ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 14:35

metilda wrote:
violator wrote:
metilda wrote:ne možeš sam od sebe izliječiti tjelesne i mentalne bolesti


Osim kad ti se ukaze Djevica Marija ili Isus..

moglo je i bez sarkazma, ali da, za izlječenje od fizičkih i mentalnih bolesti bez liječnika potrebna je Božja intervencija.. vi pagani to pripisujete kristalima ili nekim drugim božanstvima, uglavnom sve se svodi na to u što vjeruješ.. ali jedno je sigurno - sam ne možeš ništa učiniti


Mozes mnogo. I mentalno i fizicki. Samo, navikli smo bezuvjetno vjerovati lijecnicima. I kad nas truju.


Ne slazem se s ovim pojasnjenjem "Bozje intervencije", ali kako je to tvoj sustav vjerovanja, ne mislim ici dalje s time.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 14:36

kic wrote:
zanimljiv je slučaj kad je Messegue pisao kako mu je mjesni lječnik skrivećki došao, ostavio auto iza stabla malo dalje, ovi pripremili cvjetnu-kupku za njega i prvi put vidili šarene gaće! :D


:-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 14:41

Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ali, ako takvim mislima mozemo tako drasticno utjecati na tijelo, ne cini li nas to - carobnjacima? :-)

To znaci i da pozitivnim mislima mozemo utjecati na ozdravljenje. :-)

Placebo efekt. Sugestija i autosugestija.
Nikakav ćiribu ćiriba.


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 14:59

. wrote:
Speare Shaker wrote:
. wrote:Ne vjeruje u boga.

Što ne znači da mu Bog ipak nije pomogao na neki ljudima neobjašnjivi način.

Ne znam sto bih tocno odgovorila na ovo.

Ne vjerujem u boga na nacin na koji ga krscani prikazuju...

Vjerujem da ipak postoji neka energija, neobjasnjiva ljudima, koja kola nasim venama i odrzava ravnotezu....
Ima je u zraku, vodi, posvuda. Ona je dio nas i mi smo dio nje.

Pa mi smo ta priroda koja promislja o sebi samoj. :-) I komuniciramo s drugim nacim djelicima (mineralnog, biljnog, zivotinjskog carstva) na razlicite nacine. Just.. Keep the frequency clear! :-)



P.S. nabavi si narukvicu od sodalita i nosi je.. Najbolje s kuglicama od 8mm ili 1cm promjera, ne od onog cipsa.. To je moje malo otkrice. Ublazava PA i ostri um.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 15:07

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

molitva nije pokora, a drugo, postoji jedna riječ koju niste upotrijebili - ti nisi škrt nego umjeren. umjerenost je jako pozitivna osobina..
trošiš i uzimaš točno onoliko koliko treba za život bez patnje a bez razmetanja.. međutim nisam čitala vašu prepisku pa nagađam...  :cleanteeth:

upravo zoto ča nisi čitala pitun kako znoš da bi to bila pokora

intuitivno.. ali izvela sam dobar zaključak i počastila se čokoladnim keksićima... :))

ki određuje rozliku između škrtosti i umjerenosti?

ki valjda znači tko? mislim da škrtac ne može sam za sebe zaključiti da je škrtac.. škrtost je inače jedan od 7 glavnih grijeha.. moguće da na to utječu proživljene traume, možda je i genetski.. ne znam teoretizirati o tome, ali mogu dati primjer.. škrtost je kad imaš novaca ali ne želiš djetetu kupiti sladoled, umjerenost je kad imaš novaca ali djetetu ne kupuješ skupe marke nego normalnu odjeću .. ili za sebe - imam suhu kožu ali ću kupiti najobičniju nivea kremu a ne one preskupe kojima ne znam ni naziv..


a ča je unda sebičnost?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 15:08

violator wrote:

P.S. nabavi si narukvicu od sodalita i nosi je.. Najbolje s kuglicama od 8mm ili 1cm promjera, ne od onog cipsa.. To je moje malo otkrice. Ublazava PA i ostri um.

holy mother of god

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 15:12

uglovnomu,

izgljedo da su nojveći kritičari svega kršćanstva (osim pravoslavnog dijela, jer su to kod nos uvik srbi ili iz mešonih brakova) uvik neki vjernici u neke druge pizdarije.

ko i u slučaju fašizma i ljutog mu neprijatelja komunizma;
nisu komunisti antifašisti jer je to anticivilizacijski pokret, nego jer su to konkurenti.

borba na tržištu ideja...press

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:14

aben wrote:
violator wrote:

P.S. nabavi si narukvicu od sodalita i nosi je.. Najbolje s kuglicama od 8mm ili 1cm promjera, ne od onog cipsa.. To je moje malo otkrice. Ublazava PA i ostri um.

holy mother of god


I ja to pomislim vrlo cesto citajuci tvoje upise..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:22

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ali, ako takvim mislima mozemo tako drasticno utjecati na tijelo, ne cini li nas to - carobnjacima? :-)

To znaci i da pozitivnim mislima mozemo utjecati na ozdravljenje. :-)

Placebo efekt. Sugestija i autosugestija.
Nikakav ćiribu ćiriba.


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

Ne. To je moj komentar na tvoj post.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:24

aben wrote:izgljedo da su nojveći kritičari svega kršćanstva (osim pravoslavnog dijela, jer su to kod nos uvik srbi ili iz mešonih brakova) uvik neki vjernici u neke druge pizdarije.

Iz jednostavnog razloga što kršćanstvo na ovim prostorima predstavlja najveću konkurenciju njihovim religijskim ili pseudoreligijskim idejama.

aben wrote:borba na tržištu ideja...press

E, upravo to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:30

Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:

Placebo efekt. Sugestija i autosugestija.
Nikakav ćiribu ćiriba.


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

Ne. To je moj komentar na tvoj post.

Druze Sekspir, ipak mislim da vas odgovor savrseno opisuje i pozivanje na Bozju intervenciju. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:33

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:


Placebo efekt, samoiscjeljenje, kako god. Ako uspijem izlijeciti dugotrajnu fizicku bolest ili otkloniti mentalne poremecaje, ja jesam carobnjak. Dakle, ucinila sam nesto vlastitim mislima sto lijecnici svojim lijekovima - nisu.

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

Ne. To je moj komentar na tvoj post.

Druze Sekspir, ipak mislim da vas odgovor savrseno opisuje i pozivanje na Bozju intervenciju. :-)

Nemam pojma zašto tako misliš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:40

aben wrote:izgljedo da su nojveći kritičari svega kršćanstva (osim pravoslavnog dijela, jer su to kod nos uvik srbi ili iz mešonih brakova) uvik neki vjernici u neke druge pizdarije.


"Speare Shaker":
Iz jednostavnog razloga što kršćanstvo na ovim prostorima predstavlja najveću konkurenciju njihovim religijskim ili pseudoreligijskim idejama.


---


Nope. Jednostavno (raz)otkrivanje pravih duhovnih korijena Europljana. Krscanstvo je trash, nekreativan copy-paste paganskih vjerovanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 15:42

Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
Speare Shaker wrote:

I takav stav je naravno potpuno legitiman. Međutim, ipak samo djelomično opravdan zbog silnih ograničenja koja takva metoda nosi u sebi. 
Ne djeluje univerzalno, na sve ljude i efekti se jako razliku od slučaja do slučaja čak i kada su isti ljudi u pitanju (danas ovako, sutra onako). Dapače, djeluje samo na manjinu i često vrlo ograničeno.
Međutim, kada se dogodi neko takvo izliječenje koje ne možemo racionalno objasniti argumentima medicine odnosno znanosti općenito, tada smo spremni proglasiti ga čudom.


Je li to odgovor Metki na Bozju intervenciju? :-D

Ne. To je moj komentar na tvoj post.

Druze Sekspir, ipak mislim da vas odgovor savrseno opisuje i pozivanje na Bozju intervenciju. :-)

Nemam pojma zašto tako misliš.

Procitati opet s razumijevanjem..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 16:00

odalit je kristal koji pojačava koncentraciju a inspiraciju pretvara u realnost i materiju. Ima grublje i polaganije vibracije i zato pripada kristalima na nižoj energetskoj razini. Među modrim kamenima koji se polažu na čakru čela djeluje oscilirajuće i zato je povezaniji više s materijalnom snagom. Zato nam pomaže lakše realizirat naše ideje. Na mentalnoj razini produbljuje koncentraciju, logično razmišljanje i vodi nas do cilja sigurnim korakom. Njegove zemljane osobine učvršćuju stabilnost, umiruju unutarnja prevrtanja, podržavaju dosljednost i povjerenje u svoje sposobnosti. Prilikom meditacije pomaže nam razdvojit bitne stvari od nebitnih. Sodalit učvršćava vjeru u višu silu koja nas čuva ako živimo po njenim duhovnim pravilima, razvija osjećaj istine, oslobađa nas od dogmi i predrasuda, štiti one vrijednosti koje respektiraju ljudsku prirodnost.

dakle, ako ne respektiroš ljudsku prirodnost, zakurac sve

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/6/2018, 16:02

da je zanstr još vode, ča bi un smijo ovin pizdarijama, majo moja:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 16:46

Hvala na preporuci za kristal...

Za mjesec dana bi mi jedna poznanica trebala donijeti gorski kristal za lancic...
Ne znam zasto, najvecu povezanost osjecam sa njima.
Ma da nisu izledom nista posebno, vecini, u njihovoj jednostavnosti se utopim...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 16:46

Izgled, na koncu, nije ni bitan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 18:27

violator wrote:

Jednostavno (raz)otkrivanje pravih duhovnih korijena Europljana.

Hrpa smiješnih praznovjerja, primitivna politeistička struktura i hijerarhija božanstava i njihovih panteona plus kanibalizam uz nepostojanje bilo kakve iole smislene i konzistentne teologije?
Ako je cilj povratak takvim "duhovnim" korijenima, onda se Europljanima crno piše.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 27/6/2018, 20:02

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:Ali, ako takvim mislima mozemo tako drasticno utjecati na tijelo, ne cini li nas to - carobnjacima? :-)

To znaci i da pozitivnim mislima mozemo utjecati na ozdravljenje. :-)

Placebo efekt. Sugestija i autosugestija.
Nikakav ćiribu ćiriba.

je mi moreš sugerirati da mi nos ni začepljen?
okrenulo je na buru, a sinoć se nis pokri...



?.... nije ti dano od boga, bijedna šesta kuća zdravlja, genetski slab, neotporan, nesposoan za smaoizljeenje.... nešto od toga mora biti,jel.... ali, ne kloni duhom, kretor ima rješenje za sve, apoteka na uglu će riješiti problem....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 27/6/2018, 20:03

Sta bi tek noja natalna karta rekla.

Kriste.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum