ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kakav otac, takav Knin

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 19:38

marcellus wrote:
kaja_333 wrote:
kic wrote:jesu nasli sugovornike, svi zaposleni, dva za drzavu rade, jedan ima kafic gdje samo Srbi idu..
Dobro da nisu milu Martića pitali. Ako je živ.

Je. U zatvoru na sjeveru Estonije. Tamo su ga uputili na odsluženje. Žalio se da zašto je biljana dobila švedsku a njega poslalo u vukojebinu. Ali mile je uvijek bilo sitna riba.

BEOGRAD - Haaški osuđenik i jedan od nekadašnjih vođa kninskih Srba MilanMartić zatražio je da bude hitno premješten u pritvorsku jedinicu Haaškog suda (ICTY), žaleći se na neodgovarajuće uvjete u zatvoru u Estoniji, gdje služi 35-godišnju kaznu zbog ratnih zločina, izvjestili su beogradski elektronički mediji pozivajući se na priopćenje ICTY-ja.
U pismu koje je Martićev odvjetnik Predrag Milovančević uputio predsjedniku Tribunala Theodoru Meronu, Martić se žali na uvjete i tretman u zatvoru u Tartuu u Estoniji koji su, kako navodi, znatno drukčiji od onih u kojima druge osobe osuđene pred ICTY-jem služe kaznu u ostalim europskim zemljama, poput Danske, Belgije, Norveške, Švedske, Velike Britanije, Francuske ili Njemačke.
Te su zemlje, kako se navodi, postigle dogovor s Haaškim tribunalom da uvjeti služenja kazne ne bi trebali biti gori od onih u pritvorskoj jedinici u Den Haagu.
Po sporazumu između tih zemalja i Tribunala, navodi Martićev odvjetnik, zatvorenicima treba biti osigurana adekvatna zdravstvena zaštita, te program resocijalizacije ako su osuđeni na dugogodišnje zatvorske kazne. Dalje se navodi da minimalni dogovoreni uvjeti podrazumijevaju i vlastitu ćeliju veličine najmanje devet četvornih metara, tuš i zahod u ćeliji, TV, hladnjak i bojler, što, kako se kaže u pismu koje citiraju srbijanski elektronički mediji, Martić u estonskom zatvoru trenutačno nema.
Martićev pravni zastupnik u pismu predsjedniku ICTY-ja navodi i da se njegov klijent žali kako mu nije dopušten izlazak u šetnju neograničeni broj puta dnevno niti smije zaključati svoju ćeliju, a nema mogućnosti ni raditi neki od zatvorskih poslova niti primati adekvatnu plaću za to u iznosu od nekoliko stotina eura, a također ni mogućnosti za česte sportske aktivnosti.
Uvjeti u kojima Martić služi 35-godišnju kaznu u zatvoru u Estoniji, kako navodi njegov odvjetnik, gori su od uvjeta u pritvorskoj jedinici ICTY-a, poglavito zbog neodgovarajuće zdravstvene zaštite, te izostanka programa resocijalizacije kažnjenika osuđenih na višegodišnju robiju.
Ilustrirajući te uvjete primjerima, Martićev odvjetnik navodi da se kod stomatologa može naručiti tek za dvije do tri godine, a šansu da dobije neki zatvorski posao imat će tek 2035.
Estonske vlasti još nisu odgovorile na Martićev zahtjev za poboljšanje uvjeta, pa je njegov pravni zastupnik od Tribunala zatražio hitno prebacivanje u pritvorsku jedinicu ICTY-ja u Den Haagu dok ne bude usvojena odluka o služenju kazne u nekoj drugoj zemlji.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by marcellus 27/9/2016, 19:41

MaximusDecimusMiridije wrote:Estonske vlasti još nisu odgovorile na Martićev zahtjev za poboljšanje uvjeta

pa da ja bi mu poboljšao uvjete. Da budu recimo isti onakvi kakvi su bili u kninskom zatvoru dok je on tamo bio šerif u gradu a kapetan dragan upravljao zatvorom

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 19:45

Zali se bezveze...to je novi zatvor. 

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Prison_of_Tartu_2007_1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 19:48

Gle ovo....

Kakav otac, takav Knin - Page 2 14469678_10154983767771840_4481858592183354444_n
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 19:58

nije niti čudno zašto im je nokia prdnula
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 20:04

dzmrdz wrote:Jesi t Kic iz Knina?
aha, inace dijelovi grada se zovu po nekim starim srpskim obiteljima, Sinobadi, Kalati, Dujmovici itd ulice i trgovi su iz DR, ali tu vidim neku komplementarnost.. valjda
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 20:08

kic wrote:
dzmrdz wrote:Jesi t Kic iz Knina?
aha, inace dijelovi grada se zovu po nekim starim srpskim obiteljima, Sinobadi, Kalati, Dujmovici itd ulice i trgovi su iz DR, ali tu vidim neku komplementarnost.. valjda

Moji su iz Dalmacije po majci, ja sam 95 gulio u severnoj kasarni. Uglavnom bilo je skupo sve u 3pm i jedino sam mogao priustiti da se ubijem kod Tose, neki lokal preko puta kasarne pa malo prema gradu..bolila me glava 5 dana od tog vina hahaha
Volio bih opet proci tuda ali nisma od 90' bio u dalamaciji, ne racunam to u ratu...
Imali smo u ZD kucu veliku i tu sam provodio svako leto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 20:10

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Img_2020
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 20:12

dzmrdz wrote:
kic wrote:
dzmrdz wrote:Jesi t Kic iz Knina?
aha, inace dijelovi grada se zovu po nekim starim srpskim obiteljima, Sinobadi, Kalati, Dujmovici itd ulice i trgovi su iz DR, ali tu vidim neku komplementarnost.. valjda

Moji su iz Dalmacije po majci, ja sam 95 gulio u severnoj kasarni. Uglavnom bilo je skupo sve u 3pm i jedino sam mogao priustiti da se ubijem kod Tose, neki lokal preko puta kasarne pa malo prema gradu..bolila me glava 5 dana od tog vina hahaha
Volio bih opet proci tuda ali nisma od 90' bio u dalamaciji, ne racunam to u ratu...
Imali smo u ZD kucu veliku i tu sam provodio svako leto
mislim da ne bi prepoznao Knin sad, svasta se izmijenilo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 20:15

da, ja na istoriju pokusavam da ne gledam tako kako vecina gleda. u knjizi rat i mir tolstoj je lepo rekao da se svaki dogadjaj kasnije nastima onako kako odgovara preferencijama istoricara ovisno s koje strane dolaze. a masa stavri se dogadjala tj vecina stihijski, mimo komande i zamisli i krajnje spontano..bas kakva je i covekova priroda.
uglavnomrat je toliko kompleksan dogadjaj da ga je nemoguce promatrati objektivno do kraja a jos manje doneti neki sud koji ce biti pravedan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 20:16

kic wrote:
dzmrdz wrote:
kic wrote:
dzmrdz wrote:Jesi t Kic iz Knina?
aha, inace dijelovi grada se zovu po nekim starim srpskim obiteljima, Sinobadi, Kalati, Dujmovici itd ulice i trgovi su iz DR, ali tu vidim neku komplementarnost.. valjda

Moji su iz Dalmacije po majci, ja sam 95 gulio u severnoj kasarni. Uglavnom bilo je skupo sve u 3pm i jedino sam mogao priustiti da se ubijem kod Tose, neki lokal preko puta kasarne pa malo prema gradu..bolila me glava 5 dana od tog vina hahaha
Volio bih opet proci tuda ali nisma od 90' bio u dalamaciji, ne racunam to u ratu...
Imali smo u ZD kucu veliku i tu sam provodio svako leto
mislim da ne bi prepoznao Knin sad, svasta se izmijenilo..

verujem, naravno bilo je to prije 21 godinu. ja ni vinkovce u kojima sam rodjen i isao u skolu ne prepoznajem vise, tek sada u zadnje vreme kako cesce svratim mi malo seda na mesto neke stvari
pa ni moja rodjena kuca mi nije bila MOJA do ove godine, malo sam se duze zadrzao u dozvolio sebi da utonem u nju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 20:17

Tolstoj ga je isto ugnjavio sa spikom, pogotovo pri kraju knjige..

ali je zato stvorio najboljeg fiktivnog lika po meni, Andreja Bolkonskog..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 20:20

kic wrote:Tolstoj ga je isto ugnjavio sa spikom, pogotovo pri kraju knjige..

ali je zato stvorio najboljeg fiktivnog lika po meni, Andreja Bolkonskog..

A jebote namucio me epilog vise nego cela knjiga, znas da sam mislio da sam glup ko panj na momente. Inace knjiga sama nije bila teska sem sto je osebujnog volumena. cak sam i uzivao kad sam malo se zalaufao..
moj malac mi kaze nakon sto me vidi svako jutro i vece da citam istu knjigu vec mesecima hahah"..dad..i will be 30years old when you finish off that book.." hahah

umro sam od smeha..al nisam se predao..inace procitao sam Tihi Don i bas sam uzivao, mada ima dosta vec godina ..to sto se tice Rusa, ostale knjige tipa Dostojevski sam zadnji put pokusao sa 20 ..mislim da cu sledeci put pred smrt haha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 20:22

kic wrote:Tolstoj ga je isto ugnjavio sa spikom, pogotovo pri kraju knjige..

ali je zato stvorio najboljeg fiktivnog lika po meni, Andreja Bolkonskog..

E da, dok sam citao knjigu ja sam imao otvorenu wikipediju sa mapom likova iz Rat i Mir jer na momenet nisam znao ko koga jebe da izvines...ima dosta interesantnih stavri kao opisi masonskih ceremeonija i sl..ja sam odlucio da svako malo procitam poneki klasik jer u njima su neke univerzalne vrednosti dok ove novije istorisjke knjige su mi vec propaganda ove ili one vrste
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 20:32

pa i to je objektivno tak, jednostavno se zaboravi, ja kad odem svojima sve im govorim da zive u palaci, kolike su im prostorije i hodnici.. a oni kad odu na svoja ognjistva sve se skanjivaju, sta se to dogodilo njihovim livadama i brezuljicima njihove mladosti, sve nekako manje, uvrnutije, kao da je skliznulo zemljiste, a negdje cak i je..

pa nije teska knjiga, uvijek sam se cudio toj galami oko Rata i mira, danas klinci gutaju ta Game of thrones a ta serija ima puno vise stranica, ali u Tolstoju ima bar nekog smisla i ima barem neke veze s pravom povijescu, a i osvijezavajuce je kako knjiga zapravo pocne s dijalogom na francuskom, ali ni nema neme mrznje prema Francuzima u ostatku knjige, njemu je mozda bilo lakse s vremenskim odmakom ali ne znam, ima divnih trenutaka, kad citas kako je Pjera nagovorio da udje u masone, zvuci savrseno uvjeravajuce cak i citatelju, kasnije skuzis kako je obred ruganje obicno, i da je obitelj najvaznija..  ali kazem, Andrej je meni najveci magnet tu, ne znam tko je ono rekao ali, bolje je nista ne citati nego citati smece, ja se slazem s tim..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 20:35

kic wrote:pa i to je objektivno tak, jednostavno se zaboravi, ja kad odem svojima sve im govorim da zive u palaci, kolike su im prostorije i hodnici.. a oni kad odu na svoja ognjistva sve se skanjivaju, sta se to dogodilo njihovim livadama i brezuljicima njihove mladosti, sve nekako manje, uvrnutije, kao da je skliznulo zemljiste, a negdje cak i je..

pa nije teska knjiga, uvijek sam se cudio toj galami oko Rata i mira, danas klinci gutaju ta Game of thrones a ta serija ima puno vise stranica, ali u Tolstoju ima bar nekog smisla i ima barem neke veze s pravom povijescu, a i osvijezavajuce je kako knjiga zapravo pocne s dijalogom na francuskom, ali ni nema neme mrznje prema Francuzima u ostatku knjige, njemu je mozda bilo lakse s vremenskim odmakom ali ne znam, ima divnih trenutaka, kad citas kako je Pjera nagovorio da udje u masone, zvuci savrseno uvjeravajuce cak i citatelju, kasnije skuzis kako je obred ruganje obicno, i da je obitelj najvaznija..  ali kazem, Andrej je meni najveci magnet tu, ne znam tko je ono rekao ali, bolje je nista ne citati nego citati smece, ja se slazem s tim..

da, svakako..on je to pisao s nekim odmakom od par decenija i mogao je da donese objektivniji sud hladne glave.
Pjer je jako simpatican lik, bila je isla ovde ekranizirana verzija, naravno engleska..nisam je hteo gledati namerno da mi ne oskrnavi orginalan dozivljaj. zao mi sto ne znam ruski smao da procitam te klasike na izvornom jeziku..
I nije knjiga teska, onako istorijska na momente, na momente ljubavni roman..epilog..e tu ga je zagorcio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by kic 27/9/2016, 20:42

mislim da Rusi nikad nisu prebolili taj Francuski upad, oni su se divili Francuskoj kulturi i ponosu, iako su imali tjesnje veze s Germanima, pa i carice su im iz 18.st zapravo iz njemackih preudaja zasjele, imas sjajne romaneskne biografije od Troyata koji je obradio prakticki sve bitne ruske osobe, od careva i carica, pisaca - pa i Tolstoja, i tu ti preporucam ako nadjes, tu bih imao u svojoj knjiznici uvijek..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by provocator 27/9/2016, 20:45

- Žao mi je kada se Knin spominje kao grad slučaj. Iseljavanje iz Knina nije značajnije nego iz drugih područja Republike Hrvatske. Međutim, kada kažete da je iselilo tri ili četiri tisuće stanovnika, onda je to uistinu puno. Puno je da ih iseli 300, a kamoli tri tisuće. Ali taj podatak je u javnosti ipak izvučen iz konteksta. On nije točan, nije tako dramatičan kako ga se prikazuje - rekao je Blažević.

U evidenciji Centra za socijalnu skrb u Kninu ima 3.639 korisnika socijalne pomoći.

_________________
Kakav otac, takav Knin - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 21:02

kic wrote:mislim da Rusi nikad nisu prebolili taj Francuski upad, oni su se divili Francuskoj kulturi i ponosu, iako su imali tjesnje veze s Germanima, pa i carice su im iz 18.st zapravo iz njemackih preudaja zasjele, imas sjajne romaneskne biografije od Troyata koji je obradio prakticki sve bitne ruske osobe, od careva i carica, pisaca - pa i Tolstoja, i tu ti preporucam ako nadjes, tu bih imao u svojoj knjiznici uvijek..

da, interesantno je kako je engleski jezik potisunuo francuski koji se smatrao jezikom elitea tada..pa sve do pred 2sv rat a mozda i posle malo

Ruska gospoda i vlastela su imale malo veze sa ruskim narodom, to se iz knjige lako da naslutiti.
Hvala na preporuci, stavrno osecam griznju savesti jer slabo citam zadnjih godina a vec imam 2-3 knjige pored glave od kojih sam tek do pola jednu procitao. okrenem 3 lista i vec mi glava pada..ko neki penzioner sam
juce sam kupio knjigu "A Brief History of Humankind" od Yuval Noah Harari
Slucajno sam na YT naletio na njegovo izlaganje i zaintrigirao me tako da je to sledeca..ovu tvoju zapisujem na wish list ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by crvenkasti 27/9/2016, 21:05

šta da napišem?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Guest 27/9/2016, 21:06

crvenkasti wrote:šta da napišem?

sam polako :P..prvo seti se da si Hrvat pa onda redom..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kakav otac, takav Knin - Page 2 Empty Re: Kakav otac, takav Knin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum