ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nema škije više

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Nema škije više Empty Nema škije više

Post by kic 29/5/2017, 10:54

Država na tu rabotu ne gleda blagonaklono, jer trošarine na cigarete i duhan (kao i na alkohol, kavu ili naftu) čine značajnu stavku državnih prihoda.

Naši sugovornici ističu da je ukidanjem duhanskih stanica jedna tradicija stara gotovo dva vijeka – duhan se u Hercegovini kopa i sadi još od 19. stoljeća - došla na rub propasti.

- Ni Turčin nije radio što oni rade danas – kaže ljutito. - Turčin bi uzeo samo trećinu duvana, a ostalo bi ostavio tebi.

- Ni Kraljevina Jugoslavija – domeće Leko.

- Ma ni komunisti – nastavlja Pezer, i tumači: - Onaj sistem od prije, šta ne daj Bože da se vrati i mi ga nismo volili, ali bio je sto puta bolji za duvanare nego ovo danas.

http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/kako-su-poljoprivrednici-preko-noci-postali-sverceri-nekoc-unosni-biznis-od-kojeg-je-zivjela-cijela-hercegovina-danas-je-gotovo-ilegalan/6139381/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by kic 29/5/2017, 10:54


- Zapadna Hercegovina je u socijalizmu bila kažnjena zbog opredjeljenja u Drugom svjetskom ratu, pa je prvu tvornicu u Širokom Brijegu tek 1976. otvorio Džemal Bijedić. Zato su upravo duhanske stanice bile generatori razvoja ovog kraja. Ne samo što su otkupljivale duhan od ljudi, nego su nakon rata financirale i elektrifikaciju Hercegovine i asfaltiranje cesta.

Kao jedan od razloga gašenja duhanskih stanica, dr. Ivanković navodi specifičnu aromu hercegovačkog duhana, poznatog pod nazivom “hercegovački ravnjak”, koji je nepodoban za zahtjeve suvremene duhanske industrije.

- Pojavom blend cigareta duhanska industrija dodaje u duhan razne kemijske konzervanse, aditive i pojačavače okusa, a aroma hercegovačkog ravnjaka je toliko jaka da ne može primiti nijednu drugu aromu. Do pojave blend cigareta ta aroma ravnjaka je bila njegova vrlina, a tada postaje mana. Te cigarete, Ronhill i druge, masovnije dolaze negdje 80-ih godina i istiskuju “škiju”, odnosno hercegovački ravnjak – tumači dr. Ivanković.

Zbog toga, kako kaže, sve više hercegovačkih duvanara odustaje od sađenja ravnjaka i zamjenjuje ga virdžinijom, sortom koja je podatnija za kemijske dodatke, brže se suši i proizvođaču donosi veći prihod.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Regoč 29/5/2017, 13:50

Koliko znam Hercegovina je, barem zasad, u Bosni i Hercegovini pa ako je ovo osuda porezne politike hrvatske vlade ne vidim svezu.

_________________
Nema škije više Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Eva_ 29/5/2017, 14:21

Meka granica.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Eva_ 29/5/2017, 14:23

Osim toga kaj ne bi trebalo te južne krajeve BIH pripojit HR jer onda bi se uštedjelo na gradnji mosta, a stanovništvo je ionak isto kao i u Zagori, kak bi Ero rekel svi od Ilira vuku korijene.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Guest 29/5/2017, 14:27

"Ma ni komunisti – nastavlja Pezer, i tumači: - Onaj sistem od prije, šta ne daj Bože da se vrati i mi ga nismo volili, ali bio je sto puta bolji za duvanare nego ovo danas."

ako hercegovac to kaže onda znaš koliko je sati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by debotoijusto 29/5/2017, 17:04

Premda se situacija s individualnom proizvodnjom duhana u Hercegovini čini neizvjesnom, dr. Ivanković nije pesimist. Već je, kaže, napisao cijeli projekt o revitalizaciji hercegovačke “škije”, s osnovnim ciljem da se “škija” na tržištu ponudi kao turistički proizvod. U taj projekt ulazi i otvaranje Muzeja duhana, organiziranje škola savijanja i motanja cigareta, kao i stvaranje “duhanskog puta” po Hercegovini, po uzoru na popularne turističke “vinske ceste”.
Između ostaloga, turisti bi mogli kupiti i autohtoni lokalni suvenir – kutiju s 250 grama hercegovačkog duhana. To je, naime, količina koju prema važećim zakonima BiH svaki građanin može iznijeti iz zemlje. A ključ projekta je osnivanje zadruge duvanara, koja bi preuzela funkciju ugašenih stanica.

dobra ideja 

virdzinija i ravnjak
kozica i skamp
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by jastreb 29/5/2017, 17:09

debotoijusto wrote: , organiziranje škola savijanja i motanja cigareta,
Unatoč naporima svjetske zdravstvene organizacije da se pušenje potpuno ako ne iskorijeni,a ono barem smanji,a ovi za pušenje organiziraju škole??
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Guest 29/5/2017, 17:15

Eva_ wrote:Osim toga kaj ne bi trebalo te južne krajeve BIH pripojit HR jer onda bi se uštedjelo na gradnji mosta, a stanovništvo je ionak isto kao i u Zagori, kak bi Ero rekel svi od Ilira vuku korijene.

ne bi trebalo, jer bi Zagreb poreznog politikom i inspekcijama i regulacijama(a ti inspektori, poreznici, itd uglavnom su bosanci/dalmatinci uhljebljeni preko HDZa, Mamića itd) bi razjebali hercegovinu, nebi ostao kamen-nad-kamenom. Hercegovina je već sada razvijenija od Dalmatinske Zagore i Slavonije, da dodju pod kontrolu svojih erinih rodijaka iz Zagreba, tamo bi onih 400 000 stanovnika što je ostalo, iselilo.. 200 000 u Njemačku/Irsku, a 200 000 bi se preko Bandića , HDza, Mamića uhljebilo u ZGu u Holding, Agencije, Ministarstva, i time nas što smo ostali u RH još više terorizirali.

bolje je ovako - za sada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by danni1 29/5/2017, 17:31

jastreb wrote:
debotoijusto wrote: , organiziranje škola savijanja i motanja cigareta,
Unatoč naporima svjetske zdravstvene organizacije da se pušenje potpuno ako ne iskorijeni,a ono barem smanji,a ovi za pušenje organiziraju škole??
WHO je jebena mafijaška organizacija. Kog boli qurac za njihove debilne napore?

_________________
Nema škije više Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by prckov 29/5/2017, 17:38

nekad sam moto skiju a kupovo sarajevsku drinu bez filtera
mogu mislit kako sam smrdio

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by kaya 29/5/2017, 17:52

Regoč wrote:Koliko znam Hercegovina je, barem zasad, u Bosni i Hercegovini pa ako je ovo osuda porezne politike hrvatske vlade ne vidim svezu.
ni ja, koliko god mislili da im je porezna politika loša, lošija od turaka, kraljevine i sfrj postoji državica gdje je gore pljačkanje na snazi.
to je hrvatska.
i zato je zaslužila propasti u biti nikada ni ne postojati.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by aben 29/5/2017, 18:11

kaja wrote:
Regoč wrote:Koliko znam Hercegovina je, barem zasad, u Bosni i Hercegovini pa ako je ovo osuda porezne politike hrvatske vlade ne vidim svezu.
ni ja, koliko god mislili da im je porezna politika loša, lošija od turaka, kraljevine i sfrj postoji državica gdje je gore pljačkanje na snazi.
to je hrvatska.
i zato je zaslužila propasti u biti nikada ni ne postojati.
dobrodošla na tamnu stronu, 

među srbe, jugoslovene i liberale.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by kic 29/5/2017, 18:11


haha
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Eroo 29/5/2017, 18:20

jastreb wrote:
debotoijusto wrote: , organiziranje škola savijanja i motanja cigareta,
Unatoč naporima svjetske zdravstvene organizacije da se pušenje potpuno ako ne iskorijeni,a ono barem smanji,a ovi za pušenje organiziraju škole??
Sjećam se da su Ameri svojevremeno viski iskorijenili, tako da je od toga ostala samo uspomena.
Viski se i dalje i proizvodi i pije...Tako će biti i s duhanom.
A vi probajte još jednom pročitati članak, jebala vas vaša zloba....
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Guest 29/5/2017, 18:25

kaja wrote:
Regoč wrote:Koliko znam Hercegovina je, barem zasad, u Bosni i Hercegovini pa ako je ovo osuda porezne politike hrvatske vlade ne vidim svezu.
ni ja, koliko god mislili da im je porezna politika loša, lošija od turaka, kraljevine i sfrj postoji državica gdje je gore pljačkanje na snazi.
to je hrvatska.
i zato je zaslužila propasti u biti nikada ni ne postojati.
ufffff..Regoč na aparatah... affraid affraid affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Eroo 29/5/2017, 18:27

Pinochet wrote:
Eva_ wrote:Osim toga kaj ne bi trebalo te južne krajeve BIH pripojit HR jer onda bi se uštedjelo na gradnji mosta, a stanovništvo je ionak isto kao i u Zagori, kak bi Ero rekel svi od Ilira vuku korijene.

ne bi trebalo, jer bi Zagreb poreznog politikom i inspekcijama i regulacijama(a ti inspektori, poreznici, itd uglavnom su bosanci/dalmatinci uhljebljeni preko HDZa, Mamića itd) bi razjebali hercegovinu, nebi ostao kamen-nad-kamenom. Hercegovina je već sada razvijenija od Dalmatinske Zagore i Slavonije, da dodju pod kontrolu svojih erinih rodijaka iz Zagreba, tamo bi onih 400 000 stanovnika što je ostalo, iselilo.. 200 000 u Njemačku/Irsku, a 200 000 bi se preko Bandića , HDza, Mamića uhljebilo u ZGu u Holding, Agencije, Ministarstva, i time nas što smo ostali u RH još više terorizirali.

bolje je ovako - za sada.
Imam ja na ovo odgovor (mislim mi), ali ne bih ovaj put uveseljavao Evu i vaše prijatelje Srbe.Neka onaniraju i dalje i ti š'njima. :] :D
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Eroo 29/5/2017, 18:29

Regoč wrote:Koliko znam Hercegovina je, barem zasad, u Bosni i Hercegovini pa ako je ovo osuda porezne politike hrvatske vlade ne vidim svezu.
Pazi, mi nismo Srbi... ;) B-)
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Leviathan2 29/5/2017, 18:30

Eroo wrote:
jastreb wrote:
debotoijusto wrote: , organiziranje škola savijanja i motanja cigareta,
Unatoč naporima svjetske zdravstvene organizacije da se pušenje potpuno ako ne iskorijeni,a ono barem smanji,a ovi za pušenje organiziraju škole??
Sjećam se da su Ameri svojevremeno viski iskorijenili, tako da je od toga ostala samo uspomena.
Viski se i dalje i proizvodi i pije...Tako će biti i s duhanom.
A vi probajte još jednom pročitati članak, jebala vas vaša zloba....
ero, ja sam iskeni postovalac skije i svaku prijetnju iskorjenjivanjem te plemenite biljke shvatam kao podmuklu i antiljudsku pa tako i ove poreznike i drzavne buldoge

_________________
Nema škije više Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Guest 29/5/2017, 18:31

sjetih se onih plavih kartonskih kutija,u kojima je bila presana fina škija-samo 80 kuna ,oko 800 grama..jebateeee..sad gledam u svabiji pakla 40 cigareta,10 ojra..ili tako nes..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nema škije više Empty Re: Nema škije više

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum