ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 11:23

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/kako-je-lesinarski-fond-koji-ulaze-u-agrokor-odveo-u-propast-puerto-rico-1034385/

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 11:29

e ne majstore neću ti kliknuti na link jebi se.

izvoli dati ili citirati ktatki uvod u tvoju pisaniju pa ako vidim da je nešto kvalitetno onda eventualno budem ti kliknuo na link.

ne kupujem ma ništa na neviđeno. e pa dosta je bilo prevara.

kažu talijani non compro niente a scatola chiusa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by govinda 17/6/2017, 11:41

Lesinari? Todoric pokrade lovu i zavije u crno pola Hrvatske, Vlada donese zakon da agrokor ne ode u stecaj (sto je normalno za svaku kompaniju u situaciji u kojoj je Agrokor) i sad navodno neko zeli preuzeti taj agrokor i to su lesinari) O jbt, ovaj marc je svakim danom sve gluplji..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by govinda 17/6/2017, 11:43

Marc bi izgleda najvise volio da Rusi preuzmu cijelu Hrvatsku...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 11:46

Gnječ wrote:e ne majstore neću ti kliknuti na link jebi se.

izvoli dati ili citirati ktatki uvod u tvoju pisaniju pa ako vidim da je nešto kvalitetno onda eventualno budem ti kliknuo na link.

ne kupujem ma ništa na neviđeno. e pa dosta je bilo prevara.

kažu talijani non compro niente a scatola chiusa.

sve za tebe


Javno, hedge fondovi tvrde da su problemi u Puerto Ricu rješivi. “Stvar je u spremnosti na plaćanje duga, a ne u nesposobnosti plaćanja duga”, rekao je suosnivač Knighthead Capital Managementa Tom Wagner nedavno za Bloomberg. To je isti onaj Wagner koji je ovog tjedna dao intervju za N1 televiziju “iz regiona”, i rekao kako ima “vrlo pozitivan pogled na poslovanje Agrokora u budućnosti” te kako vjeruje “da će vladin povjerenik vratiti kompaniju na pravi put”. U stvari, Puerto Rico bi mogao platiti dug samo uništavajući ono što je ostalo od gospodarstva. Isto kao i Agrokor. Usto, Tom Wagner jer samo “frontman”; pravi igrači u Knightheadu su u pozadini. To su Ara D. Cohen, David Wasserman, David Odenath.

Tu je i Aurelius Capital Management, čiji osnivač Mark Brodsky ima nadimak “Terminator,” jer jednostavno dolazi po dug uništene države i ništa ga ne može zaustaviti. Brodsky je bio jedan od najvećih vlasnika duga Argentine, i sklopio je zasebni dogovor s Ukrajinom koja mu je platila dug u iznosu od 100%. Naučivši zanat od jednog od najzloglasnijih lešinara Paula Singera, Brodsky je poznat po svom nepopustljivom pristupu: On ne samo da nikad ne pristaje na kompromis, nego nikad niti ne pregovara. Jednostavno dolazi po svoje, praćen armijom vrhunskih odvjetnika.

....


Financijski špekulanti također pokušavaju kupiti vladu. “Oni pridonose političkim kampanjama ljudi koji ne vjeruju u 9. poglavlje, ne žele restrukturiranje duga”, kaže Natal. “To je posljednji dio slagalice.”

Dok milijarderi i Hedge fondovi useljavaju, Portorikanci iseljavaju. “Više ljudi je napustilo Puerto Rico zadnje dvije godine nego kroz cijele osamdesete i devedesete”, kaže jedan sugovornik za američki “Prospect”. Talentirani ljudi napuštaju otok, urušava se baza poreznih obveznika. “Jedan doktor svaki dan napusti državu”, kaže odvjetnik Nelson Torres-Ríos. “Netko mi je rekao da je bio na hitnoj i čekao je 13 sati. Nema osoblja.”

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 11:48

Oni su u Puerto Ricu pričali o razvoju i spašavanju otoka, a iza zavjese su pripremali totalni rat protiv Portorikanaca. Angažirali su visokokvalitetne odvjetničke tvrtke poput Davis Polk, Quinn Emanuel, Venable, Gibson Dunn i Robbins Russell, koji su za njih ranije dobili slučaj na Vrhovnom suda SAD za dug Argentine. To je signaliziralo da će lešinari ići na prisilnu naplatu, koristeći povoljne uvjete duga u njihovu korist. Grupa tih fondova PREPA uspješno je ukinula zakon koji bi dopustio javnim korporacijama restrukturiranje duga. BlueMountain Capital Management, aktivan u Ad Hoc i PREPA grupama, podnio je tužbu; Angažirali su Teda Olsona koji se proslavio u slučaju Bush vs. Gore. BlueMountain i druge tvrtke, uključujući Marathon Asset Management i Angelo, Gordon & Co., također su lobirali u Kongresu da se spriječi da portorikanske općine i javne institucije mogu pristupiti predstečajnim nagodbama prema poglavlju 9 radi restrukturiranja dijela njihovog duga. Time bi naime dio duga bio proglašen nenaplativim, i Puerto Ricu bi se omogućila životna linija. Oni ga međutim samo žele uništiti kako bi izvukli sve što mogu – a zatim nastavili reketariti Puerto Rico bar idućih 100 godina. Ukratko, cilj je da Puerto Rico sve što zaradi da njima, na ime duga koji nikad neće biti otplaćen, i da se spriječi bilo kakva stečajna nagodba!


To očito čeka i Agrokor, pa i Hrvatsku jer će oni sigurno pokušati sporiti sva poglavlja Lex Agrokora koja im ne idu na ruku, što im neće biti teško jer je zakon neustavan, diletantski, i protivan međunarodnom trgovačkom pravu. Dok Hedge fondovi koriste prijetnje i zastrašivanje kako bi natjerali Portoriko da ispuni svoje obveze, ujedno ga koriste kako bi izbjegli svoje obveze. Ideja je podmititi bogate ljude koji dolaze na otok. Fondovi su preko svojih veza u Washingtonu isposlovali da porez na korporativnu dobit fondova u Puertu Ricu bude samo 4 posto, te da se odobravaju osobne porezne olakšice na dividende, kamate i kapitalne dobitke. Budući da je Puerto Rico teritorij SAD-a, Amerikanci koji žele izbjeći plaćanje poreza ne moraju se odreći svog državljanstva; Oni samo moraju potrošiti više od pola svog vremena na otoku. Više od 200 špekulanata se preselilo u Puerto Rico, a najveći evangelizator ove sheme je upravitelj hedge fonda John Paulson, koji je nazvao otok “Singapur na Karibima”. Paulsonove investicije u Puerto Ricu uključuju Banco Popular, najveću banku na otoku a usput je kupio i sve bitne plaže, uključujući Condado Vanderbilt, La Concha renesansu i St. Regis Bahia. Stone Lion Capital, koji je prikupio 500 milijuna dolara za ulaganje u Puerto Rico, otvario je ured u tom poreznom utočištu. Fortress Investment Group već ima tu investicijsku tvrtku. Nama već poznati Tom Wagner iz Knighthead Capitala izjavio je za Bloomberg: “Portoriko je doista nevjerojatan neiskorišten resurs koji bi trebao privlačiti puno kapitala”.

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 11:50

Jedan od tužitelja, u slučaju Argentine, je uz Knighthead bio i najpoznatiji lešinarski ulagač i lihvar na planeti, George Soros, kojeg naši mediji iz nekog razloga nazivaju “filantropom”, što je kao nazvati ljudoždera humanistom. Oni su zajedno tužili Mellon Banku.

Naime, tamo je blokirano 539 milijuna dolara Argentine. Sudac Thomas Griesa, koji ima jurisdikciju nad preko milijardu i pol dolara duga Argentine, donio je, pojednostavljeno rečeno, odluku da Argentina od tog novca prvo mora namiriti vjerovnike iz prvog bankrota iz 2001., dok Soros i Knighthead smatraju da prvo treba namiriti njih. Tužitelji tvrde kako Bank of New York Mellon treba tih 539 milijuna koji se odnose na obveznice denominirane u eurima isplatiti njima jer smatraji podliježu britanskim, a ne američkim zakonima, pa odluka suca Griese nije mjerodavna.

:::::

surađuju s filantropom sorosem, znači nema beda možemo im vjerovati, kažu žutarnji i imbex ko ne voli soroša taj je teoretičar zavjera i nacionalist

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 11:55

eto sad sam ti dao pinku kliknuo sam na link. ubuduće bar stavi ovdje neki dio tvog uratka pa onda link za one koje zanima cijeli tekst. samo staviti link je bezobrazno pogotovo ako link stavi novinar koji je napisao članak.

ali evo odmah ti se javio ustaša ili udbaš valjda su sada telefonske linije prema imperijalnoj tvrđavi u Buzinu užarene:


Deni Denison
Sto je Marcel proruski raspolozen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 12:04

Gnječ wrote:eto sad sam ti dao pinku kliknuo sam na link. ubuduće bar stavi ovdje neki dio tvog uratka pa onda link za one koje zanima cijeli tekst. samo staviti link je bezobrazno pogotovo ako link stavi novinar koji je napisao članak.

ali evo odmah ti se javio ustaša ili udbaš valjda su sada telefonske linije prema imperijalnoj tvrđavi u Buzinu užarene:


Deni Denison
Sto je Marcel proruski raspolozen.

čak i nisam, no rusi su ovdje u pravu, to je njihov novac koji su oni uložili a pobrat će ga lešinari iz SAD

usto ovi fondovi su takvi da spram njih i oni s knežije djeluju mila majka, a znam te s knežije jer sam devedesetih tamo živio i znam što su otprilike u stanju uraditi da bi utjerali (uglavnom nepostojeći) dug.

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 12:04

usput imena su indikativna al to ostavljam asili da komentira

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 12:11

marcellus wrote:
Gnječ wrote:eto sad sam ti dao pinku kliknuo sam na link. ubuduće bar stavi ovdje neki dio tvog uratka pa onda link za one koje zanima cijeli tekst. samo staviti link je bezobrazno pogotovo ako link stavi novinar koji je napisao članak.

ali evo odmah ti se javio ustaša ili udbaš valjda su sada telefonske linije prema imperijalnoj tvrđavi u Buzinu užarene:


Deni Denison
Sto je Marcel proruski raspolozen.

čak i nisam, no rusi su ovdje u pravu, to je njihov novac koji su oni uložili a pobrat će ga lešinari iz SAD

usto ovi fondovi su takvi da spram njih i oni s knežije djeluju mila majka, a znam te s knežije jer sam devedesetih tamo živio i znam što su otprilike u stanju uraditi da bi utjerali (uglavnom nepostojeći) dug.

pobrat će novac lešinari iz USA to je gotova stvar ali ne zaboravi da će si Rusi naplatiti i vratiti od vas hrvata i vaših korumpiranih ustaško udbaških političara svali cent. i to u naturi ako ne bude moglo drukčije na isti način kako su prokleti ustaše svoje deluzije i zločine platili u naturi na Bleiburgu.

napit će vam se  Rusi vaše hrvatske krvi ne brini.

molim Čardak ekipu nek se javi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 12:23

rusi se možda i neće naplati al će nam jebat mater politički i ekonomski

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 12:33

marcellus wrote:rusi se možda i neće naplati al će nam jebat mater politički i ekonomski

kažem i100% sam siguran da hrvate očekuje Bleiburg nastavak tj. epizoda broj 2. epizoda prva je bila sad će uskoro epizoda broj dva ali drugim sredstvima fizičke likvidacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 12:33

http://buenosairesherald.com/article/173244/vulture-fund-begins-to-invest-in-argentine-assets

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by marcellus 17/6/2017, 12:34

Gnječ wrote:
marcellus wrote:rusi se možda i neće naplati al će nam jebat mater politički i ekonomski

kažem i100% sam siguran da hrvate očekuje Bleiburg nastavak tj. epizoda broj 2. epizoda prva je bila sad će uskoro epizoda broj dva ali drugim sredstvima fizičke likvidacije.

tvoji mokri snovi

ruje će prije potamanit liberale

_________________
tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 12:40

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:rusi se možda i neće naplati al će nam jebat mater politički i ekonomski

kažem i100% sam siguran da hrvate očekuje Bleiburg nastavak tj. epizoda broj 2. epizoda prva je bila sad će uskoro epizoda broj dva ali drugim sredstvima fizičke likvidacije.

tvoji mokri snovi

ruje će prije potamanit liberale

ma jebote što pričaš? koji jebeni moji mokri snovi????? daj si operi oči odi kod okuliste jebote ako ni to ne pomogne da vidiš realnost daj odi na neurokirurgiju da ti naštelaju mozak. pa jebote ti u svakoj krivini izletiš sa ceste gori si od onog brita kurca ti ne vidiš šta se dešava samo gas i gas.

VIDEO Pogledajte patetičnu reklamu Konzuma: "Ne možete njivi reći da zaustavi rast žita"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-pogledajte-pateticnu-reklamu-konzuma-ne-mozete-njivi-reci-da-zaustavi-rast-zita-/977393.aspx

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by epikur37 17/6/2017, 13:10

To su prije svega americki prijatelji koji zaustavljaju prodor sovjetskog saveza...moguce da je to i precjednica nasa kraljica osobno progurala :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 13:28

epikur37 wrote:To su prije svega americki prijatelji koji zaustavljaju prodor sovjetskog saveza...moguce da je to i precjednica nasa kraljica osobno progurala :D

tvoja kraljica? a meni Ti gospodine pričaš o nekom tvom nivou????? eto koji je tvoj nivo septička jama je tvoj nivo. da bi ja s tobom mogao komunicirati na tvom nivou moram staviti gas masku a ti kad bi htio pričati na mom nivou nemožeš jer nisi navikao na svježi zrak i kisik pa se odmah gušiš i kažeš da ja nisam na tvom nivou levelu. pa naravno kad je tvoj nivo dno septičke jame.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by epikur37 17/6/2017, 13:30

Bio sam ironican gnjecu tupavi.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Guest 17/6/2017, 13:37

epikur37 wrote:Bio sam ironican gnjecu tupavi.

nisi bio ironičan nemožeš mene preveslati bosančino ustaška iz Odžaka i okolice. bio si i ostao glupan i to podmukli backsatabber imbecil mutikaša oportunistički kurviš fukara uhljeb koji bi vlastitoj majci zabio nož u leđa za fotelju i sto kuna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor Empty Re: tko su i kako funkcioniraju lešinari koji su preuzeli agrokor

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum