ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Wed 28 Feb - 21:43

Ja sam malo oprezan s nekim stvarima

Mađarski ultra nacizam

Bude li se gibao prema jugu nije dobro

Panslavenski forum u Subotici

RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by epikur37 Wed 28 Feb - 21:44

RayMabus wrote:Ja sam malo oprezan s nekim stvarima

Mađarski ultra nacizam

Bude li se gibao prema jugu nije dobro

Panslavenski forum u Subotici


Južni slaveni zajedno :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Wed 28 Feb - 21:46

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Ja sam malo oprezan s nekim stvarima

Mađarski ultra nacizam

Bude li se gibao prema jugu nije dobro

Panslavenski forum u Subotici


Južni slaveni zajedno :D
Um čini ratnika a ne oružje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by Eroo Wed 28 Feb - 22:28

epikur37 wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:Meni je bitno ono šta je moje s onu stranu Dunava a ne to tamo dalje, bmk za Suboticu
Usko gledaš. Da su Srbi tako gledali ne bi danas bili na Uni.


Oni su monolitnija nacija mi smo više kompozitna.
Od kompozitnih materijala se danas prave svemirska plovila, pa dobrim dijelom i stealth avioni(itd). Znaš li zašto?
Eroo
Eroo

Posts : 74911
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by epikur37 Wed 28 Feb - 22:30

Eroo wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:Meni je bitno ono šta je moje s onu stranu Dunava a ne to tamo dalje, bmk za Suboticu
Usko gledaš. Da su Srbi tako gledali ne bi danas bili na Uni.


Oni su monolitnija nacija mi smo više kompozitna.
Od kompozitnih materijala se danas prave svemirska plovila, pa dobrim dijelom i stealth avioni(itd). Znaš li zašto?


Znači bolje da smo kompozitna nego monolitna ncija.

Vrlo jednostavno :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Wed 28 Feb - 22:39

Bmk za Suboticu, rekao sam šta mi je bitno a to nisu oranice unutra
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by dzango Thu 1 Mar - 7:22

jastreb wrote:
maggie13 wrote:Vidjeli bismo tebe, jastrebe..preostar si sudac...
U Beogradu nema niti jednog Bunjevca,a ondje je bilo oko 10.000 Hrvata. I sad ih ima,ali Bunjevaca nema.
Netačno. Ja sam dobro poznavao jednju Bunjevku, i manje dobro njenu porodicu.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by dzango Thu 1 Mar - 7:24

RayMabus wrote:Srbija je druga država, šta će oni tamo standadizirat boli me kurac
Ni meni nije jasno šta Hrvate boli dupe za standardizaciju jezika Bunjevaca, Rumuna, Bugara...
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by Guest Thu 1 Mar - 8:23

bilo bi lepo da srbi u hrvatskoj govore srpski na tv.u ili za skupstinskom govornicom 
kao sto to cine hrvati u srbiji !?  ( bez ikakvih posledica, verbalnih i sl ) 
vi ste naci sredina za srbiju !
gledajte vi sebe i svoje hrvate u srbiji, niko vam ne brani, naprotiv.
svaku dobru nameru prihvatamo.
nemojte da brinete o bunjevcima. svako ima slobodu izbora ko je i sta je.


Last edited by pizzon on Thu 1 Mar - 8:26; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by Yehudi Thu 1 Mar - 8:26

Eroo wrote:
maggie13 wrote:Poljicki, licki, zagorski, hvarski, neretljanski...imamo mi puno jezika u jeziku..8-@
Sve standardizovati, nego šta, i da bidne na na ćirilici...knjige će vam šilje bata Nikolić. :)


   Jezik je živi entitet i ne može se standardizirati
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by Noor Thu 1 Mar - 9:22

dzango wrote:
RayMabus wrote:Srbija je druga država, šta će oni tamo standadizirat boli me kurac
Ni meni nije jasno šta Hrvate boli dupe za standardizaciju jezika Bunjevaca, Rumuna, Bugara...
ni nama nije jasno šta vas boli dupe za nezavisnost Kosova, Hrvatske, Rumunjske, Bugarske...
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 9:28

Svi su službeni jezici standandizirani

Osim srpskog, oni još neznaju kako se pišu strani izrazi nego bubaju napamet
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 9:36

Ljudevit gaj

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Ljudevit_Gaj

Prije par stoljeća nije bilo standardizacija ono svaki kraj priča kako priča tako da o standardnom tj službenom jeziku možemo pričat tek unazad stoljeće il dva
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 9:45

Hrvati su kao slavensko pleme originalno ikavci primorska Hrvatska i to

Ukrajinci isto pričaju ikavskim govorom 

Nisu svi Hrvati otišli na Jadran

Avarski kagnat je bio slaveniziran

Kievska Rus i Hrvati su napadali Bizant

Prelaskom na kršćanstvo (prije raskola) vladar Kievske Rusi je napao Hrvate jer su bili pagani

Tad je došlo do pokrštavanja i postaju dio ukrajinske nacije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by Guest Thu 1 Mar - 9:51

Noor wrote:
dzango wrote:
RayMabus wrote:Srbija je druga država, šta će oni tamo standadizirat boli me kurac
Ni meni nije jasno šta Hrvate boli dupe za standardizaciju jezika Bunjevaca, Rumuna, Bugara...
ni nama nije jasno šta vas boli dupe za nezavisnost Kosova, Hrvatske, Rumunjske, Bugarske...

ajde ne lupetaj ovde, 
kada se hrvatska ne bude pitala za zagorje,
onda nas cimaj za kosovo
zagorje, austrija, srbija, madjarska, 
sta vas boli doope
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 9:51

Tako da oni sebe mogu nazvat i Čejeni 

Ima 40 miljona Čejena malo poviše njij

Budu Mađari radili sranja Panslavenski forum u Subotici 

Stigla rodbina
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 10:03

Neda mi se zamarati sa Suboticom, oni su jednostavno proglasili vojnu neutralnost da se prepucavanja između Zagreba i Beograda nelomi preko njihovih leđa tj skinite nam se svi sa kurca i to je to

Idem proučavat Odessu to mi je zanimljivije

Ukrajinsko more je pličak treba ih pozvat u Pulu na ljetovanje

Svake godine oko 15ak oficira

Ukrajinska i Hrvatska mornarica suradnja

Prijateljski obrana ništa drugo

Obrana obalnog pojasa koji je pličak
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 10:11

Balkan ima dovoljno problema i bez mađarskog nacionalizma

Ta njihova teritorijalna posezanja prema jugu ono imamo dovoljno pizdarija i bez toga

Dobro sad su normalni nemora značiti da će i sutra bit mada je njima okidač manjina u Rumunjskoj a ne ovo 

No bolje imati pripremljen plan obrane
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by RayMabus Thu 1 Mar - 10:22

Mađari na sjeveru Vojvodine traže nešto šta su nikidan tražili Srbi u Hrvatskoj a ja sam odma reka da to nemože jer tu žive i drugi

Tako bi i oni gore mađarsku samoupravu a ima ih 49%

Znači Mađar glavni a ostali narodi tu šta

Plus šta je sa Mađarima van te u prave

Tako da ono odjebi i gotovo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by L'âme Thu 1 Mar - 10:34

jastreb wrote:
maggie13 wrote:Vidjeli bismo tebe, jastrebe..preostar si sudac...
U Beogradu nema niti jednog Bunjevca,a ondje je bilo oko 10.000 Hrvata. I sad ih ima,ali Bunjevaca nema.

U Republici Srpskoj niti jednog Šokca ili Bosanca katolika. U Federaciji BIH također.

Zašto samo u toj jebenoj Bačkoj ti jebeni Bunjevci. I to i sada kad im ne prijeti ništa?

Izdajice.


I zašto uvijek na forumu te prelivode branite samo ti i Ero.

Čak ih i Marin Vlahović prezire.
Bojis li se sto si sam, Crni Jastrebe?

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika' - Page 2 Empty Re: Hrvatska manjina protiv 'standardizacije bunjevačkog jezika'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum