ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

40 dana za život

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by zanstr Thu 23 Oct - 13:26

e-one wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Ne, fetus nije čovjek

zigota, zametak, plod, fetus, ... zovi kako hoćeš su faze razvoja ljudskog bića i stoga trebaju imati najosnovnije ljudsko pravo, a to je pravo na život.

tijelo žene koja je trudna nije samo njeno nego je i tijelo tijela kojeg nosi.

i kao što društvo treba privilegirati trudnice i djecu tako i trudnice trebaju imati obveze i obzira prema djetetu koje nosi kao i prema društvu.  

A ti češ na temelju čega nametnuti nekome nešto? Ajde ne seri.

na osnovu priznanja statusa ljudskog bića od trenutka začeća što podrazumjeva i pravo na život od trenutka začeća. 
Pretpostavljam da ti kao aganor i oslatli prolajferi smatraš da je

ovo

40 dana za život - Page 5 E1p_j1_zygote

svjesnije od

ovog

40 dana za život - Page 5 Pan_pani5%2021

i ovog


Enlarge this image Click to see fullsize
40 dana za život - Page 5 Elephant

i ovog


Enlarge this image
40 dana za život - Page 5 Dog-groups-sporting-group0

Jer pro-lajferi tvrde da kad se spoje spermij i jajna stanica, nastaje ljudska duša. A ta duša je svjesna, pati, raduje se itd. Po njima je veći grijeh "ubiti" tu dušu nego psa, majmuna ili neku drugu životinju, zato jer je oplođena jajna stanica svjesnija od životinja.
lol! lol! lol!

zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben Thu 23 Oct - 14:18

Sefirot wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.
Pa na sudionike i mislim,  žena je udana , ima muža i djecu. Ona i muž se dogovore o abortusu, završe u zatvoru, što s njihovom djecom ?
Razmisli i o drugim kombinacijama u kojima može doći do trudnoće.
Gle, mogu se žena i muž dogovoriti da muž ide krasti, pa ipak samo on ide u zatvor. Rekoh ti, djeca ako su maloljetna, u dom.

Misliš na silovanje? Isto.

i dalje ostaje pitanje na temelju kojeg prava ideš kršiti prava drugih? 
Napisah već, kod ab se sukobljavaju tri slobode, sloboda majke da čini sa svoin tijelom šta oće, sloboda postojanja nerođenog diteta i sloboda oca da sudjeluje u odlučivanju o budućnosti ploda.


Kod ovog sukoba, rješenje se naneće sano po sebi, jer je nužno sužavanje slobode jedne strane ograničenog trajanja (9mj) a ako bi išli na ab, rješenje je trajno oduzinanje slobode drugoj strani.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 14:48

aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.
Pa na sudionike i mislim,  žena je udana , ima muža i djecu. Ona i muž se dogovore o abortusu, završe u zatvoru, što s njihovom djecom ?
Razmisli i o drugim kombinacijama u kojima može doći do trudnoće.
Gle, mogu se žena i muž dogovoriti da muž ide krasti, pa ipak samo on ide u zatvor. Rekoh ti, djeca ako su maloljetna, u dom.

Misliš na silovanje? Isto.

i dalje ostaje pitanje na temelju kojeg prava ideš kršiti prava drugih? 
Napisah već, kod ab se sukobljavaju tri slobode, sloboda majke da čini sa svoin tijelom šta oće, sloboda postojanja nerođenog diteta i sloboda oca da sudjeluje u odlučivanju o budućnosti ploda.


Kod ovog sukoba, rješenje se naneće sano po sebi, jer je nužno sužavanje slobode jedne strane ograničenog trajanja (9mj) a ako bi išli na ab, rješenje je trajno oduzinanje slobode drugoj strani.

-Tu vidim samo da se krše dvije slobode, majke i oca, no ako se oni dogovore i odluče tako, ni ti ni itko drugi ne može ništa. Štoviše, ako žena odluči tako, nema te države nema tog prava, a kamo li ovakvih poput tebe, da zabrani ženi da nešto napravi.
Opet, ne radi se o djetetu jer se radi o zametku.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben Thu 23 Oct - 15:36

Nisan ni reka da se radi o ditetu.

Dakle, nema nikakvog kršenja sloboda:)  rieč je o sukobu triju sloboda- čudna je činjenica da vidiš sukob dviju sloboda do određenog tjedna postojanja nerođenog diteta, a onda odjednom, administrativnom odlukom, ta-da- treća sloboda.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 16:19

aben wrote:Nisan ni reka da se radi o ditetu.

Dakle, nema nikakvog kršenja sloboda:)  rieč je o sukobu triju sloboda- čudna je činjenica da vidiš sukob dviju sloboda do određenog tjedna postojanja nerođenog diteta, a onda odjednom, administrativnom odlukom, ta-da- treća sloboda.

O slobodi zametka se ne može ni govoriti iz čiste činjenice da nije sposobno samostalno funkcionirati. Nemam govora o kršenju slobode troje. Nadalje, ne radi se o administrativnoj odluci uopće iako su te odluke donašali stručniji ljudi na temelju međunarodnog etičkog kodeksa, a ne vjerskim nebulozama....
da je po tebi onda bi vratili i kamenovanje za neke stvari???

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben Thu 23 Oct - 16:46

Moželi rođena beba ili luđak samostalno funkcionirati, stiven hoking?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity Thu 23 Oct - 21:05

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Kako zloba kod tebe lako ispliva na površinu!
Gdje sam napisao da sam ga ja na to usmjerio?I da sam ponosan!Bio bih ponosan da je doveo jednu i s njom ostao cjeli život,kao ja!
Zloba ? Pa ponos pršti iz svakog tvog uskličnika !
I licemjerje.
Soliš svima pamet o moralu, a pogledaj što ti je u vlastitoj kući.
Pokrij se ušima i šuti.
Što u vlastitoj kući,,jadnice?

Niš loše!

Misliš na sina?
Pa doveo kući curu preko vikenda ili za vrijeme godišnjeg,,15 dana bijahu zajedno kod nas.I tako nekoliko puta!
Sasvim normalno za današnje vrijeme.Tako rade svi!Iako se to meni ne sviđa!Daj ne seri!
A tako ? Jer se radi o tvom sinu ? Pa da te citiram s teme koju si sam otvorio , naziv teme je "Ne sagriješi bludno !" (s uskličnikom , jasno) :
Uvodni post:
Patriot wrote:Po  meni(a nadam se da nauk Novog Zavjeta poznam) svaki sex VAN braka!
Tko se toga drži danas?
Gdje smo mi to?
Gdje je naša vjera?
Da pojasnim,,i prije braka je VAN braka!
Zatim,,svaki sex je grijeh ako se ne radi o MUŽU i ŽENI(opet u braku)!
Komentirajte,,,

ima još:
ovdje kažeš da nije normalno seksati se prije braka, a za svog sina kažeš "sasvim normalno za današnje vrijeme", alo Patriote ?
Patriot wrote:Ejjj,,što je tu normalno?Da se žena tabana s kim stigne,,ili muškarac?I prije braka i u braku!
Pa majke ti,,kamo nas to vodi?Čija su dica?Što fali ako se sex ostavi za brak?I ostane ,samo u njemu?J
idemo dalje...tu se već ljutiš na mene, a grešnik ti doma...
Trinity wrote:Patriot wrote:[size=12]Voljeti nekog,uživati sa njime u milovanju,poljupcu,pogledu punom ljubavi,i sexu,,sasvim je normalno!
Zašto je to grijeh prije braka?
[/size]
Patriot:
Zato jer je!
Zadovoljna?
i sad nam crtaš što Biblija kaže, nama, ne tvom sinu jelda ?

Patriot wrote:Pitanje: Što Biblija kaže o seksu prije braka / predbračnom seksu?

Odgovor: 
Zajedno s ostalim vrstama seksualnog nemorala, Biblija uvijek iznova osuđuje seks prije braka / predbračni seks (Djela 15,20, Rimljanima 1,29, 1. Korinćanima 5,1; 6,13. 18; 7,2; 10,8, 2. Korinćanima 12,21, Galaćanima 5,19, Efežanima 5,3, Kološanima 3,5, 1. Solunjanima 4,3, Judina 7). Biblija promovira apstinenciju prije braka. Seks prije braka podjednako je pogrešan kao i ostali oblici seksualnog nemorala jer uključuje seks s osobom s kojom nisi vjenčan. Seks muža i žene jedini je oblik seksualnog odnosa koji Bog odobrava (Hebrejima 13,4). 

Seks prije braka postao je uobičajen iz više razloga. Prečesto se fokusiramo na »rekreacijski« aspekt seksa, a ne priznajemo »re-kreacijski« aspekt. Da, seks je ugodan. Bog ga je takvim stvorio. On želi da muškarci i žene uživaju u seksualnom činu (unutar granica braka). Međutim, primarna svrha seksa nije zadovoljstvo nego ponovno stvaranje. Bog ne isključuje seks prije braka da bi nam ukrao zadovoljstvo nego da nas zaštiti od neželjenih trudnoća i djece koja nastanu od roditelja koji ih ne žele ili nisu spremni za njih. Zamislite koliko bi bolji svijet bio kad bi se slijedio Božji obrazac seksa: manje spolno prenosivih zaraza, manje neudanih majki, manje neželjenih trudnoća, manje pobačaja itd. Apstinencija je jedino Božje pravilo što se tiče seksa prije braka. Apstinencija spašava živote, štiti bebe, seksualnom odnosu daje istinsku vrijednost i, što je najvažnije, poštuje Boga.
http://www.gotquestions.org/Hrvatski/seks-prije-braka.html
pa još, kako ti se čini ovo:

Patriot wrote:Sex prije braka je posezanje za tuđim!Jer većina predbračnih veza se ne završava brakom!

a bome si prijetio (jel to vrijedi za sve, tj. i tvoje ?):


Patriot wrote:"Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima, idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt." (Otk 21:8)

O kršćanskom moralu očitaš ti nama lekciju, kao da nemaš kome doma držati lekcije, ah da, to vrijedi samo za žene, sinovi su isključeni:


Patriot wrote:Nisam ja nikog imenovao,ja se  osvrnuh na ono gore što si ti stavio,tu nema kršćanskog morala,to bi mogle kurve prihvatiti kao nešto poželjno!Po kršćanskom učenju sex prije i van braka je grijeh,a pogotovo sex sa istim spolom ili među rođacima.

Opet si sam sebi uskočio u grlo. Moraliziraš kad su drugi u pitanju, a za vlastitog sina kažeš "Tako rade svi" ? Halooooo?

I da hoće dovesti muškarca umjesto žene, doveo bi, tvoj mu odgoj ništa ne znači, očigledno...
Ma sakrij se da te nitko ne vidi i ne pametuj drugima, ni vlastita djeca te ne slušaju...

Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Fri 24 Oct - 2:09

Koji debilizam!
Ja mogu govoriti u svoje ime,živjeti kako Biblija uči,na to nemogu prisiliti svog sina!Mogu govoriti,na to imam pravo,a hoće li me netko poslušati ili ne,to je njegovo pravo!Sex prije braka i van braka je grijeh.Po tome živim.Druge na to ni Bog nemože prisiliti,kamoli ja!Lezbejkama,pederima,preljubnicima sudit će Bog ,ako se ne pokaju i ne prestanu sa tim!On hoće,takvu odluku je donio prije mjesec dana.I na to sam ponosan!
A ti?
Hoćeš li prestati sa sexom van braka?
Sumnjam,bar toliko znam dosad koliko te čitam , kakva si i koliko ti je stalo do Boga!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by e-one Fri 24 Oct - 6:00

Sefirot wrote:  -Ok, vidim da ti moram crtati.
Isus kakvog je Crkva napravila nije postojao. Da li je postojao netko na kome se gradio mit, vrlo vjerojatno jest. Isus kakvog je Crkva napravila prozivam licemjerom i tu temeljim svoje mišljenje o kršćanskom idolu, a povijesnu personu na kojoj se gradio mit ne poznajem jer su podaci minorni.
-Biblija je vjerska knjiga sa hrpom ideja u prenesenom značenju. Ništa bolja od drugih vjerskih knjiga poput Bhagavat Gite, Veda itd. Autentičnost Biblije? Kako može biti autentična kad je sama sebi suprotna. Osim toga, u prevodu se gubi te u fabrikaciji kojih je bilo.
Vanbiblijski navod za Isusa? Sorry ali ne postoji. Svi vanbiblijski navodi se odnose na kršćane i preko kršćana se spominje Isus, a da niti jedan od tih povijesničara van Biblije i kršćana nije upoznao osobno face to face Isusa. Tako možemo i o FSM razgovarati.

ovdje je upravo ono što ti i govorim, pa onda nacrtaj sebi.
kažeš da je Isus vrlo vjerojatno postojao ali da su podaci minorni. opise koje donosi kršćanstvo smatraš mitovima, a onda ih koristiš za procjenjivanje Isusa kao povijesne persone. i ti u tome ne vidiš nikakav nesklad u svom postupku zaključivanja?!?  

Sefirot wrote:-Logika ti ne funkcionira. Ako se negira nečije učenje to nimalo ne znači da se postavlja kao mesija.


ako negiraš nečije učenje onda se time stavljaš u poziciju da si bolji učitelj od tog učitelja čije učenje negiraš kao i da je to učenje kojeg negiraš lošije od učenja kojeg propagiraš. ako se pri tome radi o nekom kapitalnom/mesijanskom/"mesijanskom" učenju onda je učenje kojim se pokušava zamijeniti to mesijansko može nazvati/smatrati antimesijanskim ili, eventualno, paramesijanskim, ovisno u kojoj mjeri se suprotstavlja mesijanskom.

Sefirot wrote: U krajnjoj liniji ti i slični negirate mnoga druga učenja, što to onda čini vas?


čini nas pratiocima i pronositeljima mesijanskog učenja. time ne zauzimamo poziciju Mesije/mesije pa smo samim tim izuzeti od mesijanskog kompleksa.
a kakvim tebe negiranje Isusovog nauka čini?

Sefirot wrote: Kako prihvatiti i priznati nekoga, pa tako i Isusa za mesiju ako ne prati i smatra da ne treba pratiti Isusov nauk. Takvih je većina na planeti.


npr. tako da se upozna sa naukom. postavljanjem pitanja što je ponuđeno i što se očekuje od pratioca tog nauka; što se postiže, a što gubi praćenjem odnosno odbacivanjem, itd.

Sefirot wrote: Upravo zato što se držim odgovornosti ne priznajem, a o prihvačanju nema ni govora.
Logika te malo jebe, jel? Ako nisi samnom protiv mene si i slične gluposti, jel? E sad, pomlate se dva sela u africi, umbumbu i tumbutumbu i tek čuješ da su se pomlatili i onak, jebe ti se za njih, ali sa obje strane čuješ da ako ne preuzmeš stav da si ti za one druge... wtf? Logika, nula bodova.



ta logika je primjenjiva u mnogo situacija: nekad je i neutralnost negativna. primjer: ne želiš zauzimati strane u nekom sukobu ali želiš pomoći ranjenicima u tom sukobu i onda taj ranjenik kojem si pomogao se vrati u sukob kada se oporavi. ne možeš ga zadržati, a ne možeš mu ni ne pomoći. protivnička strana to može shvatiti kao pomaganje protivničkoj strani. isto tako strana koja gubi može neutralnost shvaćati kao podršku strani koja napreduje.

Sefirot wrote: -nemoj me nasmijavati sa ovakvim floskulama. Po navodima iz Biblije lol!  i kojim ostvarenjima lol! 


naveo sam ti dva navoda i dva ostvarenja tih navoda. to što ih ti ne priznaješ ih uopće ne opovrgava. a ti lolkaj kolko oš: ono što si tražio, to si i dobio.

Sefirot wrote: Da će mnogi otpasti od Crkve i da sam ja time ostvarenje. Ajmo istom logikom. Muslimani smatraju da su svi ljudi muslimani samo da su zastranili te zato one koji pređu na islam nazivaju povratnicima. Jesi li ti e-one musliman? kako nisi? Jesi ali to još nisi uvidio...


nisam (još). i to nema veze jesam li uvidio ili nisam jer da bi bio musliman trebam proći i određenu proceduru, a ne samo "uvidjeti". Biblijski gledano: ni ne mogu postati musliman.

Sefirot wrote: jer shvaćaš koja je to logika? Navod da će Crkva trajati i traje... prva Jeruzalemska Crkva, 'the one', žarište je NESTALO u ropotarnici povijesti. Nema više Jeruzalemske Crkve. A jedinstvenost Crkve se vidi po 40 000 raznih crkava, denominacija, frakcija itd itd itd. U krajnjoj liniji, SVAKA zajednica u povijesti je navodila da će trajati vječno... i naravno da su ispravni.... lol lol!


ma kakvi nestalo. žarište je umnoženo i plamti već cca. dvije tisuće godina. jedinstvenost Crkve je opstala jer nije ni bila vezana za Jeruzalem nego su nosioci osobe. a te osobe su osnovale Crkve i u drugim mjestima. KC se sastoji od više Crkvi.

Sefirot wrote: 2. da, reci to gladnima, žeddnima, umirućima, bolesnima, (pogotovo) zlostavljanima...


evo govorim: govorim da će svaka suza biti otrana, svaka tuga, bol, patnja, ..., višestruko nagrađena.

Sefirot wrote: dok se neki petljaju u tuđe živote za što nemaju pravo, žive u dvorcima od onixa, voze bijesne aute, narod gladuje, kopa po kantama, bivaju zlostavljani.... ali to je jer oni znaju Božji put i on nas voli. Takve kršćanske licemjerne gluposti možeš prodavati lobotomiziranim idiotima koji ližu oltare.

ti ne misliš da se ti nekom petljaš u život ili misliš da pod okriljem slobode govora ti imaš pravo "petljanja u tuđe živote", a da to drugi nemaju?
eh, da, za sve probleme su oni krivi i da njih nema živjeli bi ko bubreg u loju. već oprobane kombinacije i sve propale. al možda treba biti uporan: ko tetak ante iz reklame kad je dobio ciglu umjesto telefona ili ko kad baba kaže: "opet mi nije uspio kolač, a sve sam radila isto kao prošli put".



Sefirot wrote: 3. Objavljenom u Bibliji? Misliš na one koje Isus nije ispunio pa je samo jedan u nizu samozvanih mesija, a narod popušio priču... lol


samo se ti brini za sebe da ne "popušiš" priču. a odakle si popušio priču da ne popušiš priču? nisi valjda popušio priču po kojoj trebaš misliti svojom glavom? to je priča kojom je Sotona obrlatio Evu. i ti pao baš na najstariji trik?!?

Sefirot wrote: Reci mi, iako sam te već pitao pa si davao samo nebuloze i falsifikate, što je to Jezušek ispunio? Daj mi jedan jedini dokaz... do sada to nitko u povijesti nije napravio. Štoviše, čak i papa Leo X (1475-1521) navodi "dobro nam je došao ovaj mit o Kristu"


dao sam ti već dva dokaza. pogledaj se u ogledalo i vidjet ćeš dokaz: jesi li bio član KC; jesi li otpao od KC? eto ti dokaz.
ko je šta rekao ide na njegovu dušu. nego, otkud ti to znaš da je Papa to izjavio: koji je to tebi povjerljivi izvor i zašto/po čemu ti je povjerljiv?



Sefirot wrote: 4. desed zapovjedi. Tori, Monoteizmu....


a Biblija je malo autentična, pa malo nije: sve po želji i potrebi, ha?



Sefirot wrote: do sada NITKO nije naveo da se okultno spominje u SZ. Pokušaji su bili, no ništa izravno. Ajde probaj ponovo... pucaj opet u prazno

spominje se zabrana vračanja. u to spadaju i "divinacijske tehnike" tipa horoskop, tarot, visak, woodoo, ...
evo jedna ilustracija: siromašni i bolesni starac na izmaku snaga isčekujući smrt u svojoj pustoj, hladnoj i mračnoj sobici upali pet svijeća i rasporedi ih oko sebe ne bi li se bar malo ugrijao i nakon nekog vremena utone u san. ujutro se probudi i razmišlja što se to sinoć dogodilo: ne može razlučiti da li je doživio neku viziju netom prije je zaspao ili je sanjao da je doživio viziju. iznenađujuće mu je bilo što se uopće probudio jer je očekivao da će tu noć umrijeti, pa je, kad je već živ, odlučio istražiti koliko je istinito ono što je u viđenju/snu navedeno. ustao je, otišao istražiti i otkrio je da je sve što je navedeno istinito. sve je to opisao u svom dnevniku kojeg je dugo vremena nakon što je starac umro pronašao jedan mladić. odlučio je sve u detalje ponoviti i tako isprobati da li će i on dobiti viziju/san koja/koji bi mu priskrbila neznane ali istinite informacije. nije baš išlo od prve, ali s vremenom je počeo dobivati vizije. nije ih baš jasno razumijevao, pa je zaključio da ih treba pomnije proučavati, isprobavati, razmatrati. toliko se time zaokupio da je o tome napisao puno tekstova. no, jednom je istražujući jednu takvu viziju nastradao i netragom nestao. za njim su ostali njegovi tekstovi koje je opet netko našao i lanac se nastavio. pitanje je: ako je Bog poslao viziju onom starcu da li to znači da je prvi mladić otkrio kako se može od Boga dobiti neka vizija ili je ta vizija bila samo za starca, a uvjeti u kojoj je starac dobio viziju nemaju neposredne veze sa samom vizijom, pa se i njihovim vjernim simuliranjem ne ostvaruje veza sa Bogom?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by e-one Fri 24 Oct - 6:07

Sefirot wrote: Opet, ne radi se o djetetu jer se radi o zametku.

a o zametku čega? ribe, žabe, mačke, ... ili možda čovjeka?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by e-one Fri 24 Oct - 6:17

Sefirot wrote: Čedomorstvo se nikako ne može usporediti sa abortusom. Čedomorstvo je gore od ubojstva, ali se sa abortusom ne može uspoređivati pošto AB nije nikakvo ubojstvo.
Nadalje, da bi temeljio na osnovi priznanja statusa ljudskog bića, onda bi trebao znati da je ljudsko biće od ROĐENJA do smrti, a ne od začeća. Štoviše tu se lome koplja i na filozofskom i na etičkom i moralnom planu te tvoja zabrana nema nikakve težine ni mogučnosti.

zašto se lome koplja ako je sve što navodiš tako jasno?

Sefirot wrote:Da li shvaćaš da se zametak može uspoređivati sa rakom koji paratizira na domačinu, hraneći se, oduzimajući energiju, minerale i vitamine.... Upravo zato je i donešena odluka (koju nisi očigledno čitao) u zakonu do kojeg tjedna (desetog) se smije izvršiti AB.

takve usporedbe su za mene krajnje neukusne i nehumane.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity Fri 24 Oct - 6:19

Patriot_1 wrote:Koji debilizam!
Ja mogu govoriti u svoje ime,živjeti kako Biblija uči,na to nemogu prisiliti svog sina!Mogu govoriti,na to imam pravo,a hoće li me netko poslušati ili ne,to je njegovo pravo!Sex prije braka i van braka je grijeh.Po tome živim.Druge na to ni Bog nemože prisiliti,kamoli ja!Lezbejkama,pederima,preljubnicima sudit će Bog ,ako se ne pokaju i ne prestanu sa tim!On hoće,takvu odluku je donio prije mjesec dana.I na to sam ponosan!
A ti?
Hoćeš li prestati sa sexom van braka?
Sumnjam,bar toliko znam dosad koliko te čitam , kakva si i koliko ti je stalo do Boga!
Drži se ti svoje kuće i svog praga. I teme.


Ad hominem

An attack upon an opponent in order to discredit their arguement or opinion. Ad hominems are used by immature and/or unintelligent people because they are unable to counter their opponent using logic and intelligence.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by e-one Fri 24 Oct - 6:25

zanstr wrote:



Jer pro-lajferi tvrde da kad se spoje spermij i jajna stanica, nastaje ljudska duša. A ta duša je svjesna, pati, raduje se itd. Po njima je veći grijeh "ubiti" tu dušu nego psa, majmuna ili neku drugu životinju, zato jer je oplođena jajna stanica svjesnija od životinja.
lol! lol! lol!

ne da tada nastaje duša nego tada bude dodjeljena. a ako si pod "ljudska duša" mislio čovjek onda da, smatram da oplodnjom jajne stanice počinje život čovjeka.
ne zato što je svjesnija nego zato što je čovjek, bila svjesna malo, nimalo ili manje, više ili jednako od bilo koje životinje u bilo kojoj fazi razvitka.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Fri 24 Oct - 8:07

Trinity wrote:
Drži se ti svoje kuće i svog praga. I teme.


Moj prag i kuću si  ti prva počela dirat!Na uvredu vraćam istom mjerom,ljudski je!Odavno sam te zamolio da probaš komunicirati bez zajedljivosti i podmuklosti samnom pa ću i ja prema tebi biti fer!Ili ,čim dalje od mene!Da sam ja taj koji mjenja ženske kao cigan konje,mogla bi mi reći"Kome ti o moralu soliš pamet",no nisam ,moj brak je meni svetinja i držim ga svetim,nemam zašto pred Bogom osjećati krivnju!
Usput,neznam čemu konstantno ideš đonom na mene?Ako sam te povredio koji put(a jesam),oprosti!
To je ljudski,i grešiti i praštati,a neljudski je zbog neke ružne riječi nositi u sebi gorčinu i netrpeljivost.Pogotovo nije kršćanski!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Fri 24 Oct - 10:37

aben wrote:Moželi rođena beba ili luđak samostalno funkcionirati, stiven hoking?

da, može. Ne govorim o funkcioniranju da li može voziti auto, ići na pecanje, voziti avion ili nešto treće, govorim o funkcijama tijela. Rođeno djete ili mentalno poremećena osoba ili osobama sa nedostacima, bez obzira na nedostatke, tijelo radi samostalno. Ako fetus izvadiš iz utrobe prije vremena, velika je vjerojatnost (ovisno i o starosti fetusa) ne može samostalno funkcionirati te se stavlja na aparate. S.Hawking ima manu, da, ali osnovne funkcije rade.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Fri 24 Oct - 10:38

Patriot_1 wrote:Koji debilizam!
Ja mogu govoriti u svoje ime,živjeti kako Biblija uči,na to nemogu prisiliti svog sina!Mogu govoriti,na to imam pravo,a hoće li me netko poslušati ili ne,to je njegovo pravo!Sex prije braka i van braka je grijeh.Po tome živim.Druge na to ni Bog nemože prisiliti,kamoli ja!Lezbejkama,pederima,preljubnicima sudit će Bog ,ako se ne pokaju i ne prestanu sa tim!On hoće,takvu odluku je donio prije mjesec dana.I na to sam ponosan!
A ti?
Hoćeš li prestati sa sexom van braka?
Sumnjam,bar toliko znam dosad koliko te čitam , kakva si i koliko ti je stalo do Boga!

:doh

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben Fri 24 Oct - 10:51

Sefirot wrote:
aben wrote:Moželi rođena beba ili luđak samostalno funkcionirati, stiven hoking?

da, može. Ne govorim o funkcioniranju da li može voziti auto, ići na pecanje, voziti avion ili nešto treće, govorim o funkcijama tijela. Rođeno djete ili mentalno poremećena osoba ili osobama sa nedostacima, bez obzira na nedostatke, tijelo radi samostalno. Ako fetus izvadiš iz utrobe prije vremena, velika je vjerojatnost (ovisno i o starosti fetusa) ne može samostalno funkcionirati te se stavlja na aparate. S.Hawking ima manu, da, ali osnovne funkcije rade.
znači, kriterij razgraničenja je trenutak u kojem doktori mogu sigurno izvaditi plod iz utrobe i raznim aparatima održavati na životu i naposlietku, dovesti ga u stanje samoodrživosti?


prihvaćaš li, ako je to tako, da je moguće da napredkom tehnologije ta granica bude sve ranije i ranije postavljena?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Fri 24 Oct - 10:54

e-one wrote:
Sefirot wrote:  Opet, ne radi se o djetetu jer se radi o zametku.

a o zametku čega? ribe, žabe, mačke, ... ili možda čovjeka?



Što je ovo e-one? o zametak čega? ribe, žabe, mačke, ... ili možda čovjeka?


40 dana za život - Page 5 Tubal_pregnancy%2C_gross_pathology_01ee049_lores



Razmotrimo zametke...

40 dana za život - Page 5 Url?sa=i&source=images&cd=&ved=0CAUQjBw&url=http%3A%2F%2Fwww2.hawaii.edu%2F~pine%2Fbook1qts%2Fembryo-compare

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Fri 24 Oct - 10:59

e-one wrote:
Sefirot wrote:  Čedomorstvo se nikako ne može usporediti sa abortusom. Čedomorstvo je gore od ubojstva, ali se sa abortusom ne može uspoređivati pošto AB nije nikakvo ubojstvo.
Nadalje, da bi temeljio na osnovi priznanja statusa ljudskog bića, onda bi trebao znati da je ljudsko biće od ROĐENJA do smrti, a ne od začeća. Štoviše tu se lome koplja i na filozofskom i na etičkom i moralnom planu te tvoja zabrana nema nikakve težine ni mogučnosti.

zašto se lome koplja ako je sve što navodiš tako jasno?

Sefirot wrote:Da li shvaćaš da se zametak može uspoređivati sa rakom koji paratizira na domačinu, hraneći se, oduzimajući energiju, minerale i vitamine.... Upravo zato je i donešena odluka (koju nisi očigledno čitao) u zakonu do kojeg tjedna (desetog) se smije izvršiti AB.

takve usporedbe su za mene krajnje neukusne i nehumane.

Pa čuj, ti teško da ćeš pobaciti, a dalje od toga .... nije tvoja stvar. Tako da je samo pitanje čime si daješ pravo za zabranjivanje nekome nešto...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Fri 24 Oct - 10:59

aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:Moželi rođena beba ili luđak samostalno funkcionirati, stiven hoking?

da, može. Ne govorim o funkcioniranju da li može voziti auto, ići na pecanje, voziti avion ili nešto treće, govorim o funkcijama tijela. Rođeno djete ili mentalno poremećena osoba ili osobama sa nedostacima, bez obzira na nedostatke, tijelo radi samostalno. Ako fetus izvadiš iz utrobe prije vremena, velika je vjerojatnost (ovisno i o starosti fetusa) ne može samostalno funkcionirati te se stavlja na aparate. S.Hawking ima manu, da, ali osnovne funkcije rade.
znači, kriterij razgraničenja je trenutak u kojem doktori mogu sigurno izvaditi plod iz utrobe i raznim aparatima održavati na životu i naposlietku, dovesti ga u stanje samoodrživosti?


prihvaćaš li, ako je to tako, da je moguće da napredkom tehnologije ta granica bude sve ranije i ranije postavljena?

Čak i da uspiju, prije 10 tjedna teško da će išta uspjeti, a to je i neka granica ako se ne varam.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Fri 24 Oct - 11:01

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Drži se ti svoje kuće i svog praga. I teme.


Moj prag i kuću si  ti prva počela dirat!Na uvredu vraćam istom mjerom,ljudski je!Odavno sam te zamolio da probaš komunicirati bez zajedljivosti i podmuklosti samnom pa ću i ja prema tebi biti fer!Ili ,čim dalje od mene!Da sam ja taj koji mjenja ženske kao cigan konje,mogla bi mi reći"Kome ti o moralu soliš pamet",no nisam ,moj brak je meni svetinja i držim ga svetim,nemam zašto pred Bogom osjećati krivnju!
Usput,neznam čemu konstantno ideš đonom na mene?Ako sam te povredio koji put(a jesam),oprosti!
To je ljudski,i grešiti i praštati,a neljudski je zbog neke ružne riječi nositi u sebi gorčinu i netrpeljivost.Pogotovo nije kršćanski!

Patriote, imaš pravo ako se tebe dira, ali oprosti, što je kad se ti petljaš u tuđe? To je onda u redu? Kako??

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 5 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 5 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum