ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Westworld

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 19:25

U B.netovoj videoteci iz nekog razloga još nisu postavili novu epizodu (a nadala sam se pogledati je na lijepom velikom televizijskom ekranu! :_|)

 Al' evo, da ne bih prekršila obećano, upravo je skidam i za cca 7 minuta počinjem s gledanjem na laptopu. :}

Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 21:54

Ma nemoj se opterećivati. :) Kad stigneš... Oprosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 22:08

Pogledala, uh, uh! :D

Dojmovi su još vrući, friško iz pećnice tako da zanemari nabacnost misli i nezgrapnost u njihovom formuliranju. :shy

Dakle, otkrili smo da je Arnold kreator surovijeg dijela parka te da je Dolores upravo njegova kreacija koja je trebala poslužiti kao oruđe u ostvarenju njegovog plana. Međutim, kako tvrdi dr. Ford, Dolores je odustala od traženja nekog višeg usuda za kakav je vjerovala da joj pripada te se zadovoljila ponavljajućom petljom zadanih narativa.

Zato je posebno zanimljivo vidjeti njezino "buđenje" u sceni kada propuca konfedarose i kaže Williamu "People come here to change the story of their lives. I imagined a story where I didn’t have to be the damsel." Također je zanimljivo njeno laganje Fordu da ne komunicira s Arnoldom (bio on živ ili mrtav :D ) te scena s tarot kartama. Žica koju tad izvlači iz ruke, je li to također satelitski transmiter kakav je bio u onom domaćinu? I tko je postavio taj transmiter? MiB? Možda Logan?

Oko MiB-a se otvorilo nekoliko novih pitanja. Zašto je svojevremeno spriječio Arnolda u uništenju parka? Je li ga on ubio? Kaje li se zbog toga i zato pokušava doći u središte labirinta kako bi dovršio Arnoldov naum?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 22:11

Ithildin wrote:Ma nemoj se opterećivati. :) Kad stigneš... Oprosti.


Ma joj, ne trebaš se ispričavati... Još od nedjelje sam uzbuđeno čekala novu epizodu i sad mi je drago da sam je pogledala večeras preko laptopa, a ako sutra apdejtaju videoteku, pogledat ću je još jednom i na TV-u. Sigurno ima detalja koji su mi uspjeli izmigoljiti. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by betty.boop Tue 1 Nov - 22:28

urnebesno vas je citati
i
slatke ste totalno


(izlazi)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 22:35

Pridruži nam se u gledanju!
Come to the dark side, we have cookies. Westworld - Page 2 Cookies B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by kic Tue 1 Nov - 23:22

baš sam htio reć kako s minucioznošću volite ovo kao malo djetešce, da se sve bojim pokvariti to ako počnem gledati seriju..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 1 Nov - 23:31

Jedino možemo mi pokvariti vama svojim spojlerima, za ostalo se ne brinem. Svježa misao i novo očište uvijek su dobrodošli. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 3 Nov - 18:08

betty.boop wrote:urnebesno vas je citati
i
slatke ste totalno


(izlazi)


Gdje ćeš? Tek si došla.. 

Dajte, Kic i ti, odvrtite tih pet epizoda pa čavrljajte s nama. :) Imat ćemo proširenu trač-rubriku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 3 Nov - 18:37

Vegvísir wrote:Pogledala, uh, uh! :D

Dojmovi su još vrući, friško iz pećnice tako da zanemari nabacnost misli i nezgrapnost u njihovom formuliranju. :shy

Dakle, otkrili smo da je Arnold kreator surovijeg dijela parka te da je Dolores upravo njegova kreacija koja je trebala poslužiti kao oruđe u ostvarenju njegovog plana. Međutim, kako tvrdi dr. Ford, Dolores je odustala od traženja nekog višeg usuda za kakav je vjerovala da joj pripada te se zadovoljila ponavljajućom petljom zadanih narativa.

Zato je posebno zanimljivo vidjeti njezino "buđenje" u sceni kada propuca konfedarose i kaže Williamu "People come here to change the story of their lives. I imagined a story where I didn’t have to be the damsel." Također je zanimljivo njeno laganje Fordu da ne komunicira s Arnoldom (bio on živ ili mrtav :D ) te scena s tarot kartama. Žica koju tad izvlači iz ruke, je li to također satelitski transmiter kakav je bio u onom domaćinu? I tko je postavio taj transmiter? MiB? Možda Logan?

Oko MiB-a se otvorilo nekoliko novih pitanja. Zašto je svojevremeno spriječio Arnolda u uništenju parka? Je li ga on ubio? Kaje li se zbog toga i zato pokušava doći u središte labirinta kako bi dovršio Arnoldov naum?

Misliš da jedan od te dvojice želi otkupiti Westworld pa prikupljaju info? Moguće. :) Iako mi se čini da je Logan doista ondje poslovno, a MiB pokušava dovršiti nešto što je Arnold započeo, dakle, ne zanima ga taj "svijet" (tematski park) po sebi, već je više u sve to osobno upleten. Što me dovodi do onoga što sam željela prenijeti nakon odgledane pete epizode. Ali o tome nešto kasnije.

Misliš da je Bernard andi? Čini mi se da jest. Recimo, kako on zna za labirint (?) ili odgovor Dolores o boli koja je vezuje uz roditelje (gotovo identican Bernardov odgovor njegovoj supruzi o preminulom djetetu), zatim Fordovo upozorenje Theresi da bude njezna s B.om jer ima odredjenu "senzibilnu dispoziciju" itd. S druge strane, sve što smo mi dosad vidjele jest da Dolores potajno s njime vodi razgovore i da je on upozorava kako ti razgovori moraju ostati njihova tajna. Svaki put postavlja joj isto pitanje - je li nekome spomenula razgovore. U ovotjednoj epizodi, saznajemo da Dolores u sebi nosi Arnoldov "kod" i da se njihov posljednji razgovor dogodio netom prije njegove pogibije, dakle, prije 34 godine. Ford joj očito ne vjeruje i pita je čuje li glasove (dakle, time doznajemo da je Arnoldov glas taj kojeg andiji čuju kao unutarnji monolog). No, nakon izlaska Forda iz prostorije, Dolores glasno veli, ostavši sama u njoj, nisam mu ništa odala. Čuje njegov glas jer se "kod" aktivirao. Kada? Ili radije "kako"? Možda ima veze sa Shakespearom? :)

Westworld - Page 2 Tumblr_oesog0R1yu1qj09eqo1_250



Westworld - Page 2 Tumblr_oesog0R1yu1qj09eqo3_250



Ovaj će stih Dolores ponoviti i Maevi, za koju znamo da se također "budi" i to u velikom stilu. :D "Hello, Felix".

Westworld - Page 2 Tumblr_oes56o3CNZ1rmzsxao1_400



Westworld - Page 2 Tumblr_oep14mlDdX1s3ulybo1_400
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 3 Nov - 18:50

Vegvísir wrote:Oko MiB-a se otvorilo nekoliko novih pitanja. Zašto je svojevremeno spriječio Arnolda u uništenju parka? Je li ga on ubio? Kaje li se zbog toga i zato pokušava doći u središte labirinta kako bi dovršio Arnoldov naum?


Kad smo započele s gledanjem serije, nismo razmišljale o vremenskom tijeku.. Počinjem vjerovati da promatramo više vremenskih linija. Molim te, obrati pažnju na detalje. Dolores i njeni flashbackovi malo su previše izmiješani i, nekako, čudni pa mi se spontano pojavila misao da promatramo više njenih "buđenja". Nadalje, kopka me misao da je naš dragi svijetlošeširni Billy i MiB - ista osoba. Otprilike poput Anakina i Vadera. Poveznica - Dolores. :) Ljubav.

Opet, obrati pažnju na detalje. Čini li mi se samo ili Billy u ovom preview-u nosi sličan nož onome MiB-a?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 3 Nov - 19:49

Odlično zapažanje! Stvarno si mi dala materijala za zamisliti se. :)
Trebat će malo dok promislim o navedenom i da mi sve to skupa dozrije u moždanim stanicama, ali ovako, na prvu - zvuči dosta smisleno!

Potpuno se slažem s tvrdnjom da cijelo vrijeme paralelno gledamo (barem) dvije vremenske linije: jednu u samim početcima parka u kojoj pratimo Williama i Logana zajedno s Dolores i onu 30 godina kasnije u kojoj MiB traži labirint. Promatrajući tijek radnje u tom novom svjetlu u kojem ona ne teče linearno, ideja da je netko od likova iz prve vremenske linije (po svemu sudeći, William) zapravo MiB definitivno ima smisla i promatrajući kroz to očište, dosta toga postaje jasnije. Naposljetku, zasigurno postoji razlog zašto od samog početka ne znamo njegovo pravo ime, već ga poznajemo samo kao MiB. :D Zapravo, sad kad si spomenula, u ovoj epizodi već vidimo promjene kod Williama gdje se on suprotstavlja Loganu, ubija onu ekipicu i prestaje biti dobrica na kakvu smo navikli u prethodnim epizodama. I odlično si zapazila sličnost u noževima, taj detalj uopće nisam primijetila.

(By the way, jako mi se sviđa Anakin - Vader analogija love )

Iako, jedna stvar me tu muči... William prvi put dolazi u park kad je Arnold već mrtav i u jednoj od scena, ako se ne varam, Logan mu priča o povijesti parka i Arnoldovoj smrti, a MiB u drugoj vremenskoj liniji kasnije u razgovoru s Fordom iznosi da je on spriječio Arnolda u provođenju svog nauma... Možda je spriječio aktivaciju koda koji je ugradio Arnold (a kao što si primijetila, trigger za njega zasigurno je šekspirijanština :) ). Nekako bi mi čak prva pomisao bila da je Logan MiB zbog toga što je on prije Williama dolazio u park i već imao određenu "misiju" kad je poveo Williama, ali nekako svi detalji ipak vuku na to da je u pitanju William. Morat ću još promisliti taj dio.

Ova ideja o Bernardu kao androidu me iznenadila, nisam uopće do sada razmišljala u tom smjeru. Mislila sam da Ford upozorava na nježnost samo zbog njegovog osjetljivog stanja povezanog s gubitkom djeteta. Ovo je još nešto o čemu trebam promisliti i nisam u stanju ovako prvoloptaški nešto pametno zaključiti. :D

Baš me razveselila ova analiza i potaknula na razmišljanje, a vidim da je danas B.net napokon uploadao epizodu (ne znam zašto su toliko kasnili s ovom :roll )pa ću je pogledati još jednom i pokušati sve zajedno nekako sveobuhvatnije sagledati i koherentnije uobličiti razmišljanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Fri 4 Nov - 18:22

Razmišljala sam malo o ovome što si rekla za Bernarda; još uvijek ne znam što da mislim. Nesumnjivo je da igra veliku ulogu u "buđenju" androida, a posebice Dolores. Njegov pristup androidima također se uvelike razlikuje od pristupa kakav ima, primjerice, Ford. Nježniji je prema njima, humaniji, ravnopravniji. Prvo sam pomislila da sigurno ne može biti android; ima preveliku autonomiju, a upoznali smo i njegovu suprugu te priču o djetetovoj smrti. No, s druge strane, što ako je to tek pozadinska priča, baš onakva kakvu imaju i svi ostali androidi i koja ih ukorijenjuje u njihov lik koji igraju unutar zadanih narativa?

Ako je Bernard android, nekako mi najsmislenije zvuči da je on android napravljen prema Arnoldu i da pokušava dovršiti njegov naum. Međutim, je li on Arnoldova ili Fordova kreacija? I zašto ima toliku autonomiju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Fri 4 Nov - 20:46

Hej. :) Mislila sam sutra navratiti kad odgledam Contrapasso po drugi put, iako sam ga zapocela. Zamjecujem tugu u Fordovoj pojavi. Prvo ona prica o hrtu, zatim pitanje koje upucuje Dolores (sjeca li ga se kakav je nekoc bio), a onda ona "Clair de Lune" scena.. Sto mi uopce o njemu znamo? Njegovom privatnom zivotu? Je li imao suprugu, djecu? Kako to da Bernard nije znao za Arnolda?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 7 Nov - 18:52

Jesi pogledala novu epizodu? Jedva čekam čuti dojmove! bounce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 7 Nov - 19:18

Vegvísir wrote:Jesi pogledala novu epizodu? Jedva čekam čuti dojmove! bounce


Hej. :) Nisam još dovršila ni Contrapasso (onaj drugi put, kao što rekoh) jer me je južina pucala (glavobolja) pa mi je gledanje u ekran predstavljao problem. Sad vidjeh da su mi na PopCornu uploadali novu epizodu, bez titlova. Opet ću zvuk postaviti na najjače i umirivati sve oko sebe da mi štogod ne promakne. Pardon, terorizirati. :p

Ti si gledala? :) 

P.S. pogledala sam preview za sedmu epizodu.. te si male spoilere ipak dopuštam. :D Uglavnom, Ford u jednom trenutku veli: The hosts are the ones who are freeFree - here - under my control.” Javila mi se jezovita pomisao da je svo to "buđenje", svi događaji, počevši od MiB-a nadalje, zapravo, dirigirano od strane dr. Forda. :) Možda je to taj njegov novi narativ? 


Okej, idem pogledati pa se javim (ako ne stignem večeras, sutra). O`šla. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 7 Nov - 19:25

Završila s gledanjem cca 23 sekunde prije nego sam poslala prethodnu poruku. :shy

Joj, ne želim ti ništa spoilati. :silence: Uživaj u odličnoj epizodi, tipkamo kad odgledaš.  :hekla
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 7 Nov - 21:35

Kako dobra epizoda! : ))

I need more bulk apperception, father! Maev je kombinacija Nea i Roy Battyja. :) 

Mnogo novih info. :) Maev - Elsie - Ford.

Neka se sad toćaju pa ću vidjeti što će iz njih izrasti do sutra.

Westworld - Page 2 1478297539-ptolemy-slocum-as-sylvester-leonardo-nam-as-lutz-and-thandie-newton-as-maeve-credit-john-p-johnson-hbo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 7 Nov - 21:37

I da, bila si u pravu za sabotažu. :) Samo nisam očekivala suradnju Therese i Arnolda(?).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 7 Nov - 22:06

Znala sam da će ti se svidjeti, odlična epizoda! :D

I mene je iznenadila Theresa; s kim surađuje, kome šalje informacije i kakvu ulogu u svemu tome ima novo djevojče? Tko je zatekao Elsie?
Otkrili smo i jedan mozaični komadić dr. Ford nepoznanice.
I mit o labirintu:

The Maze is an old Native myth. The Maze itself is the sum of a man’s life. The choices he makes. The dreams he hangs on to. And there at the center there is a legendary man who had been killed over and over again countless times but always clawed his way back to life. The man returned for a lass time to vanquish all his oppressors in a tireless fury. Built a house and around that house he built a maze so complicated only he could navigate through it. I reckon he’s seen enough fighting.

Maeve cheers
Nek' se dojmovi mrvicu slegnu; dobili smo solidnu količinu informacija i otvorenih novih pitanja o kojima možemo razglabati do sljedeće epizode.  :sherlock
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 18:37

Joj, da ti znaš što sad meni sve prolazi umom. :D Fiju! :) Ali dok ovo pišem pokušavam pronaći fotku s logom Westworlda na onom kompu razine 82 (?) na kojem je Bernard pronalazio podatke o andijima prve generacije i naišao na podatke o neregistriranim Domaćininima u onom šipražju. Bilo ih je pet! Računa li se pas kao "host"?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 2 Empty Re: Westworld

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum