ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

War on cash

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 14:44

ili ako primaš novc na paypal, dakle ne povlačiš ga u RH, nego trošiš ga vanka. umjesto da kupuješ u RH u trgovinana, i tako hraniš radnike , državu, poreze, itd , ti zbog poreznog fašizma, novac sa paypala kupuješ preko amazona i ebaya i dostava ti doma.. država ne dobija ništa(ako si kupio u EU), dakle uništavaš državu i sebe čuvaš od poreznog fašizma.

to je jedan od načina.

opet paypal je daleko najgori od svih thih "online novčanih usluga" .. imaš puno boljih opcija i alternativa itd.. a čak i sa paypalom se može zaobić Marić i Linić

Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 14:47

Regoč wrote:
deda wrote:
Regoč wrote:u srednjem vieku javljala inflacija u smislu pada vriednosti novca.

javila se inflacija kad su Španjolci uvezli tone zlata iz Amerika, a povećanje novčane mase nije pratilo povećanje u proizvodnji količine hrane i drugih dobara

kovanice su uvijek imale nazivnu, deklariranu vrijednost, koja je bila iznad vrijednosti metala u njima, nikad se nije trgovalo novcem tako da se mjerila masa novca

deklariranu vrijednost određuje car, država, kockarnica...
To je nakon otkrića Amerike, a što s mojim upisom nema nikakve sveze jer je to već novi viek. Prije toga se događalo doslovno što sam opisao: stare kovanice (s većim udjelom zlata) morao si mienjati za nove (s manjim udjelom zlata) pa više nisi konja mogao kupiti za četiri zlatnika, već ti je trebalo pet kako bi prodavač dobio jednaku količinu zlata. To su nazivali u srednjem vieku kvarenjem novca, a mi to zovemo lopovijom.

Svejedno vrijednost novca nije bila određena udjelom plemente kovine u njemu nego njegovom brojčanom vrijednošću i količinom koju je određivao kralj. Vi gledate stvari naopako, kao i poreze, iz perspektive kmeta, a ne iz perspektive suverenog vladara koji nameće standard silom.

Većina stanovništva nikad zlatnik nije držala u rukama nego su trgovali sa "intrinzički bezvrijednim" kovanicama od bakra, bronze, nikla itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:00

zlatnik od 5.000.000 njemačkih Maraka iz 1923.

War on cash - Page 4 474px-5milmkbk

njegova vrijednost je 5 milijuna maraka, koliko i piše na njemu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:01

https://en.wikipedia.org/wiki/Trillion_dollar_coin

trillion dollar coin is a concept that emerged during the United States debt-ceiling crisis in 2011, as a proposed way to bypass any necessity for the United States Congress to raise the country's borrowing limit, through the minting of very high-value platinum coins

War on cash - Page 4 Trillion-dollar-platinum-coin
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:23

War on cash - Page 4 Bitcoin-logo-3d
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:36

Bitcoin je podijeljen na 100 milijuna podjedinica, ti u životu nisi vidio bitcoin, sva valuta je izra
žena u satošijima, satošija ima 100 milijuna više u opticaju nego bitcoin jedinica...

- toliko o vrijednosti kripto valuta koje se mogu beskonačno dijeliti na podjedinice, granica je valjda trenutno fizičko ograničenje radne memorije računala, koliki ima "floating point"

https://bitcointalk.org/index.php?topic=13837.0

https://en.bitcoin.it/wiki/Satoshi_(unit)

The satoshi is currently the smallest unit of the bitcoin currency recorded on the block chain. It is a one hundred millionth of a single bitcoin (0.00000001 BTC)

All amounts in the block chain are denominated in satoshi before being converted for display.[3] The source code also uses satoshi when specifying an amount of bitcoin.[4] When displaying an extremely fine fraction of a bitcoin, as in a contemporary faucet, the amount is displayed in satoshi for readability.[5]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:39

znam sve to ,

btw bitcoin nema neograničeno dijeljenje, nego ima ograničavanje , ograničena je količina bitocina koja će se stvarati... tako je napisano u "source code-u" , tipa svakih godinu dana(pucam iz glave ali tu negdje) broj bitcoina koji se generira pada za 2x..

bitcoin će se generirati mislim do 2150 tako nešto..

googlaj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:47

pa "kopate" bitcoine na računalima koja ne mogu precizno računati, daju krive brojke nakon određene decimale

cijela stvar je imbecilna

kad bi banke ili znanstvene institucije koristile takav loš hardware onda bi bila kuknjava

no dobro, vama kojima je problem zbrajati i oduzimati to je super

a i to što se izmjenom koda kasnije lako doda još podjedinica, npr. pola satošija to je isto potpuno drugačije od devaluacije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 15:49

kad država tiska novčanice sa većim iznosima onda je to inflacija

a kad dijelite bitcoin na beskonačno dijelova onda je to nešto sasvim drugo :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 18:48

deda wrote:kad država tiska novčanice sa većim iznosima onda je to inflacija

a kad dijelite bitcoin na beskonačno dijelova onda je to nešto sasvim drugo :^0
tebi je loša matematika

1BTC je 1 BTC , bez obzira koliko ga ti cijepao na sitne dijelove. Velika većina ljudi ne šalje cijeli BTC kada trguje nego manje djelove BTCa, jer 1BTC sad vrijedi ovo čitam 900$ . Ljudi obično mBtc , koji su 1/1000 dio BTCa..

ako želiš nešto kupit  što košta recimo 450$, pošalješ 0.5BTC. ili 500mbtca.. imaš i druge vrijednosti.

evo vam moj BTC wallet što sam trošio :D čisto primjer :D
War on cash - Page 4 Btc10

ostalo mi je još  0.28 BTCa, što je prema ovom linku, http://preev.com/  250$


Last edited by Pinochet on Fri 23 Dec - 18:50; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Fri 23 Dec - 18:49

ja do sada jedva da sam koristio BTC, ali pošto Marić i Plenki uvode nove kontrole, čitam da ekipa po internetu govori da će sada biti najisplativije ulagati i koristiti BTC

tom logikom, pošto sve više država u svijetu pokušava kontrolirati novac građana, a ljudi vole ostaviti nešto sebi a ne sve davati tipa HDZovcima da se kurvaju, ili u Njemačkoj davati Merkelici pa da ih trpa teroristima, BTC će samo rasti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by aben Sat 24 Dec - 0:38

Regoč wrote:Abene, naporan si više s tim fašizmom.
ti si fašist, a jo sun naporan? lipo, borami.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by aben Sat 24 Dec - 0:40

Pinochet wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:Bitcoinu skočila vrijednost. Ja sam uložio par tisuća kuna kao štednju u bitcoin, pa sam ih investira nedavno.. sada kada država uvodi ove kontrole i nove poreze, očito ću biti prisiljen još više love vrtiti u bitcoinu.

Inače sustav je isto tako odličan iz par stvari.

Ne ostavlja tragove. Dakle kada nešto kupuješ online sa bitcoinom, nema tvoje ime i prezime da te neki HDZovac može kontrolirati i nadzirati.

Provizija na bitcoin je oko 0.1%, što je dosta manje nego paypal i ostala ekipa koja ti uzime odmah 1-2% pa još dodatni troškovi i ovo -ono..

jedino trebaš konvertirati bitcoin u cash itd, u splitu, zg,  i rijeci postoje automati , ali pošto su "monopolisti" uzimaju dosta.. ali i dalje isplativo.
kako kupiš coine?

na nekoliko načina mozes do bitcoina..

najbolji način je da prodaš uslugu, recimo ne znam jel arnbnb kako se već zove ima uslugu da možeš rentati apartman za bitcoin. direktno je najbolje. ostalo je ako imaš ti recimo , primaš dosta love preko pay-pala, ti ćeš posebno najebati od ove nove vladine mjere gdje će ti gledati tekući račun , dakle vidit će da primaš hrpu love tamo, pa će ti poslati policiju da to nisi prijavio..

https://localbitcoins.com/buy-bitcoins-online/paypal/

imaš opciju da kupuješ BTCove direktno od ljudi paypalom, i onda te BTCove pretvoriš u cash i trošiš..

tako dobiješ recimo 100% čist novac da te država ne zna.. jedino mogu zatražiti izvješće od paypala, ali ako ne prebacuješ veliku lovu sa paypala na tekući, nemaju razloga da sumnjaju to..
ty

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Trinity Sat 24 Dec - 21:00

Pinochet wrote:od 1.1.2017 u RH zakon da država bez posebnih dozvola kontrolira naše tekuće račune.

Dakle šta možete u toj situaciji ako nešto love dobijate na tekući , tipa iz inozemstva ili rentanjem ili radeći freelance poslove.

Sjednete u auto-
odete u Bosnu. većini Hrvatske je BiH u dometu 2h vožnje.
u nekoj banci otvorite tekući kao strani resident.
lovu šaljete tamo.  (naravno ako nisu pre-ogromni iznosi)
svako par mjeseci kada trebate cash, sjednete u auto, natankate 200kn goriva, i podigenete tipa 5000€ i unesete u Rh bez problema. čist novac ko suza
Imaš u Austriji banku za te stvari, govore i hrvatski.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Trinity Sat 24 Dec - 21:10

Pinochet wrote:ili ako primaš novc na paypal, dakle ne povlačiš ga u RH, nego trošiš ga vanka.  umjesto da kupuješ u RH u trgovinana, i tako hraniš radnike , državu, poreze, itd , ti zbog poreznog fašizma, novac sa paypala kupuješ preko amazona i ebaya i dostava ti doma.. država ne dobija ništa(ako si kupio u EU), dakle uništavaš državu i sebe čuvaš od poreznog fašizma.

to je jedan od načina.

opet paypal je daleko najgori od svih thih "online novčanih usluga" .. imaš puno boljih opcija i alternativa itd.. a čak i sa paypalom se može zaobić Marić i Linić
Pa ne možeš sve kupiti na amazonu i ebayu.
Bilo je govora da će se u Konzumu moći plaćati PayPalom ali ništa od toga.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Trinity Sat 24 Dec - 21:25

aben wrote:
Pinochet wrote:Bitcoinu skočila vrijednost. Ja sam uložio par tisuća kuna kao štednju u bitcoin, pa sam ih investira nedavno.. sada kada država uvodi ove kontrole i nove poreze, očito ću biti prisiljen još više love vrtiti u bitcoinu.

Inače sustav je isto tako odličan iz par stvari.

Ne ostavlja tragove. Dakle kada nešto kupuješ online sa bitcoinom, nema tvoje ime i prezime da te neki HDZovac može kontrolirati i nadzirati.

Provizija na bitcoin je oko 0.1%, što je dosta manje nego paypal i ostala ekipa koja ti uzime odmah 1-2% pa još dodatni troškovi i ovo -ono..

jedino trebaš konvertirati bitcoin u cash itd, u splitu, zg,  i rijeci postoje automati , ali pošto su "monopolisti" uzimaju dosta.. ali i dalje isplativo.
kako kupiš coine?
Imaš online burze za bitcoine, neke su propale, Janezi bome rade:
https://www.bitstamp.net/
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Trinity Sat 24 Dec - 21:28

deda wrote:pa "kopate"  bitcoine na računalima koja ne mogu precizno računati, daju krive brojke nakon određene decimale

Rudarenje se sve manje isplati, sve je teže izrudariti bitcoin jer ih je sve manje.
Mada najviše zarade oni koji ih izrudare ali za to je potrebna prilično skupa oprema.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Regoč Sat 24 Dec - 21:30

aben wrote:
Regoč wrote:Abene, naporan si više s tim fašizmom.
ti si fašist, a jo sun naporan? lipo, borami.
Naporan si ma kakav ja bio.

_________________
War on cash - Page 4 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Trinity Sat 24 Dec - 21:39

Triny wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:Bitcoinu skočila vrijednost. Ja sam uložio par tisuća kuna kao štednju u bitcoin, pa sam ih investira nedavno.. sada kada država uvodi ove kontrole i nove poreze, očito ću biti prisiljen još više love vrtiti u bitcoinu.

Inače sustav je isto tako odličan iz par stvari.

Ne ostavlja tragove. Dakle kada nešto kupuješ online sa bitcoinom, nema tvoje ime i prezime da te neki HDZovac može kontrolirati i nadzirati.

Provizija na bitcoin je oko 0.1%, što je dosta manje nego paypal i ostala ekipa koja ti uzime odmah 1-2% pa još dodatni troškovi i ovo -ono..

jedino trebaš konvertirati bitcoin u cash itd, u splitu, zg,  i rijeci postoje automati , ali pošto su "monopolisti" uzimaju dosta.. ali i dalje isplativo.
kako kupiš coine?
Imaš online burze za bitcoine, neke su propale, Janezi bome rade:
https://www.bitstamp.net/
http://crobitcoin.com/15-nacina-kako-da-dodete-do-svog-prvog-bitcoina/
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by aben Sat 24 Dec - 21:51

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:Abene, naporan si više s tim fašizmom.
ti si fašist, a jo sun naporan? lipo, borami.
Naporan si ma kakav ja bio.
provoj  na sljedećin sastanku sindikatov i vlade isposlovati da porezni obveznici ne smu zajebavati porezne konzumente na internetu,

do tada, amigo, ave fidel kastro! ili kako se već fašisti pozdravljaju nowadays..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Guest Sat 24 Dec - 21:58

Triny wrote:
Pinochet wrote:od 1.1.2017 u RH zakon da država bez posebnih dozvola kontrolira naše tekuće račune.

Dakle šta možete u toj situaciji ako nešto love dobijate na tekući , tipa iz inozemstva ili rentanjem ili radeći freelance poslove.

Sjednete u auto-
odete u Bosnu. većini Hrvatske je BiH u dometu 2h vožnje.
u nekoj banci otvorite tekući kao strani resident.
lovu šaljete tamo.  (naravno ako nisu pre-ogromni iznosi)
svako par mjeseci kada trebate cash, sjednete u auto, natankate 200kn goriva, i podigenete tipa 5000€ i unesete u Rh bez problema. čist novac ko suza
Imaš u Austriji banku za te stvari, govore i hrvatski.
do austrije i nazad trošak recimo 200€ , a pokupiš lovu, čak i nije loše, recimo da imaš 5000€ koje hoćeš podić, može, jer RH država bi ti pokupila porezima 60%, ovako se isplati.. kako se zove ta banka ako nije tajna?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 4 Empty Re: War on cash

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum