ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 2/3/2018, 23:44

veber wrote:
RayMabus wrote:Meksiko, Kanada,, EU, Brazil, Kina da će oni uvest kontramjere, pa eto uvedi a usput zatvori svoje željezare jer Kina to prodaje ispod cijene samo da razjebe druge
eu ionako ne treba kineski čelik. to je šrot. eu čeličane se bave samo s plemenitim za koje kinezi niti imaju tehnologiju niti znanje za napravit. eu kupi ingote u kini, americi ili brazilu kao bazu za  skup proizvod. platiš 800€ kinezu i onda mu to isto prodaš 50 000€ po toni.
onda ispada da Kineska vlada u suštni subvencionira EU čeličane :D kinezi sa gubicima(koje krpaju kineski porezni obveznici/kineska država) nama u EU prodaju jeftini čelik ispod cijene, a mi im uvaljujemo puno skuplje..

sada neznam kakva je USA tehnologija u proizvodnji čelika, da li se po kvaliteti može mjeriti recimo sa Njemačkom

Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by veber 3/3/2018, 00:00

imaju bazne čelike, ali visokokvalitene uvoze iz eu.
švedi i austrijanci su najjači i rade samo plemenite čelike.

neke vrste koštaju preriko 200€ po kili. i obavezno imaju svoje skladište ne ide u diststribuciju drugim prodavaćima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 3/3/2018, 00:13

RayMabus wrote:Ja to nepratim jer se brinem nego navijam da Trump potopi globalizam i multikukti
onda se uzdas u krivoga covjeka, jer ti ovaj i jedno i drugo... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 00:16

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Ja to nepratim jer se brinem nego navijam da Trump potopi globalizam i multikukti
onda se uzdas u krivoga covjeka, jer ti ovaj i jedno i drugo... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602
Pa neuzdam se baš toliko u njega  , on samo malo gurne stvari .....  preko ivice
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 3/3/2018, 00:23

RayMabus wrote:
Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:Ja to nepratim jer se brinem nego navijam da Trump potopi globalizam i multikukti
onda se uzdas u krivoga covjeka, jer ti ovaj i jedno i drugo... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602
Pa neuzdam se baš toliko u njega  , on samo malo gurne stvari .....  preko ivice
a znam, na to ti i globalisti pucaju, ono uvodjenje NWOa i ostale spike. Samo im se to mozda obije o glavu u konacnici ovaj put. A vidit cemo, ima jos vremena do tada...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 00:30

A čuj carine mogu nekad bit i korisne ako misliš zaštiti svoju proizvodnju npr carine na 10% za čelik koji dolazi izvan EU bi po meni bila ok mjera pa sad ako neka čelićana unutar EU može tako poslovati onda super tj nije se ugasila proizvodnja

Za neke velike carine baš i nisam osim ako nisu ciljane direktno na nekog s ciljem da ga totalno odjebem pa onda odma, 100% carina i to je to
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 00:45

Ja sam pobornik carina po sistemu blizine a razlog je ekologija pa ako je EU unutar sebe bescarinka onda bliski istok 5% međusobna carina, Indija 10% Kina 15%


E sad ako se tebi krumpir isplati prevozit iz Kine u EU sa carinama od 15% ok a ako ne nećeš zagađivat planet prevoženjem a krumpir ćemo uvozit sa Bliskog Istoka ili sami proizvoditi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 00:57

Trump je više napravija za klimu ovim potezom nego Macron svojim pričama, zamisli koliko je to tereta i brodova koji zagađuju dok iz Indije ,Kine, Brazila i EU piće preko oceana za Ameriku 

A sad nema
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 3/3/2018, 09:00

RayMabus wrote:A čuj carine mogu nekad bit i korisne ako misliš zaštiti svoju proizvodnju npr carine na 10% za čelik koji dolazi izvan EU bi po meni bila ok mjera pa sad ako neka čelićana unutar EU može tako poslovati onda super tj nije se ugasila proizvodnja

Za neke velike carine baš i nisam osim ako nisu ciljane direktno na nekog s ciljem da ga totalno odjebem pa onda odma, 100% carina i to je to
Ma ja generalno nemam nista protiv carina, samo sa time jako treba paziti jer uvodjenje carina da se "spasi" neka grana privrede sa sobom zna povuci dosta toga drugoga. Nije to jednostavna racunica. Kad npr. uvedu ove carine u SAD mozda ce im pomoci u industriji za proizvodnju celika, ali ce im poskupiti svi proizvodi drugi koji koriste celik, i sve te druge industrije, ako izvoze svoje proizvode u druge zemlje, ce poskupit i postati manje konkurentne. To je sto se carina tice generalno. Sto se tice ovog specificnog slucaja, uopce me nije briga sto SAD radi u tom pogledu, osim sto je zabavno geldati predstavu. A ako mislis na nas specificni slucaj, carine na hranu svakako da, i jake inspekcije takodjer da nam se ne uvaljuju razno razni otrovi & smece pod hranu. A i ostale carine bi nam pomogle, jer mi smo ionako slucaj zemlja  koja skoro da i nema industrije i izvoza ikakvog, pa nije da nam neko moze nesto ako opalimo carinu na neku granu u svrhu razvijanja svoje vlastite unutarnje itd. Ali to jednog lijepog dana, kad nasi ljudi odluce prestati biti mazohisti. A sta ces... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto 3/3/2018, 09:02

Švedski proizvođač kućanskih aparata Electrolux objavio je u petak da će odgoditi planiranih 250 milijuna dolara ulaganja u tvornicu u SAD-u nakon što je američki predsjednik Donald Trump najavio carine na uvoz čelika i aluminija.


"Odgodili smo to (ulaganje). Smatramo da bi zbog carina cijene čelika na američkom tržištu mogle prilično značajno porasti", kazao je glasnogovornik Electroluxa Daniel Frykholm.
Čelik koji koristi u proizvodima namijenjenim američkom tržištu Electrolux u cijelosti nabavlja u matičnoj Švedskoj.
"Nije stvar u tome da bi carine mogle izravno utjecati na naše troškove već da bi mogle utjecati na tržište te općenito naštetiti konkurentnosti našeg poslovanja u SAD-u", tumači Frykholm.
Dodaje također da će prije donošenja konačne odluke o odgodi ulaganja pričekati konačne detalje američkog plana o uvođenju carina.
Electrolux je u siječnju najavio da će uložiti 250 milijuna dolara u širenje i modernizaciju tvornice u Springfieldu u američkoj saveznoj državi Tennessee.

homer  simpson na aparatima electrolux
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto 3/3/2018, 09:08

Leteca Pegla wrote:
RayMabus wrote:A čuj carine mogu nekad bit i korisne ako misliš zaštiti svoju proizvodnju npr carine na 10% za čelik koji dolazi izvan EU bi po meni bila ok mjera pa sad ako neka čelićana unutar EU može tako poslovati onda super tj nije se ugasila proizvodnja

Za neke velike carine baš i nisam osim ako nisu ciljane direktno na nekog s ciljem da ga totalno odjebem pa onda odma, 100% carina i to je to
Ma ja generalno nemam nista protiv carina, samo sa time jako treba paziti jer uvodjenje carina da se "spasi" neka grana privrede sa sobom zna povuci dosta toga drugoga. Nije to jednostavna racunica. Kad npr. uvedu ove carine u SAD mozda ce im pomoci u industriji za proizvodnju celika, ali ce im poskupiti svi proizvodi drugi koji koriste celik, i sve te druge industrije, ako izvoze svoje proizvode u druge zemlje, ce poskupit i postati manje konkurentne. To je sto se carina tice generalno. Sto se tice ovog specificnog slucaja, uopce me nije briga sto SAD radi u tom pogledu, osim sto je zabavno geldati predstavu. A ako mislis na nas specificni slucaj, carine na hranu svakako da, i jake inspekcije takodjer da nam se ne uvaljuju razno razni otrovi & smece pod hranu. A i ostale carine bi nam pomogle, jer mi smo ionako slucaj zemlja  koja skoro da i nema industrije i izvoza ikakvog, pa nije da nam neko moze nesto ako opalimo carinu na neku granu u svrhu razvijanja svoje vlastite unutarnje itd. Ali to jednog lijepog dana, kad nasi ljudi odluce prestati biti mazohisti. A sta ces... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602

nisam siguran da bi tako govorio nakon carina na strane proizvode da kesicu potrepstina placas 100 umjesto 50 kao danas
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 3/3/2018, 09:11

debotoijusto wrote:

nisam siguran da bi tako govorio nakon carina na strane proizvode da kesicu potrepstina placas 100 umjesto 50 kao danas
? Pa mi ionako vec sada placamo daleko vise na "potrepstine" negoli sve ove druge zemlje. Ono sto ti kod nas kosta 25 kn recimo u njemackoj ti dodje 10...lol Tako da bi prije bilo obratno da umjesto 100 kao danas placamo 50 (pod uvijetom da se organizaira domaca proizvodnja istih proizvoda, carina nema smisla na one proizvode koje mi ne proizvodimo naravno)... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 09:17

Ja sam za carine iz klimatskih razloga tako da cijela Evropa bi bila bez carinska tako da nebi ništa poskupljivalo

Jednostavno nebi brod dizelaš prevozio skutere u Evropu nego bi ih radio u Bugarskoj npr

Carina na udaljenost radi zagađivanje dizelaš a to su svi brodovi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 09:21

Klimatske carine znači da Srbija i Hrvatska nemaju carine jer su blizu doćim Brazil Indija i Kina te Amerika i Australija imaju jer taj brod koji prevozi zagađuju 

Isto bi bilo i obratno a cilj toga je smanjit svjetsku trgovinu koja je zagađivač
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto 3/3/2018, 09:22

Leteca Pegla wrote:
debotoijusto wrote:

nisam siguran da bi tako govorio nakon carina na strane proizvode da kesicu potrepstina placas 100 umjesto 50 kao danas
? Pa mi ionako vec sada placamo daleko vise na "potrepstine" negoli sve ove druge zemlje. Ono sto ti kod nas kosta 25 kn recimo u njemackoj ti dodje 10...lol Tako da bi prije bilo obratno da umjesto 100 kao danas placamo 50 (pod uvijetom da se organizaira domaca proizvodnja istih proizvoda, carina nema smisla na one proizvode koje mi ne proizvodimo naravno)... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602

volim pretjerivanje kao ironijski odmak no realnost drugacija , 90% proizvoda masovne potrosnje iste cijene vani/ovdje  , kad iskljucimo davanja drzavi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by debotoijusto 3/3/2018, 09:24

RayMabus wrote:Ja sam za carine iz klimatskih razloga tako da cijela Evropa bi bila bez carinska tako da nebi ništa poskupljivalo

Jednostavno nebi brod dizelaš prevozio skutere u Evropu nego bi ih radio u Bugarskoj npr

Carina na udaljenost radi zagađivanje dizelaš a to su svi brodovi

ubili bi te ujedinjeni skverani svijeta , nesrico  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 09:26

Evropa mora bit bescarinska jer je apsurd da dva seljaka ili tvornice moraju lupat carine a jedno su pored drugih 

Klimatske carine su kazna na zagađivanje tj lupim 10%Indiji i oni nama i smanjujem ne potrebnu trgovinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 09:28

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Ja sam za carine iz klimatskih razloga tako da cijela Evropa bi bila bez carinska tako da nebi ništa poskupljivalo

Jednostavno nebi brod dizelaš prevozio skutere u Evropu nego bi ih radio u Bugarskoj npr

Carina na udaljenost radi zagađivanje dizelaš a to su svi brodovi

ubili bi te ujedinjeni skverani svijeta , nesrico  :D
Pa nebi jer još uvijek postoji dovoljno robe koje se i sa ovakvom carinom od 10% isplati prevozit na drugo tržište
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 3/3/2018, 09:28

debotoijusto wrote:
Leteca Pegla wrote:
debotoijusto wrote:

nisam siguran da bi tako govorio nakon carina na strane proizvode da kesicu potrepstina placas 100 umjesto 50 kao danas
? Pa mi ionako vec sada placamo daleko vise na "potrepstine" negoli sve ove druge zemlje. Ono sto ti kod nas kosta 25 kn recimo u njemackoj ti dodje 10...lol Tako da bi prije bilo obratno da umjesto 100 kao danas placamo 50 (pod uvijetom da se organizaira domaca proizvodnja istih proizvoda, carina nema smisla na one proizvode koje mi ne proizvodimo naravno)... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602

volim pretjerivanje kao ironijski odmak no realnost drugacija , 90% proizvoda masovne potrosnje iste cijene vani/ovdje  , kad iskljucimo davanja drzavi
kazem ti: odoh u njemacku, proizvod kosta 15 kuna, vratim se u hrvatsku isti proizvod kosta 25 kuna. Odem u njemacku na rasprodaju, nadjem maicu za 1 euro, odem u hrvatsku u isti ducan nema majice na snizenju ispod 30 kuna. Tako da ti je ovo konkretan primjer. Isto - odi probaj kupit plasticnu kantu za ciscenje. Neces ju nac ispod 55 kn. Pazi ovo 55 kn za plasticnu kantu. A dok smo imali proizvodnju plastike dalo se takvih kanti kupiti za 10 kn (naravno uvoz iz kine). Sad kad je nasa industrija krepala sad sve odjednom poskupilo. I ne moze mi nitko tvrditi da na nase mizerije od placa od 3000 kn, da mi ne bi bili u stanju domace proizvesti plasticnu kantu po cijeni manjoj od 50 kn. Nema nikakvog razloga da mi ne budemo konkurenti u proizvodnji za vlastite potrebe osim ako neko nama namjerno izvana ne unistava proizvodnju dampingom. Zato carine. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by RayMabus 3/3/2018, 09:34

Klimatske carine nisu na štetu nikoga nego jednostavno dogovor, zemljopisno udaljene točke 10% jedni drugima

Šta ćeš ti biciklu proizcodit u Brazilu i transportirat u Kinu a moš je u Tajvanu napravit 

Il obratno iz Kine u Brazil 

NEPOTREBNO ZAGAĐIVANJE
RayMabus
RayMabus

Posts : 175417
2014-04-11


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Guest 3/3/2018, 09:37

RayMabus wrote:Klimatske carine nisu na štetu nikoga nego jednostavno dogovor, zemljopisno udaljene točke 10% jedni drugima

Šta ćeš ti biciklu proizcodit u Brazilu i transportirat u Kinu a moš je u Tajvanu napravit 

Il obratno iz Kine u Brazil 

NEPOTREBNO ZAGAĐIVANJE
a kad ti ove vampire nije briga za ekologiju. Samo $$$$$$$, ako nema $$$$$ ili ima manje $$$$$$ to je lose i zasto bi to sam sebi napravio. A to sto se zagadjuje okolis, izrabljuje ljude i sl., kog briga vazno da vampir ima $$$$$$. Tako nekako.... Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij - Page 7 Empty Re: Trump uvodi 25% carina na željezo i 10% na aluminij

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum