ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepogrešivi

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Nepogrešivi Empty Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:09

Uostalom, @adriano, najbolje bi bilo da ti sam ovdje vodiš rasprave sa samim sobom...Tada bi valjda bio najsretniji...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:14

Vratimo se na početak ove rasprave...

Papa Franjo: Ateisti koji čine dobro iskupljeni su kao i katolici!

Dakle, slobodnom voljom vaš izbor može biti činiti dobro ili zlo...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 14/6/2016, 21:21

red wolf wrote:Uostalom, @adriano, najbolje bi bilo da ti sam ovdje vodiš rasprave sa samim sobom...Tada bi valjda bio najsretniji...
Fenomen je sto ne primjecujes da si jedino ti taj kojeg nitko ne razumje sto i o cemu trabunja.. jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:22

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Uostalom, @adriano, najbolje bi bilo da ti sam ovdje vodiš rasprave sa samim sobom...Tada bi valjda bio najsretniji...
Fenomen je sto ne primjecujes da si jedino ti taj kojeg nitko ne razumje sto i o cemu trabunja.. jocolor
Dapače, ja nikome nisam zabranio raspravljati ovdje...To si ti učinio...Pa raspravljaj brate sa samim sobom koliko hoćeš...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 14/6/2016, 21:24

red wolf wrote:Vratimo se na početak ove rasprave...

Papa Franjo: Ateisti koji čine dobro iskupljeni su kao i katolici!

Dakle, slobodnom voljom vaš izbor može biti činiti dobro ili zlo...
Da,i?sto sad s tim?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 14/6/2016, 21:24

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Bog SZ je bolesni manijak.. samo manijak moze osimsliti pravdu na nacin-ako pijani vozac pregazi moje djete,pravedno je da ja pregazim njegovo..Zar treba ocekivati od takvog manijaka u NZ nesto drugaciji nastup od onoga- susjed ubije mog sina, a u zatvoru moze zavrsiti i moja mama kako bi pravda bila zadovoljena i kako bi ubojstvo bilo kaznjeno..
Ne znam koja je ideja bolesnija,ona SZ ili ona iz NZ... confused Religijski misomor! drunken
I tako mozemo unedogled, na kraju pravda ipak ostaje nezadovoljena. Drugim riječima nema je .Kao ni tog kvazipravednog boga .
Pravda je ljudska kategorija. Ovdje je riječ o ravnoteži.
Onda je i pravedni bog ljudska kategorija. Bog nema veze s pravdom jel tako?
A ravnoteža je kad nepravdu "uravnotežujemo" novom nepravdom. :clown To je božja kategorija.
Taj bog kao da je nekakvi mafijaški kum. drunken
Pravedni Bog nije ljudska kategorija...Možda je kad ljudi naprave takvu konstrukciju...Ima jedno apokrifno evanđelje ( službena crkva ga je odbacila )...U njemu je opisan događaj...Poplava...Puno ljudi je poginulo. Ljudi dolaze Isusu i pitaju ga zašto je to Bog učinio?...Koja je krivica tih ljudi?...Isus im odgovara kako ne vide širu sliku...Oni vide samo jedan život tih nesretnika koji su poginuli, ali ne vide mnoštvo njihovih prijašnjih života...Ravnoteža je u pitanju @Triny...Biti će vraćena u ovom ili narednom životu...
Pravda je ljudska kategorija, a pravedni bog nije...?! Koliko to pravdi ima? :clown
Al dobro, sad ćemo pravdu preimenovati u ravnotežu... :clown
Ma može, i sunce u mjesec pa će danju biti mjesečina makar će i dalje sjati sunce. jocolor


Last edited by Triny on 14/6/2016, 21:26; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 14/6/2016, 21:25

red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Uostalom, @adriano, najbolje bi bilo da ti sam ovdje vodiš rasprave sa samim sobom...Tada bi valjda bio najsretniji...
Fenomen je sto ne primjecujes da si jedino ti taj kojeg nitko ne razumje sto i o cemu trabunja.. jocolor
Dapače, ja nikome nisam zabranio raspravljati ovdje...To si ti učinio...Pa raspravljaj brate sa samim sobom koliko hoćeš...
A gdje sam ja to zabranio nekome rasoravaljati?I kome sam zabranio?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:27

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Uostalom, @adriano, najbolje bi bilo da ti sam ovdje vodiš rasprave sa samim sobom...Tada bi valjda bio najsretniji...
Fenomen je sto ne primjecujes da si jedino ti taj kojeg nitko ne razumje sto i o cemu trabunja.. jocolor
Dapače, ja nikome nisam zabranio raspravljati ovdje...To si ti učinio...Pa raspravljaj brate sa samim sobom koliko hoćeš...
A gdje sam ja to zabranio nekome rasoravaljati?I kome sam zabranio?
Raspravljaj ovdje s kim god hoćeš...Počev sa samim sobom...Pozdrav...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:27

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Vratimo se na početak ove rasprave...

Papa Franjo: Ateisti koji čine dobro iskupljeni su kao i katolici!

Dakle, slobodnom voljom vaš izbor može biti činiti dobro ili zlo...
Da,i?sto sad s tim?
Ništa kad si ti u pitanju...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:28

Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
I tako mozemo unedogled, na kraju pravda ipak ostaje nezadovoljena. Drugim riječima nema je .Kao ni tog kvazipravednog boga .
Pravda je ljudska kategorija. Ovdje je riječ o ravnoteži.
Onda je i pravedni bog ljudska kategorija. Bog nema veze s pravdom jel tako?
A ravnoteža je kad nepravdu "uravnotežujemo" novom nepravdom. :clown To je božja kategorija.
Taj bog kao da je nekakvi mafijaški kum. drunken
Pravedni Bog nije ljudska kategorija...Možda je kad ljudi naprave takvu konstrukciju...Ima jedno apokrifno evanđelje ( službena crkva ga je odbacila )...U njemu je opisan događaj...Poplava...Puno ljudi je poginulo. Ljudi dolaze Isusu i pitaju ga zašto je to Bog učinio?...Koja je krivica tih ljudi?...Isus im odgovara kako ne vide širu sliku...Oni vide samo jedan život tih nesretnika koji su poginuli, ali ne vide mnoštvo njihovih prijašnjih života...Ravnoteža je u pitanju @Triny...Biti će vraćena u ovom ili narednom životu...
Pravda je ljudska kategorija, a pravedni bog nije...?! Koliko to pravdi ima? :clown
Al dobro, sad ćemo pravdu preimenovati u ravnotežu... :clown
Ma može, i sunce u mjesec pa će danju biti mjesečina makar će i dalje sjati sunce. jocolor
Ne. Pravda nije ravnoteža.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 14/6/2016, 21:41

Papa Franjo ruši granice na neki način...Znam i temelj kojeg se drži...Ovaj papa je baš došao u vrijeme kad je potreban...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad 15/6/2016, 07:40

Triny wrote:Nisi shvatio. Pod sotona sam mislila boga s karakteristikama koje se pripisuju sotoni.Problem je sto ti to ne uviđas, stovise veličaš i opravdavaš. Za to tteba biti posebno slijep. Idealiziras tog boga i nisi u stanju sagledati činjenice.
Inače sotona je prvi bozji savjetnik čije savjete bog sluša. Sjetimo se Joba.
Uviđam kako ti izmišljaš boga na neku svoju predodžbu zbog nerazumijevanja onog jednog jedinog opisanom u Tori.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 15/6/2016, 19:24

Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:Nisi shvatio. Pod sotona sam mislila boga s karakteristikama koje se pripisuju sotoni.Problem je sto ti to ne uviđas, stovise veličaš i opravdavaš. Za to tteba biti posebno slijep. Idealiziras tog boga i nisi u stanju sagledati činjenice.
Inače sotona je prvi bozji savjetnik čije savjete bog sluša. Sjetimo se Joba.
Uviđam kako ti izmišljaš boga na neku svoju predodžbu zbog nerazumijevanja onog jednog jedinog opisanom u Tori.
Ništa je ne izmišljam.
U SZ ima čuda napisanog o tome kakav je (taj).
Onda si ljudi izmisle boga po svojim mjerilima i potrebama, pa se svim silama trude prikazati nešto što takvo nije.
A što se tiče Joba, najprije ga pred svima pohvalio, a onda mrtav-hladan dao Sotoni da radi s njim što hoće.
Iz čiste obijesti, jer može.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 15/6/2016, 19:28

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:Nisi shvatio. Pod sotona sam mislila boga s karakteristikama koje se pripisuju sotoni.Problem je sto ti to ne uviđas, stovise veličaš i opravdavaš. Za to tteba biti posebno slijep. Idealiziras tog boga i nisi u stanju sagledati činjenice.
Inače sotona je prvi bozji savjetnik čije savjete bog sluša. Sjetimo se Joba.
Uviđam kako ti izmišljaš boga na neku svoju predodžbu zbog nerazumijevanja onog jednog jedinog opisanom u Tori.
Ništa je ne izmišljam.
U SZ ima čuda napisanog o tome kakav je (taj).
Onda si ljudi izmisle boga po svojim mjerilima i potrebama, pa se svim silama trude prikazati nešto što takvo nije.
A što se tiče Joba, najprije ga pred svima pohvalio, a onda mrtav-hladan dao Sotoni da radi s njim što hoće.
Iz čiste obijesti, jer može.
Ne, htio je pokazati Sotoni što znači vjera...Job se nijednom nije pokolebao u vjeri...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 15/6/2016, 21:02

red wolf wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:Nisi shvatio. Pod sotona sam mislila boga s karakteristikama koje se pripisuju sotoni.Problem je sto ti to ne uviđas, stovise veličaš i opravdavaš. Za to tteba biti posebno slijep. Idealiziras tog boga i nisi u stanju sagledati činjenice.
Inače sotona je prvi bozji savjetnik čije savjete bog sluša. Sjetimo se Joba.
Uviđam kako ti izmišljaš boga na neku svoju predodžbu zbog nerazumijevanja onog jednog jedinog opisanom u Tori.
Ništa je ne izmišljam.
U SZ ima čuda napisanog o tome kakav je (taj).
Onda si ljudi izmisle boga po svojim mjerilima i potrebama, pa se svim silama trude prikazati nešto što takvo nije.
A što se tiče Joba, najprije ga pred svima pohvalio, a onda mrtav-hladan dao Sotoni da radi s njim što hoće.
Iz čiste obijesti, jer može.
Ne, htio je pokazati Sotoni što znači vjera...Job se nijednom nije pokolebao u vjeri...
A sto je Sotona pokazao Bogu? Mjesec u vodi? jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 15/6/2016, 21:04

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:Nisi shvatio. Pod sotona sam mislila boga s karakteristikama koje se pripisuju sotoni.Problem je sto ti to ne uviđas, stovise veličaš i opravdavaš. Za to tteba biti posebno slijep. Idealiziras tog boga i nisi u stanju sagledati činjenice.
Inače sotona je prvi bozji savjetnik čije savjete bog sluša. Sjetimo se Joba.
Uviđam kako ti izmišljaš boga na neku svoju predodžbu zbog nerazumijevanja onog jednog jedinog opisanom u Tori.
Ništa je ne izmišljam.
U SZ ima čuda napisanog o tome kakav je (taj).
Onda si ljudi izmisle boga po svojim mjerilima i potrebama, pa se svim silama trude prikazati nešto što takvo nije.
A što se tiče Joba, najprije ga pred svima pohvalio, a onda mrtav-hladan dao Sotoni da radi s njim što hoće.
Iz čiste obijesti, jer može.
Ne, htio je pokazati Sotoni što znači vjera...Job se nijednom nije pokolebao u vjeri...
A sto je Sotona pokazao Bogu? Mjesec u vodi? jocolor
Nije mu pokazao ništa. Osramotio se pred Bogom...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 15/6/2016, 21:09

Zapamtite jednu stvar...Uvijek, ali uvijek imate dva puta pred sobom, a kojim ćete ići, to je vaš izbor...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 15/6/2016, 21:13

red wolf wrote:Papa Franjo ruši granice na neki način...Znam i temelj kojeg se drži...Ovaj papa je baš došao u vrijeme kad je potreban...
Papa Franjo doslovno rusi zid od cigle glavom:Ukoliko je Bibilja istimita,onda ostaju Isusove rijeci"Vjerom ste svojom spaseni,a ne po djelima,to je dar Bozji,da se tko ne bi hvalisao"(dobrim djelima)
Ako pak je sadrzaj Biblije izmisljen,kao sto su izmisljeni i sadrzaji svih ostalih religijskih knjiga,onda Papa Franjo ionako nema sto rusiti.. Treba ukinuti njega i svu vatikansku kuriju.Rastjerati prodavace magle koji vec tisucljecima zive dobro zive prodajuci maglu naivnima..
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 15/6/2016, 21:16

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Papa Franjo ruši granice na neki način...Znam i temelj kojeg se drži...Ovaj papa je baš došao u vrijeme kad je potreban...
Papa Franjo doslovno rusi zid od cigle glavom:Ukoliko je Bibilja istimita,onda ostaju Isusove rijeci"Vjerom ste svojom spaseni,a ne po djelima,to je dar Bozji,da se tko ne bi hvalisao"(dobrim djelima)
Ako pak je sadrzaj Biblije izmisljen,kao sto su izmisljeni i sadrzaji svih ostalih religijskih knjiga,onda Papa Franjo ionako nema sto rusiti.. Treba ukinuti njega i svu vatikansku kuriju.Rastjerati prodavace magle koji vec tisucljecima zive dobro zive prodajuci maglu naivnima..
Ne zamaraj se ti time...Nije to za tebe...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 15/6/2016, 21:23

red wolf wrote:
Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Papa Franjo ruši granice na neki način...Znam i temelj kojeg se drži...Ovaj papa je baš došao u vrijeme kad je potreban...
Papa Franjo doslovno rusi zid od cigle glavom:Ukoliko je Bibilja istimita,onda ostaju Isusove rijeci"Vjerom ste svojom spaseni,a ne po djelima,to je dar Bozji,da se tko ne bi hvalisao"(dobrim djelima)
Ako pak je sadrzaj Biblije izmisljen,kao sto su izmisljeni i sadrzaji svih ostalih religijskih knjiga,onda Papa Franjo ionako nema sto rusiti.. Treba ukinuti njega i svu vatikansku kuriju.Rastjerati prodavace magle koji vec tisucljecima zive dobro zive prodajuci maglu naivnima..
Ne zamaraj se ti time...Nije to za tebe...
Nemas argumente,pa pribjegavas takvoj diskusiji? Papa je upravo ukinuo Isusa izrazio besmislenost i  nepotrebnost vjere , izjednacio ateiste s vjernicima..
Ako dobra djela mogu spasiti i jedne i druge onda je jos besmislenija i bespotrebnija ta komedija sa Zrtvom...U tom je slucaju moglo ostati: tko cini dobra djela u raj,a tko cini losa i zla djela-u pakao,i nema potrebe za komedijama Basketball
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi Empty Re: Nepogrešivi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum