ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus Sat 3 Mar - 9:26

slidingdoorsoperator wrote:
RayMabus wrote:
Kako su ga bili napadali u izbornoj kampanji i red je da ih ZGAZI

Sve se vraća, sve se plaća, kada dođe čas... kako to pjeva Tereza.
Ma lik je as

Nije im zaboravio 

Osveta se servira hladna

RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto Sat 3 Mar - 9:33

slidingdoorsoperator wrote:
debotoijusto wrote:
sto u konacnici znaci vece cijene te "ciji je tata jaci" za druge proizvode i homer koji ce pitati trumpa zasto zivot poskupio

U konačnici to znači jačanje domaće proizvodnje, zaposlenosti i životnog standarda radnika, što kao posljedicu ima i veće zadovoljstvo društva političarima koji su doveli do takvog ishoda. ;)
Ono što ti zastupaš je ideološka magla sorosevskog odnosno popperovskog otvorenog društva koje je zapravo stvar dogovora visoke politike i njenih financijera pa tako i tvorevina goldberry od ovce tipa, a što odgovara jedino najkrupnijem kapitalu i njegovim nositeljima kojima je jedina nacija i kultura profit bez obzira na dio svijeta iz kojeg dolazi i koji su potpuno neosjetljivi na potrebe i interese društva u kojem žive.
Sjećam se jednog razgovora u tv dokumentarcu sa jednim britanskim poslovnjakom koji zarađuje neke teške milijune funti tjedno i koji je rekao da je u velikom strahu jer je posve jasno da će društvu (biračima) prije ili kasnije takva praksa dosaditi i kako će mu uzeti sve ili barem 90% i to nepovratno.
Pametan čovjek, za razliku od pristalica nove religije zvane tržište pod svaku cijenu i bez obzira na posljedice, a kakvih ima i na ovom intelektualno debelo potkapacitiranom forumu.
Retaji, kako bi ih ti nazvao. ;)

bomboni ti ispadaju iz usta steta sto te povijest desetke x dematirala
da soros , koja diskreditacija ozbiljnosti razgovora  :D da trump misli dalje od sutra povezao bi da ovaj potez  hvale vrijedan jer se USA raspada ( https://www.vecernji.hr/vijesti/trump-za-infrastrukturu-cak-1500-milijardi-dolara-1226212 ) ne ide s ovim "tata jaci" potezom oko zeljeza i novih radnih mjesta slabo placenih u zemlji brutalno niske nezaposlenosti
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest Sat 3 Mar - 9:37

debotoijusto wrote:
Leteca Pegla wrote:
debotoijusto wrote:


mislim ono , plasticna kanta  :D trebas je jednom u 3g. ... eto ti prigode za dobar posao , kalup brizgalica garaza i udri stancat kante za 15 kn  ;)
govorim o svakodnevnim potrepstinama/hrana , da plasticna kanta   bash , uzmes od jupola i oslikas cvjetice , ne kosta nista recikliras i pametno ubijes vrijeme  , hocemo se tako razgovarat ?
pa dadoh ti primjerie i za proizvode koji se kupuju cesce nego jednom u 3 godine: eno ti majice od 1 euro u austriji/njemackoj i eko jogurt koji kosta 1.5 euro tamo a kod nas isti takav 25 kn. Ista stvar i sa svim drugim prehrambenim proizvodima. I to ti ne kazem samo ja. To je rekla i jedna njemica koja je dosla u hrvatsku kako je tu skupa hrana. Meni to bilo nevjerojatno dok ne odoh jednom prigodom poslovno u Dresden, i stvarno zena rekla istinu. A ti se mozes lupat glavom u zid komotno, to i je za lupat glavom u zid, samo ne pomaze nista... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f602

rekoh ti vec da nisam uzeo u obzir poreze , svemoguci na prvoj stranici pretrage za nj. kaze jogurt 7% ,  kod nas 25% 
sto je to "eko" jogurt ? neka prodaja price ? daj neki konkretni proizvod pa ti razbijem iluziju  ;)
Pa i nisi bas razbio iluziju ni sa ovim primjerom jogurta tako da se prvo sa time potrudi. Ako je proizvod u njemackoj 15 kn, a na njega se placa porez od 7 posto, onda bi na hrvatskom trzistu takav isti proizvod uz porez od 25 % trebao kostati 17.5 kn ne 25. I jos treba uracunati da su cjene troskova najma i radnika vece u njemackoj nego ovdje. Tako da probaj dati objasnjenje za ovu razliku ponovno... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f619 

A ovaj jogurt ti je soyade jogurt, koji volim povremeno kupit, pogotovo onaj s okusom limuna jer je fin. I on ti kod nas kosta oko 25 kn a tamo u njemackoj 15 (zapravo manje, ali eto da zaokruzimo). Ako te bas toliko zanima konkretni prmjer. .. Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f602

Takodjer ako je majica 1 euro na snizenju uz porez od 7 %, onda bi kod nas takva ista uz porez od 25 % trebala kostati oko 1,17 eura, dakle ajmo zaokruzit to na 9 kn. Ajde ti meni reci di ti u hrvatskoj mozes kupit majicu za 9 kn, a da je nova, i nije iz bofl ducana?...lol  Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto Sat 3 Mar - 10:08

kao sto rekoh "prodaja" price o eko proizvodu ( https://www.google.hr/search?q=soyade+jogurt&cad=h ) a prodaja price ima svoju cijenu dok ima onih koji spremni platit pricu ,  ne nadjoh isti u ponudi njemackih lanaca pa mozes dobacit poveznicu

robu ne kupujem kad mi nesto treba odem u secend hand tamo cijene smijesne i pola robe s etiketom dakle nekoristene 
drugo, robu mozes i ne moras kupit a svaki dan moras poist nesto
maneken u karitasa srednje mi ime  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest Sat 3 Mar - 10:33

debotoijusto wrote:
bomboni ti ispadaju iz usta steta sto te povijest desetke x dematirala

Šteta za tebe što ne možeš navesti niti jedan jedini takav primjer zato jer jednostavno ne postoje.  :D

debotoijusto wrote:da soros , koja diskreditacija ozbiljnosti razgovora  :D 

U pravu si, nije samo Soros u pitanju nego brutalno bogata klasa skorojevića kojoj nije niti najmanje stalo do dobrobiti društva u kojem žive.
Ah da, umao da zaboravim Soros je također brutalno bogati skorojević  :D
Ali nije to najveći problem, nego način na koji je stekao to bogatstvo. Špekuliranjem na burzama pri čemu je nanio ogromnu štetu mnogim nacionalnim gospodarstvima uključujući tu i ono u SAD-u.  ;)
Samo zadnji idioti mogu od takvog moralnog škarta i ljudskog šljama očekivati neko opće dobro.
Ali na primjeru podrške Sorosu se vidi odnos tzv. moderne ljevice u svijetu prema svim realnim problemima, posebno onim koji se tiču položaja radništva i siromašnijih slojeva, ali također i srednjeg sloja koji relativno najviše troši i tako najviše doprinosi nacionalnom bogatstvu (osobna potrošnja čini oko 60% BDP-a) i pakt tzv. moderne ljevice (kojoj ideološki očito pripadaš i ti  ;)) sa tim najbeskupuloznijim slojevima društva pokazuje njenu pravu nakaznu ćud koja se slobodno može nazvati i društveno štetočinskom, ako ne i zločinačkom.

debotoijusto wrote:da trump misli dalje od sutra povezao bi da ovaj potez  hvale vrijedan jer se USA raspada ( https://www.vecernji.hr/vijesti/trump-za-infrastrukturu-cak-1500-milijardi-dolara-1226212 ) ne ide s ovim "tata jaci" potezom oko zeljeza i novih radnih mjesta slabo placenih u zemlji brutalno niske nezaposlenosti

Loša infrastruktura u SAD-u je something completely different od ovoga o čemu govorimo.
Doduše, tu naravno vrijedi zakon spojenih posuda i očito je da do nekog ozbiljnijeg oporavka infrastrukture neće doći prije nego se poveća američki gospodarski income, jer se taj projekt mora iz nečega financirati, a to danas neće ići na način javnih radova kako je to radio FDR ili Hitler, a da naše famozne propale ORA u kojima su građeni propali i bankrotirani projekti i ne spominjem.
Što se tiče rekordno niske nezaposlenosti u SAD-u, ima i zemalja sa manjom nezaposlenošću, ali nije toliko problem sama nezaposlenost nego slabi income zaposlenih pa zato ogroman broj takvih u SAD mora raditi dva posla, uključujući oba partnera u bračnoj odnosno obiteljskoj zajednici jer od jedne plaće jednostavno ne mogu civilizirano preživjeti.
To nije bio slučaj do najmanje sedamdesetih godina i to je posljedica slabljenja položaja gospodarstva u SAD-u odnosu na svijet, a što je eskaliralo upravo diktaturom krupnog kapitala u toj zemlji koji ne vodi računa o socijalnim prilikama i standardu građana nego isključivo o povećanju brojčanih iznosa na vlastitim računima.
Ali ti o tome ionako nisi u stanju ništa iole razumno niti smisliti, a kamoli reći zbog ograničenja nauka religije svijeta kojoj pripadaš uključujući tu i vlastitu umnu potkapacitiranost.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto Sat 3 Mar - 10:39

kolega @sliding odgovorio bi ti da imam vremena
morao ici kupiti kantu za domacinstvo  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest Sat 3 Mar - 10:43

debotoijusto wrote:kolega @sliding odgovorio bi ti da imam vremena
morao ici kupiti kantu za domacinstvo  ;)

Dobar izgovor za manjak argumenata u raspravi, nema što.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest Sat 3 Mar - 10:56

debotoijusto wrote:kao sto rekoh "prodaja" price o eko proizvodu ( https://www.google.hr/search?q=soyade+jogurt&cad=h ) a prodaja price ima svoju cijenu dok ima onih koji spremni platit pricu ,  ne nadjoh isti u ponudi njemackih lanaca pa mozes dobacit poveznicu

robu ne kupujem kad mi nesto treba odem u secend hand tamo cijene smijesne i pola robe s etiketom dakle nekoristene 
drugo, robu mozes i ne moras kupit a svaki dan moras poist nesto
maneken u karitasa srednje mi ime  :D
Ma to je sve divno i krasno, ako bas zelis da mi budemo karitas drzava i to je cilj kamo trebamo stici onda ti mogu reci da idemo u dobrom pravcu! Yey, veselje!  Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f619 

A za ovaj sojade ti znam iz osobnog iskustva, kao sto rekoh u dresdenu ti je to kostalo oko 1.5 euro. Al evo ti za london link: http://www.planetorganic.com/sojade/ Tamo di dodje ovaj od 400 ml 1.45 funti, to ti je u kunama negdje 12.5 kn. U nasem bio ducanu ti to kosta oko 25. Imam ti jos jedan primjer: reimo seitan po kili kod nas kosta 100 kn a odi pogledaj malo ako te zanima po netu, ali ja nadjoh na internetu evo neki online store, da kosta 140 kn po kili. Razlog tome ti je sto imamo domacu proizvodnju seitana. Da nemamo kod nas bi to minimum bilo 170 kn po kili. Kad odes u nas bio ducan, tamo zapravo ni nema ponude seitana iz vani nego samo domaci, upravo iz ovog razloga, jer niko ne bi htio kupovati uvozni skuplji (i jos k tome toliko skuplji). Ali kad bi neko sad iso raditi trgovisnki rat sa hrvatskom oko seitana, i nudio strani seitan po nizoj cijeni od domaceg, nasa domaca proizvodnja bi propala, i onda bi nakon toga ovaj ljepo vratio trzisnu svoju cijenu (dakle vec vidjeni scenarij, samo to niko ne zeli radit zbog seitana pa imas lijepi primjer kako to izgleda kad imamo svoju domacu proizvodnju). A jednom kad ti krahira industrija na taj nacin onda svi mantraju da se ne moze proizvoiditi jeftinije jer smo eto mi sta ja znam, nesposobni, veliki porezi & glupi narod. Ovo glupi mozda da, jer ne gledamo ni pola koraka u buducnost, zato lijepo i pocinjemo slicit na karitas drzavu, bas po zelji je li tako... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f602 

Ajde karitas drzava, biafra, jos malo pa smo tamo. Samo sto nismo... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus Sat 3 Mar - 13:06

Baba mlati praznu slamu

https://www.blic.rs/vesti/svet/merkelova-najavila-odgovor-trampu-francuska-i-nemacka-planiraju-zajednicki-poreski/kr7q3lz
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Ringo10 Sat 3 Mar - 15:21

Yehudi wrote:Neki dan sam čita ozbiljnu stručnu analizu u kojoj exsperti tvrde da Ameriku ( USA ) 

 uskoro, vrlo brzo, očekuje ekonomska kriza koja će biti katastrofalna

 A znamo da do ratova dolazi uvik kad ekonomske krize pogode neku jaku državu ......

tj. više njih, jer je sve to povezano ka criva kokošija
Ne znam je li to istina i skeptican sam, ali je istina da pokazuju veliku nervozu do razine neuracunljivosti.

Gluposti koje rade i pricaju su nevjerojatne.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus Sat 3 Mar - 18:46

Njemačka izvozi u SAD 1,4 milijarde tona čelika a Kanada i Brazil ŠEST MILIJARDI TONA


https://www.blic.rs/vesti/svet/tramp-je-povukao-potez-koji-bi-ceo-svet-mogao-da-uvuce-u-ozbiljan-trgovinski-rat-a/1ndhg7y

EU u panici Kanada i Brazil će slat prema EU taj čelik sada
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus Sat 3 Mar - 18:58

Hrvatske naravno nema ni na popisu a rugamo se jednoj Ukrajini koja je jedanajsta u svijetu po proizvodnji čelika.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_steel_production
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 9 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum