje krade, valjda ima manje parazita domoljuba za hraniti (sa svim kozojebima koji su im došli).
sad u crni petak je MS konzola XBOX ONE S bila samo 166 ojrova..full 4k 2 tb diska.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by immortal Thu 29 Nov - 21:53

crvenkasti wrote:
Gnječ wrote:
crvenkasti wrote:
Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:
:D

nažalost to što sam napisao je istina desilo se upravo tako. naravno neću napisati imena i prezimena tih liječnika jer nema smisla već sam jednom prilikom davno prije poslao lječničkoj komori mail pa se ništa nije desilo. poslao sam bio mail i Milinoviću onda ministru zdravstva. i šta se desilo? desilo se to da mi je drugi dan kartica dopunskog zdravsvenog osiguranja izbrisana i bila nevažeća pa sam morao hodočastiti u ustaško udbaški HZZO u čemu je problem. kazali došao je neki naputak...

Ja sam jedva naučio tu riječ 'naputak'. Morao sam ju dugo učiti i ponavljati.

I sad mi dođe da crknem od smijeha svaki put kad ju čujem.

je, došao je neki naputak iz Zagreba isključivo za moj slučaj pošto sam se drznuo napisati mail ustaši Milinoviću u kom sam mu između ostalog jebo majku ustašku.

postoje zakoni to je za budale, ali sve funkcionira mimo zakona pomoću naputaka i sto vezija interpretacija zakona kako se kom digne kurac ili kako si ili nisi nekom simpatičan. naputak je rvacki brend.

Naputaka, znači, nema u normalnim državama.
Pa kako su nas onda primili u Europsku uniju, kad smo takve budale?
sigurno su čuli za tebe tako pametnog pa su nas zato uvažili kao punopravnu članicu
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by immortal Thu 29 Nov - 21:54

catabbath wrote:
T. wrote:
Odluku je donijelo Povjerenstvo za etiku i deontologiju Hrvatske ljekarničke komore.

Normaln, vrana vrani oči ne kopa, pa kad su doktori ikada donijeli odluku da je neko od njihovih kriv za nešto.
:tu
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by kaya Fri 30 Nov - 8:26

magistra farmacije je pacijentica od don Damira Stojica izgleda: 


Hvaljen Isus i Marija!
Ja sam farmaceutkinja po struci i radim u jednoj zagrebačkoj ljekarni, a već duže vrijeme me muči jedan problem i ne znam kako da ga riješim.U opisu mog posla je i izdavanje kontraceptivnih tableta koje propišu ginekolozi na recept, a savjest me muči već dugo da li ja kao kršćanin smijem to raditi. Kopka me to i dalje, pa si razmišljam, ako odbijem imat ću problema sa šeficom, pa možda da kad sam sama u smjeni kažem da trenutno nemamo te tablete, ili zamolim kolegicu da ih izdaje umjesti mene a ne kaže šefici...ne znam ni sama. Kakav je stav Crkve glede ovoga? Sandra




Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Odgovor
Draga Sandra!


U Biltenu Hrvatske ljekarničke komore, podnaslova «Ljekarnička etika i deontologija» pronašao sam pak slijedeći tekst, koji je također objevljen u Farmaceutskom glasniku 67, 3/2011:

“Pravo je ljekarnika uputiti priziv savjesti temeljen na osobnim razlozima. Ljekarnik ima pravo odbiti provesti ljekarničku skrb kada se to protivi njegovim osobnim uvjerenjima, moralu ili religiji te kada vjeruje da bi tim postupkom povrijedio svoju savjest.
Prema navedenome, tvoj priziv savjesti ne bi nipošto bio prekršaj, već pravo koje ti priznaje Komora. 


Jasno, postavlja se pitanje, što ukoliko bi se našla u situaciji da ti se prijeti gubitkom posla? 

Teolozi se slažu u tome da neposredno materijalno sudjelovanje u činima koji su u sebi teško grešni predstavlja teški, smrtni grijeh. Posebno kada se radi o suradnji u abortivnom djelovanju, ne postoji nikakvo moguće opravdanje za takvu suradnju.

Međutim, postoji rasprava oko toga je li situacija poput tvoje neposredna suradnja u zlu. Ipak, čini se da većina teologa smatra da jest. 

U svakom slučaju, ako je ikako moguće, nastoj izbjeći takve situacije.

Vjerujem da će ti Gospodin o tome progovoriti i u osobnoj molitvi, ukoliko ga budeš pažljivo, ustrajno i raspoloživo osluškivala.

Btb,
don Damir
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Sora Fri 30 Nov - 8:29

Speare Shaker wrote:
T. wrote:naravno, lijevoliberalna napredna i slobodnomisleća 'inteligencija' bjesni na ovakvu odluku...

Što je sljedeće, liječnik Jehovin svjedok odbit će pružiti transfuziju krvi?

Naravno da ne, jer priziv savjesti ne vrijedi u situacijama ugroženosti života pacijenta.
Nestručni pobačaj su direktna ugroženost zivota 
Uostalom gkedati te kontracepcijske pilule treba kao ZASTITU ZDRAVLJA PRIJE SVEGA 
SRAMOTNO DA ZENE NEMAJU PRAVO SACUVATI SVOJE ZDRAVLJE PA I ONO REPRODUKTIVNO

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Sora Fri 30 Nov - 8:31

kaya wrote:magistra farmacije je pacijentica od don Damira Stojica izgleda: 


Hvaljen Isus i Marija!
Ja sam farmaceutkinja po struci i radim u jednoj zagrebačkoj ljekarni, a već duže vrijeme me muči jedan problem i ne znam kako da ga riješim.U opisu mog posla je i izdavanje kontraceptivnih tableta koje propišu ginekolozi na recept, a savjest me muči već dugo da li ja kao kršćanin smijem to raditi. Kopka me to i dalje, pa si razmišljam, ako odbijem imat ću problema sa šeficom, pa možda da kad sam sama u smjeni kažem da trenutno nemamo te tablete, ili zamolim kolegicu da ih izdaje umjesti mene a ne kaže šefici...ne znam ni sama. Kakav je stav Crkve glede ovoga? Sandra




Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Odgovor
Draga Sandra!


U Biltenu Hrvatske ljekarničke komore, podnaslova «Ljekarnička etika i deontologija» pronašao sam pak slijedeći tekst, koji je također objevljen u Farmaceutskom glasniku 67, 3/2011:

“Pravo je ljekarnika uputiti priziv savjesti temeljen na osobnim razlozima. Ljekarnik ima pravo odbiti provesti ljekarničku skrb kada se to protivi njegovim osobnim uvjerenjima, moralu ili religiji te kada vjeruje da bi tim postupkom povrijedio svoju savjest.
Prema navedenome, tvoj priziv savjesti ne bi nipošto bio prekršaj, već pravo koje ti priznaje Komora. 


Jasno, postavlja se pitanje, što ukoliko bi se našla u situaciji da ti se prijeti gubitkom posla? 

Teolozi se slažu u tome da neposredno materijalno sudjelovanje u činima koji su u sebi teško grešni predstavlja teški, smrtni grijeh. Posebno kada se radi o suradnji u abortivnom djelovanju, ne postoji nikakvo moguće opravdanje za takvu suradnju.

Međutim, postoji rasprava oko toga je li situacija poput tvoje neposredna suradnja u zlu. Ipak, čini se da većina teologa smatra da jest. 

U svakom slučaju, ako je ikako moguće, nastoj izbjeći takve situacije.

Vjerujem da će ti Gospodin o tome progovoriti i u osobnoj molitvi, ukoliko ga budeš pažljivo, ustrajno i raspoloživo osluškivala.

Btb,
don Damir
Bog je naravno na strani jačega a ne slabijega 

Bog u obličju fon Stojića , strucnjaka za abortuse i jebacinu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule... - Page 3 Empty Re: Uvažen priziv savjesti ljekarnici koja je odbila prodati kontracepcijske pilule...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum