ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 20:03

Sta bi tek noja natalna karta rekla.

Kriste.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 27/6/2018, 20:12

kic wrote:
zanimljiv je slučaj kad je Messegue pisao kako mu je mjesni lječnik skrivećki došao, ostavio auto iza stabla malo dalje, ovi pripremili cvjetnu-kupku za njega i prvi put vidili šarene gaće! :D



možda jer/i nisu bile od pamuka ili nekog drugog prirodnog materijala ;).... a i šarenilo divlje utječe na psihu, i ne samo nju :D....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 27/6/2018, 20:35

u ljudskoj moći definitivno nije sve ali ponekad može i ono što se čini nemogućim tj. neki tipovi ljudi lakše prebrode krizne situacije i lakše pobijede probleme, bolesti.... kako i zašto ostavljam svakome na volju da bira.... no, na kraju se uvijek vraćamo na prirodu. kako čovjek više gubi kontakt sa onim čemu u cijelosti pripada tako i gubi sposobnost prepoznavanja a time i liječenja, i samoizlječenja, mnogih bolesti.... suvremena se medicina najvećim dijeom bavi krpanjem, zaliječi, i rijetko traži uzrok.... na kraju krajeva,zna se i što farmacija danas jest i u čijoj službi.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 21:05

night sky wrote:u ljudskoj moći definitivno nije sve ali ponekad može i ono što se čini nemogućim tj. neki tipovi ljudi lakše prebrode krizne situacije i lakše pobijede probleme, bolesti.... kako i zašto ostavljam svakome na volju da bira.... no, na kraju se uvijek vraćamo na prirodu. kako čovjek više gubi kontakt sa onim čemu u cijelosti pripada tako i gubi sposobnost prepoznavanja a time i liječenja, i samoizlječenja, mnogih bolesti.... suvremena se medicina najvećim dijeom bavi krpanjem, zaliječi, i rijetko traži uzrok.... na kraju krajeva,zna se i što farmacija danas jest i u čijoj službi.

što misliš, jel bolje a=432 ili a=440?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 21:16

Evo, da ne ispadne kako na ovoj temi samo kritiziramo modernu medicinu...

What makes our bodies age ... our skin wrinkle, our hair turn white, our immune systems weaken?
Biologist Elizabeth Blackburn shares a Nobel Prize for her work finding out the answer, with the discovery of telomerase: an enzyme that replenishes the caps at the end of chromosomes, which break down when cells divide.
Learn more about Blackburn's groundbreaking research -- including how we might have more control over aging than we think.



Ovako bi nam se čak i relativno skoro život mogao osjetno produljiti uz poboljšavanje općeg zdravlja i trajanja mladosti.
Dodajmo k tome u medijima nedavno obznanjenu novu metodu liječenja čak i najgore metastaziranih oblika raka...
Baš me zanima kakve bi rezultate u tom smislu postigli sugestijom i autosugestijom odnosno uz pomoć placebo efekta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 21:22

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

upravo zoto ča nisi čitala pitun kako znoš da bi to bila pokora

intuitivno.. ali izvela sam dobar zaključak i počastila se čokoladnim keksićima... :))

ki određuje rozliku između škrtosti i umjerenosti?

ki valjda znači tko? mislim da škrtac ne može sam za sebe zaključiti da je škrtac.. škrtost je inače jedan od 7 glavnih grijeha.. moguće da na to utječu proživljene traume, možda je i genetski.. ne znam teoretizirati o tome, ali mogu dati primjer.. škrtost je kad imaš novaca ali ne želiš djetetu kupiti sladoled, umjerenost je kad imaš novaca ali djetetu ne kupuješ skupe marke nego normalnu odjeću .. ili za sebe - imam suhu kožu ali ću kupiti najobičniju nivea kremu a ne one preskupe kojima ne znam ni naziv..


a ča je unda sebičnost?

sebičnost je kad netko sebi kupi parfem od tisuću kuna a ne da deset kuna prosjaku u prolazu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 21:25

sugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 21:27

aben wrote:sugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.

Ma nema nama do kristala. Kristali će spasiti čovječanstvo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 21:36

aben wrote:sugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.
Stvarno si prefrigan...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 21:41

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ali, ako takvim mislima mozemo tako drasticno utjecati na tijelo, ne cini li nas to - carobnjacima? :-)

To znaci i da pozitivnim mislima mozemo utjecati na ozdravljenje. :-)

Placebo efekt. Sugestija i autosugestija.
Nikakav ćiribu ćiriba.


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

kako svojim mentalno poremećenim mislima možeš izliječiti svoje mentalno poremećene misli... diskrepancija paganizma


inače, kad god se u Međugorju dogodi čudo izlječenja svećenici nikad ne dopuste prekidanje medicinske terapije dok to liječnici ne odrede
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 21:46

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

intuitivno.. ali izvela sam dobar zaključak i počastila se čokoladnim keksićima... :))

ki određuje rozliku između škrtosti i umjerenosti?

ki valjda znači tko? mislim da škrtac ne može sam za sebe zaključiti da je škrtac.. škrtost je inače jedan od 7 glavnih grijeha.. moguće da na to utječu proživljene traume, možda je i genetski.. ne znam teoretizirati o tome, ali mogu dati primjer.. škrtost je kad imaš novaca ali ne želiš djetetu kupiti sladoled, umjerenost je kad imaš novaca ali djetetu ne kupuješ skupe marke nego normalnu odjeću .. ili za sebe - imam suhu kožu ali ću kupiti najobičniju nivea kremu a ne one preskupe kojima ne znam ni naziv..


a ča je unda sebičnost?

sebičnost je kad netko sebi kupi parfem od tisuću kuna a ne da deset kuna prosjaku u prolazu
znoči, 
rozlika izmedju škrtosti i sebičnosti je monetarno odredjena;
ako zaminiš svoje banknote za robu, to je sebičnost
ako ne zaminiš, to je škrtost.

naravski, ota bezizlazna situacija ni točna. sebičnost i škrtost postoju i u situaciji di nemo supsituta vridnosti. evo pitanje, svake godine kad ti dojdu drva, jo ti pomožen cipati i slogati, a kad drva dojdu meni, tebi svake godine nešto iskrsne. jesi li sebična ili škrta?

postoji nešto ča se zove demand for money, i koliko god zvučalo kontraintuitivno- jer we all demand all the money all the time- to ni tako. držanje šoldov je vridnost soma po sebi, i nepretvaranje šoldov u drugi oblik ne more dotindobar kriterij.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 21:48

. wrote:
aben wrote:sugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.
Stvarno si prefrigan...
prestani me profilirati jer ću se žaliti adminu da te vaspito banom

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 21:54

aben wrote:
. wrote:
aben wrote:sugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.
Stvarno si prefrigan...
prestani me profilirati jer ću se žaliti adminu da te vaspito banom
Trajnim.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 22:05

Speare Shaker wrote:Evo, da ne ispadne kako na ovoj temi samo kritiziramo modernu medicinu...

What makes our bodies age ... our skin wrinkle, our hair turn white, our immune systems weaken?
Biologist Elizabeth Blackburn shares a Nobel Prize for her work finding out the answer, with the discovery of telomerase: an enzyme that replenishes the caps at the end of chromosomes, which break down when cells divide.
Learn more about Blackburn's groundbreaking research -- including how we might have more control over aging than we think.



Ovako bi nam se čak i relativno skoro život mogao osjetno produljiti uz poboljšavanje općeg zdravlja i trajanja mladosti.
Dodajmo k tome u medijima nedavno obznanjenu novu metodu liječenja čak i najgore metastaziranih oblika raka...
Baš me zanima kakve bi rezultate u tom smislu postigli sugestijom i autosugestijom odnosno uz pomoć placebo efekta.


Ni Bozja intervencija nema nikakve sanse uz ovo. : ))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 22:07

Speare Shaker wrote:
aben wrote:sugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.

Ma nema nama do kristala. Kristali će spasiti čovječanstvo.


Ne znam covjecanstvo, ali tehnicke napravice sadasnjice svakako. :-)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 22:35

metilda wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:

Placebo efekt. Sugestija i autosugestija.
Nikakav ćiribu ćiriba.


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

kako svojim mentalno poremećenim mislima možeš izliječiti svoje mentalno poremećene misli... diskrepancija paganizma


inače, kad god se u Međugorju dogodi čudo izlječenja svećenici nikad ne dopuste prekidanje medicinske terapije dok to liječnici ne odrede


Ja to nigdje nisam napisala. Rekoh, ako vlastitim mislima (negativnim) mozemo utjecati na nase zdravlje, onda jednako tako, pozitivnim mislima mozemo utjecati na poboljsanje ili cak izljecenje. Radi se o "reprogramiranju".

Nasto si ti spomenula da je samoiscijeljenje, zapravo, Bozja intervencija. A s time se ne slazem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 22:36

. wrote:
aben wrote:
. wrote:
aben wrote:isugestija imo još i bolje rezultate, ovisno o kući u kojoj se pacijentima nalazu planeti.
Stvarno si prefrigan...
prestani me profilirati jer ću se žaliti adminu da te vaspito banom
Trajnim.

prestani mi sugerirati kakovu ću kaznu zo te predložiti kicu jer ću inače iskati trajni ban

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 23:40

s wikipedije:

A miser is a person who is reluctant to spend, sometimes to the point of forgoing even basic comforts and some necessities, in order to hoard money or other possessions.

Although the word is sometimes used loosely to characterise anyone who is mean with their money, if such behaviour is not accompanied by taking delight in what is saved, it is not properly miserly.

iako se celi wiki članak gubi u opisima škrtaca u literaturi, u jednoj rečenici, nakrotko, pogođo bit:

Running parallel has been a disposition, inherited from Classical times, to class miserly behaviour as a type of eccentricity.
dakle, ekscentrici, oni ki ne činu ko i svi drugi. natruha prove prirode škrtih, a provi opis dolazi, naravski, iz pera slobodoljubivog čovika, ki je celo poglavlje svoje knjige posveti obrani škrtih. riječ je o poglavlju defending the miser iz knjige defending the undefendable.

evo zaključka:
The miser may want his money not for later spending, not to bridge the gap between expenditures and payments, but rather for the pure joy of holding cash balances. How can the economist, educated in the utility maximization tradition, characterize joy as sterile? Art lovers who hoard rare paintings and sculpture are not characterized as engaging in a sterile enterprise. People who own dogs and cats, solely for the purpose of enjoyment and not investment, are not described as engaging in sterile activity. Tastes differ among people, and what is sterile for one person may be far from sterile for another.
The miser's hoarding of large cash balances can only be considered heroic. We benefit from lowered price levels, which result from it. The money that we have and are willing to spend becomes more valuable, enabling the purchaser to buy more with the same amount of money.

celo poglavlje je dostupno na linku vode dolika:
https://mises.org/library/defending-miser

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 00:08

violator wrote:
metilda wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

kako svojim mentalno poremećenim mislima možeš izliječiti svoje mentalno poremećene misli... diskrepancija paganizma


inače, kad god se u Međugorju dogodi čudo izlječenja svećenici nikad ne dopuste prekidanje medicinske terapije dok to liječnici ne odrede


Ja to nigdje nisam napisala. Rekoh, ako vlastitim mislima (negativnim) mozemo utjecati na nase zdravlje, onda jednako tako, pozitivnim mislima mozemo utjecati na poboljsanje ili cak izljecenje. Radi se o "reprogramiranju".

Nasto si ti spomenula da je samoiscijeljenje, zapravo, Bozja intervencija. A s time se ne slazem.

pa napisala si upravo samoiscjeljenje vlastitim mislima i to sam ti pokazala crvenim boldanim slovima
a ja sam rekla da ne postoji samoiscjeljenje nego je to Božja intervencija
nemoj izvrtati riječi kad se nađeš u škripcu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 00:12

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

ki određuje rozliku između škrtosti i umjerenosti?

ki valjda znači tko? mislim da škrtac ne može sam za sebe zaključiti da je škrtac.. škrtost je inače jedan od 7 glavnih grijeha.. moguće da na to utječu proživljene traume, možda je i genetski.. ne znam teoretizirati o tome, ali mogu dati primjer.. škrtost je kad imaš novaca ali ne želiš djetetu kupiti sladoled, umjerenost je kad imaš novaca ali djetetu ne kupuješ skupe marke nego normalnu odjeću .. ili za sebe - imam suhu kožu ali ću kupiti najobičniju nivea kremu a ne one preskupe kojima ne znam ni naziv..


a ča je unda sebičnost?

sebičnost je kad netko sebi kupi parfem od tisuću kuna a ne da deset kuna prosjaku u prolazu
znoči, 
rozlika izmedju škrtosti i sebičnosti je monetarno odredjena;
ako zaminiš svoje banknote za robu, to je sebičnost
ako ne zaminiš, to je škrtost.

naravski, ota bezizlazna situacija ni točna. sebičnost i škrtost postoju i u situaciji di nemo supsituta vridnosti. evo pitanje, svake godine kad ti dojdu drva, jo ti pomožen cipati i slogati, a kad drva dojdu meni, tebi svake godine nešto iskrsne. jesi li sebična ili škrta?

postoji nešto ča se zove demand for money, i koliko god zvučalo kontraintuitivno- jer we all demand all the money all the time- to ni tako. držanje šoldov je vridnost soma po sebi, i nepretvaranje šoldov u drugi oblik ne more dotindobar kriterij.

škrtost i sebičnost nisu isključivo monetarno određene ali ja sam ti navela monetarne primjere jer mi je tako bilo lakše pojasniti nego se zaplitati u tvoje mentalne akrobacije
tvoj primjer nepomaganja cijepanja drva je bezobrazluk, lijenost i iskorištavanje dobrote drugoga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/6/2018, 00:23

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

ki valjda znači tko? mislim da škrtac ne može sam za sebe zaključiti da je škrtac.. škrtost je inače jedan od 7 glavnih grijeha.. moguće da na to utječu proživljene traume, možda je i genetski.. ne znam teoretizirati o tome, ali mogu dati primjer.. škrtost je kad imaš novaca ali ne želiš djetetu kupiti sladoled, umjerenost je kad imaš novaca ali djetetu ne kupuješ skupe marke nego normalnu odjeću .. ili za sebe - imam suhu kožu ali ću kupiti najobičniju nivea kremu a ne one preskupe kojima ne znam ni naziv..


a ča je unda sebičnost?

sebičnost je kad netko sebi kupi parfem od tisuću kuna a ne da deset kuna prosjaku u prolazu
znoči, 
rozlika izmedju škrtosti i sebičnosti je monetarno odredjena;
ako zaminiš svoje banknote za robu, to je sebičnost
ako ne zaminiš, to je škrtost.

naravski, ota bezizlazna situacija ni točna. sebičnost i škrtost postoju i u situaciji di nemo supsituta vridnosti. evo pitanje, svake godine kad ti dojdu drva, jo ti pomožen cipati i slogati, a kad drva dojdu meni, tebi svake godine nešto iskrsne. jesi li sebična ili škrta?

postoji nešto ča se zove demand for money, i koliko god zvučalo kontraintuitivno- jer we all demand all the money all the time- to ni tako. držanje šoldov je vridnost soma po sebi, i nepretvaranje šoldov u drugi oblik ne more dotindobar kriterij.

škrtost i sebičnost nisu isključivo monetarno određene ali ja sam ti navela monetarne primjere jer mi je tako bilo lakše pojasniti nego se zaplitati u tvoje mentalne akrobacije
tvoj primjer nepomaganja cijepanja drva je bezobrazluk, lijenost i iskorištavanje dobrote drugoga
znoči, ni sebičnost ni škrtost?

ako je škrtost nekupiti ditetu sladoled, unda je surely škrtost i ne pomoći susidu cipati drva. ne potrošiti šoldi je isto ko i ne potrošiti vrime i rad.

ali, naravski, sve to nemo nikakove veze sa škrtošću. ljudi škrtce ne volu, jer ih ne razumu, pa će in uvika nakalemiti svakojake pizdarije, bez obzira pripadali kristalno-poganoj ili kršćanskoj tradiciji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum