ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 17 of 32 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 32  Next

Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:02

u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati

vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:03

..ispast ce po ekipi da su hrvati drmali jna,milicijom,ck-a,tajnim sluzbama...a srbi,janezi bili jadni.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Ringo10 24/7/2017, 07:12

vuksadinare wrote:majke ti mile isao se boriti protiv njih a nisu ga guzili..sto su po sarajevu,kupresu,posavini,livnu,mostaru bacali cevape.. Basketball
Isali smo se boriti kad su pokusali da nas guze, kad su htjeli prekrojiti Jugovinu u reinkarnaciju hegemonije karadjordjevica.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Ringo10 24/7/2017, 07:19

vuksadinare wrote:..ispast ce po ekipi da su hrvati drmali jna,milicijom,ck-a,tajnim sluzbama...a srbi,janezi bili jadni.. :)
Ne znam ko je cime drmao, dok je JNA djelovala u skladu sa ustavom nije bilo nekih problema, a kd su izasli i zlorabili svoju ulogu i svrstali se na jednu stranu, onda se i raspala.

O tajnim sluzbama u Hrvatskoj sam slusao bajke, na kraju ispade Perkovic, Mustac, Colak,  prije njih Gazi, Vrhovec, prije njih braca Miskovic, Krajacic ... u BiH dugo vremena Franjo Herljevic ...

Niko mi nijkad nije ponudio sveobuhvatne statistike od 2. sv rata naovamo a na rijec ne vjerujem vise nikome, sa debelim razlogom jer svi lazu cim zinu, a hrvatski desnicari lazu na desetu potenciju.

Uvaljivanje Srbiji onih pokrajina, a u isto vrijeme izostanak bilo kakvih pokrajina u Hrvatskoj i drugim republikama nimalo mi ne izgleda kao odraz nekakve silne srpske hegemonije u SFRJ.

Eseferjotom je drmao dvojac JBT-Kardelj, sve ostalo je uklanjano, samo njih dvojica su veliki finalisti.

To je cinjenica a sve ostalo je sviranje kurcu pa i ta dva navodna Makedonca u Sisku.


Last edited by Ringo10 on 24/7/2017, 07:20; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by jastreb 24/7/2017, 07:19

vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Ringo10 24/7/2017, 07:22

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
JAz nam za Mikelica u Gavrilovicu  da je bio duze vremena direktor, a ostalo pojma nemam.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:23

Dogodilo se na danasnji dan 24.7.1991 godine...

'Situacija na Baniji prvenstveno hrvatskom pounju sve je kriticnija.Srpski teroristi i paravojne formacije ovih dana vrse agresivne napade na hrvatska sela uz Unu.Napadi se odvijaju sa pdorucja planine Samarica iz smjera Dvora na Uni i sa bosanske strane.Ocito se uslo u fazu kad su beogradski i kninski velikosrpski mozgovi konacno odlucili rjesiti pitanej ovog dijela Banije i Hrvatske.malobrojne hrvatske snage vec danima odolijevaju nadmocnom kako brojcano tako i po oruzju neprijatelju.Cetnicke paravojne formaciej su danas od ranog jutra intenzivno napadali Zamlacu,Strugu Bansku,Unčane i Kozibrod.Samo na Strugu i Unčane ispalili su preko pedeset minobacackih projektila sa podrucja Samarice a sa bonske strane intenzivan napad trajao je snajperima,teskim strojnicima i tromblonima.Citavo prijepodne ova sela su napadana i pricinjena je kako velika materijalna steta tako je bilo i stardadilih civila,pripadnika mup-a i zng-a.U Kozibrodu je ranjeno pet pripadnika mup-a i zng-a od snajperske i strojnicke vatre iz smjera Dobrljina na bosanskoj strani a od posljedica minobacackog napada poginuo je jedan civil u Kozibrodu i u Unčanima.Snage mup-a i zng-a bile su prisiljene odgovoriti na ove napade pa je u poslijepodnevnim satima prestao napad na Kozibrod.To nije vazilo za Strugu i Zamlacu gdje su cetnicki teroristi i ekstremisti cjelodnevno ova dva mjesta napadali snajpesrkom,strojnickom vatrom te su ta mjesta granatirali iz minobacaca.Ti napadi su izazvali napustanej domova dijela stanovnistva ovih sela koji su skloniste potrazili od cetnickog divljanja u Kozibrodu,Hrvatskoj Kostajnici i Sisku.Iz Siska i Zagreba upucene su dodatne snage mup-a na ovo podrucje koje je ugrozeno od svakodnevnog cetnickog divljanja.Kako su nam rekli u Kriznom stozeru za Baniju u Sisku na ovom podricju Banije nalazi se oko tisucu i pol pripadnika raznih cetnicko teroristickih formacija koji su najvise stacionirani na prostoru Dvora na Uni i planine Samarica te se određene skupine nalaze na bosanskoj starni uz granicu sa Republikom Hravtskom i sa tih prostora vec nekoliko dana traju intenzivni napadi na prostore hrvatskih sela uz Unu.Privremeno je bila prekinuta cesta između Volinje i Hrvatske Kostajnice sto je dodatno otezalo ionako tezak polozaj hrvatskog stanovnistva i hravtskih snaga na ovom prostoru.Brzom intervencijom pripadnika mup-a i zng-a u popodnevnim satima cesta je odblokirana a cetnicki teroristi odbaceni su na pocetne polozaje u Volinji i na Samaricu.Pokusan je pjesacki napad iz smjera Sakarlija i Jovca prema Kuljanima ali brzom intervencijom pripadnika mup-a i zng-a koji su poslani iz obliznjeg Kozibroda u Kuljane i uz pomoc civila dragovoljaca ovog mjesta napad je osujecen te su cetnici zadrzani na pocetnim polozajima a Kuljani za sada obranjeni'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:24

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
..i ti vjerujes juzbasicu a ne recimo janku bobetku
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:24

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
JAz nam za Mikelica u Gavrilovicu  da je bio duze vremena direktor, a ostalo pojma nemam.
bolje se raspitaj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:25

znas zasto ej janko bobetko 1971 progonjen?..bas zato sto sto ej kritizirao stanje u sisackoj zeljezari i sisackim firmama gdje u vodecim kadrovima debelo prevladavaju srpski kadrovi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Ringo10 24/7/2017, 07:29

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
JAz nam za Mikelica u Gavrilovicu  da je bio duze vremena direktor, a ostalo pojma nemam.
bolje se raspitaj
PA dobro eto daj mi ti podatke. Ali pouzdane podatke iz arhiva.Ko su bili direktori najvecih poduzeca, gradonacelnici, sta ti ga ja znam ... partijski sekretari pa da vidimo.

JA samo kazem da ne vjerujem nikome vise na rijec.  LAzete svi covjece, lazete
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:35

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
JAz nam za Mikelica u Gavrilovicu  da je bio duze vremena direktor, a ostalo pojma nemam.
bolje se raspitaj
PA dobro eto daj mi ti podatke. Ali pouzdane podatke iz arhiva.Ko su bili direktori najvecih poduzeca, gradonacelnici, sta ti ga ja znam ... partijski sekretari pa da vidimo.

JA samo kazem da ne vjerujem nikome vise na rijec.  LAzete svi covjece, lazete
sto ima davati dokaze....evo zatrazi ulazak u arhivu nekadasnjih novina sisackog jedinstva pa vidi..nije tesko..imas cak i knjigu...sa isjeccima iz starih borijeva sisackog jedinstav..gdje recimo ima jedan clanak..bas uperen protiv janka bobetka uz 1991 godine dgje je naslov..'Nacionalisticki elementi u Sisku broje krvna zrnca direktora sisackih poduzeca'...radi se o tome da je janko bobetko te godine na jednom partijskom sastanku u Sisku gdje je zivio rekao 'u sisackim poduzecima u rukovodecim kadrovima prevladava jedna nacionalna struktura gdje su tu hrvatski kadrovi kojih i ako ima zauzimaju tek jedan manji dio rukovodoceg kadra obzirom da popsi stanovnistva u Sisku nesto drugacije govori'...nakon petnaest dana janko bobetko je nakon ovih rijeci izbacen iz partije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Ringo10 24/7/2017, 07:38

I jo[ jedna stvar koja je vrlo bitna. Da, nacionalni odnos kadrova u drzavnim poduzecima i ustanovama jeste bitan, ali meni je jos bitnije kako je koja firma prosperirala pod kojim rukovodstvom ovoga ili o0noga rukovoditelja.

Sarajevskim Energoinvestom je desetljecima drmao slavni Emerik Blum, Zidov i bivsi jasenovacki logoras. On je stvorio giganta i nikome na pamet ne pada da kaze kako su Zhidovi drmali tom kompanijom.

Kakva mi korist od Hrvata direktora  koji nema pojma, kao sto se dogodilo sa HDZ/negativnom selekcijom podobnih Rvatina koji su sve upropastili.

USpjesnost firme je glavni kriterij. I dan danas se mnogi sarajlije sjecaju naseg gradonacelnika Ante Sucica, jer iza njega su stajali rezultati. 

I to je ono sto se u ekonomiji racuna a ne je li neko Ante, Jovo ili Muhamed.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by jastreb 24/7/2017, 07:42

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:u sisackoj zeljzari od 22 direktora..20 bili srbi i gle cuda dva makedonca..a u sisku uvjerljiva vecina bili hrvati
Obična izmišljotina. Koju je demantirao Živko Juzbašić u svojoj knjizi.
..i ti vjerujes juzbasicu a ne recimo janku bobetku
Pa Juzbašić je bio u rukovodstvu Željezare i u svojoj knjizi "Srpsko pitanje i hrvatska politika". Jednom sam Mihi iznio ovdje te podatke. Hrvata je bilo kudikamo više.

jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:45

Ringo10 wrote:I jo[ jedna stvar koja je vrlo bitna. Da, nacionalni odnos kadrova u drzavnim poduzecima i ustanovama jeste bitan, ali meni je jos bitnije kako je koja firma prosperirala pod kojim rukovodstvom ovoga ili o0noga rukovoditelja.

Sarajevskim Energoinvestom je desetljecima drmao slavni Emerik Blum, Zidov i bivsi jasenovacki logoras. On je stvorio giganta i nikome na pamet ne pada da kaze kako su Zhidovi drmali tom kompanijom.

Kakva mi korist od Hrvata direktora  koji nema pojma, kao sto se dogodilo sa HDZ/negativnom selekcijom podobnih Rvatina koji su sve upropastili.

USpjesnost firme je glavni kriterij. I dan danas se mnogi sarajlije sjecaju naseg gradonacelnika Ante Sucica, jer iza njega su stajali rezultati. 

I to je ono sto se u ekonomiji racuna a ne je li neko Ante, Jovo ili Muhamed.
stima...ali problem je u tome da se ipak politicki kadrovioralo..ponajprije...meni ti tvrdis da recimo u milicju ili jann jisu htjeli ici hrvati..nije istina..ja sam se 1986 godine kao kandidat prijavio za srednju vojnu pomorsku skolu u splitu..u vlaskoj tj u ratkajevu prolazu gdje ej bio dom zdravlja za jna pripadnike..otisao sam na lijecnicki pregled..bilo nas je dvadesetak...taj dan(ovo moze i moja mater potvrditi jer je bila sa mnom kao i jedan oficir srbin koji nam je bio veza ako zaskripi'....od dvadeset kandidata nacionalna struktura je bila negdje lapo-lapo hravtio-srbi...proslo je dvanaest kandidata...od osam kandidata koji su otpali među njima i ja bilo je sedam hrvata....banalan razlog kod mene bio navodno ravna stopala..a koliko sam vidioo tad bilo je i rahiticnih kandidata koji su prosli..evo recimo ejdan srbin sa korduna..ravna stopala da ne mogu biti ravnija...pista od stopala..prosao je jos se prijavio za srednju skolu kov-a...nakon razgovora sa ovim oficirom srbinom koji nam je trebao biti stela jer sam isao u isti razred sa njegovom kcerkom..njegov odgovor je bio..'a sto da vam kazem smijesno'...eto..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:48

inace taj srbin tada oficir jna da mu prezime en spominjem...1991 u petom mjesecu skinuo se iz jna i otisao u hrvatski mup...njogovi su mu u vojnoj zgradi tad opako prijetili...a godinama nije smio posjetiti roditelje u zapadnoj slavoniji jer su njegovi zivjeli kod okucana..cak nije smio doci 1993 na pokop oca...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by jastreb 24/7/2017, 07:49

Ispravak. Ovo što je pisao Juzbašić ne donosi se na Željezaru SK,već na Gavrilović.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:50

jastreb wrote:Ispravak. Ovo što je pisao Juzbašić ne donosi se na Željezaru SK,već na Gavrilović.
pa ja govorim o sisackoj zeljezari kao i janko bobetko ne o gavrilovicu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:56

..na koncu nakon nekoliko godina taj srbin caca od razredne kolegice nakon sto je provjerio...zatso nisam prosao..ispalo je zato jer su mi roditelji bili vani...niti su bili partijasi bez obzira sto mi ej do matere caca ili moj djed bio jedan od utjecajnijih partijasa u sinju onomad...ali jbg brat od djede dakle materin stric bio je u domobranima...drugo sa oceve strane gotovo nitko nije bio u partiji...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 07:59

nije meni bilo cak toliko stalo do vojske kao vojske ali volio sma more i brodove pa mi ej ta vojno pomorska skola u splitu bila primamljiva ponajvise iz tog razloga...pitanje je da li bi isao na vojno pomorsku akademiju ali imao bi papir iz srednje vojno pomorske skole..pa se moglo sa tim upisati i na pomorski civilni fakultet..ali dosao rat sve otpalo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 24/7/2017, 08:26

Dogodilo se na danasnji dan u Domovinskom ratu 24.7.1991..

'Danas je doslo do vrlo neugodnog incidenta sa jedinicom tzv.JNA sjeverno od Siska na prostoru sela Desno Trebarjevo,Martinska ves i Zircice.Kolona vozila tzv.JNA u kojoj je bilo kamiona,oklopnih transportera i u kojoj se nalazilo oko sedamdeset pripadnika tzv.JNA kretala iz smjera Ivanić Grad prema Sisku.Kretanje te kolone bilo je odobreno u dogovoru mup-a i komande pete vojne oblasti u Zagrebu.Po planovima odredisni cilj te kolone bila je Petrinja.Na kontrolnom mostu na rijeci Savi kod Desnog Trebarjeva gdje je bio kontrolni punkt pripadnika mup-a i zng-a zapovjednik kolone tzv.JNA odbio je pokazati papire za kretnju ove kolone mada je bio dogovor da zapovjednik kolone mora pokazati papire na kontrolnim punktovima pripadnicima mup-a i zng-a.Nastala je u tom trenutku neugodna situacija pripadnici mup-a i zng-a na mostu nisu dozvolili prolazak kolone dok se ne pokazu papiru,zapovjednik kolone i njegova pratbnja repetirali su oruzje i u tim trenucima nastala je pat pozicija narocto za pripadnike mup-a i zng-a koji su bili malobrojniji u odnosu na ljudstvo tzv.JNA koje se nalazilo u koloni.Dio pripadnika mup-a i zng-a zauzeo je borbene polozaje na mostu i oko mosta.Pripadnici tzv.JNA također su se rasporedili oko vozila i prijetilo je da sukob preraste u oruzani.Nadobudni i agresivni zapovjednik kolone prijetio je da ce otvoriti vatru iz sveg raspolozivog oruzja po pripadnicima mup-a i zng-a kao i po Desnom Trebarjevu a prijetio je da ce pozvati i avione.Ipak prevladao je donekle razum pa se dogovorilo da se dio kolone propusti a dio zadrzi dok se ne provjere papiri.Ipak to nije bilo dovoljno da se situacija potpuno smiri nakon sto je nekoliko vozila tj kamiona propusteno dolaskom u obliznju Martinsku Ves neki ratoborni vojici ili rezervisti su u Martinskoj Vesi pucali iz automatskog oruzja u zrak a jedan rafal je ispaljen i prema vozilu mup-a koje je bilo parkirano uz cestu ali pripadnika mup-a na svu srecu nije bilo ti kamioni su nastavili dalje do Zircice gdje su zaustavljeni od pripadnika mup-a.Nakon sto je utvrđeno tko je pucao u Martinskoj Vesi u dogovoru je dogovoreno od strane zapovjednika kolone tzv.JNA da ce pocinioci ovog djela navodno biti kaznjeni.Kolona je pustena u smjeru Siska'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 17 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 32 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum