ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 10:51

Gnječ wrote:
metilda wrote:[size=36]U 39. godini bila je trudna s četvrtim djetetom. Liječnici su joj za vrijeme trudnoće dijagnosticirali cistu na jajniku i predlagali joj da pobaci, kako bi je mogli operirati. Izjavila je: “Ako morate birati između moga i djetetova života, ne oklijevajte, izaberite dijete, inzistiram. Spasite ga.”[/size]


[size=36]Suprug Pietro je cijelo vrijeme bio uz nju, tješio je i davao joj podršku. Ujutro 21. travnja 1962. rodila je zdravu djevojčicu Giannu Emanuelu. Liječnici su se borili za život njene majke Ivanke, ali je sedam dana nakon poroda, u neizrecivoj boli i nakon ponovljenih usklika “Isuse, ljubim Te, Isuse, ljubim Te”, preminula u bolnici u Monzi.[/size]
 
[size=36]Njezin pogreb bio je prigoda duboke boli, vjere i molitve. Pokopana je na groblju u mjestu Maseru (4 km udaljeno od grada Magente). U nedjeljnom Angelusu od 23. rujna 1973. godine, opisao je papa Pavao VI. njezin akt kao “svjesno posvemašnje predanje” .[/size]
 
[size=36]Brzo se proširio glas o njezinoj žrtvi iz ljubavi prema nerođenom djetetu i svetosti. Mnogi su hodočastili na njezin grob, a i brojna su svjedočanstva drugih žena koje su u teškim trenucima poroda ili trudnoće zazivale Ivanku da ih zagovara, i teškoće su čudesno prošle. Stoga je pokrenut postupak njezine kanonizacije. Proglašena je blaženom 24. travnja 1994. god. tijekom Međunarodne godine obitelji. Papa Ivan Pavao II. je 16. svibnja 2004. godine proglašava svetom, uz prisustvo njezinog tada 92-godišnjeg supruga i djece.[/size]
 
https://www.bitno.net/vjera/svetac-dana/upoznajmo-majku-sveticu-sveta-ivanka-gianna-beretta-molla/

i kako živi sada to njeno dijete kad zna sve ovo? proždire je grižnja savjesti kad zna da je majka radi nje izgubila život. jebeš takav život. ima život ali nema majku. ma mrš u tri pičke materine jebo te bozanić i šejker u sve rupe u koje se kurac može ugurat kučko poremećena.
Nema potrebe za takvim vrijedanjem gnjec
Smiri hormone

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/4/2018, 10:55


nemoguće se staviti u poziciju tog djeteta, svoju majku nikad nije upoznalo pa je teško procijeniti sve to, sigurno je da mu je nešto falilo u životu, na kraju može biti zahvalno za svoj život svojoj majci, kao što svako dijete može bit.. i zbog svih muka naših roditelja moramo se više truditi u svom životu, ja to više vidim kao poruku zahvalnosti, i još ti pokojnu majku štuju i spominju u društvu kao dobru osobu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:02

PhoebeBuffay wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:[size=36]U 39. godini bila je trudna s četvrtim djetetom. Liječnici su joj za vrijeme trudnoće dijagnosticirali cistu na jajniku i predlagali joj da pobaci, kako bi je mogli operirati. Izjavila je: “Ako morate birati između moga i djetetova života, ne oklijevajte, izaberite dijete, inzistiram. Spasite ga.”[/size]


[size=36]Suprug Pietro je cijelo vrijeme bio uz nju, tješio je i davao joj podršku. Ujutro 21. travnja 1962. rodila je zdravu djevojčicu Giannu Emanuelu. Liječnici su se borili za život njene majke Ivanke, ali je sedam dana nakon poroda, u neizrecivoj boli i nakon ponovljenih usklika “Isuse, ljubim Te, Isuse, ljubim Te”, preminula u bolnici u Monzi.[/size]
 
[size=36]Njezin pogreb bio je prigoda duboke boli, vjere i molitve. Pokopana je na groblju u mjestu Maseru (4 km udaljeno od grada Magente). U nedjeljnom Angelusu od 23. rujna 1973. godine, opisao je papa Pavao VI. njezin akt kao “svjesno posvemašnje predanje” .[/size]
 
[size=36]Brzo se proširio glas o njezinoj žrtvi iz ljubavi prema nerođenom djetetu i svetosti. Mnogi su hodočastili na njezin grob, a i brojna su svjedočanstva drugih žena koje su u teškim trenucima poroda ili trudnoće zazivale Ivanku da ih zagovara, i teškoće su čudesno prošle. Stoga je pokrenut postupak njezine kanonizacije. Proglašena je blaženom 24. travnja 1994. god. tijekom Međunarodne godine obitelji. Papa Ivan Pavao II. je 16. svibnja 2004. godine proglašava svetom, uz prisustvo njezinog tada 92-godišnjeg supruga i djece.[/size]
 
https://www.bitno.net/vjera/svetac-dana/upoznajmo-majku-sveticu-sveta-ivanka-gianna-beretta-molla/

i kako živi sada to njeno dijete kad zna sve ovo? proždire je grižnja savjesti kad zna da je majka radi nje izgubila život. jebeš takav život. ima život ali nema majku. ma mrš u tri pičke materine jebo te bozanić i šejker u sve rupe u koje se kurac može ugurat kučko poremećena.
Nema potrebe za takvim vrijedanjem gnjec
Smiri hormone

ne vrijeđam ništa više nego Metilda. i Metilda vrijeđa moj zdrav razum. dakle da rezimiram metildin križarski pohod protiv abortusa: nije Metilda protiv abortusa iz nekih humanih razloga nego iz čiste jebene sebičnosti, egoizma. misli da će ju njen Bog više voljeti ako ne abortira. a to je sebično sebično. turbo egotrip. jebe joj se za nerođenu djecu bitno je da će te Bog više voljeti ako ne abortiraš. to je cijela priča iza kulisa ovog luđačkog iracionalnog izdrkavanja sa zigotama jajima i spermom. Metilda je najobičniji psihopatski predator jako sebična i opako zla žena indoktrinirana vjeronaukom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:09

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Njanjanjanjanjanja...
Pokazalo se da je to do sada najuvjerljiviji argument na temi iznesen u prilog teze o medicinskoj opravdanosti pobačaja kao takvog.
Komentar je suvišan.
Medicinski je nedvojbeno i potpuno opravdan jedino pobačaj u slučaju da trudnoća ozbiljno dovodi u pitanje život majke.
pa ne argumentiraju oni u prilog teze o medicinskom opravdanju, nego u prilog teze o moralnom, i shodno pravnom opravdanju.

Medicinsko odnosno znanstveno opravdanje je ovdje ključno, jer je moral ionako posve relativan pojam. Mijenja se kako se mijenja i društvo. Mijenjaju se doduše i stavovi medicine odnosno znanosti, ali te promjene ne ovise o pomodarstvu i hiru trenutka odnosno trenutnog raspoloženja u društvu nego o validnim znanstvenim argumentima.


Last edited by slidingdoorsoperator on 12/4/2018, 11:15; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:11

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Njanjanjanjanjanja...
Pokazalo se da je to do sada najuvjerljiviji argument na temi iznesen u prilog teze o medicinskoj opravdanosti pobačaja kao takvog.
Komentar je suvišan.
Medicinski je nedvojbeno i potpuno opravdan jedino pobačaj u slučaju da trudnoća ozbiljno dovodi u pitanje život majke.
pa ne argumentiraju oni u prilog teze o medicinskom opravdanju, nego u prilog teze o moralnom, i shodno pravnom opravdanju.

Medicinsko odnosno znanstveno opravdanje je ovdje ključno, jer je moral ionako posve relativan pojam. Mijenja se kako se mijenja i društvo. mjenjaju se doduše i stavovi medicine odnosno znanosti, ali te promjene ne ovise o pomodarstvu i hiru trenutka odnosno trenutnog raspoloženja u društvu nego o validnim znanstvenim argumentima.
:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:15

Ponekad se pitam kakav je to bog u kojeg vjeruju...

Sama sam vjeroucena pa mi ne bi palo na pamet zivjeti u egoizmu, osudivanju I sl.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:15

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
metilda wrote:zygote (from Greek zygōtos "joined" or "yoked", from ζυγοῦν zygoun "to join" or "to yoke")[1] is a eukaryotic cellformed by a fertilization event between two gametes. The zygote's genome is a combination of the DNA in each gamete, and contains all of the genetic information necessary to form a new individual.

 i taj problem je primarno politički, a sekundarno moralni, jer je društvo upravljano određenom politikom ionako glavni generator morala istog.
valjda obrnuto, 
problijem je prvenstveno moralni, a unda politički, politika je proizvod morala, a ne obrnuto.

Ne postoje tu ona što je starije kokoš ili jaje logika. Moral uvjetuje politiku i obrnuto, međusobno se generiraju i uvjetuju, a obje kategorije su posve relativne i ovise o stanju društva.
Čim imaš neku zajednicu, čim se ista oformi, ona već posjeduje istovremeno i odgovarajući moral i odgovarajuće političko uređenje, makar obje kategorije naslijeđene iz neke prethodne zajednice uključujući tu i one životinjske jer i životinje, iz kojih smo se i mi razvili, posebno one samosvjesne, imaju i moralne stavove i odgovarajuća društvena pravila koja se slobodno mogu nazvati i političkim uređenjem, nebitno što ne poznaju pismo pa to nisu u stanju staviti na papir, figurativno rečeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:24

metilda wrote:I sad kad smo pokazali da znanost dvije spolne stanice smatra osobom radi ugrađenog genetskog materijala koje oblikuju jedinstvenu osobu, pitanje koje se nužno postavlja jest dopuštaju li nam takozvani liberali govoriti o znanstvenoj istini

To je borba u kojoj jedna strana traži punu slobodu govora o znanstvenim činjenicama a druga bi to najradije zabranila zato jer te činjenice ugrožavaju njihov moral, svjetonazor i sustav vrijednosti pa i političke stavove koji su temelj njihovog sudjelovanja u vlasti, a vlast je kao što znamo slast.
No, kako je jasno da manje ili više suptilne i ponekad čak otvorene zabrane u stilu Orwellove misaone policije nisu u stanju izdržati test nekog duljeg vremenskog perioda, jer može neke ljude lagati svo vrijeme, možeš sve ljude lagati neko vrijeme, ali ne možeš sve ljude lagati svo vrijeme, onda je jasno da se možda polako ali sigurno bliži kraj društvenoj prihvatljivosti uvjerenja onih koji se zalažu za snažniju kontrolu iznošenja znanstvenih činjenica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:26

kic wrote:
nemoguće se staviti u poziciju tog djeteta, svoju majku nikad nije upoznalo pa je teško procijeniti sve to, sigurno je da mu je nešto falilo u životu, na kraju može biti zahvalno za svoj život svojoj majci, kao što svako dijete može bit..  i zbog svih muka naših roditelja moramo se više truditi u svom životu, ja to više vidim kao poruku zahvalnosti, i još ti pokojnu majku štuju i spominju u društvu kao dobru osobu..

pa očito je da je pere grižnja savjesti i osjećaj krivice pa je te emocije pokušala ublažiti tako da je nastavila posao koji je njena majka radila ali obrnuto, njena je majka bila pedijatar tj. dr. pedijatar a njena je kćerka gerijatar tj. dr. gerijatar. čudno zar ne? slučajnost? ne bih rekao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:29

PhoebeBuffay wrote:Ponekad se pitam kakav je to bog u kojeg vjeruju...

Sama sam vjeroucena pa mi ne bi palo na pamet zivjeti u egoizmu, osudivanju I sl.

to je već pitanje za psihijatrijsku ekspertizu. u svakom slučaju ova nasilna agresivna kampanja protiv abortusa u temeljima ima egoizam tj. sebičnost i pohlepu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:30

PhoebeBuffay wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:U 39. godini bila je trudna s četvrtim djetetom. Liječnici su joj za vrijeme trudnoće dijagnosticirali cistu na jajniku i predlagali joj da pobaci, kako bi je mogli operirati. Izjavila je: “Ako morate birati između moga i djetetova života, ne oklijevajte, izaberite dijete, inzistiram. Spasite ga.”


Suprug Pietro je cijelo vrijeme bio uz nju, tješio je i davao joj podršku. Ujutro 21. travnja 1962. rodila je zdravu djevojčicu Giannu Emanuelu. Liječnici su se borili za život njene majke Ivanke, ali je sedam dana nakon poroda, u neizrecivoj boli i nakon ponovljenih usklika “Isuse, ljubim Te, Isuse, ljubim Te”, preminula u bolnici u Monzi.
 
Njezin pogreb bio je prigoda duboke boli, vjere i molitve. Pokopana je na groblju u mjestu Maseru (4 km udaljeno od grada Magente). U nedjeljnom Angelusu od 23. rujna 1973. godine, opisao je papa Pavao VI. njezin akt kao “svjesno posvemašnje predanje” .
 
Brzo se proširio glas o njezinoj žrtvi iz ljubavi prema nerođenom djetetu i svetosti. Mnogi su hodočastili na njezin grob, a i brojna su svjedočanstva drugih žena koje su u teškim trenucima poroda ili trudnoće zazivale Ivanku da ih zagovara, i teškoće su čudesno prošle. Stoga je pokrenut postupak njezine kanonizacije. Proglašena je blaženom 24. travnja 1994. god. tijekom Međunarodne godine obitelji. Papa Ivan Pavao II. je 16. svibnja 2004. godine proglašava svetom, uz prisustvo njezinog tada 92-godišnjeg supruga i djece.

 
https://www.bitno.net/vjera/svetac-dana/upoznajmo-majku-sveticu-sveta-ivanka-gianna-beretta-molla/

i kako živi sada to njeno dijete kad zna sve ovo? proždire je grižnja savjesti kad zna da je majka radi nje izgubila život. jebeš takav život. ima život ali nema majku. ma mrš u tri pičke materine jebo te bozanić i šejker u sve rupe u koje se kurac može ugurat kučko poremećena.
Nema potrebe za takvim vrijedanjem gnjec
Smiri hormone

mene gnječ  takav kakav jest, neodgojen i medicinski neobaviješten ne može uvrijediti.. kod njega je to stanje uma koje je istovremeno na jeziku..

podmukliji je način na koji to  rade liberali poput tebe, oprosti što to moram primijetiti iz tvojih upisa..
no sad kad smo ustanovili da je medicina potvrdila kako je zigota, muška i ženska spolna  stanica, jedinstveno ljudsko biće sa jedinstvenom genetskim materijalom - što sada? 
smijemo li mi koji podržavamo znanstvene dokaze to i javno govoriti?
jesu li liberali toliko zabrazdili u svom fašizmu da će nam zabraniti ne samo ispovijedanje vjere nego i obznanjivanje medicinskih dokaza
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:31

Gnjec jel ti znas one babe iz pule sto svakoga dana protestiraju protiprotiv, abortusa ispred bolnice?
One nove bolnice, u nastanku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/4/2018, 11:33

Gnječ wrote:
kic wrote:
nemoguće se staviti u poziciju tog djeteta, svoju majku nikad nije upoznalo pa je teško procijeniti sve to, sigurno je da mu je nešto falilo u životu, na kraju može biti zahvalno za svoj život svojoj majci, kao što svako dijete može bit..  i zbog svih muka naših roditelja moramo se više truditi u svom životu, ja to više vidim kao poruku zahvalnosti, i još ti pokojnu majku štuju i spominju u društvu kao dobru osobu..

pa očito je da je pere grižnja savjesti i osjećaj krivice pa je te emocije pokušala ublažiti tako da je nastavila posao koji je njena majka radila ali obrnuto, njena je majka bila pedijatar tj. dr. pedijatar a njena je kćerka gerijatar tj. dr. gerijatar.  čudno zar ne? slučajnost? ne bih rekao.

pa nije velika slučajnost, inače Jodorowsky je govorio o tome, kao i brojni drugi vjerojatno, da postoji obrazac ponavljanja u obiteljima, često kao meme preuzmemo iz obitelji jednu sliku i ponavljamo je, moj otac je bio alkoholičar: i ja ću bit alkos, moj djed je umro od raka: i ja ću.. i tako to ide daleko, da su neki vjernici umirali u 33godini života jer su se previše poistovjećivali s Kristom..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:34

Draga Metilda. Ja tebe niti vrijedam, niti imam namjeru.

Sve tvoje misli su tvoj zivotni put...
Mene se ne ticu I nije me briga za njih.

Pitala sam te samo ona pitanja jer nemam u krugu sebe mnogo pojedinca koje bih to mogla pitati bez da cujem jezikovu juhu.

Moja stara je isto vjernica koja ide na mise....ja sam idse toga odavno odustala. Nista mi lijepoga nije donijelo osim frustracije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:35

PhoebeBuffay wrote:Gnjec jel ti znas one babe iz pule sto svakoga dana protestiraju protiprotiv, abortusa ispred bolnice?
One nove bolnice, u nastanku
Da se nadopunim kako su iznimno nasilne...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:35

PhoebeBuffay wrote:Gnjec jel ti znas one babe iz pule sto svakoga dana protestiraju protiprotiv, abortusa ispred bolnice?
One nove bolnice, u nastanku

vidio sam ih ispred zgrade patologije. a u zgradi patologije su svi ohlađeni pa mi nije bilo jasno kome jebu mater da li Bogu ili patologu. ili su bili u prolazu do rodilišta pa zastali malo kod patologije da se okrijepe i dobiju inspiraciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:37

Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:Gnjec jel ti znas one babe iz pule sto svakoga dana protestiraju protiprotiv, abortusa ispred bolnice?
One nove bolnice, u nastanku

vidio sam ih ispred zgrade patologije. a u zgradi patologije su svi ohlađeni pa mi nije bilo jasno kome jebu mater da li Bogu ili patologu. ili su bili u prolazu do rodilišta pa zastali malo kod patologije da se okrijepe i dobiju inspiraciju.
Da, da... tamo budu.
Svakoga dana vec tri godine...

Sve je to oke.
Da nisu nasilne.
Mislim da su cak bile prijavljene policiji od vise pojedinaca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:40

kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
nemoguće se staviti u poziciju tog djeteta, svoju majku nikad nije upoznalo pa je teško procijeniti sve to, sigurno je da mu je nešto falilo u životu, na kraju može biti zahvalno za svoj život svojoj majci, kao što svako dijete može bit..  i zbog svih muka naših roditelja moramo se više truditi u svom životu, ja to više vidim kao poruku zahvalnosti, i još ti pokojnu majku štuju i spominju u društvu kao dobru osobu..

pa očito je da je pere grižnja savjesti i osjećaj krivice pa je te emocije pokušala ublažiti tako da je nastavila posao koji je njena majka radila ali obrnuto, njena je majka bila pedijatar tj. dr. pedijatar a njena je kćerka gerijatar tj. dr. gerijatar.  čudno zar ne? slučajnost? ne bih rekao.

pa nije velika slučajnost, inače Jodorowsky je govorio o tome, kao i brojni drugi vjerojatno, da postoji obrazac ponavljanja u obiteljima, često kao meme preuzmemo iz obitelji jednu sliku i ponavljamo je, moj otac je bio alkoholičar: i ja ću bit alkos, moj djed je umro od raka: i ja ću.. i tako to ide daleko, da su neki vjernici umirali u 33godini života jer su se previše poistovjećivali s Kristom..

ma to su budalaštine u biti ima sljed kada potomak preuzima zanat od oca ima toga itekako nije to ništa loše, loše je ako to radiš zbog neke emocionalne ucjene roditelja. eto primjer Tesli je otac bio pop a Nikola je postao izumitelj bavio se elektrotehnikom znači niđe veze.

ova što ju je Metilda opisala je primjer emocionalne ucjene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:47

PhoebeBuffay wrote:
Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:Gnjec jel ti znas one babe iz pule sto svakoga dana protestiraju protiprotiv, abortusa ispred bolnice?
One nove bolnice, u nastanku

vidio sam ih ispred zgrade patologije. a u zgradi patologije su svi ohlađeni pa mi nije bilo jasno kome jebu mater da li Bogu ili patologu. ili su bili u prolazu do rodilišta pa zastali malo kod patologije da se okrijepe i dobiju inspiraciju.
Da, da... tamo budu.
Svakoga dana vec tri godine...

Sve je to oke.
Da nisu nasilne.
Mislim da su cak bile prijavljene policiji od vise pojedinaca

pa to je ta ekipa u koju spada i Metilda. nasilni su i toksični. mislim sto metara dalje im je psihijatrija pa bi ih ja odvukao na psihijatriju neka tamo u dvorištu prosvjeduju. možda i Metilda isto dežura ispred ginekološke ordinacije u Metkoviću. sad priča da je zigota ljudsko biće a uopće ne liči na čovjeka i nema niti jedan organ. ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/4/2018, 11:48

A vi imate agresivne bakice? : ))

Nase su nonice dobre i daleko pametnije od bogobojazne mladezi koja je pokusala nesto slicno izvesti pred odjelom za ginekologiju i porodnistvo. Vrlo su brzo bili pojerani. Takoc. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/4/2018, 11:49

Gnječ wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
nemoguće se staviti u poziciju tog djeteta, svoju majku nikad nije upoznalo pa je teško procijeniti sve to, sigurno je da mu je nešto falilo u životu, na kraju može biti zahvalno za svoj život svojoj majci, kao što svako dijete može bit..  i zbog svih muka naših roditelja moramo se više truditi u svom životu, ja to više vidim kao poruku zahvalnosti, i još ti pokojnu majku štuju i spominju u društvu kao dobru osobu..

pa očito je da je pere grižnja savjesti i osjećaj krivice pa je te emocije pokušala ublažiti tako da je nastavila posao koji je njena majka radila ali obrnuto, njena je majka bila pedijatar tj. dr. pedijatar a njena je kćerka gerijatar tj. dr. gerijatar.  čudno zar ne? slučajnost? ne bih rekao.

pa nije velika slučajnost, inače Jodorowsky je govorio o tome, kao i brojni drugi vjerojatno, da postoji obrazac ponavljanja u obiteljima, često kao meme preuzmemo iz obitelji jednu sliku i ponavljamo je, moj otac je bio alkoholičar: i ja ću bit alkos, moj djed je umro od raka: i ja ću.. i tako to ide daleko, da su neki vjernici umirali u 33godini života jer su se previše poistovjećivali s Kristom..

ma to su budalaštine u biti ima sljed kada potomak preuzima zanat od oca  ima toga itekako nije to ništa loše, loše je ako to radiš zbog neke emocionalne ucjene roditelja. eto primjer Tesli je otac bio pop a Nikola je postao izumitelj bavio se elektrotehnikom znači niđe veze.

ova što ju je Metilda opisala je primjer emocionalne ucjene.

ima svega, i isto tako postoji obiteljsko programiranje..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum