ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

40 dana za život

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Wed 22 Oct - 13:56

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Wed 22 Oct - 14:19

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!

Patriote, patriote, to ti nema veze sa odgojem. Mnogi su homoseksualci bili u braku i imali djecu i dan danas takvih ima.
Što ti misliš da homoseksualci nastaju od homoseksualaca? Ne, patriote, homoseksualci se rađaju kao i mi hetero. Nema razlike.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Wed 22 Oct - 14:35

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!

Patriote, patriote, to ti nema veze sa odgojem. Mnogi su homoseksualci bili u braku i imali djecu i dan danas takvih ima.
Što ti misliš da homoseksualci nastaju od homoseksualaca? Ne, patriote, homoseksualci se rađaju kao i mi hetero. Nema razlike.
Homosexualci većinom postaju,ne rađaju se kao takvi(neki da) . . većina uđe u to sranje i iz toga nemože izići!

No,da ti sin dovede dečka kući,tebi bi bilo svejedno,kao da je doveo curu?
Odgovori iskreno,ne kenjaj sada!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by e-one Thu 23 Oct - 2:31

Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Da li ja imam pravo reći da je Isus bio licemjer?.

trebao bi pri tome imati neke osnove.
Sefirot wrote:
Da je bolovao od mesijanskog kompleksa? Imam pravo reći patriote i ti mi to ne možeš zabraniti.

ako osporavaš Isusov nauk onda time pokušavaš "spasiti" ljude od tog nauka pa time preuzimaš ulogu nekog "mesije", a to ti je mesijanski kompleks.
katolici su od takvog kompleksa izuzeti time što se ne predstavljaju kao spasitelji jer čovjeka  samo Bog može spasiti. ergo: ni Isus ne može bolovati od mesijanskog kompleksa jer je Bog.

I   Bog je samo jedan
II  samo Bog spašava
III Isus je Mesija
IV Isus je Bog  

Koje osnove?

pa osnove sa koje nekoga nazivaš licemjernim. sloboda mišljenja i govora ne znači da o nekome/svakome možeš govoriti što god hoćeš. nekad o Isusovom postojanju zauzimaš stav da nije ni postojao, a kad navodiš da je npr. licemjeran onda time negiraš prethodni stav. o Isusu se najviše govori u Bibliji koju ti ne priznaješ za autentičnu ali ju ipak koristiš kao autentičnu kako bi dokazao da je neautentična. i svaki vanbiblijski navod o postojanju Isusa negiraš, pa sa koje onda osnove nazivaš Isusa licemjernim ako negiraš njegovo postojanje i/ili navode iz Biblije o njemu? ako su ti navodi netočni/iskrivljeni/izmišljeni/umetnuti/... kako ti onda ti navodi mogu služiti da o Isusu donosiš ikakav sud?

Sefirot wrote:Po čemu pokušavam spasiti ljude? ne budali. Niti preuzimam niti sam mesija, hvala takve nebuloze nikome ne trebaju.


svatko se osporavanjem Isusovog nauka postavlja jednakim ili višim od Isusa. ako netko prihvaća/priznaje Isusa za Mesiju onda svatko tko se suprotstavlja tome tu osobu odvraća od tog prihvaćanja/priznavanja. ništa neočekivanog od tebe da to ne uviđaš/ne priznaješ. no, ni neuviđavanje ni nepriznavanje ne znači i neodgovornost.

Sefirot wrote:Isus ne može bolovati od mesijanskog kompleksa jer je bog i to znamo po čemu?

po navodima iz Biblije i po ostvarenjima tih navoda u stvarnosti. npr. navod da će mnogi otpast od Crkve: sam si tome ostvarenje; navod da će Crkva trajati: i traje.

Sefirot wrote:tko ga prozvao bogom?


milijarde ljudi tijekom neprekinute povijesti Crkve.



Sefirot wrote:
1. Bog je jedan :tu
2. samo Bog spašava... ok, a od čega i zbog čega...
3. Isus je Mesija... po čemu? po kršćanskom mlačenj u prazne slame? Što znači mesija? ili da te malo podučim da ne lupetaš?
4. Isus nije nikakav bog. To se krši izravno sa zapovjedima i osnovnim elementima monoteizma.

2. od svake negativnosti, zla, tuge, patnje, propasti, smrti, ..., zbog toga što nas voli.
3. po obećanju Božjem objavljenom u Bibliji.
4. ma sa kojim zapovjedima? iz SZ? otkud ti to da ih nije Isus zapovjedio? po čemu bi tvoje riječi bile vrijednije od riječi s početka Evanđelja po Ivanu? Isus je licemjeran, pisac tog Evanđelja je lažov, a ti, okultist, a protiv vračanja i magijanja se upozorava u SZ, si u posjedu istine?!?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by e-one Thu 23 Oct - 2:46

Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Ne, fetus nije čovjek

zigota, zametak, plod, fetus, ... zovi kako hoćeš su faze razvoja ljudskog bića i stoga trebaju imati najosnovnije ljudsko pravo, a to je pravo na život.

tijelo žene koja je trudna nije samo njeno nego je i tijelo tijela kojeg nosi.

i kao što društvo treba privilegirati trudnice i djecu tako i trudnice trebaju imati obveze i obzira prema djetetu koje nosi kao i prema društvu.  

A ti češ na temelju čega nametnuti nekome nešto? Ajde ne seri.

na osnovu priznanja statusa ljudskog bića od trenutka začeća što podrazumjeva i pravo na život od trenutka začeća. kao što se zabranjuje čedomorstvo tako se može zabraniti i abortus. ali nije cilj nekome nametati nešto zabranama i kažnjavanjem nego osvjestiti osobe da ne počinjuju abortus i omogućiti/pomoći da odgoj djeteta bude što je moguće bolji.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity Thu 23 Oct - 6:44

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 8:52

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!

Patriote, patriote, to ti nema veze sa odgojem. Mnogi su homoseksualci bili u braku i imali djecu i dan danas takvih ima.
Što ti misliš da homoseksualci nastaju od homoseksualaca? Ne, patriote, homoseksualci se rađaju kao i mi hetero. Nema razlike.
Homosexualci većinom postaju,ne rađaju se kao takvi(neki da) . . većina uđe u to sranje i iz toga nemože izići!

No,da ti sin dovede dečka kući,tebi bi bilo svejedno,kao da je doveo curu?
Odgovori iskreno,ne kenjaj sada!

ako uđe u to sranje... :doh 

homoseksualci se i rađaju ili se prepoznaju. I da, nerijetko se prepoznaju u kasnijim srednjim godinama. Patriote, jesi li propitao svoju seksualnost? :D   :P

Naravno da mi ne bi bilo svejedno, no pomirio bi se sa time. To bi bila njegova stvar.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben Thu 23 Oct - 8:57

Trinity wrote:
aben wrote:Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.
Pa na sudionike i mislim,  žena je udana , ima muža i djecu. Ona i muž se dogovore o abortusu, završe u zatvoru, što s njihovom djecom ?
Razmisli i o drugim kombinacijama u kojima može doći do trudnoće.
Gle, mogu se žena i muž dogovoriti da muž ide krasti, pa ipak samo on ide u zatvor. Rekoh ti, djeca ako su maloljetna, u dom.

Misliš na silovanje? Isto.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 9:01

e-one wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Ne, fetus nije čovjek

zigota, zametak, plod, fetus, ... zovi kako hoćeš su faze razvoja ljudskog bića i stoga trebaju imati najosnovnije ljudsko pravo, a to je pravo na život.

tijelo žene koja je trudna nije samo njeno nego je i tijelo tijela kojeg nosi.

i kao što društvo treba privilegirati trudnice i djecu tako i trudnice trebaju imati obveze i obzira prema djetetu koje nosi kao i prema društvu.  

A ti češ na temelju čega nametnuti nekome nešto? Ajde ne seri.

na osnovu priznanja statusa ljudskog bića od trenutka začeća što podrazumjeva i pravo na život od trenutka začeća. kao što se zabranjuje čedomorstvo tako se može zabraniti i abortus. ali nije cilj nekome nametati nešto zabranama i kažnjavanjem nego osvjestiti osobe da ne počinjuju abortus i omogućiti/pomoći da odgoj djeteta bude što je moguće bolji.

Čedomorstvo se nikako ne može usporediti sa abortusom. Čedomorstvo je gore od ubojstva, ali se sa abortusom ne može uspoređivati pošto AB nije nikakvo ubojstvo.
Nadalje, da bi temeljio na osnovi priznanja statusa ljudskog bića, onda bi trebao znati da je ljudsko biće od ROĐENJA do smrti, a ne od začeća. Štoviše tu se lome koplja i na filozofskom i na etičkom i moralnom planu te tvoja zabrana nema nikakve težine ni mogučnosti.
Da li shvaćaš da se zametak može uspoređivati sa rakom koji paratizira na domačinu, hraneći se, oduzimajući energiju, minerale i vitamine.... Upravo zato je i donešena odluka (koju nisi očigledno čitao) u zakonu do kojeg tjedna (desetog) se smije izvršiti AB.

drugim riječima, nije se ni očekivalo da će desničar dati razumni odgovor... pih.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 9:02

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...

:^0 :tu

krkani

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 9:05

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.
Pa na sudionike i mislim,  žena je udana , ima muža i djecu. Ona i muž se dogovore o abortusu, završe u zatvoru, što s njihovom djecom ?
Razmisli i o drugim kombinacijama u kojima može doći do trudnoće.
Gle, mogu se žena i muž dogovoriti da muž ide krasti, pa ipak samo on ide u zatvor. Rekoh ti, djeca ako su maloljetna, u dom.

Misliš na silovanje? Isto.

i dalje ostaje pitanje na temelju kojeg prava ideš kršiti prava drugih? Te tvoje nebuloze ne bi prošle... osim možda u Sudanu, Iranu, tj. opčenito ovim zaostalim zajednicama gdje se temelji na vjerskom zakonu, gdje se vatra pali kucanjem kamena o kamen i gdje još civilizacija nije stigla...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Thu 23 Oct - 9:53

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Kako zloba kod tebe lako ispliva na površinu!
Gdje sam napisao da sam ga ja na to usmjerio?I da sam ponosan!Bio bih ponosan da je doveo jednu i s njom ostao cjeli život,kao ja!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Thu 23 Oct - 9:58

Sefirot wrote:

ako uđe u to sranje... :doh 

homoseksualci se i rađaju ili se prepoznaju. I da, nerijetko se prepoznaju u kasnijim srednjim godinama. Patriote, jesi li propitao svoju seksualnost? :D   :P

Naravno da mi ne bi bilo svejedno, no pomirio bi se sa time. To bi bila njegova stvar.
Iako ne postoje dokazi da je homoseksualna orijentacija urođena, premda to neki tvrde, najveći doprinos teoriji urođenosti i nasljedstva dali su, nama manje poznati znanstvenici, dr. Simon LeVay u svom istraživanju strukture mozga; studije o identičnim i neidentičnim blizancima od strane dr. Pillarda i Baileya te genetske studije dr. Dean Hamera. Dr. Simon LeVay je 1991. otkrio značajnu razliku u veličini INAH3 jezgri dijela hipotalamusa. Zaključio je kako je kod homoseksualnih muškaraca ta jezgra manja u odnosu na heteroseksaulne osobe. Dr. Pillard i Bailey su pokušali, promatrajući blizance jednojajčane, dokazati kolika je vjerojatnost da će, ako je jedan blizanac homoseksualac, biti i drugi. Istraživanje je pokazalo da je u 50% jednojajčanih blizanaca, od kojih je jedan brat homoseksualac, i drugi brat iste seksualne orijentacije. Promatranjem genetske slike X kromosoma 1993. ustanovljeno je da se slika kod blizanaca homoseksualaca znatno razlikuje u usporedbi sa slikom heteroseksualaca. Iako postoje brojni argumenti koji negiraju ovu teoriju, njihova istraživanja bila su popraćena ogromnim medijskim publicitetom i dobrodošlicom.

U svojoj izuzetno kvalitetnoj knjizi Homoseksualnost s katoličkog gledišta, prevedenoj na hrvatski jezik, priznati stručnjak za područje moralne teologije, dr. Andreas Laun sustavno iznosi argumente u obranu stava kako homoseksaulno ponašanje ni u kojem slučaju nije urođeno. Navest ću samo nekoliko bitnijih razloga koje autor navodi:

- prije su gotovo svi, a još i danas mnogi liječnici i terapeuti homoseksaulnost smatraju smetnjom u razvoju djeteta i mlada čovjeka.

- bivši homoseksualci koji govore o nekadašnjim homoseksualnim emocijama, ponekad govore kako su im možda ranije te u isto vrijeme bili privlačni i partneri suprotnog spola. Kako je to moguće ako je homoseksualnost urođena predispozicija?

- Nasljednost homoseksualnosti mogla bi se točno dokazati u slučaju jednojajčanih blizanca, ali to nije slučaj.

- Postoje razlike u određenim vremenima u povijesti pojedinih naroda obzirom na uspone i padove broja homoseksualaca.

http://www.lifeismore.info/plaintext/homoseks/o-homseksualnom-genu-i-uzrocima-homoseksualnosti.php
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 11:04

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

ako uđe u to sranje... :doh 

homoseksualci se i rađaju ili se prepoznaju. I da, nerijetko se prepoznaju u kasnijim srednjim godinama. Patriote, jesi li propitao svoju seksualnost? :D   :P

Naravno da mi ne bi bilo svejedno, no pomirio bi se sa time. To bi bila njegova stvar.
Iako ne postoje dokazi da je homoseksualna orijentacija urođena, premda to neki tvrde, najveći doprinos teoriji urođenosti i nasljedstva dali su, nama manje poznati znanstvenici, dr. Simon LeVay u svom istraživanju strukture mozga; studije o identičnim i neidentičnim blizancima od strane dr. Pillarda i Baileya te genetske studije dr. Dean Hamera. Dr. Simon LeVay je 1991. otkrio značajnu razliku u veličini INAH3 jezgri dijela hipotalamusa. Zaključio je kako je kod homoseksualnih muškaraca ta jezgra manja u odnosu na heteroseksaulne osobe. Dr. Pillard i Bailey su pokušali, promatrajući blizance jednojajčane, dokazati kolika je vjerojatnost da će, ako je jedan blizanac homoseksualac, biti i drugi. Istraživanje je pokazalo da je u 50% jednojajčanih blizanaca, od kojih je jedan brat homoseksualac, i drugi brat iste seksualne orijentacije. Promatranjem genetske slike X kromosoma 1993. ustanovljeno je da se slika kod blizanaca homoseksualaca znatno razlikuje u usporedbi sa slikom heteroseksualaca. Iako postoje brojni argumenti koji negiraju ovu teoriju, njihova istraživanja bila su popraćena ogromnim medijskim publicitetom i dobrodošlicom.

U svojoj izuzetno kvalitetnoj knjizi Homoseksualnost s katoličkog gledišta, prevedenoj na hrvatski jezik, priznati stručnjak za područje moralne teologije, dr. Andreas Laun sustavno iznosi argumente u obranu stava kako homoseksaulno ponašanje ni u kojem slučaju nije urođeno. Navest ću samo nekoliko bitnijih razloga koje autor navodi:

- prije su gotovo svi, a još i danas mnogi liječnici i terapeuti homoseksaulnost smatraju smetnjom u razvoju djeteta i mlada čovjeka.

- bivši homoseksualci koji govore o nekadašnjim homoseksualnim emocijama, ponekad govore kako su im možda ranije te u isto vrijeme bili privlačni i partneri suprotnog spola. Kako je to moguće ako je homoseksualnost urođena predispozicija?

- Nasljednost homoseksualnosti mogla bi se točno dokazati u slučaju jednojajčanih blizanca, ali to nije slučaj.

- Postoje razlike u određenim vremenima u povijesti pojedinih naroda obzirom na uspone i padove broja homoseksualaca.

http://www.lifeismore.info/plaintext/homoseks/o-homseksualnom-genu-i-uzrocima-homoseksualnosti.php

je li to prokršćanska stranica? Je. Ali ajde, mora ti se priznati da se popravljaš, ova dva znanstvenika jesu na "velikom glasu".

Dr. Dean Hamer was an independent researcher at the National Institutes of Health for 35 years, where he directed the Gene Structure and Regulation Section at the U.S. National Cancer Institute. In 1993, he published a landmark paper showing that the Xq28 marker on the X chromosome was linked to homosexuality. Dr. Hamer received his Ph.D. from Harvard Medical School.


bilo bi dobro da se pročita i
http://hr.wikipedia.org/wiki/Homoseksualnost#Istra.C5.BEivanja_DNK

Pionirsko istraživanje o vezi građe mozga i homoseksualnost proveo je neurolog Simon LeVay koji je post-mortem usporedio mozgove tri grupe ispitanika - muških homoseksualaca i muških i ženskih heteroseksualaca/ki. Rezultati su potvrdili ranije nalaze da je INAH 3 (treća intersticijska jezgra anteriornog hipotalamusa) više nego dvostruko veća kod heteroseksualnih muškaraca nego kod heteroseksualnih žena i homoseksualnih muškaraca. Te je rezultate teško interpretirati jer se povezanost ne može kauzalno tumačiti. Moguće je da je ta jezgra uzrok homoseksualnosti, da je posljedica homoseksualnosti ili da postoji treći činitelj koji tu ima utjecaja.
U replikaciji LeVayevog eksperimenta koji su vodili William Byne i suradnici, rezulti su pokazali da je INAH 3 kod homoseksualnih muškaraca veća od INAH 3 heteroseksualnih žena, a manja od INAH 3 heteroseksualnih muškaraca, iako razlika nije dostigla nivo statističke značajnosti.
Allen i Gorski usporedili su veličinu prednje komisure u mozgu kod homoseksualnih muškaraca i heteroseksualnih muškaraca i žena, te uvtrdili da je kod homoseksualnih muškaraca značajno veća u odnosu na heteroseksualne muškarce i žene.
Swaab i Hofman utvrdili su razlike u veličini suprahijazmatske jezgre između homoseksualnih i heteroseksualnih muškaraca. Nije razjašnjeno da li bi ta razlika bila posljedica homoseksualnog načina života, ili bi ona bila utjecala na razvoj homoseksualnih sklonosti.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot Thu 23 Oct - 11:31

e-one wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Da li ja imam pravo reći da je Isus bio licemjer?.

trebao bi pri tome imati neke osnove.
Sefirot wrote:
Da je bolovao od mesijanskog kompleksa? Imam pravo reći patriote i ti mi to ne možeš zabraniti.

ako osporavaš Isusov nauk onda time pokušavaš "spasiti" ljude od tog nauka pa time preuzimaš ulogu nekog "mesije", a to ti je mesijanski kompleks.
katolici su od takvog kompleksa izuzeti time što se ne predstavljaju kao spasitelji jer čovjeka  samo Bog može spasiti. ergo: ni Isus ne može bolovati od mesijanskog kompleksa jer je Bog.

I   Bog je samo jedan
II  samo Bog spašava
III Isus je Mesija
IV Isus je Bog  

Koje osnove?

pa osnove sa koje nekoga nazivaš licemjernim. sloboda mišljenja i govora ne znači da o nekome/svakome možeš govoriti što god hoćeš. nekad o Isusovom postojanju zauzimaš stav da nije ni postojao, a kad navodiš da je npr. licemjeran onda time negiraš prethodni stav. o Isusu se najviše govori u Bibliji koju ti ne priznaješ za autentičnu ali ju ipak koristiš kao autentičnu kako bi dokazao da je neautentična. i svaki vanbiblijski navod o postojanju Isusa negiraš, pa sa koje onda osnove nazivaš Isusa licemjernim ako negiraš njegovo postojanje i/ili navode iz Biblije o njemu? ako su ti navodi netočni/iskrivljeni/izmišljeni/umetnuti/... kako ti onda ti navodi mogu služiti da o Isusu donosiš ikakav sud?    

-Ok, vidim da ti moram crtati.
Isus kakvog je Crkva napravila nije postojao. Da li je postojao netko na kome se gradio mit, vrlo vjerojatno jest. Isus kakvog je Crkva napravila prozivam licemjerom i tu temeljim svoje mišljenje o kršćanskom idolu, a povijesnu personu na kojoj se gradio mit ne poznajem jer su podaci minorni.
-Biblija je vjerska knjiga sa hrpom ideja u prenesenom značenju. Ništa bolja od drugih vjerskih knjiga poput Bhagavat Gite, Veda itd. Autentičnost Biblije? Kako može biti autentična kad je sama sebi suprotna. Osim toga, u prevodu se gubi te u fabrikaciji kojih je bilo.
Vanbiblijski navod za Isusa? Sorry ali ne postoji. Svi vanbiblijski navodi se odnose na kršćane i preko kršćana se spominje Isus, a da niti jedan od tih povijesničara van Biblije i kršćana nije upoznao osobno face to face Isusa. Tako možemo i o FSM razgovarati.

e-one wrote:
Sefirot wrote:Po čemu pokušavam spasiti ljude? ne budali. Niti preuzimam niti sam mesija, hvala takve nebuloze nikome ne trebaju.

svatko se osporavanjem Isusovog nauka postavlja jednakim ili višim od Isusa. ako netko prihvaća/priznaje Isusa za Mesiju onda svatko tko se suprotstavlja tome tu osobu odvraća od tog prihvaćanja/priznavanja. ništa neočekivanog od tebe da to ne uviđaš/ne priznaješ. no, ni neuviđavanje ni nepriznavanje ne znači i neodgovornost.
-Logika ti ne funkcionira. Ako se negira nečije učenje to nimalo ne znači da se postavlja kao mesija. U krajnjoj liniji ti i slični negirate mnoga druga učenja, što to onda čini vas? Kako prihvatiti i priznati nekoga, pa tako i Isusa za mesiju ako ne prati i smatra da ne treba pratiti Isusov nauk. Takvih je većina na planeti. Upravo zato što se držim odgovornosti ne priznajem, a o prihvačanju nema ni govora.
Logika te malo jebe, jel? Ako nisi samnom protiv mene si i slične gluposti, jel? E sad, pomlate se dva sela u africi, umbumbu i tumbutumbu i tek čuješ da su se pomlatili i onak, jebe ti se za njih, ali sa obje strane čuješ da ako ne preuzmeš stav da si ti za one druge... wtf? Logika, nula bodova.

e-one wrote:
Sefirot wrote:Isus ne može bolovati od mesijanskog kompleksa jer je bog i to znamo po čemu?

po navodima iz Biblije i po ostvarenjima tih navoda u stvarnosti. npr. navod da će mnogi otpast od Crkve: sam si tome ostvarenje; navod da će Crkva trajati: i traje.

-nemoj me nasmijavati sa ovakvim floskulama. Po navodima iz Biblije lol!  i kojim ostvarenjima lol! 
Da će mnogi otpasti od Crkve i da sam ja time ostvarenje. Ajmo istom logikom. Muslimani smatraju da su svi ljudi muslimani samo da su zastranili te zato one koji pređu na islam nazivaju povratnicima. Jesi li ti e-one musliman? kako nisi? Jesi ali to još nisi uvidio... jer shvaćaš koja je to logika? Navod da će Crkva trajati i traje... prva Jeruzalemska Crkva, 'the one', žarište je NESTALO u ropotarnici povijesti. Nema više Jeruzalemske Crkve. A jedinstvenost Crkve se vidi po 40 000 raznih crkava, denominacija, frakcija itd itd itd. U krajnjoj liniji, SVAKA zajednica u povijesti je navodila da će trajati vječno... i naravno da su ispravni.... lol lol!

e-one wrote:
Sefirot wrote:tko ga prozvao bogom?

milijarde ljudi tijekom neprekinute povijesti Crkve.

-

e-one wrote:
Sephirot wrote:1. Bog je jedan :tu
2. samo Bog spašava... ok, a od čega i zbog čega...
3. Isus je Mesija... po čemu? po kršćanskom mlačenj u prazne slame? Što znači mesija? ili da te malo podučim da ne lupetaš?
4. Isus nije nikakav bog. To se krši izravno sa zapovjedima i osnovnim elementima monoteizma.
2. od svake negativnosti, zla, tuge, patnje, propasti, smrti, ..., zbog toga što nas voli.
3. po obećanju Božjem objavljenom u Bibliji.
4. ma sa kojim zapovjedima? iz SZ? otkud ti to da ih nije Isus zapovjedio? po čemu bi tvoje riječi bile vrijednije od riječi s početka Evanđelja po Ivanu? Isus je licemjeran, pisac tog Evanđelja je lažov, a ti, okultist, a protiv vračanja i magijanja se upozorava u SZ, si u posjedu istine?!?

2. da, reci to gladnima, žeddnima, umirućima, bolesnima, (pogotovo) zlostavljanima...
dok se neki petljaju u tuđe živote za što nemaju pravo, žive u dvorcima od onixa, voze bijesne aute, narod gladuje, kopa po kantama, bivaju zlostavljani.... ali to je jer oni znaju Božji put i on nas voli. Takve kršćanske licemjerne gluposti možeš prodavati lobotomiziranim idiotima koji ližu oltare.
3. Objavljenom u Bibliji? Misliš na one koje Isus nije ispunio pa je samo jedan u nizu samozvanih mesija, a narod popušio priču... lol Reci mi, iako sam te već pitao pa si davao samo nebuloze i falsifikate, što je to Jezušek ispunio? Daj mi jedan jedini dokaz... do sada to nitko u povijesti nije napravio. Štoviše, čak i papa Leo X (1475-1521) navodi "dobro nam je došao ovaj mit o Kristu"
4. desed zapovjedi. Tori, Monoteizmu....

do sada NITKO nije naveo da se okultno spominje u SZ. Pokušaji su bili, no ništa izravno. Ajde probaj ponovo... pucaj opet u prazno

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity Thu 23 Oct - 11:44

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Kako zloba kod tebe lako ispliva na površinu!
Gdje sam napisao da sam ga ja na to usmjerio?I da sam ponosan!Bio bih ponosan da je doveo jednu i s njom ostao cjeli život,kao ja!
Kod tebe licemjerje. 
A ponos se iščitava iz tvog posta.
Soliš svima pamet o moralu, a pogledaj što ti je u vlastitoj kući.
Pokrij se ušima i šuti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity Thu 23 Oct - 11:53

Sefirot wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.
Pa na sudionike i mislim,  žena je udana , ima muža i djecu. Ona i muž se dogovore o abortusu, završe u zatvoru, što s njihovom djecom ?
Razmisli i o drugim kombinacijama u kojima može doći do trudnoće.
Gle, mogu se žena i muž dogovoriti da muž ide krasti, pa ipak samo on ide u zatvor. Rekoh ti, djeca ako su maloljetna, u dom.

Misliš na silovanje? Isto.

i dalje ostaje pitanje na temelju kojeg prava ideš kršiti prava drugih? Te tvoje nebuloze ne bi prošle... osim možda u Sudanu, Iranu, tj. opčenito ovim zaostalim zajednicama gdje se temelji na vjerskom zakonu, gdje se vatra pali kucanjem kamena o kamen i gdje još civilizacija nije stigla...
Naravno da ne bi prošle.
Zabranom i kažnjavanjem se baš ništa ne bi postiglo, edukacijom i osvještivanjem, da.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity Thu 23 Oct - 11:56

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Kako zloba kod tebe lako ispliva na površinu!
Gdje sam napisao da sam ga ja na to usmjerio?I da sam ponosan!Bio bih ponosan da je doveo jednu i s njom ostao cjeli život,kao ja!
Zloba ? Pa ponos pršti iz svakog tvog uskličnika !
I licemjerje.
Soliš svima pamet o moralu, a pogledaj što ti je u vlastitoj kući.
Pokrij se ušima i šuti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Thu 23 Oct - 13:06

Trinity wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Kako zloba kod tebe lako ispliva na površinu!
Gdje sam napisao da sam ga ja na to usmjerio?I da sam ponosan!Bio bih ponosan da je doveo jednu i s njom ostao cjeli život,kao ja!
Zloba ? Pa ponos pršti iz svakog tvog uskličnika !
I licemjerje.
Soliš svima pamet o moralu, a pogledaj što ti je u vlastitoj kući.
Pokrij se ušima i šuti.
Što u vlastitoj kući,,jadnice?

Niš loše!

Misliš na sina?
Pa doveo kući curu preko vikenda ili za vrijeme godišnjeg,,15 dana bijahu zajedno kod nas.I tako nekoliko puta!
Sasvim normalno za današnje vrijeme.Tako rade svi!Iako se to meni ne sviđa!Daj ne seri!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 Thu 23 Oct - 13:09

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Odgojio si ga da bude ženskaroš ? I dovodi ženske doma ? Tata je jako ponosan, vidim...
Kako zloba kod tebe lako ispliva na površinu!
Gdje sam napisao da sam ga ja na to usmjerio?I da sam ponosan!Bio bih ponosan da je doveo jednu i s njom ostao cjeli život,kao ja!
Kod tebe licemjerje. 
A ponos se iščitava iz tvog posta.
Soliš svima pamet o moralu, a pogledaj što ti je u vlastitoj kući.
Pokrij se ušima i šuti.
Što u vlastitoj kući,,jadnice?

Niš loše!

Misliš na sina?
Pa doveo kući curu preko vikenda ili za vrijeme godišnjeg,,15 dana bijahu zajedno kod nas.I tako nekoliko puta!
Sasvim normalno za današnje vrijeme.Tako rade svi!Iako se to meni ne sviđa!Daj ne seri!
I nebi sigurno mogao dovesti dečka.A ako dovede curu,što ću mu ja?Otkud ja znam da mu to sutra neće biti žena?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by zanstr Thu 23 Oct - 13:26

e-one wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Ne, fetus nije čovjek

zigota, zametak, plod, fetus, ... zovi kako hoćeš su faze razvoja ljudskog bića i stoga trebaju imati najosnovnije ljudsko pravo, a to je pravo na život.

tijelo žene koja je trudna nije samo njeno nego je i tijelo tijela kojeg nosi.

i kao što društvo treba privilegirati trudnice i djecu tako i trudnice trebaju imati obveze i obzira prema djetetu koje nosi kao i prema društvu.  

A ti češ na temelju čega nametnuti nekome nešto? Ajde ne seri.

na osnovu priznanja statusa ljudskog bića od trenutka začeća što podrazumjeva i pravo na život od trenutka začeća. 
Pretpostavljam da ti kao aganor i oslatli prolajferi smatraš da je

ovo

40 dana za život - Page 4 E1p_j1_zygote

svjesnije od

ovog

40 dana za život - Page 4 Pan_pani5%2021

i ovog


Enlarge this image Click to see fullsize
40 dana za život - Page 4 Elephant

i ovog


Enlarge this image
40 dana za život - Page 4 Dog-groups-sporting-group0

Jer pro-lajferi tvrde da kad se spoje spermij i jajna stanica, nastaje ljudska duša. A ta duša je svjesna, pati, raduje se itd. Po njima je veći grijeh "ubiti" tu dušu nego psa, majmuna ili neku drugu životinju, zato jer je oplođena jajna stanica svjesnija od životinja.
lol! lol! lol!

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 4 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum