ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

War on cash

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 22/12/2016, 19:22

kic wrote:
Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
ako smo to riješili, ostaje i dalje problem da vlada i banka mogu s mojom kožom ili brojkama radit što god žele, a alternativa se ukida, klik?
dosta tog etatizma vise!  angry

:D
We don't need no tough control...  flower

Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by kic 22/12/2016, 19:27

Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
ako smo to riješili, ostaje i dalje problem da vlada i banka mogu s mojom kožom ili brojkama radit što god žele, a alternativa se ukida, klik?
dosta tog etatizma vise!  angry

:D
We don't need no tough control...  flower


http://fallout.wikia.com/wiki/Nuka-Cola

War on cash - Page 3 1f60b
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 22/12/2016, 19:29

deda wrote:
zadnjim poreznim izmjenama se povećao neoporezivi dio dohotka

do sad je bilo da ako zarađuješ do 21.600kn u cijeloj godini ne plaćaš nikakav porez
wha~  :D

zna li netko razrez poreza prema platnim razredima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 22/12/2016, 19:32

kic wrote:
Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
ako smo to riješili, ostaje i dalje problem da vlada i banka mogu s mojom kožom ili brojkama radit što god žele, a alternativa se ukida, klik?
dosta tog etatizma vise!  angry

:D
We don't need no tough control...  flower


http://fallout.wikia.com/wiki/Nuka-Cola

War on cash - Page 3 1f60b
trebalo bi to na saborskim sjednicama umjeto obligatnog fraklica  :P nek se nukaju  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by debotoijusto 22/12/2016, 19:54

kic wrote:
deda wrote:roba nije novac, al ajd ti to objasni Hrvatu s fakultetskom diplomom

War on cash - Page 3 Giphy

nelosa find/gif usluga , nepregledna na prvu i steka mi radio streaming dok "vrti" u pozadini
sad malo obucim se  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by kic 22/12/2016, 19:56

Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
Mirkec&Slavkec wrote:
kic wrote:
ako smo to riješili, ostaje i dalje problem da vlada i banka mogu s mojom kožom ili brojkama radit što god žele, a alternativa se ukida, klik?
dosta tog etatizma vise!  angry

:D
We don't need no tough control...  flower


http://fallout.wikia.com/wiki/Nuka-Cola

War on cash - Page 3 1f60b
trebalo bi to na saborskim sjednicama umjeto obligatnog fraklica  :P nek se nukaju  :D

ovako ćemo

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by aben 22/12/2016, 19:59

George A. Selgin, 
The Theory of Free Banking: Money Supply under Competitive Note Issue


http://lf-oll.s3.amazonaws.com/titles/2307/Selgin_1544_EBk_v6.0.pdf

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by aben 22/12/2016, 20:00

Free banking in a near-perfect form has not existed anywhere since 1845, when the Scottish free banking era was ended by Peel’s Bank Act. Its closest approximations since that time, including the plural note issue systems of Sweden, China, and Canada, which survived into the 20th century, have also been replaced by more monopolistic and restrictive systems based upon central banking. How significant is this? How serious have the actual consequences of governments’ failure to allow free banking been? The consequences have been very serious, for reasons that should be evident by now. When banking is regulated and centralized, the supply of money fails to respond automatically to changes in demand. Excessive money creation leads to forced savings and to inflation, and these are eventually followed by a liquidation crisis. Insufficient money creation leads to immediate depression and deflation. History is littered with such monetary disturbances. Besides these there have been numerous instances, in the 19th century especially, of currency shortages, which might have been avoided had banks been completely free to issue notes. Currency shortages rarely occur today, but the price for avoiding them has been central banks’ all too generous expansion of supplies of high-powered money—expansion well in excess of what has been needed to meet demands for currency. As a result inflation has become a chronic, worldwide disorder

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Yehudi 22/12/2016, 20:06

deda wrote:
Regoč wrote:
deda wrote:
kic wrote:
stogod ljudi prihvacaju kao opce sredstvo placanja brojnih specijaliziranih proizvoda i usluga, je novac u stvari..

ako nemam kontrolu nad njim, vec mi deda i drzava drze moj novac, onda je to samo formalno moj novac..

novac je brojka, novac nije papir na kojem je otisnut broj, nego je to baš ta otisnuta brojka

i na zlatniku je iskovana brojka

brojke piše država, bilo uvijek i biti će


ako vam nisu jasne brojke, uzmite kakav tečaj iz matematike

ideologija koju slijedite ti i aben nema veze s mozgom
Zlatnik je vriedio zbog zlata u njem, a ne zbog broja. Ako bi se iskovao novi zlatnik s manje zlata, stari bi vriedio više (srednjovjekovno kvarenje novca).

War on cash - Page 3 Coin_Chips_Low_Cost_Chips_w_Denominations_Amerifun_5_to_5000_ps


   Ti si zalutao sa svojim fantazijama.

 kakve veze ima plastika sa - zlatom-  o kojemu govori  Noor.

    Zlato u zlatnicima ima svoju vrijednost u težini i karataži, to je plemeniti metal koji će UVIJEK  imati cijenu.

  ovi plastični žetoni imaju vrijednost koliko piše na njima jer je kockar dao - novac- da bi dobio te žetone.

     ti stvarno mišaš babe i žabe samo kako bi dokazao nedokazivo.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 22/12/2016, 20:39

Yehudi wrote:
kakve veze ima plastika sa - zlatom-  o kojemu govori  Noor.
Zlato u zlatnicima ima svoju vrijednost u težini i karataži, to je plemeniti metal koji će UVIJEK  imati cijenu.
ovi plastični žetoni imaju vrijednost koliko piše na njima jer je kockar dao - novac- da bi dobio te žetone.
ti stvarno mišaš babe i žabe samo kako bi dokazao nedokazivo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_currency

the value of a Roman coin was slightly higher than its precious metal content, so they were not, strictly speaking, bullion. Also, over the course of time the purity and weight of the silver coins were reduced. Estimates of the value of the Roman denarius range from 1.6 to 2.85 times its metal content

The coinage system that existed in Egypt until the time of Diocletian's monetary reform was a closed system based upon the heavily debased tetradrachm. Although the value of these tetradrachmas can be reckoned as being equivalent in value to the denarius, their precious metal content was always much lower. Clearly, not all coins that circulated contained precious metals, as the value of these coins was too great to be convenient for everyday purchases. A dichotomy existed between the coins with an intrinsic value and those with only a token value.

War on cash - Page 3 220px-20-kroner-1874-Norge
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Regoč 23/12/2016, 09:55

deda wrote:
Regoč wrote:
deda wrote:
kic wrote:
stogod ljudi prihvacaju kao opce sredstvo placanja brojnih specijaliziranih proizvoda i usluga, je novac u stvari..

ako nemam kontrolu nad njim, vec mi deda i drzava drze moj novac, onda je to samo formalno moj novac..

novac je brojka, novac nije papir na kojem je otisnut broj, nego je to baš ta otisnuta brojka

i na zlatniku je iskovana brojka

brojke piše država, bilo uvijek i biti će


ako vam nisu jasne brojke, uzmite kakav tečaj iz matematike

ideologija koju slijedite ti i aben nema veze s mozgom
Zlatnik je vriedio zbog zlata u njem, a ne zbog broja. Ako bi se iskovao novi zlatnik s manje zlata, stari bi vriedio više (srednjovjekovno kvarenje novca).

War on cash - Page 3 Coin_Chips_Low_Cost_Chips_w_Denominations_Amerifun_5_to_5000_ps
Jesu to zlatnici različite gramaže?

_________________
War on cash - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Regoč 23/12/2016, 10:00

deda wrote:
Yehudi wrote:
kakve veze ima plastika sa - zlatom-  o kojemu govori  Noor.
Zlato u zlatnicima ima svoju vrijednost u težini i karataži, to je plemeniti metal koji će UVIJEK  imati cijenu.
ovi plastični žetoni imaju vrijednost koliko piše na njima jer je kockar dao - novac- da bi dobio te žetone.
ti stvarno mišaš babe i žabe samo kako bi dokazao nedokazivo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_currency

the value of a Roman coin was slightly higher than its precious metal content, so they were not, strictly speaking, bullion. Also, over the course of time the purity and weight of the silver coins were reduced. Estimates of the value of the Roman denarius range from 1.6 to 2.85 times its metal content

The coinage system that existed in Egypt until the time of Diocletian's monetary reform was a closed system based upon the heavily debased tetradrachm. Although the value of these tetradrachmas can be reckoned as being equivalent in value to the denarius, their precious metal content was always much lower. Clearly, not all coins that circulated contained precious metals, as the value of these coins was too great to be convenient for everyday purchases. A dichotomy existed between the coins with an intrinsic value and those with only a token value.

War on cash - Page 3 220px-20-kroner-1874-Norge
To ti je, srećo moja, ono što sam napisao: kvarenje novca. Država je kovala nove zlatnike manje gramaže i uzimala stare što je bio način kako se u srednjem vieku javljala inflacija u smislu pada vriednosti novca.

_________________
War on cash - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by aben 23/12/2016, 10:08

regoče, ključ za razumjevanje dedalosa je mmt alkemija. to je računovodstvena perspektiva ekonomije, šoldov. da bi pobi njegove argumente ne moreš ići klasičnim kontraargumentima jer unda ne govorite o istin stvorima. njega i tu čaroliju se debuntkiro slobodom, free bankingom, money as store of value i sl. ča znoči da  ti zapravo ni ne triboš ulaziti u sukob išnjin jer ste oboje na istoj utilitarističkoj, dakle fašističkoj liniji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by L'âme 23/12/2016, 10:13

Regoč wrote:Kao što su ukinuli zlatni novac i zabranili njegovo posjedovanje, isto će biti s papirnim novcem.
najavili su u sljedecih par godina. Banke vec ne rade s klijentima, kao kod nas. Samo po dogovoru. Cash se ceka i po tjedan dana, iznad nekog nevelikog iznosa.
I tako.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 23/12/2016, 11:29

Regoč wrote:u srednjem vieku javljala inflacija u smislu pada vriednosti novca.

javila se inflacija kad su Španjolci uvezli tone zlata iz Amerika, a povećanje novčane mase nije pratilo povećanje u proizvodnji količine hrane i drugih dobara

kovanice su uvijek imale nazivnu, deklariranu vrijednost, koja je bila iznad vrijednosti metala u njima, nikad se nije trgovalo novcem tako da se mjerila masa novca

deklariranu vrijednost određuje car, država, kockarnica...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 23/12/2016, 12:30

Bitcoinu skočila vrijednost. Ja sam uložio par tisuća kuna kao štednju u bitcoin, pa sam ih investira nedavno.. sada kada država uvodi ove kontrole i nove poreze, očito ću biti prisiljen još više love vrtiti u bitcoinu.

Inače sustav je isto tako odličan iz par stvari.

Ne ostavlja tragove. Dakle kada nešto kupuješ online sa bitcoinom, nema tvoje ime i prezime da te neki HDZovac može kontrolirati i nadzirati.

Provizija na bitcoin je oko 0.1%, što je dosta manje nego paypal i ostala ekipa koja ti uzime odmah 1-2% pa još dodatni troškovi i ovo -ono..

jedino trebaš konvertirati bitcoin u cash itd, u splitu, zg, i rijeci postoje automati , ali pošto su "monopolisti" uzimaju dosta.. ali i dalje isplativo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by aben 23/12/2016, 12:45

Pinochet wrote:Bitcoinu skočila vrijednost. Ja sam uložio par tisuća kuna kao štednju u bitcoin, pa sam ih investira nedavno.. sada kada država uvodi ove kontrole i nove poreze, očito ću biti prisiljen još više love vrtiti u bitcoinu.

Inače sustav je isto tako odličan iz par stvari.

Ne ostavlja tragove. Dakle kada nešto kupuješ online sa bitcoinom, nema tvoje ime i prezime da te neki HDZovac može kontrolirati i nadzirati.

Provizija na bitcoin je oko 0.1%, što je dosta manje nego paypal i ostala ekipa koja ti uzime odmah 1-2% pa još dodatni troškovi i ovo -ono..

jedino trebaš konvertirati bitcoin u cash itd, u splitu, zg,  i rijeci postoje automati , ali pošto su "monopolisti" uzimaju dosta.. ali i dalje isplativo.
kako kupiš coine?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Regoč 23/12/2016, 14:23

deda wrote:
Regoč wrote:u srednjem vieku javljala inflacija u smislu pada vriednosti novca.

javila se inflacija kad su Španjolci uvezli tone zlata iz Amerika, a povećanje novčane mase nije pratilo povećanje u proizvodnji količine hrane i drugih dobara

kovanice su uvijek imale nazivnu, deklariranu vrijednost, koja je bila iznad vrijednosti metala u njima, nikad se nije trgovalo novcem tako da se mjerila masa novca

deklariranu vrijednost određuje car, država, kockarnica...
To je nakon otkrića Amerike, a što s mojim upisom nema nikakve sveze jer je to već novi viek. Prije toga se događalo doslovno što sam opisao: stare kovanice (s većim udjelom zlata) morao si mienjati za nove (s manjim udjelom zlata) pa više nisi konja mogao kupiti za četiri zlatnika, već ti je trebalo pet kako bi prodavač dobio jednaku količinu zlata. To su nazivali u srednjem vieku kvarenjem novca, a mi to zovemo lopovijom.

_________________
War on cash - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Regoč 23/12/2016, 14:24

Abene, naporan si više s tim fašizmom.

_________________
War on cash - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 23/12/2016, 14:39

aben wrote:
Pinochet wrote:Bitcoinu skočila vrijednost. Ja sam uložio par tisuća kuna kao štednju u bitcoin, pa sam ih investira nedavno.. sada kada država uvodi ove kontrole i nove poreze, očito ću biti prisiljen još više love vrtiti u bitcoinu.

Inače sustav je isto tako odličan iz par stvari.

Ne ostavlja tragove. Dakle kada nešto kupuješ online sa bitcoinom, nema tvoje ime i prezime da te neki HDZovac može kontrolirati i nadzirati.

Provizija na bitcoin je oko 0.1%, što je dosta manje nego paypal i ostala ekipa koja ti uzime odmah 1-2% pa još dodatni troškovi i ovo -ono..

jedino trebaš konvertirati bitcoin u cash itd, u splitu, zg,  i rijeci postoje automati , ali pošto su "monopolisti" uzimaju dosta.. ali i dalje isplativo.
kako kupiš coine?

na nekoliko načina mozes do bitcoina..

najbolji način je da prodaš uslugu, recimo ne znam jel arnbnb kako se već zove ima uslugu da možeš rentati apartman za bitcoin. direktno je najbolje. ostalo je ako imaš ti recimo , primaš dosta love preko pay-pala, ti ćeš posebno najebati od ove nove vladine mjere gdje će ti gledati tekući račun , dakle vidit će da primaš hrpu love tamo, pa će ti poslati policiju da to nisi prijavio..

https://localbitcoins.com/buy-bitcoins-online/paypal/

imaš opciju da kupuješ BTCove direktno od ljudi paypalom, i onda te BTCove pretvoriš u cash i trošiš..

tako dobiješ recimo 100% čist novac da te država ne zna.. jedino mogu zatražiti izvješće od paypala, ali ako ne prebacuješ veliku lovu sa paypala na tekući, nemaju razloga da sumnjaju to..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Guest 23/12/2016, 14:44

ili ako primaš novc na paypal, dakle ne povlačiš ga u RH, nego trošiš ga vanka. umjesto da kupuješ u RH u trgovinana, i tako hraniš radnike , državu, poreze, itd , ti zbog poreznog fašizma, novac sa paypala kupuješ preko amazona i ebaya i dostava ti doma.. država ne dobija ništa(ako si kupio u EU), dakle uništavaš državu i sebe čuvaš od poreznog fašizma.

to je jedan od načina.

opet paypal je daleko najgori od svih thih "online novčanih usluga" .. imaš puno boljih opcija i alternativa itd.. a čak i sa paypalom se može zaobić Marić i Linić
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

War on cash - Page 3 Empty Re: War on cash

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum