ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kakav otac, takav Knin

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 21:06

crvenkasti wrote:šta da napišem?

sam polako :P..prvo seti se da si Hrvat pa onda redom..

Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 21:07

dzmrdz wrote:
kic wrote:mislim da Rusi nikad nisu prebolili taj Francuski upad, oni su se divili Francuskoj kulturi i ponosu, iako su imali tjesnje veze s Germanima, pa i carice su im iz 18.st zapravo iz njemackih preudaja zasjele, imas sjajne romaneskne biografije od Troyata koji je obradio prakticki sve bitne ruske osobe, od careva i carica, pisaca - pa i Tolstoja, i tu ti preporucam ako nadjes, tu bih imao u svojoj knjiznici uvijek..

da, interesantno je kako je engleski jezik potisunuo francuski koji se smatrao jezikom elitea tada..pa sve do pred 2sv rat a mozda i posle malo

Ruska gospoda i vlastela su imale malo veze sa ruskim narodom, to se iz knjige lako da naslutiti.
Hvala na preporuci, stavrno osecam griznju savesti jer slabo citam zadnjih godina a vec imam 2-3 knjige pored glave od kojih sam tek do pola jednu procitao. okrenem 3 lista i vec mi glava pada..ko neki penzioner sam
juce sam kupio knjigu "A Brief History of Humankind" od Yuval Noah Harari
Slucajno sam na YT naletio na njegovo izlaganje i zaintrigirao me tako da je to sledeca..ovu tvoju zapisujem na wish list ;)
Henri Troyat super odradi posao, koju god sam osobu uzeo citati od njega, odlicno te uvuce u taj svijet..

Sapiens, odlicna je, ovih dana je izasla nova od Hararia o umjetnoj inteligenciji je vise kako sam skuzio, ali tesko moze nadmasit prvu knjigu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by provocator 27/9/2016, 21:08

Eto sanjali smo i dosanjali suverenu, samostalnu, neovisnu i nanadjebivu demokratsku državu Hrvatsku. I sad se mladi ljudi iseljavaju... Kupuju karte u jednom smjeru... Odlaze da se nikad ne bi morali vratiti... U ova šupak Europe. Stvarno smo uspjeli. Nije se ginulo uzalud.

Da su barem Hrvati bili oprezniji, samo malo prisebniji i razumniji da su bili, pa da su u onom općem metežu - u buci vatrometa, lime­ne glazbe, počasnih plotuna, crkvenih zvona i Prljavog kazališta - načas stali, isključili mikrofon Franji Tuđmanu, Vladimiru Šeksu, Manoliću i takvima, okrenuli se tim smiješnim tipovima i zapitali ih: "Čekajte malo, kako to mislite?"

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 21:08

kic wrote:
dzmrdz wrote:
kic wrote:mislim da Rusi nikad nisu prebolili taj Francuski upad, oni su se divili Francuskoj kulturi i ponosu, iako su imali tjesnje veze s Germanima, pa i carice su im iz 18.st zapravo iz njemackih preudaja zasjele, imas sjajne romaneskne biografije od Troyata koji je obradio prakticki sve bitne ruske osobe, od careva i carica, pisaca - pa i Tolstoja, i tu ti preporucam ako nadjes, tu bih imao u svojoj knjiznici uvijek..

da, interesantno je kako je engleski jezik potisunuo francuski koji se smatrao jezikom elitea tada..pa sve do pred 2sv rat a mozda i posle malo

Ruska gospoda i vlastela su imale malo veze sa ruskim narodom, to se iz knjige lako da naslutiti.
Hvala na preporuci, stavrno osecam griznju savesti jer slabo citam zadnjih godina a vec imam 2-3 knjige pored glave od kojih sam tek do pola jednu procitao. okrenem 3 lista i vec mi glava pada..ko neki penzioner sam
juce sam kupio knjigu "A Brief History of Humankind" od Yuval Noah Harari
Slucajno sam na YT naletio na njegovo izlaganje i zaintrigirao me tako da je to sledeca..ovu tvoju zapisujem na wish list ;)
Henri Troyat super odradi posao, koju god sam osobu uzeo citati od njega, odlicno te uvuce u taj svijet..

Sapiens, odlicna je, ovih dana je izasla nova od Hararia o umjetnoj inteligenciji je vise kako sam skuzio, ali tesko moze nadmasit prvu knjigu..

vidim da za tebe nije novina taj pisac..vidim da sam zatupavio i zaostao..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by provocator 27/9/2016, 21:10

Da smo, eto, bili malo trezniji i pribraniji, banda na bini okićenoj ilirskim trobojnicama i maslinovim grančicama morala bi nam objasniti na što su točno mislili kad su nam obećavali Švicarsku. Ili ne bi, svejedno: ako ništa drugo, mi Hrvati bi im danas mogli reći da su nam lagali... Lagali ko zadnje smeće usrano.

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 21:18

dzmrdz wrote:
kic wrote:
dzmrdz wrote:
kic wrote:mislim da Rusi nikad nisu prebolili taj Francuski upad, oni su se divili Francuskoj kulturi i ponosu, iako su imali tjesnje veze s Germanima, pa i carice su im iz 18.st zapravo iz njemackih preudaja zasjele, imas sjajne romaneskne biografije od Troyata koji je obradio prakticki sve bitne ruske osobe, od careva i carica, pisaca - pa i Tolstoja, i tu ti preporucam ako nadjes, tu bih imao u svojoj knjiznici uvijek..

da, interesantno je kako je engleski jezik potisunuo francuski koji se smatrao jezikom elitea tada..pa sve do pred 2sv rat a mozda i posle malo

Ruska gospoda i vlastela su imale malo veze sa ruskim narodom, to se iz knjige lako da naslutiti.
Hvala na preporuci, stavrno osecam griznju savesti jer slabo citam zadnjih godina a vec imam 2-3 knjige pored glave od kojih sam tek do pola jednu procitao. okrenem 3 lista i vec mi glava pada..ko neki penzioner sam
juce sam kupio knjigu "A Brief History of Humankind" od Yuval Noah Harari
Slucajno sam na YT naletio na njegovo izlaganje i zaintrigirao me tako da je to sledeca..ovu tvoju zapisujem na wish list ;)
Henri Troyat super odradi posao, koju god sam osobu uzeo citati od njega, odlicno te uvuce u taj svijet..

Sapiens, odlicna je, ovih dana je izasla nova od Hararia o umjetnoj inteligenciji je vise kako sam skuzio, ali tesko moze nadmasit prvu knjigu..

vidim da za tebe nije novina taj pisac..vidim da sam zatupavio i zaostao..
moras upast u pravi kruzok na forumu, ima nas par koji si shareamo otkrica razna, asilovski, starhi, darla, aben to name a few, lijepio sam ja hrpu citata iz Sapiensa, on se povodi time da je ovo vrijeme kao u 19 st kad su ljudi sjeli i pisali (i izmisljali) nacionalne povijesti, mozes zato primijetiti da ovo nije jedina knjiga u zadnje vrijeme koja se bavi sve-ljudskom povijescu, sve vise ljudi prihvaca sveljudsku povezanost, sto donosi puno potresa i podrhtaja u procesu, ali na kraju pitanje je hoce li doci do covjeka 2.0 i necemo li sami sebe napraviti obsolete vrstom pod plavim nebom..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by michaellcmacha 27/9/2016, 21:31

provocator wrote:Da smo, eto, bili malo trezniji i pribraniji, banda na bini okićenoj ilirskim trobojnicama i maslinovim grančicama morala bi nam objasniti na što su točno mislili kad su nam obećavali Švicarsku. Ili ne bi, svejedno: ako ništa drugo, mi Hrvati bi im danas mogli reći da su nam lagali... Lagali ko zadnje smeće usrano.
tebe nisu prevarili... ti si nam svima ovdje utvrdio da je hrvatska za tebe oduvijek bila švicarska, i da je i dan danas....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 21:35

kic wrote:
dzmrdz wrote:
kic wrote:
dzmrdz wrote:
kic wrote:mislim da Rusi nikad nisu prebolili taj Francuski upad, oni su se divili Francuskoj kulturi i ponosu, iako su imali tjesnje veze s Germanima, pa i carice su im iz 18.st zapravo iz njemackih preudaja zasjele, imas sjajne romaneskne biografije od Troyata koji je obradio prakticki sve bitne ruske osobe, od careva i carica, pisaca - pa i Tolstoja, i tu ti preporucam ako nadjes, tu bih imao u svojoj knjiznici uvijek..

da, interesantno je kako je engleski jezik potisunuo francuski koji se smatrao jezikom elitea tada..pa sve do pred 2sv rat a mozda i posle malo

Ruska gospoda i vlastela su imale malo veze sa ruskim narodom, to se iz knjige lako da naslutiti.
Hvala na preporuci, stavrno osecam griznju savesti jer slabo citam zadnjih godina a vec imam 2-3 knjige pored glave od kojih sam tek do pola jednu procitao. okrenem 3 lista i vec mi glava pada..ko neki penzioner sam
juce sam kupio knjigu "A Brief History of Humankind" od Yuval Noah Harari
Slucajno sam na YT naletio na njegovo izlaganje i zaintrigirao me tako da je to sledeca..ovu tvoju zapisujem na wish list ;)
Henri Troyat super odradi posao, koju god sam osobu uzeo citati od njega, odlicno te uvuce u taj svijet..



Sapiens, odlicna je, ovih dana je izasla nova od Hararia o umjetnoj inteligenciji je vise kako sam skuzio, ali tesko moze nadmasit prvu knjigu..

vidim da za tebe nije novina taj pisac..vidim da sam zatupavio i zaostao..
moras upast u pravi kruzok na forumu, ima nas par koji si shareamo otkrica razna, asilovski, starhi, darla, aben to name a few, lijepio sam ja hrpu citata iz Sapiensa, on se povodi time da je ovo vrijeme kao u 19 st kad su ljudi sjeli i pisali (i izmisljali) nacionalne povijesti, mozes zato primijetiti da ovo nije jedina knjiga u zadnje vrijeme koja se bavi sve-ljudskom povijescu, sve vise ljudi prihvaca sveljudsku povezanost, sto donosi puno potresa i podrhtaja u procesu, ali na kraju pitanje je hoce li doci do covjeka 2.0 i necemo li sami sebe napraviti obsolete vrstom pod plavim nebom..

iz tog video klipa koji sam spomenu trenutno bih izdvojio njegovo zapazanje o singularnosti nauke u predstojecim vremenima tj kako ce se razni pravci i dostignuca u nauci u jednoj vremenskoj tacki u buducnosti spojiti i takva kombinacija ce prouzrokovati prakticki tektonske promene u bitisanju i razmisljanju..tektonske je mozda blaga rec..pazi smao sma pogledoa taj razgovor tako da me knjiga ceka da ja to dobro pohvatam

isto tako spominje INTERBRAIN..mislim stavri su jebeni koncepti koje spominje

Problem je sto ja nemam vremna za pisanje na forumu pa masu puta samo nesto napisem u najkracoj mogucoj verziji i onda i zaboravim na kojoj sma temi bio haha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 21:40

interbrain? nesto kao brain-net? jer to Kaku spominje sad sto sam citao kod njega, tj bic cemo cipirani i komunicirati mislima, ergo svi cemo da poludimo :) a mozds to bude i dobro, zgadit ce nam se tehnologija naskroz pa cemo se vratiti koji korak natrag, mozda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by provocator 27/9/2016, 21:45

michaellcmacha wrote:
provocator wrote:Da smo, eto, bili malo trezniji i pribraniji, banda na bini okićenoj ilirskim trobojnicama i maslinovim grančicama morala bi nam objasniti na što su točno mislili kad su nam obećavali Švicarsku. Ili ne bi, svejedno: ako ništa drugo, mi Hrvati bi im danas mogli reći da su nam lagali... Lagali ko zadnje smeće usrano.
tebe nisu prevarili... ti si nam svima ovdje utvrdio da je hrvatska za tebe oduvijek bila švicarska, i da je i dan danas....
Pa jest... Po cijenama.

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 22:06

kic wrote:interbrain? nesto kao brain-net? jer to Kaku spominje sad sto sam citao kod njega, tj bic cemo cipirani i komunicirati mislima, ergo svi cemo da poludimo :) a mozds to bude i dobro, zgadit ce nam se tehnologija naskroz pa cemo se vratiti koji korak natrag, mozda..



da nesto u smislu kad se tehnologija usavrsi da se mozak moze spojiti sa kompjuterom i prakticki editovati i kojesta uz to, e tu spominje ideju umrezavanja i razmene informacija, secanja, ideja, dozivlaja i svega sto se nalazi u mozgu pojedinca sa drugim pojedincima na toj mrezi..mislim teorizira tu nasiroko ali interesantno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by darth_vader 28/9/2016, 01:09

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:http://www.četnici.hr
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Regoč 28/9/2016, 10:58

Uobičajeni Debotov čedoljubni uradak.

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Regoč 28/9/2016, 11:08

debotoijusto wrote:Kao malo koje drugo mjesto, Knin je zatočenik devedesetih, o čemu svjedoče i nazivi njegovih javnih površina: Trg Oluje 5. kolovoza 1995., Ulica 7. gardijske brigade, Ulica doktora Franje Tuđmana, Ulica Gojka Šuška, da ne nabrajamo ostale koji su dobili svoje mjesto u novijoj historiji grada.
Viš ti Srbina Debota što se razotkriva. Kao, Knin je zatočenik devedesetih zbog nazivah ulicah po događajima i osobama koje su važne Hrvatima. Očito bi uživao na Trgu balvan-revolucije 17. augusta, Ulici Srpske vojske Krajine, Ulici bankara Slobodana Miloševića, Ulici Dragana Vasiljkovića da ne nabrajam ostale koji, srećom, nisu dobili mjesto u novijoj poviesti grada.

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 3 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum