ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by pizzon2 Tue 11 Jul - 12:04

dzango wrote:
Noor wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:interesantno srbi se pozivaju na ubijanje srba u podrinju i oko srebrenice 1993 godine..ok...a st je bilo prethodne 1992 godine..i tko je ocistio podrinje od muslimana...svaki zlocin treba kazniti ali vadit se na 1993 a zaboraviti 1992 pomalo je smijesno i morbidno...
Boli me kurac za Srebrenicu.
vi ste zbog ovakvog stava kadri prvom prilikom opet ispočetka raditi takva zvjerstva
vuk dlaku mijenja, ali ćud ne....i to nitko nikad me smije smetnuti s uma niti na tren!!!!!

 izvlače davno pokopane kako bi napabirčili cifru i uzimali pare. Ta Srebrenica je teško proseravanje.

pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by vuksadinare Tue 11 Jul - 12:05

Jedan od rijetkih Hrvata koji ej na pocetku rata u Srebrenici branio Srebrenicu a bio ej pripadnik hos-a inace interesantno zagrepcanin po rođenju Stjepan Huzjak na prica kako je zavrsio u Srebrenici kao dragovoljac HOS-a

'Sasvim slucajno.Moj dobar prijatelj i suborac Himzo Rezic je iz Srebrenice ali on je dosao u Zagreb polovicom osamdesetih trazeci posao jer je tek zavrsio srednju skolu i odabrao je Zagreb kao mjesto buduceg zivljenja i rada.Upoznali smo se u kvartu gdje je Himzo nasao stan i to u mojoj zgradi i eto tako je pocelo nase prijateljstvo jer mi je na pocetku bio simpatican taj bosanac koji je dobro pricao viceve i zabavljao nas u kvartu.Inace Himzo(pokojni poginuo u Srebrenici krajem 1992 god.) se kao dragovoljac vec na pocetku agresije prikljucio nama ostalim deckima iz kvarta i otisli smo zajedno u ZNG.Bili smo u prvo u samostalnom bataljunu ZNG-a da bi nesto kasnije otisli u 99 brigadu ZNG-a te smo bili vecinom na bojistu zapadne Slavonije.Kad su se osjecali mirisi rata u BiH,himzo je u sebi osjetio poziv da mora isto tako stati na branik svoje prve domovine Bosne i hercegovine i nije dvoumio.Negdje pred kraj treceg mjeseca 1992 godine u kvartovskom kaficu Himzo mi je predlozio da ako zelim mogu poci sa njim u Srebrenicu kao dragovoljac.Ispocetka sam se neckao nisam ni znao gdje se to mjesto nalazi samo sam znao da je Himzo iz njega.Otisli smo drugi dan na starcevicev trg i tu se ukljucili u postrojbu HOS-a.Bilo ej dosta bosanaca koji su htjeli preko HOS-a otici za Bosnu i Hercegovinu.Himzo i ja smo s eprikljucili grupi od tridesetak ljudi sa podrucja istocne Bosne mahom su to bili muslimani tek par nas Hrvata ja jedini iz zagreba dok su ostali bili sa podrucja Tuzle.Dosli smo autobusom u Tuzlu i tu se javili u zajednicki stozer Patriotske lige i HOS-a za Tuzlu i istocnu Bosnu.Nas desetak hosovaca određeno ej da idemo na podrucje Srebrenice posto je od nas deset osam njih bilo sa podrucja Srebrenice i tog dijela.Prebaceni smo kombijem do Visokog te dalje u dva osobna automobila dosli nekako do Srebrenice.Vec je bio pocetak travnja i rat se dobrano osjecao na ovim prostorima krenule su i prve izbjeglice iz susjednih mjesta Srebrenice.Javili smo se u stozer Patriotske lige i tu smo zatekli tridesetak osoba koji su bili naoruzani kalasnjikovima,lovackim puskama,pistoljima i sa pokojim lovackim karabinom-snajperom.Od protuoklopnog naoruzanaj nismo imali nista.Himzo i ja drzali smo se uvijek skupa pa smo tako raspoređeni na jedan punkt blizu policijske stanice u Srebrenici u kojoj su napolovicnu vecinu cinili Srbi i bilo ej vidljivo da s espremaju preuzeti potpuno kontrolu nad postajom i razoruzati svoje kolege nesrpske nacionalnosti.Na vecer 5.4.1992 dobili smo naređenje da hitno sprijecimo preuzimanje postaje do starne srpskih policajaca koja je u tijeku.Nas desetak se priblizilo postaji i na nas je otvorena paljba.mi smo uzvratili pojedinacnom paljbom jer smo stedjeli municiju.Ipak srpski policajci su pruzali otpor sve dok pok.Safet Biscevic nije ubacio dvije rucne bombe kroz ulaz u postaju i tada je nastao kaos jedan dio srpskih policajaca se predao a drugi se izvukao na straznji izlaz te su poceli bjezati uz obliznje brdo no mi nismo htjeli za njima jer smo strahovali da su postavljene zasjede posto su to brdo kontrolirale srpske paravojne snage.Nakon sto smo preuzeli postaju krenuli smo ojacati punkt na ulazu u grad sa istocne strane ali docekala nas je jaka puscana paljba sa jedne kote koje su isto kontrolirali Srbi najjaca je bila snajperska paljba te smo se morali povuci.Taj dan smo uspjeli gotovo citav grad staviti pod svoju kontrolu osim jednog dijea koji je bio povezan sa srpskim selom a nalazio se juznom dijelu grada.Na zalost morao sam treci dan napustiti Srebrenicu jer mi je majka umrla.Himzo je ostao a ja sam se pokusao vratiti nakon sahrane ali vec su svi putevi prema Srebrenici bili blokirani i vise se nije moglo uci u nju.Prikljucio sam se nakon toga u obranu Orasja'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by pizzon2 Tue 11 Jul - 12:06

Noor wrote:
pizzon wrote:
Noor wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:interesantno srbi se pozivaju na ubijanje srba u podrinju i oko srebrenice 1993 godine..ok...a st je bilo prethodne 1992 godine..i tko je ocistio podrinje od muslimana...svaki zlocin treba kazniti ali vadit se na 1993 a zaboraviti 1992 pomalo je smijesno i morbidno...
Boli me kurac za Srebrenicu.
vi ste zbog ovakvog stava kadri prvom prilikom opet ispočetka raditi takva zvjerstva
vuk dlaku mijenja, ali ćud ne....i to nitko nikad me smije smetnuti s uma niti na tren!!!!!
sta god nasi umoblnici da naprave
ne mogu da dostignu endehaziju
kolektivni zlocinacki poduhvat
koji prozima hrvatsku i danas  
kao nesto pozitivno, skandiranjem,
srbe na vrbe i za dom  spremni
nedić, ljotić, draža....sve heroj do heroja
aj bolje čkomi

ja se tebi nisam nikad tako prostacki obratio
svako sebe predstavlja
a nedic i ljotic nisu uopste moji favoriti
nije ni draza a jos manje tito
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Guest Tue 11 Jul - 12:07

ma ja...tabuti puni dinosaura
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by jastreb Tue 11 Jul - 12:09

vuksadinare wrote:Jedan od rijetkih Hrvata koji ej na pocetku rata u Srebrenici branio Srebrenicu a bio ej pripadnik hos-a inace interesantno zagrepcanin po rođenju Stjepan Huzjak na prica kako je zavrsio u Srebrenici kao dragovoljac HOS-a 
Ma,bedak. Umjesto da brani Zadar ili Gospić,on ode u Srebrenicu u kojoj nije bilo ni 10 Hrvata.

Valjda je uvidio zabludu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 12:20

Noor wrote:
pizzon wrote:
Noor wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:interesantno srbi se pozivaju na ubijanje srba u podrinju i oko srebrenice 1993 godine..ok...a st je bilo prethodne 1992 godine..i tko je ocistio podrinje od muslimana...svaki zlocin treba kazniti ali vadit se na 1993 a zaboraviti 1992 pomalo je smijesno i morbidno...
Boli me kurac za Srebrenicu.
vi ste zbog ovakvog stava kadri prvom prilikom opet ispočetka raditi takva zvjerstva
vuk dlaku mijenja, ali ćud ne....i to nitko nikad me smije smetnuti s uma niti na tren!!!!!
sta god nasi umoblnici da naprave
ne mogu da dostignu endehaziju
kolektivni zlocinacki poduhvat
koji prozima hrvatsku i danas  
kao nesto pozitivno, skandiranjem,
srbe na vrbe i za dom  spremni
nedić, ljotić, draža....sve heroj do heroja
aj bolje čkomi
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by max123 Tue 11 Jul - 14:15

dzango wrote:
Morbidno je da klanja Nasera Orića niko ne pominje i da za to niko nije osuđen. Boli me kurac za Srebrenicu.
pa mozda je razlog cto nikakvih klanja nije bilo nad neduznom nejaci.nije vam prvi put da lazete o ubijenoj nejaci...





nitko ko srbin ne laze...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:23

max123 wrote:
dzango wrote:
Morbidno je da klanja Nasera Orića niko ne pominje i da za to niko nije osuđen. Boli me kurac za Srebrenicu.
pa mozda je razlog cto nikakvih klanja nije bilo nad neduznom nejaci.nije vam prvi put da lazete o ubijenoj nejaci...





nitko ko srbin ne laze...
I oni u Hagu su rekli da jeste ali da nema dokaza da je Orić odgovoran. Verovatno je onda odgovoran drekavac.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Guest Tue 11 Jul - 14:36

a i na plotu piše....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 14:42

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_0511
pizzon wrote:
jastreb wrote:Srebrenica je za Srbe teška sramota i greota. I ludi su,ili pokvareni svi oni Srbi koji taj zločin niječu,relativiziraju ili opravdavaju.

Tačka.

da !
ali necemo prihvatiti da od srebrenice prave nesto sto nije
ili da ona bude zatirnaje stradanju srba, koje se evidentno
zanemruje i potiskuje.
ne prihvatamo sorosov model istine

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_0511

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 14:43

Zatiranje Srba Kretencino
Kakve veze ima zatiranje Srba i najgori zlocini kpje ste naoravili u
STEBRENICI

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 14:45

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_0512
Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_0513

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 14:49

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_1730
Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_1729

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by vuksadinare Tue 11 Jul - 14:50

Zaim Hađiosmanagic:'Nemas sa cim brate nemas sa cim.Oni do zuba naoruzani a mi mi kao puzevi golaci deset pusaka na nas trideset.Vicu komsije upali su Rit upali su u Rit eno ih vec u Cardaku ne ne zauzeli rafineriju a ja vicem tko?tko? komsije me gledaju pa kako ne znas tko pa cetnici.Skupljamo se nas desetak sa onim puskama a ni deset metaka na svakoga vidimo nesto gori u Ritu gori i kod Cardaka tamo kod mosta sve gori.Trci neka stara nana pokraj nas i vice 'kolju redom sve' ma gdje kolju?nista otrci ona bez odgovora.trcimo onamo trcimo ovamo a puca se.Dolazimo kod rafinerije pucnjava se stisava postavljamo straze pravimo nase punktove puca s ei dalje i mi sad pucamo vidimo siluete kako bjeze prema Lijescu da li je moguce da smo odbili silu ma moguce je momci skacu od veselja Brod je obranjen brod je obranjen cetnici nece ubijati nece klati.Seseljevcima i belim orlicima perje razletise'.(Zaim Hađiosmanagic Dnevnik naseg rata Bosanski Brod 17.3.1992)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 14:50

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_1731

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sora Tue 11 Jul - 14:54

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Img_1732

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by vuksadinare Tue 11 Jul - 14:55

sto je anzelina zoli bila u srebrenici
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 14:56

Noor wrote:a i na plotu piše....
Ti poljubi plot.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 15:00

vuksadinare wrote:sto je anzelina zoli bila u srebrenici
Da unovči mrtve Balije.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Guest Tue 11 Jul - 15:02

dzango wrote:
Noor wrote:a i na plotu piše....
Ti poljubi plot.
dok se konačno skineš s njega :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by dzango Tue 11 Jul - 15:12

Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:a i na plotu piše....
Ti poljubi plot.
dok se konačno skineš s njega :D
Oćeš ti da se popneš na njega?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh - Page 2 Empty Re: Čeda Jovanović:Srebrenica je naša sramota i grijeh

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum