ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/6/2018, 00:23

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

ki valjda znači tko? mislim da škrtac ne može sam za sebe zaključiti da je škrtac.. škrtost je inače jedan od 7 glavnih grijeha.. moguće da na to utječu proživljene traume, možda je i genetski.. ne znam teoretizirati o tome, ali mogu dati primjer.. škrtost je kad imaš novaca ali ne želiš djetetu kupiti sladoled, umjerenost je kad imaš novaca ali djetetu ne kupuješ skupe marke nego normalnu odjeću .. ili za sebe - imam suhu kožu ali ću kupiti najobičniju nivea kremu a ne one preskupe kojima ne znam ni naziv..


a ča je unda sebičnost?

sebičnost je kad netko sebi kupi parfem od tisuću kuna a ne da deset kuna prosjaku u prolazu
znoči, 
rozlika izmedju škrtosti i sebičnosti je monetarno odredjena;
ako zaminiš svoje banknote za robu, to je sebičnost
ako ne zaminiš, to je škrtost.

naravski, ota bezizlazna situacija ni točna. sebičnost i škrtost postoju i u situaciji di nemo supsituta vridnosti. evo pitanje, svake godine kad ti dojdu drva, jo ti pomožen cipati i slogati, a kad drva dojdu meni, tebi svake godine nešto iskrsne. jesi li sebična ili škrta?

postoji nešto ča se zove demand for money, i koliko god zvučalo kontraintuitivno- jer we all demand all the money all the time- to ni tako. držanje šoldov je vridnost soma po sebi, i nepretvaranje šoldov u drugi oblik ne more dotindobar kriterij.

škrtost i sebičnost nisu isključivo monetarno određene ali ja sam ti navela monetarne primjere jer mi je tako bilo lakše pojasniti nego se zaplitati u tvoje mentalne akrobacije
tvoj primjer nepomaganja cijepanja drva je bezobrazluk, lijenost i iskorištavanje dobrote drugoga
znoči, ni sebičnost ni škrtost?

ako je škrtost nekupiti ditetu sladoled, unda je surely škrtost i ne pomoći susidu cipati drva. ne potrošiti šoldi je isto ko i ne potrošiti vrime i rad.

ali, naravski, sve to nemo nikakove veze sa škrtošću. ljudi škrtce ne volu, jer ih ne razumu, pa će in uvika nakalemiti svakojake pizdarije, bez obzira pripadali kristalno-poganoj ili kršćanskoj tradiciji.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/6/2018, 01:00

pošo sun viti ča drugi ljudi govoru o škrtcima. u zemljami neopterećenima socijalizmon, izgljedo da uopće ne postoji preklapanje sebičnosti i škrtosti. ljudi jednostavno znaju da niko ni obavezan dovati muhte. oni išću granicu štedljivosti i škrtosti, i naravski zaključuju da je nemo.

evo link na forum škrtica, 
tako škrti and yet again, darežljivi mentalnim akrobacijama!

https://forum.mrmoneymustache.com/ask-a-mustachian/frugal-vs-miser-where-is-the-line/

i, plus, kultura forumašenja je...mi smo jebena socijalistička pripizdina:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 07:11

aben wrote:
znoči, ni sebičnost ni škrtost?

ako je škrtost nekupiti ditetu sladoled, unda je surely škrtost i ne pomoći susidu cipati drva. ne potrošiti šoldi je isto ko i ne potrošiti vrime i rad.

ali, naravski, sve to nemo nikakove veze sa škrtošću. ljudi škrtce ne volu, jer ih ne razumu, pa će in uvika nakalemiti svakojake pizdarije, bez obzira pripadali kristalno-poganoj ili kršćanskoj tradiciji.

ljudi zbilja ne vole škrtice, ali mislim da si ti malo zabrijao s tim pojmom.. neke stvari nisu škrtost pa izgledaju pozitivnije nego što jesu..
a našla sam i jednu pozitivnu škrtost a to je škrtost na riječima..  bolje je biti škrt na riječima nego rasipan.. trenutačno sam u fazi ispražnjivanja uma od nepotrebnih stvari pa sam škrta na riječima.. eto, mislim da je to pozitivna vrsta škrtosti... :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 07:16

aben wrote:pošo sun viti ča drugi ljudi govoru o škrtcima. u zemljami neopterećenima socijalizmon, izgljedo da uopće ne postoji preklapanje sebičnosti i škrtosti. ljudi jednostavno znaju da niko ni obavezan dovati muhte. oni išću granicu štedljivosti i škrtosti, i naravski zaključuju da je nemo.

evo link na forum škrtica, 
tako škrti and yet again, darežljivi mentalnim akrobacijama!

https://forum.mrmoneymustache.com/ask-a-mustachian/frugal-vs-miser-where-is-the-line/

i, plus, kultura forumašenja je...mi smo jebena socijalistička pripizdina:)
ovaj forum je socijalistička rupa.. ali imaš forum.hr, otprilike je ovakav kao ovaj.. pročitala sam jednu izvrsnu rečenicu koja može definirati škrtca: "kontroliraš li ti svoj novac li novac kontrolira tebe?" eto, ako novac kontrolira čovjeka onda je to škrtost..i bome nije pozitivna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 09:45

metilda wrote:
violator wrote:
metilda wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

kako svojim mentalno poremećenim mislima možeš izliječiti svoje mentalno poremećene misli... diskrepancija paganizma


inače, kad god se u Međugorju dogodi čudo izlječenja svećenici nikad ne dopuste prekidanje medicinske terapije dok to liječnici ne odrede


Ja to nigdje nisam napisala. Rekoh, ako vlastitim mislima (negativnim) mozemo utjecati na nase zdravlje, onda jednako tako, pozitivnim mislima mozemo utjecati na poboljsanje ili cak izljecenje. Radi se o "reprogramiranju".

Nasto si ti spomenula da je samoiscijeljenje, zapravo, Bozja intervencija. A s time se ne slazem.

pa napisala si upravo samoiscjeljenje vlastitim mislima i to sam ti pokazala crvenim boldanim slovima
a ja sam rekla da ne postoji samoiscjeljenje nego je to Božja intervencija
nemoj izvrtati riječi kad se nađeš u škripcu

Pa ne izvrcem, vec pojasnjavam! :-D

Ne mozes se razboljeti od jedne negativne misli! To je nesto sto se i godinama talozi, citav jedan negativan mindset do trenutka dok ti tijelo uzvrati "samarcinom". Do trenutka dok ti jedna pomisao na neki ruzan scenarij trenutno izazove gusenje, mucninu, vrtoglavicu, nesvjesticu i sve one "lijepe" stvari koje idu uz napadaj panike. Dakle, istrenirala si svoje tijelo da brzo reagira na vlastite misli - negativne. Fantasticno! Ako je to moguce, a moguce je, onda i pozitivne misli - promjena mindseta - mijenja zdravstveno stanje i tjelesne reakcije na misli i slike koje nam um dostavlja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 10:28

violator wrote:

Pa ne izvrcem, vec pojasnjavam! :-D

Ne mozes se razboljeti od jedne negativne misli! To je nesto sto se i godinama talozi, citav jedan negativan mindset do trenutka dok ti tijelo uzvrati "samarcinom". Do trenutka dok ti jedna pomisao na neki ruzan scenarij trenutno izazove gusenje, mucninu, vrtoglavicu, nesvjesticu i sve one "lijepe" stvari koje idu uz napadaj panike. Dakle, istrenirala si svoje tijelo da brzo reagira na vlastite misli - negativne. Fantasticno! Ako je to moguce, a moguce je, onda i pozitivne misli - promjena mindseta - mijenja zdravstveno stanje i tjelesne reakcije na misli i slike koje nam um dostavlja.

ovdje zapravo opisuješ  način života, odnosno izbor načina razmišljanja... slažem se - potrebno nam je pozitivno razmišljanje.. o tome stavljam tekstove na katolicizmu.. nisam ni anksiozna niti imam napade panike, ali preboljela sam tešku bolest i od tada radim na sebi.. umjesto da svako jutro mislim - ajme, što ako se bolest vrati, ja pomislim, Bože, pomozi mi da svijet gledam tvojim očima.. zahvaljujem na životu, na novom danu koji mi je dao, na obitelji koju volim i koja me voli.. zato više ne pratim politiku - previše je negative tamo a ni na što ne možemo utjecati ..
međutim, postoje mentalne bolesti kojima je neophodno liječenje medikamentima i tu je nemoguće samoiscjeljenje..
postoje tjelesne bolesti koje se ne mogu izliječiti pozitivnim mislima nego medicinskim tretmanom
trebamo spoznati svoja ograničenja i biti ponizni zbog svog mjesta u svemiru :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/6/2018, 13:37

metilda wrote:
aben wrote:
znoči, ni sebičnost ni škrtost?

ako je škrtost nekupiti ditetu sladoled, unda je surely škrtost i ne pomoći susidu cipati drva. ne potrošiti šoldi je isto ko i ne potrošiti vrime i rad.

ali, naravski, sve to nemo nikakove veze sa škrtošću. ljudi škrtce ne volu, jer ih ne razumu, pa će in uvika nakalemiti svakojake pizdarije, bez obzira pripadali kristalno-poganoj ili kršćanskoj tradiciji.

ljudi zbilja ne vole škrtice, ali mislim da si ti malo zabrijao s tim pojmom.. neke stvari nisu škrtost pa izgledaju pozitivnije nego što jesu..
a našla sam i jednu pozitivnu škrtost a to je škrtost na riječima..  bolje je biti škrt na riječima nego rasipan.. trenutačno sam u fazi ispražnjivanja uma od nepotrebnih stvari pa sam škrta na riječima.. eto, mislim da je to pozitivna vrsta škrtosti... :))
e, a zapitoj se zoč ljudi ne volu škrtce.
ti si našla jednu pozitivnu, a jo ne morin nojti nijednu negativnu. 
škrtost ste bezrazložno uvrstili u smrtni grih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/6/2018, 13:39

metilda wrote:
aben wrote:pošo sun viti ča drugi ljudi govoru o škrtcima. u zemljami neopterećenima socijalizmon, izgljedo da uopće ne postoji preklapanje sebičnosti i škrtosti. ljudi jednostavno znaju da niko ni obavezan dovati muhte. oni išću granicu štedljivosti i škrtosti, i naravski zaključuju da je nemo.

evo link na forum škrtica, 
tako škrti and yet again, darežljivi mentalnim akrobacijama!

https://forum.mrmoneymustache.com/ask-a-mustachian/frugal-vs-miser-where-is-the-line/

i, plus, kultura forumašenja je...mi smo jebena socijalistička pripizdina:)
ovaj forum je socijalistička rupa.. ali imaš forum.hr, otprilike je ovakav kao ovaj.. pročitala sam jednu izvrsnu rečenicu koja može definirati škrtca: "kontroliraš li ti svoj novac li novac kontrolira tebe?" eto, ako novac kontrolira čovjeka onda je to škrtost..i bome nije pozitivna
forum hr je fašistička pripizdina.

ča znoči da te šoldi kontroliraju? 
ako ih pak trošiš, jel te unda roba ku kupuješ kontroliro?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 16:11

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
znoči, ni sebičnost ni škrtost?

ako je škrtost nekupiti ditetu sladoled, unda je surely škrtost i ne pomoći susidu cipati drva. ne potrošiti šoldi je isto ko i ne potrošiti vrime i rad.

ali, naravski, sve to nemo nikakove veze sa škrtošću. ljudi škrtce ne volu, jer ih ne razumu, pa će in uvika nakalemiti svakojake pizdarije, bez obzira pripadali kristalno-poganoj ili kršćanskoj tradiciji.

ljudi zbilja ne vole škrtice, ali mislim da si ti malo zabrijao s tim pojmom.. neke stvari nisu škrtost pa izgledaju pozitivnije nego što jesu..
a našla sam i jednu pozitivnu škrtost a to je škrtost na riječima..  bolje je biti škrt na riječima nego rasipan.. trenutačno sam u fazi ispražnjivanja uma od nepotrebnih stvari pa sam škrta na riječima.. eto, mislim da je to pozitivna vrsta škrtosti... :))
e, a zapitoj se zoč ljudi ne volu škrtce.
ti si našla jednu pozitivnu, a jo ne morin nojti nijednu negativnu. 
škrtost ste bezrazložno uvrstili u smrtni grih.
s pravom smo škrtost uvrstili u smrtni grijeh
nego, ti zbilja misliš da su ona dvojica - onaj što bježi kad je njegova runda i onaj koji neće da ti pomogne cijepati drva - pozitivni likovi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 28/6/2018, 16:17

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:pošo sun viti ča drugi ljudi govoru o škrtcima. u zemljami neopterećenima socijalizmon, izgljedo da uopće ne postoji preklapanje sebičnosti i škrtosti. ljudi jednostavno znaju da niko ni obavezan dovati muhte. oni išću granicu štedljivosti i škrtosti, i naravski zaključuju da je nemo.

evo link na forum škrtica, 
tako škrti and yet again, darežljivi mentalnim akrobacijama!

https://forum.mrmoneymustache.com/ask-a-mustachian/frugal-vs-miser-where-is-the-line/

i, plus, kultura forumašenja je...mi smo jebena socijalistička pripizdina:)
ovaj forum je socijalistička rupa.. ali imaš forum.hr, otprilike je ovakav kao ovaj.. pročitala sam jednu izvrsnu rečenicu koja može definirati škrtca: "kontroliraš li ti svoj novac li novac kontrolira tebe?" eto, ako novac kontrolira čovjeka onda je to škrtost..i bome nije pozitivna
forum hr je fašistička pripizdina.

ča znoči da te šoldi kontroliraju? 
ako ih pak trošiš, jel te unda roba ku kupuješ kontroliro?

za pokoru pogledati film scrooged  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/6/2018, 17:11

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
znoči, ni sebičnost ni škrtost?

ako je škrtost nekupiti ditetu sladoled, unda je surely škrtost i ne pomoći susidu cipati drva. ne potrošiti šoldi je isto ko i ne potrošiti vrime i rad.

ali, naravski, sve to nemo nikakove veze sa škrtošću. ljudi škrtce ne volu, jer ih ne razumu, pa će in uvika nakalemiti svakojake pizdarije, bez obzira pripadali kristalno-poganoj ili kršćanskoj tradiciji.

ljudi zbilja ne vole škrtice, ali mislim da si ti malo zabrijao s tim pojmom.. neke stvari nisu škrtost pa izgledaju pozitivnije nego što jesu..
a našla sam i jednu pozitivnu škrtost a to je škrtost na riječima..  bolje je biti škrt na riječima nego rasipan.. trenutačno sam u fazi ispražnjivanja uma od nepotrebnih stvari pa sam škrta na riječima.. eto, mislim da je to pozitivna vrsta škrtosti... :))
e, a zapitoj se zoč ljudi ne volu škrtce.
ti si našla jednu pozitivnu, a jo ne morin nojti nijednu negativnu. 
škrtost ste bezrazložno uvrstili u smrtni grih.
s pravom smo škrtost uvrstili u smrtni grijeh
nego, ti zbilja misliš da su ona dvojica - onaj što bježi kad je njegova runda i onaj koji neće da ti pomogne cijepati drva - pozitivni likovi?
ne misilin da su pozitivni, nego ne mislin da su škrti. ti ljudi su sebični.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 29/6/2018, 23:43


Škrtice štede jer im trošenje nanosi bol..

https://funkymem.com/zones/sve-o-skrtosti

e da nas deda čita..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 29/6/2018, 23:53

kic wrote:
Škrtice štede jer im trošenje nanosi bol..

https://funkymem.com/zones/sve-o-skrtosti

e da nas deda čita..
znoči, u barter ekonomiji ne postoji škrtost?


znoči, rozlika izmedju škrtosti i štedljivosti je u motivu;
ako ne trošiš jer te boli dok trošiš šoldi, unda si škrt,
ako te ne boli dok trošiš, a ipak ne trošiš, unda si štedljiv.

ako je to tako, unda neko sa strone ne more razlikovati škrtave od štedljivih, bez da iskreno ne porazgovaraju o naravi njihovih postupaka.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/6/2018, 00:26


ne znam što bih rekao novo, a da se ne vrtimo u krug sad.. ljudi su takvi da je donošenje odluka uglavnom pod utjecajem kako se osjećamo u vezi te stvari u tom trenutku..

predbacuješ da ljudi imaju predrasude prema škrtim/štedljivim, iako smo nedavno govorili o validnosti predrasuda isto tako, ali dobro u svrhu promjene percepcije o ljudima koji zadržavaju svoj novac kod sebe, mislim da malo tko to i gleda, ali što mene malo kopka je kad nekom stalno izlaziš u susret, usput ga odbaciš jedno 10 puta gdje bi potrošio inače 150kn na kartu, pa ti nijednom ne kaže: ajd svrati na kavu jednom, ili evo ti čokolada od 8kn..  a da ga odbiješ voziti sljedeći put bilo bi :) a možda je ovo neka druga priča, ali ima više života u njoj, nezahvalnost me više smeta u zadnje vrijeme..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/6/2018, 00:41

kic wrote:
ne znam što bih rekao novo, a da se ne vrtimo u krug sad.. ljudi su takvi da je donošenje odluka uglavnom pod utjecajem kako se osjećamo u vezi te stvari u tom trenutku..

predbacuješ da ljudi imaju predrasude prema škrtim/štedljivim, iako smo nedavno govorili o validnosti predrasuda isto tako, ali dobro u svrhu promjene percepcije o ljudima koji zadržavaju svoj novac kod sebe, mislim da malo tko to i gleda, ali što mene malo kopka je kad nekom stalno izlaziš u susret, usput ga odbaciš jedno 10 puta gdje bi potrošio inače 150kn na kartu, pa ti nijednom ne kaže: ajd svrati na kavu jednom, ili evo ti čokolada od 8kn..  a da ga odbiješ voziti sljedeći put bilo bi :) a možda je ovo neka druga priča, ali ima više života u njoj, nezahvalnost me više smeta u zadnje vrijeme..
ne predbacujen nišće;
moj je stav da je škrtost obična štedljivost.

ali i jo ga sun koristin na nočin kako ga koristi većina ljudi- kad neko štedi na nami neprihvatljivin stvorima. ali eto, ljudima ne odgovoro to objašnjenje. apsolutno mi je prihvatljiv ostracizam škrtih, nemun nišće protiv, dapače, jo verujin da su škrtci i to ukalkulirali:)


e, a ti znoš za običajno pravo. još ga par puti prevezi, pa će un imati pravo na odštetu ako ga ki put odbiješ.
za ot primjer...jo verujin da nemo šansi za dobro rješenje. jednako tako kao se un navika da ga voziš, i ti bi se naviko na ćikulaticu, ili kafu. 
oto stvori se rješavaju dogovorenom simboličkon naplatom, inače nemo sriće.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/6/2018, 00:58


platit ćeš piće..

ne pijem.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/6/2018, 09:41

kic wrote:
platit ćeš piće..

ne pijem.
nišće piće,

prepostavljan da je riječ o poluperiodičkin carpoolingu, 
to se tribo rišiti accordingly.
škegro je fašist, ali čist račun jest duga ljubav.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/6/2018, 11:09


ex-trener Raptorsa trener godine, a otpustili ga.. ove nagrade brate..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/6/2018, 22:57

kic wrote:
ex-trener Raptorsa trener godine, a otpustili ga..  ove nagrade brate..
sve u redu, 

nagrada je za rezultat, a otkaz more biti ki zno radi česa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/7/2018, 00:51


prokleta tražilica naša na forumu ne radi, tražio sam onu raspru o tome je li bitak dobar, i onda našao neku knjigu od Max Schelera: ljubav i bitak, i onda naletio na ovaj citat od njega:

There is a completely different way of stooping to the small, the lowly, and the common, even though it may seem almost the same. Here love does not spring from an abundance of vital power, from firmness and security. Here it is only a euphemism for escape, for the inability to “remain at home” with oneself (chez soi). Turning toward others is but the secondary consequence of this urge to flee from oneself. … Modern philosophical jargon has found a revealing term for this phenomenon, one of the many modern substitutes for love: “altruism.” This love is not directed at a previously discovered positive value, nor does any such value flash up in the act of loving: there is nothing but the urge to turn away from oneself and to lose oneself in other people’s business. We all know a certain type of man frequently found among socialists, suffragettes, and all people with an ever-ready “social conscience”—the kind of person whose social activity is quite clearly prompted by inability to keep his attention focused on himself, on his own tasks and problems.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 1/7/2018, 07:52


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 22 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum