ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/8/2018, 18:37

evo za Kica koji me optužuje da klevetam RH i da je nazivam RH-NDH neka mi objasni ovo ispod:

Denkverbot - Page 15 Fdgftdrhdthtzj

Pogledajte kakve spomenike fratri dižu po hercegovačkoj zabiti

KAKO smo već izvijestili, u selu Broćancu kod Posušja prije dva tjedna je otkriven spomenik u obliku Velike Hrvatske.

Na stranicama općine Poslušje to nazivaju "spomenikom poginulima u ratovima za hrvatsku slobodu". No mnogima je upao u oči oblik spomenka kna kojem je jedan od oblika Velike Hrvatske, a u sredini se nalazi križ.

Hercegovački franjevac fra Mario Knezović danas se oglasio o spomeniku. Opovrgnuo je da je kod Posušja otkriven spomenik NDH u obliku karte koja obuhvaća Hrvatsku i BiH, nego da je u rodnome mjestu postavljeno spomen obilježje svim hrvatskim žrtvama.

Fratar pokušao sve opovrgnuti. Nije mu baš uspjelo

"Zapravo je nevjerojatno kako su mediji nasjeli na lažnu vijest povodom objave članaka na više portala o otkrivanju spomenika u selu u BiH kod Posušja, kako pišu, u obliku Velike Hrvatske. Time su, zapravo, ti portali i kritičari grubo prekršili međunarodno priznate i uspostavljene granice tih država", izjavio je fra Mario Knezović. Pojasnio je kako je spomenik u obliku zemljovida na kojemu se zajedno nalaze Hrvatska i BiH jasno razdvojene s međunarodno priznatim granicama, te da se ne može raditi o ideji NDH. No na fotografiji spomenika se granice baš i ne naziru.

"Vidljivo je da tu nema posezanja ni za čijim teritorijima jer spomenik isključivo obuhvaća trenutačne, legalne, međunarodno priznate granice ove dvije države. Oni koji si umišljaju da nešto znaju valjda toliko znaju da Istra i Sjeverno primorje nisu bili u sastavu NDH", dodao je fra Mario Knezović.

Dodao je kako se čudi mjedijskim interpretacijama da se radi o zagovaranju NDH dodajući da se radi o "površnoj vijesti i površnim zaključcima".

Slikao se s djecom u dresovima "Crne legije"

Spomenik je u mjestu nedaleko Posušja izgrađen po nacrtu fra Marija Knezovića, a izradio ga je kipar Grgo Mikulić.

Fra Mario Knezović inače je došao u centar pažnje javnosti nakon što je lani organizirao malonogometni turnir u Širokom Brijegu, a na kojem je pobijedila skupina djece odjevene u majice s natpisom "Crna Legija". Radi se o elitnoj zločinačkoj postrojbi ustaške vojske nastale za vrijeme Drugog svjetskog rata, čiji je zapovjednik bio Jure Francetić.

Fra Mario Knezović inače je poznat po tekstovima u kojima iznosi izrazito negativan stav o Bošnjacima u Bosni i Hercegovini. Tada se nasmiješeno fotografirao s dječacima u dresovima "Crne Legije".

Denkverbot - Page 15 DDqD0FLWsAAu3lm

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-kakve-spomenike-fratri-dizu-po-hercegovackoj-zabiti/2020119.aspx

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/8/2018, 18:47


“Na spomeniku je prikazana mapa Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Na spomeniku, to se jasno vidi kad se dođe na mjesto gdje je postavljen, kao i na fotografijama, ucrtana je u kamenu jasno vidljiva granica između Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Osim toga, vidljivo je da tu nema posezanja ni za čijim teritorijima jer spomenik isključivo obuhvaća trenutne, legalne, međunarodno priznate granice ove dvije države. Oni koji si umišljaju da nešto znaju valjda toliko znaju da Istra i Sjeverno primorje nisu bili u sastavu NDH.

Po toj logici sve geografske i druge karte u našim školama, prometu, javnim mjestima, institucijama, su karte Velike Hrvatske jer se na svima prikazuju skupa Hrvatska i BiH.
Dakle, nit je prikaz na spomeniku Velika Bosna i Hercegovina, niti je Velika Hrvatska, nego mapa tih dviju država u kojima su živjeli i izginuli poginuli. To je jedina istina”, stoji između ostalog u saopćenju fra Marija Knezovića.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/8/2018, 19:17

kic wrote:
“Na spomeniku je prikazana mapa Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Na spomeniku, to se jasno vidi kad se dođe na mjesto gdje je postavljen, kao i na fotografijama, ucrtana je u kamenu jasno vidljiva granica između Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Osim toga, vidljivo je da tu nema posezanja ni za čijim teritorijima jer spomenik isključivo obuhvaća trenutne, legalne, međunarodno priznate granice ove dvije države. Oni koji si umišljaju da nešto znaju valjda toliko znaju da Istra i Sjeverno primorje nisu bili u sastavu NDH.

Po toj logici sve geografske i druge karte u našim školama, prometu, javnim mjestima, institucijama, su karte Velike Hrvatske jer se na svima prikazuju skupa Hrvatska i BiH.
Dakle, nit je prikaz na spomeniku Velika Bosna i Hercegovina, niti je Velika Hrvatska, nego mapa tih dviju država u kojima su živjeli i izginuli poginuli. To je jedina istina”, stoji između ostalog u saopćenju fra Marija Knezovića.

nema ti tu majstore moj nikakva uklesana crta niti ucrtana olovkom ni dlijetom u kamenu nema nikakve granice. dobro, fratri vide nevidljivu Gospu i Boga pa valjda vide i nevidljivu uklesanu graničnu crtu u kamenu, no ja je ne vidim jer je NEMA to potvrđuju i svi photo softveri kojima raspolažem i kažu da granice nema. nema granice.

povećaj pa ako vidiš granicu onda ćeš sigurno vidit i Gospu na nekom brdu.

Denkverbot - Page 15 Sb14818-2

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/8/2018, 20:26


znam da neces citati, pa cu samo staviti link i sliku gdje se vide granice.. i gdje covjek sve lijepo demantira

https://kamenjar.com/fra-mario-knezovic-posusje-spomenikom-ne-slavi-ustastvo-nego-hrvatsku-i-bih/

Denkverbot - Page 15 Posuej10

ne znam kakve programe koristis, ali s malo zooma se sve vidi, i idejni nacrt..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/8/2018, 20:56

kic wrote:
znam da neces citati, pa cu samo staviti link i sliku gdje se vide granice.. i gdje covjek sve lijepo demantira

https://kamenjar.com/fra-mario-knezovic-posusje-spomenikom-ne-slavi-ustastvo-nego-hrvatsku-i-bih/

Denkverbot - Page 15 Posuej10

ne znam kakve programe koristis, ali s malo zooma se sve vidi, i idejni nacrt..

a da sad vidin i ja granicu. judi mirakul mirakuli vidin vidin hvala sv.Vakuli i svima koji su sudjelovali u klesanju granize mirakul vidiš ti da se puzajući fašizam i ustaštvo tako dobro mogu kamuflirat. ti fratri su bolji od Davida Copperfielda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/8/2018, 20:57


zajebany :))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 21:28

kicinjo, gayu, gnječ te natiro da se opravdavaš, i čistiš od nedozvoljenih misli- na denkverbotu:|:

ako si sančo, ustaša, ili samo razuman čovik komu je jasno da bosnu tribo raskidati bilokako prije nego nikako, ne daj se tako lako bullied around. bi li tako u reketu puštinda te izguraju? koleno u bedru u lakat na bubrig pa neka un rivo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/8/2018, 21:31


zapravo sam ga dobio u haklu, pozvao me da opravdam spomenik poginulim bez sudjenja, i ja sam se pozvao na istinu i iskaz od autora spomenika.. vidis da se povukao gnjec, umjesto da mr pohvalis

sudbina BiH je druga prica
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 21:56

kic wrote:
zapravo sam ga dobio u haklu, pozvao me da opravdam spomenik poginulim bez sudjenja, i ja sam se pozvao na istinu i iskaz od autora spomenika.. vidis da se povukao gnjec, umjesto da mr pohvalis

sudbina BiH je druga prica
u ton slučaju,
on je gay, pa jasno je iz svemira da je granica povučena samo da ušutka kritičare, cela skulptura jasno pokaživo ndh. 

i dont do praises :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/8/2018, 22:02


bez sandzaka, bez zemuna, plus istra, medjimurje, cak je neum. iscrtan granica, uopce dakle ne..

dobro je
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 22:09

kic wrote:
bez sandzaka, bez zemuna, plus istra, medjimurje, cak je neum. iscrtan granica, uopce dakle ne..

dobro je

jo bi argumentiro da i pravaška ideja more evoluirati. ki bi se normalni nacionalsocijalist odreko istre?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 22:34

Rabarbara wrote:
aben wrote:
evo, malo sun razmisli, i sa vidin di je usporedba: odlučila si ignorirati 
vojnu povijest (nenaoružani su laka meta) i ekonomsku povijest (hrvatski porezni obveznici subvencioniraju strancima brodove).
kako drugo okarakterizirati tvoj post, ako ne ignorancijom? s jedne strone razumiš da uzdržavamo nerazumni aparat ki donosi sulude odluke, a s druge podržavaš sulude odluke državnog aparata.

jer, škverani jesu punopravni gradjani ki su uplaćivali i ali iz toga ne slijedi da ih tribo bail out. 

država tribo osigurati egzistencijalnu sigurnost? ča je to egzistencijalna sigurnost?
Evo ja nisam razmislila. Pišm ono što mislim sad, mislila sam jučer,a bome i prekjučer. Što ću misliti sutra, ne znam. Voljela bih zauvijek prestati misliti o ovome što sad vidim. 

E saš dobit trakavicu  :P:

Vojnu povijest?
Mi smo kao sad naoružani i nismo više laka meta? :^0: 
S rabljenim avionima koji su još uvijek u Izraelu, a čije će nas uzdržavanje doslovce sahraniti. Neće nas nitko ni trebati napasti, ubit će nas siromaštvo. Ma bravo mi!  :cheers:

Sanirane su banke i nakon toga prodavane za manje novaca od koštanja njihova sanacija. I nikom ništa.
Ako već nešto trebamo sanirati, zašto ne saniramo proizvodnju, znanje i tradiciju?
Ako se ne može sanirati, zašto se čeka trenutak da ljudi nemaju za kruh? Zašto se na vrijeme ne restruktuira, preusmjeri, proda, štogod?
Ima li itko sposoban, ima li itko kome je stalo, tko će napraviti išta od onog za što je plaćen našim novcem?
Bokte, polupismeni Tito je izvozio znanje i tradiciju u Afriku i Aziju, a sad svi silni dr.kovi i mr.kovi uvoze i i uvoze. Puni smo kineskih sranja, od bijelog luka do robe u kojoj se usmrdiš čim se malo oznojiš. 
Evo i most će nam biti kineski, a ne pelješki  :DD: . 


Subvencionirati brodove? Tko je potpisao te loše ugovore koji ne mogu pokriti troškove izrade? Radnici ili uprava? 
Uprava!
Tko je postavio upravu?
Naša politička vrhuška!
Tko je sankcionirao njihovu nesposobnost i loše ugovore? 
Nitko! Nikad nitko!

Je li država suvlasnik Uljanika? 
Da!
Jesu li radnici suvlasnici Uljanika? 
Jesu!
Oni kao suvlasnici imaju međusobna prava i obveze. Radnici ne mogu biti u upravnom tijelu jer je zakon nedorečen. Država može. Može postaviti prave ljude na pravo mjesto.

Što je obveza države, odnosno našeg političkog vrha koji zastupa državu (i narod)? 
Pažnjom dobrog gospodara brinuti o razvoju i strateški važnim tvrtkama kao i onima koji za njih rade!

Što je obveza šljakera? 
Da rade i privređuju po naputcima uprave!

Jesu li radili?
Jesu!

Je li ovo prvi put da se loše posluje zbog lošeg upravljanja? 
Nije!

Je li uprava znala da neće biti para za plaće?
Jesu!

Što su poduzeli?
Ništa!

Tko će odgovarati za taj nemar?
Nitko!

Što će biti s ovim radnicima?
Italija? Njemačka? Irska? 

Burza?!
Od kud se financira burza koja će primiti sve te ljude i davati im mjesečne naknade? 

Koliko ti imaš godina? Ako si stariji od trideset, trebao bi imati malo više mudrosti i vidjeti par koraka unaprijed, a ne samo hladnu kratkoročnu proračunatost sadašnjeg trenutka. 




I evo nas na početku, s tim da su zgrade i zemljište u međuvremenu prodani u bescijenje (naravno bez javnog natječaja), marina se već gradi, lova se trpa u opet u one iste džepove...



Pa nemoj biti ljut. I nemoj im odrati kožu onim izraelskim propelerima. :X-|:
ne, za moj pojam mi nismo dovoljno naouružoni. 
osin avionov, jo predloźen liberalizaciju držanja i jošenja oružja.


zoč spominješ bunke? ni valjo da oćeš reći da ako je učinjena jedna nepravda, da to opravdava činjenje druge nepravde?



ne razumin na čanse odnosi odugovločenje, restrukturironje i sl, ali ono ča znun je da ljudi somi odlučuju oće li čekati i roditi ili pojti ća. niko njih ni tiro da tote rodu. jo ne govorin da je uprava rodila noj bolje, ili nojbolje ča je znala ili da ni bilo kriminala, jo govorin da to nemo veze s poreznin obveznicima.


tito nišće ni izvozi, u to budi sigurna. a za kineske proizvode, jo sun zadovoljan ča ih imomo. niko ni obavezan kupovati plastične majce.


ostala pitanja su previše konfuzna, pa ću provati zbirno odgovoriti.
meni zapravo ne smeto ča škverani pokušavaju ociditi državu. moji šoldi ki će dobiti su već prežaljeni. samo, eto, siti se mene za par godin, siti se da sun ti reko da socijalizam i radničko upravljanje nikad ne će biti uspješno. jo ću biti vode i reći ću ti reko sun ti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 27/8/2018, 22:41

Ostarjeti ćemo zajedno :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 22:49

dobogda

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 27/8/2018, 22:50

aben wrote:dobogda
Ja sam duboko uvjerena...
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 22:52

mativka wrote:
aben wrote:dobogda
Ja sam duboko uvjerena...
nika ne znoš ka će te auto pokositi, moždani skriviti, socijalisti izglodniti...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 27/8/2018, 22:58

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:dobogda
Ja sam duboko uvjerena...
nika ne znoš ka će te auto pokositi, moždani skriviti, socijalisti izglodniti...
Pa da!
Al u svemu je bitna namjera....
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/8/2018, 23:13

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:dobogda
Ja sam duboko uvjerena...
nika ne znoš ka će te auto pokositi, moždani skriviti, socijalisti izglodniti...
Pa da!
Al u svemu je bitna namjera....
namjera dubokog uvjerenja?
jo to ne razumin

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 27/8/2018, 23:17

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:dobogda
Ja sam duboko uvjerena...
nika ne znoš ka će te auto pokositi, moždani skriviti, socijalisti izglodniti...
Pa da!
Al u svemu je bitna namjera....
namjera dubokog uvjerenja?
jo to ne razumin
Imaš li namjeru sutra mrit?
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/8/2018, 23:17

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:dobogda
Ja sam duboko uvjerena...
nika ne znoš ka će te auto pokositi, moždani skriviti, socijalisti izglodniti...
Pa da!
Al u svemu je bitna namjera....
namjera dubokog uvjerenja?
jo to ne razumin

ne moraš razumit
glavno da je mativka duboko uvjerena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 27/8/2018, 23:18

metilda wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
Ja sam duboko uvjerena...
nika ne znoš ka će te auto pokositi, moždani skriviti, socijalisti izglodniti...
Pa da!
Al u svemu je bitna namjera....
namjera dubokog uvjerenja?
jo to ne razumin

ne moraš razumit
glavno da je mativka duboko uvjerena
Metilda,
kakva god bila ti, ja ti neću uzeti za zlo...
Draga si mi...
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum