ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 13:12

Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:a i na plotu piše....
Ti poljubi plot.
dok se konačno skineš s njega :D
Oćeš ti da se popneš na njega?

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Guest Tue 11 Jul - 14:02

dzango wrote:
Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:a i na plotu piše....
Ti poljubi plot.
dok se konačno skineš s njega :D
Oćeš ti da se popneš na njega?
jok...što da tebi uskraćujem užitak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:07

Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:a i na plotu piše....
Ti poljubi plot.
dok se konačno skineš s njega :D
Oćeš ti da se popneš na njega?
jok...što da tebi uskraćujem užitak
Samo ti ajde. Za moj užitak ne brini. Snaći ću se.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by gargamel0101 Tue 11 Jul - 14:16

Pametan neki Srbin taj Čeda
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by vuksadinare Tue 11 Jul - 14:19

inace interesantno kako vucic izbjegava govoriti o vukovaru gdje je ubijeno tijekom agresije na vukovar i posliej njega oko 3000 ljudi...narano kad su u zlocinima prednjacili beli orlovi vojislava seselaj i njegove stranke kojoj ej pripadao i sam vucic..on se poziva na oluju a zaboravlja vukovar i bosansku posavinu...e moj vucicu daleko si ti od magarca..kako ono rece danas magarac svako onaj koji ne promijeni misljenje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by vuksadinare Tue 11 Jul - 14:20

..vrh vrhova bi da kaze kako se 'ne seca toga'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:21

vuksadinare wrote:inace interesantno kako vucic izbjegava govoriti o vukovaru gdje je ubijeno tijekom agresije na vukovar i posliej njega oko 3000 ljudi...narano kad su u zlocinima prednjacili beli orlovi vojislava seselaj i njegove stranke kojoj ej pripadao i sam vucic..on se poziva na oluju a zaboravlja vukovar i bosansku posavinu...e moj vucicu daleko si ti od magarca..kako ono rece danas magarac svako onaj koji ne promijeni misljenje..
Koga boli kurac za Vukovar?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by vuksadinare Tue 11 Jul - 14:22

dzango wrote:
vuksadinare wrote:inace interesantno kako vucic izbjegava govoriti o vukovaru gdje je ubijeno tijekom agresije na vukovar i posliej njega oko 3000 ljudi...narano kad su u zlocinima prednjacili beli orlovi vojislava seselaj i njegove stranke kojoj ej pripadao i sam vucic..on se poziva na oluju a zaboravlja vukovar i bosansku posavinu...e moj vucicu daleko si ti od magarca..kako ono rece danas magarac svako onaj koji ne promijeni misljenje..
Koga boli kurac za Vukovar?
dobro tebe danas nesto cesto boli kurac..mora da je pala ozbiljna drkica nocas i jucer.. lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:22

gargamel0101 wrote:Pametan neki Srbin taj Čeda
Isti kao i oni vaši koje nazivate četnicima i izdajnicima.

_________________
Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:24

vuksadinare wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:inace interesantno kako vucic izbjegava govoriti o vukovaru gdje je ubijeno tijekom agresije na vukovar i posliej njega oko 3000 ljudi...narano kad su u zlocinima prednjacili beli orlovi vojislava seselaj i njegove stranke kojoj ej pripadao i sam vucic..on se poziva na oluju a zaboravlja vukovar i bosansku posavinu...e moj vucicu daleko si ti od magarca..kako ono rece danas magarac svako onaj koji ne promijeni misljenje..
Koga boli kurac za Vukovar?
dobro tebe danas nesto cesto boli kurac..mora da je pala ozbiljna drkica nocas i jucer.. lol!
Mene posle toga ne boli. Možda ni ti ne bi trebao da ga drkaš gurajući ga u flašu.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by crvenkasti Tue 11 Jul - 14:31

dzango wrote:
vuksadinare wrote:interesantno srbi se pozivaju na ubijanje srba u podrinju i oko srebrenice 1993 godine..ok...a st je bilo prethodne 1992 godine..i tko je ocistio podrinje od muslimana...svaki zlocin treba kazniti ali vadit se na 1993 a zaboraviti 1992 pomalo je smijesno i morbidno...
Morbidno je da klanja Nasera Orića niko ne pominje i da za to niko nije osuđen. Boli me kurac za Srebrenicu.

A jesmo vas zajebali!

Kad smo mi ubijali vaše civile, to smo rekli da nije nije ništa, i za to je naš Orić oslobođen i još ga slavimo kao heroja!

A kad ste vi pobili vojnike zarobljenike, to smo proglasili genocidom, pohapsili sve vaše i još se morate sramiti.

Ja bih se ubio da sam Srbin.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by kaya Tue 11 Jul - 14:49

ja ne znam jel se ovi srbi rade ludi ili su ludi.
jasenovac, naser orić, leteći zmaj i bomboni..
pa jebo vas vrag, 8000  (OSAM HILJADA) ljudi ubiti u tjedan dana, kamionima danima voziti do streljanja, bacati u rupe od 12 -92 godina .
jeste normalni luđaci jedni ?! pa poklopite se i šutite bar ako ste bez srama.
pa to u auswitzu nije ubijeno 8000 ljudi u tjedan dana! o jasenovcu da ne pričam, je u 4 godine ali nije u 7 dana !
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:53

kaja wrote:ja ne znam jel se ovi srbi rade ludi ili su ludi.
jasenovac, naser orić, leteći zmaj i bomboni..
pa jebo vas vrag, 8000  (OSAM HILJADA) ljudi ubiti u tjedan dana, kamionima danima voziti do streljanja, bacati u rupe od 12 -92 godina .
jeste normalni luđaci jedni ?! pa poklopite se i šutite bar ako ste bez srama.
pa to u auswitzu nije ubijeno 8000 ljudi u tjedan dana! o jasenovcu da ne pričam, je u 4 godine ali nije u 7 dana !
U presudi Haga stoji 7 hiljada. Jebote dajte se više dogovorite. Dosta više skupljanja po svakoj rupi u Bosni.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by kaya Tue 11 Jul - 14:55

dzango wrote:
kaja wrote:ja ne znam jel se ovi srbi rade ludi ili su ludi.
jasenovac, naser orić, leteći zmaj i bomboni..
pa jebo vas vrag, 8000  (OSAM HILJADA) ljudi ubiti u tjedan dana, kamionima danima voziti do streljanja, bacati u rupe od 12 -92 godina .
jeste normalni luđaci jedni ?! pa poklopite se i šutite bar ako ste bez srama.
pa to u auswitzu nije ubijeno 8000 ljudi u tjedan dana! o jasenovcu da ne pričam, je u 4 godine ali nije u 7 dana !
U presudi Haga stoji 7 hiljada. Jebote dajte se više dogovorite. Dosta više skupljanja po svakoj rupi u Bosni.
ma dobra daj ajde, i da je 5000. jel imaš ti predožbu koliko je to ljudi?
to tebi normalno možda?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:55

crvenkasti wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:interesantno srbi se pozivaju na ubijanje srba u podrinju i oko srebrenice 1993 godine..ok...a st je bilo prethodne 1992 godine..i tko je ocistio podrinje od muslimana...svaki zlocin treba kazniti ali vadit se na 1993 a zaboraviti 1992 pomalo je smijesno i morbidno...
Morbidno je da klanja Nasera Orića niko ne pominje i da za to niko nije osuđen. Boli me kurac za Srebrenicu.

A jesmo vas zajebali!

Kad smo mi ubijali vaše civile, to smo rekli da nije nije ništa, i za to je naš Orić oslobođen i još ga slavimo kao heroja!

A kad ste vi pobili vojnike zarobljenike, to smo proglasili genocidom, pohapsili sve vaše i još se morate sramiti.

Ja bih se ubio da sam Srbin.

Jebem li ga. Svaki narod ima heroje u skladu sa sobom. Neko ovake, neko onake.

_________________
Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:57

kaja wrote:
dzango wrote:
kaja wrote:ja ne znam jel se ovi srbi rade ludi ili su ludi.
jasenovac, naser orić, leteći zmaj i bomboni..
pa jebo vas vrag, 8000  (OSAM HILJADA) ljudi ubiti u tjedan dana, kamionima danima voziti do streljanja, bacati u rupe od 12 -92 godina .
jeste normalni luđaci jedni ?! pa poklopite se i šutite bar ako ste bez srama.
pa to u auswitzu nije ubijeno 8000 ljudi u tjedan dana! o jasenovcu da ne pričam, je u 4 godine ali nije u 7 dana !
U presudi Haga stoji 7 hiljada. Jebote dajte se više dogovorite. Dosta više skupljanja po svakoj rupi u Bosni.
ma dobra daj ajde, i da je 5000. jel imaš ti predožbu koliko je to ljudi?
to tebi normalno možda?
To je kurac na biciklu. Izginuli su u probijanju ka Tuzli. Zato ih skupljaju 20 godina i usput dodaju svaku kosku koju iskopaju diljem Bosne. Streljanih je u stvari ukupno oko 400.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by kaya Tue 11 Jul - 14:57

al to je čak i sada više nebitno, 4, 5 ili 8 000, oni dodaju vi oduzimate. nego sam  sistem likvidacija.
kupi dan, noć, u kamion i ubijati.
pa strašno zbilja.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:58

kaja wrote:al to je čak i sada više nebitno, 4, 5 ili 8 000, oni dodaju vi oduzimate. nego sam  sistem likvidacija.
kupi dan, noć, u kamion i ubijati.
pa strašno zbilja.
Prodavanje muda za bubrege.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by kaya Tue 11 Jul - 14:59

dzango wrote:
kaja wrote:
dzango wrote:
kaja wrote:ja ne znam jel se ovi srbi rade ludi ili su ludi.
jasenovac, naser orić, leteći zmaj i bomboni..
pa jebo vas vrag, 8000  (OSAM HILJADA) ljudi ubiti u tjedan dana, kamionima danima voziti do streljanja, bacati u rupe od 12 -92 godina .
jeste normalni luđaci jedni ?! pa poklopite se i šutite bar ako ste bez srama.
pa to u auswitzu nije ubijeno 8000 ljudi u tjedan dana! o jasenovcu da ne pričam, je u 4 godine ali nije u 7 dana !
U presudi Haga stoji 7 hiljada. Jebote dajte se više dogovorite. Dosta više skupljanja po svakoj rupi u Bosni.
ma dobra daj ajde, i da je 5000. jel imaš ti predožbu koliko je to ljudi?
to tebi normalno možda?
To je kurac na biciklu. Izginuli su u probijanju ka Tuzli. Zato ih skupljaju 20 godina i usput dodaju svaku kosku koju iskopaju diljem Bosne. Streljanih je u stvari ukupno oko 400.
ma nemoj zajebavat đango, pa filovi su bili na you tubu, snimali su neki srbi, ti škorpioni valjda
strašno nešto, izvaditi iz kamiona hrpu prestrašenih ljudi, starih, mladih, od 15,16 , odvući do grabe i streljati
pa to monstrum moraš biti
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 16:13

dzango wrote:
kaja wrote:al to je čak i sada više nebitno, 4, 5 ili 8 000, oni dodaju vi oduzimate. nego sam  sistem likvidacija.
kupi dan, noć, u kamion i ubijati.
pa strašno zbilja.
Prodavanje muda za bubrege.

Citaj ovo dzubre jedno

Kapetan bojnog broda Ljubiša Beara bio je previše akti­van, predan i zločinački kreativan u četverodnevnoj ili petodnevnoj operaciji pogubljenja bošnjačkih zarobljeni­ka iz Srebrenice da bi ga se moglo uklopiti u kalup neu­tralnog izvođača tuđih zamisli i naređenja. On je u sva­kom trenutku bio upućen u krajnju namjeru sa zaroblje­nicima, on je osmišljavao i poduzimao presudne korake za prevođenje smrtonosne zamisli u stvarnost. Djelovao je iz uvjerenja da se to mora učiniti, a ne zato što je bio dehumanizirani kotačić u perfektno uštimanom stroju za proizvodnju smrti, dehumanizirani kotačić bez čijeg bi sudjelovanja ionako sve na kraju opet bilo isto. Takav stroj naprosto nije postojao u rukama bosanskih Srba, na­ročito ne tog zadnjeg ratnog ljeta, a ono što je proizvelo smrt sredinom srpnja 1995. na području Srebrenice, Bra­tunca i Zvornika bila je improvizirana struktura zla koju je Beara osobno konstruirao, i to u hodu, da posluži svrsi i da generalu Mladiću i svima ostalima pokaže da je kadar organizirati pogubljenje gotovo nezamislivih razmjera.



Ljubiša Beara krenuo je, poput većine, li­nijom manjeg otpora. Jednu vjeru, koja se bazirala na proklamiranom ateizmu i ju­goslavenskom nadnacionalnom identite­tu, zamijenio je drugom, koja je, uprošće­no, bila ukorijenjena u mitu o izabranosti i povijesnoj važnosti srpske nacije preži­vjele zahvaljujući čudotvornim moćima pravoslavlja. Josipa Broza Tita zamijenio je Slobodan Milošević, odnosno Ratko Mladić. No to je bio samo preduvjet da bi se pukovnik Beara pretvorio u ličnost koja osmišljava i praktično upravlja masovnim ubijanjem osam tisuća bošnjačkih zarobljenika. Što ga je konkretno pokretalo? Kako je uopće shvaćao svoju ulogu u ma­sovnom ubojstvu za koje je morao znati da je stravično, ukoliko je u tom četverodnevnom ili petodnevnom vrtlogu adrena­lina, alkohola, vreline, straha i smrti, našao i trenutak za introspekciju, za autorefleksi­ju? Je li pukovnik Beara ikada, a naročito u srpnju 1995., uopće bio osposobljen da sa­gleda sebe i svoje postupke iz perspektive koja bi barem težila objektivnosti?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 16:20

U trenutku kada je pročitao te rečenice Đikić je shvatio da njegova mašta ne može poroditi ništa što bi po uvjerljivosti i jezovitoj dramatičnosti moglo nadmašiti stvarnost Srebrenice u tim pakleno vrelim srpanjskim danima 1995. godine, nakon što su snage bosanskih Srba osvojile muslimansku enklavu u istočnoj Bosni pod krhkom zaštitom UN-a.

U tom je trenutku njegovo istraživanje stiglo do logičnog zaključka: priču o Srebrenici ispričat će kroz priču o Ljubiši Beari, kapetanu bojnog broda Jugoslavenske ratne mornarice koji je nakon dužnosti načelnika Službe sigurnosti tadašnje Vojnopomorske oblasti u splitskoj Lori i povlačenja JNA iz Hrvatske postao načelnik službe sigurnosti Glavnog štaba Vojske Republike Srpske i jedan od najbližih suradnika zapovjednika vojske bosanskih Srba Ratka Mladića.

Upravo je Beara, naime, bio čovjek koji je operativno realizirao i koordinirao sumanuti plan za masovno ubijanje nekoliko tisuća ljudi, među njima i golobradih dječaka, zbog čega ga je sud u Haagu osudio na najtežu kaznu doživotnog zatvora.

Radilo se, naime, o zahtjevnoj i kompliciranoj operaciji, u kojoj je valjalo mobilizirati ogromnu tehniku i ljudstvo, 200-tinjak civilnih i vojnih vozila i kamiona s vozačima kojima su muslimani zarobljeni u Srebrenici i oni koje su nizozemske snage UN-a iz svog kampa u Potočarima predale Mladićevim snagama prevoženi na mjesta na kojima će odmah ili nešto kasnije biti likvidirani. Valjalo je, također, pažljivo okupiti ljude koji će te likvidacije bespogovorno i hladnokrvno izvršiti, i potom o tome zauvijek zašutjeti, tako da se moralo raditi o provjerenim i najlojalnijim ljudima.

Ili kako piše Đikić: »Odabir ubojica valjalo je shvatiti ozbiljno i odgovorno, naročito s obzirom na brojnost onih kojima je namijenjena smrt, i s obzirom na vremenski okvir u kojemu sve mora biti završeno«. Nije, naime, nimalo jednostavno ubiti toliki broj ljudi, a da to ostane skriveno od svih onih koji za taj pokolj nikad nisu trebali doznati.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 3 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum