ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by Eva_ 23/11/2017, 16:29

Cijenim psihologe, psihijatre i psihoterapeute. Svećenici rade sjajan posao dajući duhovnu utjehu. No bolest trenutka je depresija. Čitam: ”Traumatski događaj, kao i genetski i okolinski utjecaji mogu učiniti osobu ranjivom za razvoj svih vrsta psihijatrijskih poremećaja, uključujući i psihozu, a kao važan psihološki mehanizam u reakciji na traumu Britvić navodi nesposobnost integracije traumatskih sjećanja, povezivanja sjećanja i osjećaja, odnosno zaboravljivost traumatskih događaja. Uslijed traumatskih sjećanja može doći do disocijacije – složenog psihofiziološkog procesa koji potiskuje traume i čini ih nedostupnim našem sjećanju. No, i potisnuta traumatska sjećanja mogu utjecati na naše osjećaje i ponašanje.“
Lijek koji se preporuča u umetnutim oglasima je hipnoza. Hipnoza je uspavljivanje svijesti. Hipnotiziran čovjek ne vidi stvarnost. Radi i misli kako mu se kaže. Nije gospodar ni svojih misli ni tijela. Gledatelji sa strane ga žale ili mu se, u gorem slučaju, smiju. U svom snu on je sretan i siguran.

Je li to liječenje ili tek prividna smrt i san? Zašto onda ne poticati uzimanje droga? Recimo za starije od 65 godina, to nikome ne šteti. Depresija se uostalom i liječi pilulama. Vrli novi svijet bio bi farmakološki raj. Uostalom, reklame za sedative, stilski nalik na one za deterdžente, napast su za kućanice. I depresija se liječi novcem. Kupi svoju sreću u piluli i baš te briga. Čovjek nije otok i depresija nije grmlje na tom otoku.

Mislim da je depresija posljedica nezdravog društva, ne pojedinačnih trauma ili, točnije, da se pojedinačne traume, naslijeđena inklinacija prema depresiji razmašu kada im društveni uvjeti pogoduju.
Mislim da je epidemija depresije posljedica nezdravog društva. Ljudi ne vide budućnost. Nameće im se gledanje u prošlost. Njihov, zapravo naš identitet je određen prošlošću. Tko tako ne misli, tko ne vidi nerazlomljenu liniju od narodnih kraljeva, nenarodnih vladara, gradskih privilegija, tko ne vidi ni Turke, ni Srbe kao neprijatelje, taj je sumnjiv i bolestan.
Onaj tko ne vjeruje da je Spasitelj uskrsnuo nije jadan, već drukčiji i neželjen.

Ne mislim na napisane riječi i izmišljene parole, fraze prigodnih govora, već na društvo koje želi biti jače time da isključi druge, da ih ostavi same, konačno i da ih proglasi bolesnim jer su drukčiji, jer misle svojom glavom, jer ne gledaju kroz naočale naučenih slika i fraza.
U današnjem društvu kad ne luduješ za šopingom, utakmicama i ne vjeruješ Državnom uredu za statistiku da radimo bolje, da je sve više zaposlenih, ti si prgavac kojeg se ne želi, ne štiti i ne poštuje. Kad si u manjini, siromašan i bijedan, bolestan i kljast, trebaš moliti za milost, a ne tražiti prava.
Društva visoko postavljaju letvicu uspješnosti. Ljudi vjeruju da je uspjeh u životu imati stvari, biti bogat, imati status: biti poštovan, cijenjen, čak slavan. Ljudi vjeruju da ih moć čini sretnim.



I doista je tako. Oni koji imaju novac, ugled i moć vjerojatno su subjektivno sretni. Međutim, život je igra u kojoj ne dobivaju svi, već netko gubi, a netko dobije. Broj dobitnika je malen. Broj gubitnika daleko veći. Daleko veći, oni su društvo.
Neki se iz takve situacije izvlače bijegom u svoje fiksacije i snove, neki bijesno i uzaludno protestiraju, ali većina se tiho miri u komociji svoje intime.
I dok neki napreduju, imaju više, ljudi ih znaju i vole, imaju moć, tiha većina guta svakodnevne poraze i neuspjehe.
S nostalgijom se sjećaju svojih očekivanja i maštanja, s rezignacijom se predaju svakidašnjim jadikovkama, jalu i depresiji.

Normalni ljudi su depresivni, jer su njihova očekivanja propala. Onima koji su vjerovali u slobodnu Hrvatsku ideali se ruše u trivijalnim manipulacijama izbornim sustavom, trikovima saborskog poslovnika i olakom lakoćom medijske slike Hrvatske.
Oni koji su vjerovali u neovisnu domovinu vide da ih se vuče za nos i da se patrioti bogate bez rada i sposobnosti, da je patriotizam parola fronta, da se u salonima lako govori o suverenosti, čak o suverenističkoj politici, a sve završava rečenicom ”Uspješno smo se zadužili”.



Oni koji su vjerovali u svoju žrtvu da bi potomci živjeli bolje uče kako da koriste Skype i Viber da bi vidjeli sinove i unuke. Znam, dragi čitatelju, ovdje bi se moglo efektno ironizirati planovi razvoja europskim sredstvima, demografske floskule i strategija turizma, ali sve to je gadljivo.
Vodi u depresiju.

Ne, nije depresija posljedica oskudice u djetinjstvu, nemarnih roditelja i loših prijatelja, nemile škole i nedostatka vjere, neuslišanih molitvi. Depresija je posljedica propasti društvenih ideala.
Svi apeli za ovu ili onu ideologiju, sve mise i propovjedi, pametne ili huškačke izjave padaju u vodu pred jednostavnom činjenicom: novca, slave i moći ljudima nikad dosta.
Stvorili smo društvo u kojem je novac mjera svih stvari. Ukrasti se može, ukrasti se treba, ali ne malo, jer si nastradao ako nisu ukrao dosta.
Za slavu ti ne trebaju izvrsnost i herojstvo već mediji, slika na ekranu, Instagram s kućnim ljubimcem ili skupom torbicom.

Za moć treba beskrupulozno poltronstvo, prijetvornost i regenerator debele kože.
Iznevjerene ambicije, kucanje ovrhovoditelja i odluka da se Nova godina slavi uz pečeno pile iz Konzuma pravi su razlog depresije. Ne plaši se visine onaj tko želi letjeti, ali se svi plaše puzanja.
Depresija je simptom blijeđenja snova. Stanje onih koji ne mogu pobjeći u ludilo jer još imaju zdrav razum koji im samo smeta.

Spinoza kaže: “Mnogi su ljudi obuzeti jednim i istim uzorkom koji ih zahvaća u velikoj mjeri. Sva njihova ćutila tako su pogođena jednim objektom da vjeruju da on doista postoji iako ga nema. Ako je čovjek budan, misle da je on lud… Kad lakom čovjek misli samo na novac i posjed, kada mu je jedina ambicija slava, nitko o njemu na misli kao o luđaku nego samo kao o uznemirenom, općenito svatko za njega ima razumijevanja. Ali u stvarnosti pohlepa, ambicija i slično samo su oblik ludila iako o tome ne mislimo kao o bolesti.“ (Erich Fromm, ”Zdravo društvo”, 1955.)


Depresija, iako najčešća iza zaključanih vrata, bolest je našeg svijeta, ne našeg uma.
Agregatno je stanje duha nekog doba i zato se ne liječi pilulama, već jasnom svrhom društva, opravdanim povjerenjem u vlast i zakone.
Marifetluci i taktičke pobjede, najčešće kupovanje vremena do kraja mandata, u političkim bitkama skreću pažnju na vanjske uspjehe, a ustvari jača osjećaj izgubljenosti, dezorijentacije i depresije kod ljudi.
Depresiju kod pojedinca često prate napadi panike. U društvu smo, mislim, na rubu toga.


http://www.autograf.hr/nas-usud-depresija-je-posljedica-propasti-drustvenih-ideala/
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by RayMabus 23/11/2017, 16:32

Ja sam u depresiji otkako sam otkrio da smo u matrijahu, priko deset godina

Od tada tuga
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by Sora 23/11/2017, 17:11

Ljudi su u depresiji jer im se stalno laze 
Oni s vrha lazu 
Istovremeno i kradu 
Kako se moze osjecAti covjek ubtakvoj drzavi? 
S druge strane ne samo da nema ideala nego nema ni posla. 
Zivi se od novaca a ne ideala makar su i oni vazni 
A ja kad vam pisem istinu, dasu vas POVUKLI ZA NOS I KITU L 
Onda Sora ovo ono

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by T. 23/11/2017, 17:14

Sore javi se prci, oće te vjerit...

_________________
Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by Sora 23/11/2017, 17:14

Laze se ljudima o proslosti 
O sustini kapitalizma i demokracije, to je jedno bolesno izopačeno morbidno uređenje unkojoj jaci pobjeđuju i tocka 
Male državice se mogu pod stol sakriti i moraju 
Lazu im o trzistu i ekonomiji 
Lazu im o tom da je na nebu carstvo nebesko. Samo sexbogatima tamo ne zuri 
Lazu vas DALEKO VISE I OPSKIJE NEGO NAS U SOCIJALIZMU. 
OPAKO VAS LAZU . 
ZATO STE DEPRESIVNI

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by Sora 23/11/2017, 17:17

Totenkopf wrote:Sore javi se prci, oće te vjerit...
Prcu pozdravite 
Moram ici u mehaničara po auto 
Pa sutra na tehnički i regu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by T. 23/11/2017, 17:19

Sora wrote:
Totenkopf wrote:Sore javi se prci, oće te vjerit...
Prcu pozdravite 
Moram ici u mehaničara po auto 
Pa sutra na tehnički i regu
Pa može i u subotu, čekaće on...
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 17:40

Stvar je u sljedećem...Društvene vrijednosti su izokrenute...Sve je naopako...Sloboda je ona koja je uništila ljudsku vrstu...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 17:45

Pa tako čovjek koji je rođen kao muškarac, želi biti žena, pa si da odrezati pišu...Pa čovjek koji je rođen kao žena, želi biti muškarac...Pa se oblači kao muškarac...Pa čovjek koji se rodio kao muškarac, želi biti žena, ali se ne odriče piše, pa je nešto između...Čovjek koji je rođen kao muškarac želi biti životinja pa je napravio napravio tehničke umetke i skače po planinama na sve četri jer je on životinja...Ne sjećam se koja...No, čovjek je ionako životinja iz reda sisavaca, pa tome potonjem ništa ne zamjeram...Osim što je otišao protiv svoje prirode...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by Guest 23/11/2017, 17:50

red wolf wrote:Sloboda je ona koja je uništila ljudsku vrstu...

Ako zanemarimo činjenicu da ljudska vrsta uopće nije uništena, za probleme koje imamo u smislu u kojem govoriš nije odgovorna sloboda sama po sebi nego neodgovornost odnosno krajnje neodgovorna upotreba slobode koja nam je na raspolaganju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 17:51

slidingdoorsoperator wrote:
red wolf wrote:Sloboda je ona koja je uništila ljudsku vrstu...

Ako zanemarimo činjenicu da ljudska vrsta uopće nije uništena, za probleme koje imamo u smislu u kojem govoriš nije odgovorna sloboda sama po sebi nego neodgovornost odnosno krajnje neodgovorna upotreba slobode.
Je...Samo toga još niste svjesni...Proces uništenja ljudske vrste nije od jučer...To je dugotrajni proces koji sada ulazi u svoje finale...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by jastreb 23/11/2017, 18:00

Za sve je kriv alkohol(izam).

Ja kad ne pijem sam u takvom poletnom stanju da je to fenomenomenalno,ali ako pijem onda se budim u teškoj depresiji i pokušavam da se sjetim gdje sam sinoć bio,kako sam došao kući,jesam li koga vrijeđao,jesam li pravio majmuna od sebe i sl.

Tako da  sigurno 70% depresivnih slučajeva otpada na depresiju izazvanu alkoholom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 18:01

jastreb wrote:Za sve je kriv alkohol(izam).

Ja kad ne pijem sam u takvom poletnom stanju da je to fenomenomenalno,ali ako pijem onda se budim u teškoj depresiji i pokušavam da se sjetim gdje sam sinoć bio,kako sam došao kući,jesam li koga vrijeđao,jesam li pravio majmuna od sebe i sl.

Tako da  sigurno 70% depresivnih slučajeva otpada na depresiju izazvanu alkoholom.
Pa to je jedno od oružja protiv tebe i tvoje vrste koje po svojoj slobodi možeš slobodno konzumirati...hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by jastreb 23/11/2017, 18:05

red wolf wrote:
jastreb wrote:Za sve je kriv alkohol(izam).

Ja kad ne pijem sam u takvom poletnom stanju da je to fenomenomenalno,ali ako pijem onda se budim u teškoj depresiji i pokušavam da se sjetim gdje sam sinoć bio,kako sam došao kući,jesam li koga vrijeđao,jesam li pravio majmuna od sebe i sl.

Tako da  sigurno 70% depresivnih slučajeva otpada na depresiju izazvanu alkoholom.
Pa to je jedno od oružja protiv tebe i tvoje vrste koje po svojoj slobodi možeš slobodno konzumirati...hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Po tvom histeričnom i nekontroliranom izljevu smijeha,pretpostavljam da si i ti pod utjecajem tog "Oružja",a ako ne onda i nečeg drugog. Hohoho!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 18:06

jastreb wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:Za sve je kriv alkohol(izam).

Ja kad ne pijem sam u takvom poletnom stanju da je to fenomenomenalno,ali ako pijem onda se budim u teškoj depresiji i pokušavam da se sjetim gdje sam sinoć bio,kako sam došao kući,jesam li koga vrijeđao,jesam li pravio majmuna od sebe i sl.

Tako da  sigurno 70% depresivnih slučajeva otpada na depresiju izazvanu alkoholom.
Pa to je jedno od oružja protiv tebe i tvoje vrste koje po svojoj slobodi možeš slobodno konzumirati...hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Po tvom histeričnom i nekontroliranom izljevu smijeha,pretpostavljam da si i ti pod utjecajem tog "Oružja",a ako ne onda i nečeg drugog. Hohoho!
Koga briga...Tvoja vrsta je odljepila...I to je jedna dobra vijest za Zemlju...I Svemir...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by jastreb 23/11/2017, 18:07

red wolf wrote: 

Koga briga...Tvoja vrsta je odljepila...I to je jedna dobra vijest za Zemlju...I Svemir...
Još jedan u nizu forumaša koji je uvjeren da sam ja Srbin.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 18:08

jastreb wrote:
red wolf wrote: 

Koga briga...Tvoja vrsta je odljepila...I to je jedna dobra vijest za Zemlju...I Svemir...
Još jedan u nizu forumaša koji je uvjeren da sam ja Srbin.
Mislio sam na tebe kao čovjeka...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by jastreb 23/11/2017, 18:14

red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote: 

Koga briga...Tvoja vrsta je odljepila...I to je jedna dobra vijest za Zemlju...I Svemir...
Još jedan u nizu forumaša koji je uvjeren da sam ja Srbin.
Mislio sam na tebe kao čovjeka...
A što si ti? Anunaki?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by red wolf 23/11/2017, 18:15

jastreb wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote: 

Koga briga...Tvoja vrsta je odljepila...I to je jedna dobra vijest za Zemlju...I Svemir...
Još jedan u nizu forumaša koji je uvjeren da sam ja Srbin.
Mislio sam na tebe kao čovjeka...
A što si ti? Anunaki?
Zanimljivo pitanje...I nije jedno n, nego dva...Dakle, Anunnaki...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by jastreb 23/11/2017, 18:21

red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote:
jastreb wrote:
red wolf wrote: 

Koga briga...Tvoja vrsta je odljepila...I to je jedna dobra vijest za Zemlju...I Svemir...
Još jedan u nizu forumaša koji je uvjeren da sam ja Srbin.
Mislio sam na tebe kao čovjeka...
A što si ti? Anunaki?
Zanimljivo pitanje...I nije jedno n, nego dva...Dakle, Anunnaki...
Zanimljiv odgovor. Sada na forumu imamo jednog Jahvinog provostvorenca,jednog generala intergalaktičke eskadrile i jednog Anun(n)akija.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala Empty Re: Naš usud, depresija, je posljedica propasti društvenih ideala

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum