ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 4:36

https://m.vecernji.hr/vijesti/izraelci-zele-kod-nas-izgraditi-tvornicu-streljiva-1238363
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 4:37

Sad se vidi koliko je pun pogodak ovaj posao sa zrakoplovima sa izraelom..bi li svedi i carl bildt gradili tvornicu streljiva i zaposlili 2000 ljudi... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Kermit Thu 12 Apr - 7:33

Ko i katarci LNG švabe tvornicu automobila a ameri pogon za bio dizel...ništa od toga
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 7:35

Kermit wrote:Ko i katarci LNG švabe tvornicu automobila a ameri pogon za bio dizel...ništa od toga
bumo videli..kermit i prognoze.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by catabbath Thu 12 Apr - 7:41

Koje sve fake news neće izmisliti samo da opravdaju kupovinu letećih govana...

_________________
Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12390
2015-08-22


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 7:44

catabbath wrote:Koje sve fake news neće izmisliti samo da opravdaju kupovinu letećih govana...
samo ti kukaj..nista od bildta :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Kermit Thu 12 Apr - 9:03

catabbath wrote:Koje sve fake news neće izmisliti samo da opravdaju kupovinu letećih govana...
Laža za prosječnog hadeze sendvičara
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 11:09

Jebo streljivo daj pilotsku školu u Zadru i da vidimo ovo sa suhoj 25

Ja sinoć proučavao pad Galeba u Srbiji pa onda gleda malo nas pa ispada da se mi tamo obućabavamo na italijanskoj verziji Yak 130

To ti meni daj suradnja na pilotskoj školi u Zadru i to oko suhoj 25 jer taj Yak 130 je u suštini laki jurišnik ko i suhoj 25
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 11:23

Evo ovdje sam sinoć o tome opširnije 

https://www.ex-iskon-pleme.com/t25637p40-srusio-se-vojni-avion-kod-kovacice#1132920

A sad čitam da ih zanima suradnja na obuci pilota u pilotskoj školi u Zadru te da se razumiju u naoružanje i suhoj 25 koji je laki jurišnik 

To to baš to meni treba
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 11:27

RayMabus wrote:Jebo streljivo daj pilotsku školu u Zadru i da vidimo ovo sa suhoj 25

Ja sinoć proučavao pad Galeba u Srbiji pa onda gleda malo nas pa ispada da se mi tamo obućabavamo na italijanskoj verziji Yak 130

To ti meni daj suradnja na pilotskoj školi u Zadru i to oko suhoj 25 jer taj Yak 130 je u suštini laki jurišnik ko i suhoj 25
a sa cim ces pucati ako nemas tvornicu streljiva?...danas streljivo uvozis iz srbije i bh-a..a svaki treci metak neispravan..mi smo jedna od rijetkih drzava koja nema tvornicu streljiva..a jedini od bivsih ex-yu drzava..koja je nema uz crnogorce...janezi su svoju napravili uz kooperaciju sa austrijancima devdesetih..u tvornicu streljiva u makedoniji ulozili bugari...srbija i bh-a imaju tvornice jos iz vremena jugovine...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 11:32

treba se uloziti u tvornicu streljiva...meci i granate su neophodni...to uvozimo dođe do rata a ti nemas tvornicu streljiav vec ovisi o milosti drugih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 11:33

Ma nisam mislio u tom stilu nego jebeš metke ono drugo je bitnije

Ako se ostvari suradnja sa pilotskom školom u Zadru to je suradnja na obuci pilota za školski mlazni avion tj da se taj dio obuke može radit malo i u Hrvatskoj da se piloti bolje pripreme za daljnju obuku za F16 u Izraelu

Stvar je u tome što je italikanski Yak 130 ustvari avion za obuku 

Italija kao logistički centar za taj tip aviona preko puta 

Kad imaš to a svi piloti su ti i onda i piloti za italikanski Yak 130 praktički u slučaju rata kako imaš i rezervne pilote samo kupiš ruski ili italikanski Yak i imaš 

Eskadrilu F16

Eskadrilu lakih jurišnika Yak 

. To ti je u rangu yugoslavenskih a sad srpskih Orlova
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 11:39

Piloti za F 16 se u izraelu obučavaju na školskom mlaznom avionu

Za svaki lovac F 16 ti imaš i rezervne pilote

U slučaju rata samo kupiš desetak italijanskih ili ruskih Yak 130 jer je to šta se tiče pilotiranja isti avion 

Evo ga 



Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Yak-130_-_FIA_2012
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 11:50

Ovo su ti avioni idealni za Bih jer sa F 16 tamo nećeš jer je F 16 za nekog drugog

Cijena novih ovih najviše 20 milijuna dolara

A već imaš u rezervi i pilote i školu za pilote u Hrvatskoj za to i imaš i naoružanje pošto imaš F 16 pa tamo ima oružja za ovo


Odlično
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 11:54

Novi Yak 130 ti košta 15 miljona dolara dakle novi iz tvornice polovni već korišteni dođu i manje

Imaš pilote rezerva za F 16 imaš školu za pilote za ovo i imaš oružje za ovo 

Kupiš tri Yak 130 umjesto jedan F 16 ako počne sranje u Bih
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 11:57

borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:00

vuksadinare wrote:borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
To nije problem ako postoji financijski interes ulagača 

Mi proizvodimo minobacačke granate pa onda očito nam nije problem ni metak napravit
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 12:04

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
To nije problem ako postoji financijski interes ulagača 

Mi proizvodimo minobacačke granate pa onda očito nam nije problem ni metak napravit
..nije ali mi moramo sad metke proizvoditi po nato standardima..i imamo svoje automatske puske koje mjenjaju kalase...a bosanci i srbi sto nam sad prodaju u dosta sloucajeva meci nisu rađeni po nato standardima...jer kod njih je vecinom kalas u uporabi...mi imamo municije za kalase dosta ali oni vise nisu glavna pljuca u hv i u policiji o tome se radi...i ovi sto nam prodaju metke po navodno nato verziji svaki treci je neispravan i krsticevic hoce to rjesiti..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 12:06

meni je rođak u vojsci..i kaze na svakom trecem,cetvrtom metku zablokira puska...a ti znas kakva opasnost to moze znaciti u potencijalnom sukobu..dok ti izvadis metak pa ponovno repetiras..ovaj na suprotnoj strani ti sprasi citav rafal
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:07

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
To nije problem ako postoji financijski interes ulagača 

Mi proizvodimo minobacačke granate pa onda očito nam nije problem ni metak napravit
..nije ali mi moramo sad metke proizvoditi po nato standardima..i imamo svoje automatske puske koje mjenjaju kalase...a bosanci i srbi sto nam sad prodaju u dosta sloucajeva meci nisu rađeni po nato standardima...jer kod njih je vecinom kalas u uporabi...mi imamo municije za kalase dosta ali oni vise nisu glavna pljuca u hv i u policiji o tome se radi...i ovi sto nam prodaju metke po navodno nato verziji svaki treci je neispravan i krsticevic hoce to rjesiti..
Pa ok samo kažem to je ipak tvornica a metak je proizvod 

Ako Izraelci misle da bi to za njih bilo dobro da imaju svoju tvornicu u Hrvatskoj jer se lako brodom i transportnom avionom meci dopreme do Izraela a ok 

Zašto ne
RayMabus
RayMabus

Posts : 175361
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum