ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:07

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
To nije problem ako postoji financijski interes ulagača 

Mi proizvodimo minobacačke granate pa onda očito nam nije problem ni metak napravit
..nije ali mi moramo sad metke proizvoditi po nato standardima..i imamo svoje automatske puske koje mjenjaju kalase...a bosanci i srbi sto nam sad prodaju u dosta sloucajeva meci nisu rađeni po nato standardima...jer kod njih je vecinom kalas u uporabi...mi imamo municije za kalase dosta ali oni vise nisu glavna pljuca u hv i u policiji o tome se radi...i ovi sto nam prodaju metke po navodno nato verziji svaki treci je neispravan i krsticevic hoce to rjesiti..
Pa ok samo kažem to je ipak tvornica a metak je proizvod 

Ako Izraelci misle da bi to za njih bilo dobro da imaju svoju tvornicu u Hrvatskoj jer se lako brodom i transportnom avionom meci dopreme do Izraela a ok 

Zašto ne

RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 12:08

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
To nije problem ako postoji financijski interes ulagača 

Mi proizvodimo minobacačke granate pa onda očito nam nije problem ni metak napravit
..nije ali mi moramo sad metke proizvoditi po nato standardima..i imamo svoje automatske puske koje mjenjaju kalase...a bosanci i srbi sto nam sad prodaju u dosta sloucajeva meci nisu rađeni po nato standardima...jer kod njih je vecinom kalas u uporabi...mi imamo municije za kalase dosta ali oni vise nisu glavna pljuca u hv i u policiji o tome se radi...i ovi sto nam prodaju metke po navodno nato verziji svaki treci je neispravan i krsticevic hoce to rjesiti..
Pa ok samo kažem to je ipak tvornica a metak je proizvod 

Ako Izraelci misle da bi to za njih bilo dobro da imaju svoju tvornicu u Hrvatskoj jer se lako brodom i transportnom avionom meci dopreme do Izraela a ok 

Zašto ne
mi bi dio za njih proizvodili a dio za nase potrebe...jer njihovi strojevi su rađeni za nato verziju pusaka...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:20

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:borbene helikoptere imamo..imamo zrakoplove...topnistvo također..mornarica je solidna..oklop također....problem skripi sa pzo sustavima za sada..i tvornicom streljiva...
To nije problem ako postoji financijski interes ulagača 

Mi proizvodimo minobacačke granate pa onda očito nam nije problem ni metak napravit
..nije ali mi moramo sad metke proizvoditi po nato standardima..i imamo svoje automatske puske koje mjenjaju kalase...a bosanci i srbi sto nam sad prodaju u dosta sloucajeva meci nisu rađeni po nato standardima...jer kod njih je vecinom kalas u uporabi...mi imamo municije za kalase dosta ali oni vise nisu glavna pljuca u hv i u policiji o tome se radi...i ovi sto nam prodaju metke po navodno nato verziji svaki treci je neispravan i krsticevic hoce to rjesiti..
Pa ok samo kažem to je ipak tvornica a metak je proizvod 

Ako Izraelci misle da bi to za njih bilo dobro da imaju svoju tvornicu u Hrvatskoj jer se lako brodom i transportnom avionom meci dopreme do Izraela a ok 

Zašto ne
mi bi dio za njih proizvodili a dio za nase potrebe...jer njihovi strojevi su rađeni za nato verziju pusaka...
Ma Vučina dragi nama bi trebalo 5% ukupnih metaka od tog pogona 

Zato ti i kažem da je to proizvod i ako oni imaju a imaju taj lobi u svijetu onda ok idemo napravit tvornicu kvalitetnog pješačkog naoružanja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 12:21

ovi forumski dibiduzi nemaju pojam kolika se velika lova vrti u proizvodnji oruzja i koliko to ljudi moze zaposliti....oni bi proizvodnju frizidera... B-)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 12:22

takve bi aj samarao i pravac front...da vidis kad ti ponestane municije kako molis boga ili kunes sto nema proizvodnje :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:24

Nemam ja ništa protiv tvornice streljiva dapače no kažem to je globalni biznis pa ako oni tj investitori vide da to ima financijsku logiku onda odlično 

Očito da suradnja na pilotskoj školi u Zadru može samo pomoći i tom biznisu da se sklopi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:41

Suradnja na pilotskoj školi otvara i tvornicu streljiva

Praktički i mi i Srbi učimo na istom avionu 

Dođe li do rata u Bih mi ćemo imati eakadrilu Yak 130 a oni Orlovi, Mil 35 i Yak 130

Yak 130 je borbeni avion za Bih a ne Mig 29 ili F 16 koji su nama samo da držimo jedne druge na rastojanju
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:45

Ako se Erdogan pomami na Balkanu taj avion je baš za to 

Zato sam i rekao da mi i ruski Yak 130 paše jel to će bit istok zapad ofenziva
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 12:50

Ja sam mornarica i slučaju Erdoganovog ili bilo kojeg drugog tursko islamskog vanjskog upletanja ja očekujem njihovu mornaricu u južnom Jadranu

Meni tu treba F 16 

A za onu sitnu boraniju u zaleđu dovoljan mi je Yak-130
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 13:16

Ja neželim da se ovdje ratuje no ovdje nepostoji samo ruski scenarij izazivanja nereda nego i islamski

Cijena Yak 130 je za jedan F 16 kupiš tri Yak-130 a za Bih ti i netreba nego baš takvi avion

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 YAK-130
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 13:24

Ovo naoružanje na slici vam je 

Raketa zrak zrak dometa oko 30 km pošto on nema radare nego vizualno nešto vidi i skine npr transportni avion ili borbeni helikopter ili manji zrakoplov

Zatim snop raketa zrak zemlja za rokanje šireg područja na zemlji 

Te bombe pošto on nema ciljnik one se u niskom letu bacaju na metu ili pak s visine ali onda pada na široko
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Guest Thu 12 Apr - 13:36

Yak 130 je pravi mali vrag od aviona. Baš vrhunski avion. 3 tone naoružanja može nositi.... zamišljen kao trening avion ali to je šteta držati samo radi toga. 

Izraelci su uzeli 30ak tih aviona, talijansku verziju doduše. 

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 M346_israeli2b
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 13:41

Nema veze šta je italijanska verzija jer je to isti avion ko i Yak-130 šta se tiče pilotiranja 

Pilot samo mora imati knjigu uputa da vidi šta je kod Rusa na kontrol tabli drukčije i to no ako zna vozit jedan od ovih lako se oni preobuće i prebace na drugi model jedino šta moraju vidit te razlike no one nisu velike jer i jedan i drugi avion su razvijeni iz zajedničkog istog projekta
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Guest Thu 12 Apr - 13:47

Motori su različiti ali okej tu su li-la otprilike. Avioni su slični dosta da. Nosivost je ista itd...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Eroo Thu 12 Apr - 13:52

RayMabus wrote:Nema veze šta je italijanska verzija jer je to isti avion ko i Yak-130 šta se tiče pilotiranja 

Pilot samo mora imati knjigu uputa da vidi šta je kod Rusa na kontrol tabli drukčije i to no ako zna vozit jedan od ovih lako se oni preobuće i prebace na drugi model jedino šta moraju vidit te razlike no one nisu velike jer i jedan i drugi avion su razvijeni iz zajedničkog istog projekta

Šučin se ga obara? Je li praćka dovoljna? :D
Eroo
Eroo

Posts : 74752
2016-07-22


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 13:53

MaximusDecimusMiridije wrote:Motori su različiti ali okej tu su li-la otprilike. Avioni su slični dosta da. Nosivost je ista itd...
Pa to je različito samo te to uopće i nezanima

Treba se povezati sa Izraelom jer i njima i nama odgovara da piloti koji odu dole na obuku imaju par sati letenja na ovom italijanskom Yaku

Dakle za nas je u slučaju potrebe onda i vremenski brža obuka pilota za F 16 tj umjesto tri godine obuke ovako će biti dvije 

Dobiješ školu za to u Hrvatskoj i imaš dosta pilota za to 

Dođe neki sukob u Bih a ima islamističku pozadinu i ako Italijan i Izrael trenutno nema tih aviona na raspolaganju od ja kod Putina

To ti je trenažni avion u papirima dakle nije borbeni i bez obzira na Nato to mogu kupiti 

Ćao Putko evo ti 50 miljona dolara u kešu daj tri do četiri Yak-130
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 13:57

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Nema veze šta je italijanska verzija jer je to isti avion ko i Yak-130 šta se tiče pilotiranja 

Pilot samo mora imati knjigu uputa da vidi šta je kod Rusa na kontrol tabli drukčije i to no ako zna vozit jedan od ovih lako se oni preobuće i prebace na drugi model jedino šta moraju vidit te razlike no one nisu velike jer i jedan i drugi avion su razvijeni iz zajedničkog istog projekta

Šučin se ga obara? Je li praćka dovoljna? :D
Pa nije to za Srbe , sam ti fino rekao da je u slučaju neke islamističke šeme na Balkanu dakle i Bih 

Oni imaju samo pzo dometa pet kilometara a ovi ima rakete zrak zrak dometa oko 30 km 

Znači sve im helikoptere skida
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by vuksadinare Thu 12 Apr - 14:02

kaze bakir da smo najebali..krece u proizvodnju pusaka,topova i dronova.. :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 14:11

vuksadinare wrote:kaze bakir da smo najebali..krece u proizvodnju pusaka,topova i dronova.. :D
Ima on Turke i neke druge islamističke sponzore, pusti ti to 

Bolje imati ovako šta pa ako će on helikopterima na Herceg Bosnu dakle prema Dalmaciji samo izvoli 


Stiže Yak 130
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 14:33

Šta se tiče Srbije ono prvo nemislim je napadati drugo oni imaju pzo srednjeg i dugog dometa 

Onda ovo u Bosni tamo to će opet biti između njih i malih zelenih a to me uopće ne zanima nego samo ako kojoj budali padne na pamet da krene prema i na mene da će dobit po pički
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by RayMabus Thu 12 Apr - 14:41

Treba gledati i širu sliku  , imaš tu neke zemlje oko nas koje uopće nemaju borbenu avijaciju a normalno da svaka zemlja u slučaju povišenih tenzija gleda kako će se naoružati 

Npr Bjelorusija ovaj Yak-130 kombinira sa Suhoj 25 

Makedonija vam je imala suhoj 25 kad je dole bio sukob 

Nije isključeno ni da Cg bude zainteresirana jer i oni su imali Galeb avion 

Dakle pilotska škola za ovo u Hrvatskoj je u biti na neki način i ono da tamo ima centar za obuku pilota dakle samo treba avion nabavit
RayMabus
RayMabus

Posts : 175911
2014-04-11


Back to top Go down

Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva - Page 2 Empty Re: Izraelci kod nas zele graditi tvornicu streljiva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum