ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 14:56

Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Uh...mamlaz na temi...naletim kasnije :) . Kokodači ti dok terapija ne krene djelovati. Samo polako i bez sekiranja :)

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Da si bio uvjeren u ista nebi direkt s vrijedanjem krenuo. Kako nisi...onda jesi ovo sto ja nisam :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 14:58

dva brata wrote:Ruski avioni su napravljeni za Rusiju.. 


Vidiš da bolje gase u Portugalu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 14:58

dva brata wrote:Ruski avioni su napravljeni za Rusiju.. jer recimo požar može izbiti u sibiru, a do prvog velikog jezera su stotine pa i tisuće km.. kanader nema dolet da dobavi gorivo..

sa druge strane Kanader je bogom dan u dalmaciji ., među planimama i brdima

Nije ni Beriev za tu namjeru onda jerbo se pozare u sibiru recimo uopce ne gasi klasicnim putem. A opet zbog toga sto ljudi tamo ima malo, a 90% pozara su ljudski zajebi...onda je tamo i manje pozara. Kad se radi o velikim nekontroliranim povrsinama koje gore...dakle bas divljanje vatre. Onda se ide na kolicinu. Znaci transportni avioni...gumirana masa posprejana iznutra i goleme kolicine vode iz velike visine da ispisaju sto vece podrucje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 14:59

kofein wrote:
dva brata wrote:Ruski avioni su napravljeni za Rusiju.. 


Vidiš da bolje gase u Portugalu.
kod portugala je požare gasilo kako max koliko ono? 70 zrakoplova iz 20 zemalja? mediji iz republiske srpske govore da su rusi sve izgasili..

eh da, kada je tako OOOOGROMAN požar, onda je ruski avion idealan jel da..

za dalmaciju uglavnom je kanader bolji, manji požari, maerviranje, blizina vode itd.. možda da izbije neki ogroman požar koji uhvati cili velebit onda je tu ruski avion superiška
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:02

kofein wrote:
dva brata wrote:Ruski avioni su napravljeni za Rusiju.. 


Vidiš da bolje gase u Portugalu.

U Portugalu su dusu dali za tip vatre na odredenim podrucjima. Dakle di je njeznija uzvisina gdje nista ne sprijecava avion pri manevriranju dok uzima zalet za ispustanje vode. Jesi gledao kada kanadere recimo uzivo? Realno jako malo mjesta im treba kad naprave sto moraju...dok baci i digne se napravi bez vecih napora par manevara koji su kompliciraniji. Zbog same konfiguracije aviona ovaj to nemoze napraviti. Ali je faca na podrucjima ravnica i slicno. Vidis kako to izgleda ovdje gdje je bilo.

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 2016_Madeira_wildfires

Znaci nema velikog drkanja i pimplanja uokolo nego imas blagi uspon bez ostrih vrhova,klanaca i sranja sa strane. I ovaj natapa...za sve kompliciranije idu helikopteri,kanaderi itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:03

kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Uh...mamlaz na temi...naletim kasnije :) . Kokodači ti dok terapija ne krene djelovati. Samo polako i bez sekiranja :)

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:04

Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Uh...mamlaz na temi...naletim kasnije :) . Kokodači ti dok terapija ne krene djelovati. Samo polako i bez sekiranja :)

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

Niko ni ne tvrdi, ali nemoras prilaziti razgovoru da u startu nekoga u kurac saljes bez prave potrebe. Ono...nije bas opustajuce :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:07

Evo jedna zanimljivost koja vama nobl horvatima promiče pa odoh se baviti pametnijim poslom nego vama nobl horvatima crtat klinasto pismo.

Bartini Beriev VVA-14

The Bartini Beriev VVA-14 Vertikal`no-Vzletayuschaya Amphibia (vertical take-off amphibious aircraft) was a wing-in-ground-effect aircraft developed in the Soviet Union during the 1970s.

Designed to be able to take off from the water and fly at high speed over long distances, it was to make true flights at high altitude, but also have the capability of "flying" efficiently just above the sea surface, using aerodynamic ground effect. The VVA-14 was designed by Italian-born designer Robert Bartini in answer to a perceived requirement to destroy United States Navy Polaris missile submarines.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bartini_Beriev_VVA-14

Robert Ludvigovich Bartini (or Roberto Oros di Bartini) (14 May 1897 – 6 December 1974) was an Italian aircraft designer and scientist. Active mostly in the Soviet Union, he was called Barone Rosso because of his noble descent.

Bartini was born in Fiume, Austria-Hungary (now Rijeka, Croatia). He was the son of an unmarried 17-year-old girl. When the natural father of the child, a married man, refused to recognize the baby as his son, the young mother drowned herself. Her aunts and tutors, impoverished aristocrats originally from the city of Miskolc, North-East of Budapest, granted custody of the child to a peasant family.

Besides his family education, he graduated from gymnasium in 1915, was drafted and sent to officers' reserve school located in Besztercebánya (Banská Bystrica in present-day Slovakia). Upon graduation in 1916, Bartini was sent to the Russian-Austrian-Hungarian front where he was captured in June 1916. He attended flying school in 1921 and Politecnico di Milano in 1922. Bartini became a member of the Italian Communist Party in 1921.

After the Fascist takeover in Italy in 1923, he was transferred undercover to the Soviet Union as an aviation engineer.

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Ludvigovich_Bartini
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:07

MaximusDecimusMiridije wrote:
kofein wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
kofein wrote:Ruski baca 12 tona vode, a Canadair 5,5.


Kanadski se spusti 3 puta nize nego ruski i pogodi tocnije tocno ono sto gadja. Kanadski bez problema manevrira na naoko uzem podrucju dok Ruski nema ni izbliza svoje mogucnosti. Odlican je to avion ali je kanadski s pravom bolji za gasenje. Naravno i masu skuplji. Ako ti je do kapaciteta onda mozes napuniti teretni s 10-20 puta toliko vode pa opet kurac dobijes ako ne pogodis tocno ono sto si gadjao.

Znam ja da je tvoje područje vojna i bliska joj tehnika, ali ne pokušavaj me uvjeriti da je manje vode bolje.  Svaki na svoj način ima prednosti, primjerice ruske šume gore, da ih ni ne gase, ovi služe za zaštitu naseljenih mjesta valjda. :)

Ne pokusavam. Ako je avion u mogucnosti spustiti 12 tona vode tocno na mjesto na kojem je potrebno da ista sleti normalno da je 12 tona bolje. Ali evo dat cu ti primjer...prije par godina je gorilo bas blizu Metkovica. Pod planinom podrucje na kojem je trebalo manevrirati masu i di je vatra zasla skoro medju kuce. Gdje su kanaderi u bobu spustali bombe tocno gdje je trebalo i citava stvar je stala. Aj me sad uvjeri da ce avion na mlazni pogon s puno manjim manevarskim sposobnostima u malome podrucju napraviti isto. Svodite raspravu jebote opet na to koji je bolji zato jer dolazi iz ovoga ili onoga tabora. Stvar je namjene. Ovaj moze nositi duplo vise vode...ali nemoze biti ni izbliza precizan u djelovanju kao kanader. Gdje je tu vrijedanje samoga modela? Evo spominjes sume ruske. Sjecas se kad je bio onaj veliki pozar bas kraj Moskve. Kad je izgorila ona citava baza vojna zajedno sa avionima,radarima itd.....e uglavnom. Onda su radili bas liniju...cistinu. 27km dugu....350 metara siroku da bi to zaustavili. Aj pogodi koji su avioni natapali cistinu zbog sposobnosti da pogode ciljano bas odredjeno podrucje u sjebanim uvjetima. Ne pljujem po avionu nego isticem razlike. Po performansama,snazi,brzini,kolicini vode....nadmocniji je Beriev. Po sposobnostima i onome za sto je namjenjen. Ne idu ni u istu recenicu. Beriev je primjer kad se islo nesto napraviti toliko dobro za odredenu namjenu da se otislo predaleko i da je avion zbog vlastitih superiornih karakteristika zapravo nesposobniji za namjenu za koju je originalno stvoren.


Ovo je oke odgovor.  Nikakav tabor, ja sam amerofil i ljubitelj Trumpa.    Zbilja, kao laiku mi govori da je količina vode bitna pri gašenju vatre, a sad jebiga letno-poletne i manevarske karakteristike raznih tipova letjelica su izvan mojih znanja.  Baš gledam Beriev u akciji, nije baš nešto neprecizan....i do pilota je.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:11

Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Uh...mamlaz na temi...naletim kasnije :) . Kokodači ti dok terapija ne krene djelovati. Samo polako i bez sekiranja :)

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:12

Naravno da je do pilota. Ti likovi imaju muda ko kosarkaske lopte kad ih gledas di idu s time ponekad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:12

nisi vidio kako kanader ovdje u dalmaciji leti poviše glava, i kako je zajeban teren.. ide planina pa kuće u nizini gdje može biti požar, pa se opet 50 metara penje brdo.. itd.. kako će mlazni avion tu efektivno gasiti :D on može samo bacati vodu sa 500m visine, koja će se raspršiti i isparit će dok dođe do zemlje.. evo recimo zamisli da imaš požar u Tugarima, 15km od splita.. (a tamo izbije požar svako malo)

kako će tu mlazni avion gasiti požar :D pogledaj na google mapi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:15

MaximusDecimusMiridije wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Uh...mamlaz na temi...naletim kasnije :) . Kokodači ti dok terapija ne krene djelovati. Samo polako i bez sekiranja :)

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

Niko ni ne tvrdi, ali nemoras prilaziti razgovoru da u startu nekoga u kurac saljes bez prave potrebe. Ono...nije bas opustajuce :)

A dobro jebiga, ja sam odvratan ali vama horvatima je nekome reći da si popije ljekiće i da mu terapija počinje djelovati, tak simpatično čak pobožno.

Nemam riječi stvarno smo dva svijeta udaljena stotine svjetlosnih godina.

Ajd uživajte u vašem mikro univerzumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:21

Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

Niko ni ne tvrdi, ali nemoras prilaziti razgovoru da u startu nekoga u kurac saljes bez prave potrebe. Ono...nije bas opustajuce :)

A dobro jebiga, ja sam odvratan 


Ovo je moj sarkazam na Maxov račun, ali dobro, tebi se  bude uvrijeđen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:25

Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:

Pa ti si stvarno samodopadna budala a ja svo vrijeme bijah uvjeren da nisi.

Ajd sklonit ću se ja sa teme Vaša Visosti.

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

Niko ni ne tvrdi, ali nemoras prilaziti razgovoru da u startu nekoga u kurac saljes bez prave potrebe. Ono...nije bas opustajuce :)

A dobro jebiga, ja sam odvratan ali vama horvatima je nekome reći da si popije ljekiće i da mu terapija počinje djelovati, tak simpatično čak pobožno.

Nemam riječi stvarno smo dva svijeta udaljena stotine svjetlosnih godina.

Ajd uživajte u vašem mikro univerzumu.

A bokte, pa nitko ti nije rekao da si odvratan :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:31

kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:

Samo si ga uzrujo.  Odvratan si i ti i tvoji  argumenti.

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

Niko ni ne tvrdi, ali nemoras prilaziti razgovoru da u startu nekoga u kurac saljes bez prave potrebe. Ono...nije bas opustajuce :)

A dobro jebiga, ja sam odvratan 


Ovo je moj sarkazam na Maxov račun, ali dobro, tebi se  bude uvrijeđen.

Pa dobro ti ide izvlačenje iz situacije samo pogledaj iznad na čiji si se post nadovezao i citirao, na moj a ne na maxov.

Dakle...sve je tu crno na bijelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:36

Usne Stjepana Gnječa wrote:
kofein wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:

Stvarno sam odvratan a vi ste tak nobl horvati...

Niko ni ne tvrdi, ali nemoras prilaziti razgovoru da u startu nekoga u kurac saljes bez prave potrebe. Ono...nije bas opustajuce :)

A dobro jebiga, ja sam odvratan 


Ovo je moj sarkazam na Maxov račun, ali dobro, tebi se  bude uvrijeđen.

Pa dobro ti ide izvlačenje iz situacije samo pogledaj iznad na čiji si se post nadovezao i citirao, na moj a ne na maxov.

Dakle...sve je tu crno na bijelo.

Pa, sprdo sam se na Maksov račun.  Zašto bi ja mislio da si odvratan, ako zastupamo istu tezu (Beriev).   To je stilska figura,. No hard feelings.   Ovdje zbilja mora biti sve bukvalno i crno na bijelom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 15:41

Znaci zapravo je meni islo da sam odvratan? Lipo bogami.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 17:22

MaximusDecimusMiridije wrote:Znaci zapravo je meni islo da sam odvratan? Lipo bogami.

Da.    Pamtim jedan tvoj upis na starom forumu, a radilo se o opisu proputovanja kroz Sarajevo kombijem, navijači kurac-palac, cigle, šajba..... Jebeno komično prenešeno tekstom,  Legendarno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Guest Sat 20 Aug - 17:25

kofein wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Znaci zapravo je meni islo da sam odvratan? Lipo bogami.

Da.    Pamtim jedan tvoj upis na starom forumu, a radilo se o opisu proputovanja kroz Sarajevo kombijem, navijači kurac-palac, cigle, šajba..... Jebeno komično prenešeno tekstom,  Legendarno.

Iz Osijeka povratak s utakmice. Ludi Mucha u srpskom Sarajevu u subotu na vecer iz auta pred punim diskom vikne "Sta je Balije jebo vam pas mater". Dobro smo zivu glavu izvukli. Dan nakon kojeg su dvije trecine clanova torcide iz Ducha i Metkovica poceli ici nedjeljom u crkvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara  - Page 2 Empty Re: Portugal: Ruski avioni ugasili šest šumskih požara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum