ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Westworld

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 5 Dec - 17:51

I ja sam prisiljena još koji sat trenirati strpljenje, uzbuđeno cupkajući u mjestu prije nego se konačno bacim na gledanje. bounce U međuvremenu oprezno bauljam Internetovima da ne bih slučajno preuranjeno nabasala na kakvu procurjelu informaciju pije gledanja. :) 

Hopkins je veličina sui generis.  :x Nekako i ja imam osjećaj da ga nećemo gledati u drugoj sezoni. Divno razrađen lik. S jedne strane je itekako vidljivo da je sentimentalan i vezan uz svoju adroidnu djecu, a s druge pak strane demonstrira nam nad njima hladnoću i okrutnost s fascinantnom, gotovo sociopatskom, dozom pribranosti i smirenosti.


Još jedan od likova za kojeg mislim da ga nećemo gledati u drugoj sezoni je MiB. Mislim da će u ovoj posljednjoj epizodi njegova misija traganja za labirintom i pronalazak traženog smisla zatvoriti taj krug te mi njegova smrt pritom djeluje kao realan ishod.

Dolores-Wyatt relacija mi je u nekom trenutku prostrujala mozgom, al' na kraju sam iz nekog razloga pomislila da je možda Teddy zapravo Wyatt. scratch

Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 5 Dec - 18:09

I ja sam tu negdje. :D Čekala na PopCorn i "osvježavala" pa sad vidjeh da je epizoda postavljena. :D Weee. :) 

Okej, onda neću uskakati ovdje s primjedbama i emotivnim izbojima tijekom gledanja pojedinih scena.

E da, i meni se Teddy učinio kao Wyatt, nakon što mu je Angela (ona sa strijelom) prišapnula kako se, zapravo, pokolj odvijao, budući da mu je Ford izmijenio sjećanja na događaje iz Sand grada. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 5 Dec - 18:21

Uh,uh, ja ću najvjerojatnije tek oko 21 pogledati... Piši slobodno, dapače! Disciplinirano ću se suzdržati od klikanja na temu prije nego pogledam pa onda tek virnem na tvoje dojmove. :D

Da, da, i meni je upravo zbog te scene Teddy bio potencijalni Wyatt. 

Uživaj u gledanju, tipkamo i izdojmoviramo se poslije! cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 5 Dec - 22:18

Dok pogledas..



"An old friend once told me something that gave me great comfort. Something he read. He said Mozart, Beethoven and Chopin never died. They simply became music."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 6 Dec - 1:27

Pogledala!

These violent delights have violent ends.

Lijepo finale, dobrim dijelom pristaje u naš sastavljeni kalup, uz nekoliko elemenata koje se unaprijed veselim s tobom prokomentirati. :)

Ostalo je otvorenih pitanja, a 2018. je daleko od nas; tamo nekad u daljini, ne nazire se ni kad se namrštiš žmireći da izoštriš sliku kako bi joj ugledala barem mutne obrise... :tantrum
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 6 Dec - 1:36






Wake
From your sleep
The drying of
Your tears
Today
We escape
We escape
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 6 Dec - 20:07

Vegvísir wrote:Pogledala!

These violent delights have violent ends.

Lijepo finale, dobrim dijelom pristaje u naš sastavljeni kalup, uz nekoliko elemenata koje se unaprijed veselim s tobom prokomentirati. :)

Ostalo je otvorenih pitanja, a 2018. je daleko od nas; tamo nekad u daljini, ne nazire se ni kad se namrštiš žmireći da izoštriš sliku kako bi joj ugledala barem mutne obrise... :tantrum

:) Ma ne bih ni znala odakle krenuti s dobrim scenama. :D 

Srce mi je zaigralo kad je Dolores uhvatila MIB-a za ovratnik, vukla po crkvici i dobro izudarala. : )) Hi, hi. Fini rogi odaslani popima.. Onako, u feminističko-antiteističkoj maniri. A imali smo i scenu koja je pomalo zrcalila tu Dolorisinu sa Armistice. :D Kako je bila dobra! Potpuno je razvalila ekran. :)

U 2018. možda ćemo razgovarati o SamuraiWorldu. :p To mi je bio dobar moment, pomalo i posveta filmu u kojem je Divlji zapad samo jedan od tematskih dijelova. I tko zna koliko ih je, zapravo. Imaju li i oni vlastite Dolores, Maeve, MiB-ove i ine.. :)

Spomenula bih zasad dva detalja. Doznali smo da je Dolores Wyatt (bravo Whisp), a čini se da smo u petoj epizodi imali jako dobar hint kojeg smo mogli dešifrirati tek pri kraju. Sjećaš li se onog Fordovog razgovora sa starim Billyjem o hrtu? Pa pri kraju priče, Billy mu veli: "Shall we drink to the lady with white shoes?"

Budući da u seriji nikada nije ništa slučajno rečeno, pitala sam se na koji je način ta rečenica povezana s Dolores. :)
On, zapravo, veli: "Shall we drink to the lady with Wyatt shoes?" (ta-daa!) :D





Drugi detalj - ispunjen vrh piramide.

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao1_1280


Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao2_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao3_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao4_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao5_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao6_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao7_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao8_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao9_1280

Westworld - Page 5 Tumblr_of8ll0VFBb1u0cgzao10_1280

Arnold nije došao do vrha, ali Ford jest. 
Odgovor: Suffering.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 6 Dec - 20:52

Da, ta scena kad Dolores razbije MiB-a sa svom popratnom simbolikom je fantastiš. love Gledala sam uz otvoreno you-go-girl navijanje. :D

Jao, odlično primijećeno! Nikad ikad pa ni tad ne bih pomislila da Billy kaže "lady with the Wyatt shoes". Kako fin hint, odavno nam suptilno serviran više puta. :D

Zanima me što se dogodilo s Loganom nakon što je gol odjahao prema horizontu. :) William/MiB je fino razrađen lik s tim klasičnom breaking bad obratom. (Iako, moram priznati da sam se, kad smo tek počeli sumnjati u takav ishod, onako djetinje naivno nadala da Ed Harris i Jimmi Simpson ipak ne utjelovljuju istog lika već da je MiB možda njegov meksičkosapuničasti zli brat blizanac. :^0 Valjda negdje duboko, u nekom paučinastom šupljem kutku mene postoji neki tulavi dio kojem je teško prihvatiti anakindartvejderovštinu i želi vjerovati da jednom mili i dobri ljudi ne postaju odvratna gamad. :^0)

E, da... još jedna stvar! Iako je teško vjerovati da bi se Hopkins vratio u drugoj sezoni iz niza već prethodno spomenutih razloga, nešto kod njegova lika me mrvicu kopka. Sjećaš se kad je Theresa došla kod njega s Bernarnoldom malo prije nego što ju je smaknuo? Usputno je kratko prikazano kreiranje novog androida za kojeg sam brzopleto pomislila da će zasigurno biti napravljen prema njenom liku i djelu. Međutim, mi ne znamo tko je postao taj newborn android. Što ako je Dolores zapravo ubila hosta kojeg je Ford napravio prema samom sebi? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Wed 7 Dec - 20:37

Nekako mi se pricinilo da je Fordova smrt konacna, iako je to serija u kojoj se umiranje desava nebrojeno puta. Dobra ideja s Fordovim andijem, no meni se nekako ne uklapa u finalnu epizodu. Cini se pomiren s konacnoscu, trazio je opprost, a zadnjih 30 godina pokusao je iznaci nacin kako im pomoci.. Jednostavno, cinilo se kao da ih doista napusta, bodreci ih da se uzdaju u se..

Dopisem kasnije ili sutra nesto. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Wed 7 Dec - 23:59

Možda su htjeli ostaviti otvorene obje mogućnosti za drugu sezonu, ovisno o Hopkinsonovim mogućnostima i željama za daljnjim sudjelovanjem.  scratch Verzija u kojoj on zaista umire djeluje potpuno smisleno i zaokruženo. Svršetak dostojan takvog lika; bremenit onomadštinom i Arnoldovom ostavštinom, teatralan - i kako si rekla - pomiren s konačnošću. S druge strane, verzija u kojoj je umjesto njega umro host bi bila u skladu s njegovom genijalnošću kojom je uvijek bio barem dva koraka ispred Delosa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sat 10 Dec - 13:15

Vegvísir wrote:Možda su htjeli ostaviti otvorene obje mogućnosti za drugu sezonu, ovisno o Hopkinsonovim mogućnostima i željama za daljnjim sudjelovanjem.  scratch Verzija u kojoj on zaista umire djeluje potpuno smisleno i zaokruženo. Svršetak dostojan takvog lika; bremenit onomadštinom i Arnoldovom ostavštinom, teatralan - i kako si rekla - pomiren s konačnošću. S druge strane, verzija u kojoj je umjesto njega umro host bi bila u skladu s njegovom genijalnošću kojom je uvijek bio barem dva koraka ispred Delosa.

Da. :) A postoji i mogućnost u kojoj ljudski Ford umire, a njegov host nastavlja pomagati andijima. Međutim, prije mi se čini da će Bernard preuzeti Fordovu dosadašnju ulogu/znanje. Konačno, sigurna sam da ga je dodatno "apgrejdao". :)

Što veliš na Maeve? Njena "slobodna volja"/"buđenje" bilo je dio narativa. No u onom se vlaku dogodilo nešto neobično. Njena odluka, potpomognuta slučajnošću, bila je njena. Na tabletu smo mogli zamijetiti kako joj u narativu stoji "mainland infiltration". Dakle, trebala je ostati u vlaku i otići iz WW-a. To se nije dogodilo. Odlučila je, doista odlučila, potražiti malenu. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sat 10 Dec - 13:27

Vegvísir wrote:Da, ta scena kad Dolores razbije MiB-a sa svom popratnom simbolikom je fantastiš. love Gledala sam uz otvoreno you-go-girl navijanje. :D

Jao, odlično primijećeno! Nikad ikad pa ni tad ne bih pomislila da Billy kaže "lady with the Wyatt shoes". Kako fin hint, odavno nam suptilno serviran više puta. :D


Čekaj da se podsjetimo.. :)



----

Inače, ovo njeno obraćanje "one day you will perish.." podsjetilo me je na Sterlingovu pjesmu čiji je smisao, zapravo, vrlo sličan:

Sargon is dust, Semiramis a clod! 
   In crypts profaned the moon at midnight peers; 
   The owl upon the Sphinx hoots in her ears, 
And scant and sear the desert grasses nod 
Where once the armies of Assyria trod, 
   With younger sunlight splendid on the spears; 
   The lichens cling the closer with the years, 
And seal the eyelids of the weary god. 

Where high the tombs of royal Egypt heave, 
   The vulture shadows with arrested wings 
   The indecipherable boast of kings, 
   As Arab children hear their mother's cry 
And leave in mockery their toy -- they leave 
   The skull of Pharaoh staring at the sky. 


-------
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sat 10 Dec - 14:10

Vegvísir wrote:Zanima me što se dogodilo s Loganom nakon što je gol odjahao prema horizontu. :) William/MiB je fino razrađen lik s tim klasičnom breaking bad obratom. (Iako, moram priznati da sam se, kad smo tek počeli sumnjati u takav ishod, onako djetinje naivno nadala da Ed Harris i Jimmi Simpson ipak ne utjelovljuju istog lika već da je MiB možda njegov meksičkosapuničasti zli brat blizanac. :^0 Valjda negdje duboko, u nekom paučinastom šupljem kutku mene postoji neki tulavi dio kojem je teško prihvatiti anakindartvejderovštinu i želi vjerovati da jednom mili i dobri ljudi ne postaju odvratna gamad. :^0)

A brižan Logan. :( Lijepo mu je smjestio. 

http://www.inquisitr.com/3770378/westworld-season-1-finale-what-happened-to-logan-will-he-return-in-season-2/

---

Nego, vezano uz William/MiB postanak, pogledala sam finalnu epizodu još jednom i tek sam tada shvatila nešto što je MiB spomenuo Dolores nakon što ga je prepoznala kao Williama (nažalost, taj je dio izrezan sa snimke). Spomenuo joj je da joj se neprekidno vraćao i da je uvijek bila izgubljena u sjećanjima pa da mu je, na kraju, dosadila i krenuo je u potragu za novim pustolovinama. Sjećaš se da smo ustanovili postojanje tri vremenske linije? Jedna prije 34 godine (dakle, prije otvorenja parka), jedna prije 30 godina (dakle, u vrijeme dolaska Logana i Williama) i sadašnja t-linija. Ono što nismo znali jest da je t30 (vremenska linija prije 30 godina) rascjepkana i da smo promatrali dijelove Dolorisinih loopova s Williamom u kojima uvijek završe u Sand-gradu. Ima jedna scena, koja mi je bila pomalo nejasna, kad naiđu na rijeku i tijela pored nje.. ona nastoji pomoći onom umirućem mladiću, ali William baš i ne pokazuje suosjećanje. Dok D. odlazi po vodi, ovaj ga vjerojatno ubija. Taj mi je dio bio pomalo nedosljedan s dotadašnjim prikazanim Williamovim karakterom, no sada ga promatram kao dio jednog od kasnijih loopova... 





avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sat 10 Dec - 19:37

Dala si mi materijala za razmišljanje! Pogledat ću videiće pa onda napisati zajednički osvrt na sve što si napisala. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by AlfaOmega Sun 22 Jan - 21:11

Odlična serija. U svega dva dana pregledah prvih osam epizoda.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sun 22 Jan - 21:12

AlfaOmega wrote:Odlična serija. U svega dva dana pregledah prvih osam epizoda.

Ostavi koji osvrt. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by AlfaOmega Mon 23 Jan - 11:57

Filozofija o kojoj bi se dalo naširoko. Napisat ću osvrt čim uhvatim vremena, sad sam u poslu nekom. Ugl. volim serije ovakvog tipa. ;)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sun 12 Feb - 22:25

Večeras gledam zadnju epizodu. Sati pol traje, što je super jer volim dugački finale. Ovo je fini produžetak od pola sata, a ne od 5 min ko što su nam neke serije plasirale. Što se same serije tiče, dobra je i kvalitetna, ima dobru glumačku postavu, ali kao što sam napomenuo već, fali mi nešto ono da bi postao fanatik. Možda mi zadnja epizoda promjeni mišljenje, ali čisto sumnjam

Idemo sad malo o glumcima

Evan Rachel Wood(Dolores) - nje se sjećam iz prve tri sezone True Blood-a i već je onda odisala kvalitetom i karizmom. Sada je na vrhuncu i nadam se da će još više postići. Kao Dolores je savršena. Mislim da nisu mogli bolju glumicu od nje odabrati

Ed Harris(MIB) - dosadno staro gunđalo. Nazvao bih ga Mr. Bonehead

Jimmi Simpson(William) - uvijek je glumio sporedne iritantne likove i ima taj madež na licu zbog kojeg liči na njemačkog ovčara, ali ga volim ko glumca,pogotovo u Knights Of Badassdom(2013)

Luke Hemsworth(Ashley) - uvećana i nabildana verzija Petera Dinklage. Dosadan i generičan lik

Shannon Woodward(Elsie) -sve što ću reći je da se nadam da nije mrtva..

Nastavim sutra jer sad je vrijeme za finale
...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sun 12 Feb - 23:25

Mislim da smo, Veg i ja, imale privilegiju gledati seriju iz tjedna u tjedan. Time je nasa percepcija posvecivala paznju detaljima, mogle smo ih komentirati, izvlaciti zakljucke i hipotetski rasplet dogadjaja. Mogle smo u puno vecoj mjeri razmisljati o skrivenim motivima likova i, zapravo, sroditi se s njima. Ima neke cari i prednosti u sporohodnom pracenju serije.

E da, Veg, zaboravila sam spomenuti Futureworld, nastavak filma. U njemu se vrlo lijepo ocrtavaju motivi prljavaca iz Delosa - zamijeniti svjetske mocnike njihovim klonovima, a originale, naravno, unistiti. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 13 Feb - 8:51

Nije mi se svidjela zadnja epizoda. Mislio sam da će Dolores u zadnjoj sceni reći Hasta La Vista Baby kad je uperila pištolj u Fiata. Opet nekakva pobuna robota - Rise Of The Machines će se druga sezona vjerojatno zvati. Sve već negdje viđeno ili sam u životu previše filmova pogledao.Trebalo je atomsku bombu baciti na park u zadnjoj epizodi pa bar ne bi razmišljali o novoj sezoni. Ali pratit ću seriju svejedno jer ipak je bolja od većine novih
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 21 Feb - 9:47

Ithildin wrote:Mislim da smo, Veg i ja, imale privilegiju gledati seriju iz tjedna u tjedan. Time je nasa percepcija posvecivala paznju detaljima, mogle smo ih komentirati, izvlaciti zakljucke i hipotetski rasplet dogadjaja. Mogle smo u puno vecoj mjeri razmisljati o skrivenim motivima likova i, zapravo, sroditi se s njima. Ima neke cari i prednosti u sporohodnom pracenju serije.

E da, Veg, zaboravila sam spomenuti Futureworld, nastavak filma. U njemu se vrlo lijepo ocrtavaju motivi prljavaca iz Delosa - zamijeniti svjetske mocnike njihovim klonovima, a originale, naravno, unistiti. :-)

Gledala sam jučer na jednom štandu nekakv privjesak s ahatom pa sam te se sjetila i pomislila da nisam odavno zavirila ovdje. :D Ovih nekoliko tema s kulture i dolje niže s mode me jedino još i motiviraju da povremeno navratim.

Nisam gledala Futureworld! shame Ispravit ću to ovih dana o-b-a-v-e-z-n-o! :D


@sunrise: ideja AI i pobuna protiv čovjeka nipošto nije novost na ekranu, ali ono što mi je ovoj seriji bilo možda najuzbudljivije je minuciozna protkanost filozofskim fragmentima koji te natjeraju da nakon što odgledaš epizodu razmišljaš o ljudskoj prirodi, prirodi svijesti, intencionalnosti, potrebi za traganjem značenja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 5 Empty Re: Westworld

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum