ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

40 dana za život

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 21/10/2014, 11:01

Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Ne, fetus nije čovjek

zigota, zametak, plod, fetus, ... zovi kako hoćeš su faze razvoja ljudskog bića i stoga trebaju imati najosnovnije ljudsko pravo, a to je pravo na život.

tijelo žene koja je trudna nije samo njeno nego je i tijelo tijela kojeg nosi.

i kao što društvo treba privilegirati trudnice i djecu tako i trudnice trebaju imati obveze i obzira prema djetetu koje nosi kao i prema društvu.  

A ti češ na temelju čega nametnuti nekome nešto? Ajde ne seri.
Opet on o nametanju!
Ne seri ti,mi ne namećemo niti to možemo,mi potičemo i apeliramo da se život dogodi,da se poštuje pravo na život,kultura života a ne smrti koju ti zastupaš!
Sramota!

Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"
Ti bi rekao"Pobaci"!
"Baci,odbaci,ubij,,isto je to"!
I sad ti sebe smatraš pozitivcem a mene ili e onea bad gayom!Jesi čudan!
Razlozi zašto abortira žena,nebitni su,u 99% slučajeva nemaju pokriće!Banalni su!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 21/10/2014, 11:08

Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Nebitno, služba za zbrinjavanje. Nebitno jel anonimno. Pod drop box želim naglasiti neometano predavanje djece, bez pitanja i ograničenja.
Pa to bi bilo OK. Ali već postoje domovi za nezbrinutu djecu, po čemu bi se ovi boxovi razlikovali od njih ?
nie poanta u tome, nego o drukčien pogledu na pobačaj, dakle, slobodarski nastrojen čovik odma zazire kad čuje "zabrana pobačaja" najčešće nit ne sluša što je rečeno posli "zabrana".

mi ne mislimo da je ubojstvo zabranjeno, nego mi na to gledamo kao na zaštitu slobode ubijenog da odabere hoće li živiti ili ne 
djeca i luđaci nemaju slobodu pa je nužno zlo da ih štiti društvo posredstvon države.

mi smo tužni što ograničavamo slobodu pojedinca da ubije nerođeno dijete ili susjeda ali nismo nerealni pa sa dubokim žaljenjem uspostavljamo instituciu koja regulira ta pitanja.

prvo, nerođeno ni nije djete nego plod, a zatim fetus te nije sposobno samostalno kao tijelo funkcionirati (vidi prenatalni razvoj) pa onda nema ni govora o ubojstvu. Nadalje, AB nije dozvoljen bilo kad. Rok je do 3mjeseca ako se ne varam. Plod čovjeka se ne razlikuje od ploda mačke, psa, krave... ili bilo kojeg sisavca.
I na kraju, nakon što razmotrimo koliko onih koji su pro-life usvojili djece, postavlja se pitanje što sa tom djecom? Da li uopće shvaćate posljedice zabrane AB??? Očigledno ne.
prvo, nisan ni reka da je nerođeno dijete.

zatim, ni luđak ni rođeno ni socijalisti ne mogu samostalno funkcionirati.

djecu stavljati u drop box.

koliko vidim licemjerni desničari nisu sposobni funkcionirati sami za sebe jer su debili najviše klase.

I vidiš kako si skaćeš u usta. kako licemjerno. Prvo, nisi socijalist (a očigledno nemaš pojma ni što ta riječ znači) a prolajfer si. Koliko si ono djece usvojio? Nisam te dobro čuo... a što bi bilo sa tom djecom koja su neželjena??? Znaš kakve bi bile posljedice? Naravno da ne znaš jer te boli briga jer licemjerno govoriš o stvarima kojima nemaš blagog pojma.
A osim toga, nisi posvojio niti jedno djete i imaš obraza govoriti što bi drugi trebali ili ne. I sa kojim pravom ideš drugima zabranjivati?

idioti zemalja ujedinite se... uh, već ste ujedinjeni....
kako je očito da ne znam što znači riječ socijalist? (moramo li baš svaki put prolaziti ovaj dio o značenju riječi..poput deviza i sl?)

nisam usvoia nijedno diete, nit bi ikad usvoia ijedno. nadam se da bolje čitaš nego čuješ.

posljedice bi varirale, kako sada stvari stoe, imali bi malu vojsku huligana iz pretrpanih domova.

koim pravom idem zabranjivati..malo posli, ručak!

licemjer se javio o pro-life, zabranjivao bi drugima, a sam kaže "nisam usvoia nijedno diete, nit bi ikad usvoia ijedno"
mislim da nemam više ni komentara na ovakvu personu, upravo o takvima i govorim stalno.

Posljedice? Posljedice zabranjivanja AB:
Povećan broj ilegalnih AB što bi rezultiralo povećanim brojem smrti žena. Povećao bi se broj trgovina ljudi i ljudskih organa. Povećao bi se broj bolesti. Povećao bi se broj kriminala (što si i sam uvidio) što bi rezultiralo povećanim brojem osoba u odgojnim ustanovama (kako domovima tako i zatvorima). Povećao bi se i broj siromašnih te broj gladnih, a medicinska skrb bi još drastičnije pala što bi opet rezultiralo kriminalom, mrtvima, bolesnima i tako u krug. A da dalje i ne nastavljam.

A prava zabranjivati nemaš nikakva. Ajde meni nešto samo probaj zabraniti... mogu ti se samo nasmijati.
ah, licemjer...uz fašist moja najdraža diskvalifikacija :)

mogao bi primjetiti kako se ja ne zalažem za obvezu usvajanja koja bi se odnosila na svih osim na mene, al ne moraš.

dakle, nije rieč o zabranivanju pobačaja nego o zaštiti nerođenog. mi kao društvo možemo dopustiti prekid ljudskog života do određenog stadija a to smo i učinili, ali jednako tako možemo dopustiti robovlasništvo. i jedno i drugo, čini se, ima pozitvne učinke.

naravski, lako je reći da ćemo se odreći pozitivnih učinka robovlasništva jer nam je žrtva očita, a kod pobačaja nie. međutim, ako ne želimo arbitrarno pristupati problemu slobode, onda se jednaki principi odnose i na plodove. i to je sve. 

sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

daljnje variacije poput adopcije, osiguranja državnog posla od janjičara do kuvara u saboru su otvorena za raspravu.

Zašto bi žena morala pod kaznenom odgovornošću i to da je društvo natjeda da uzme djete koje nije ni htjela? To ne možeš raditi ni ti ni društvo. To naravno, i da se dogodi, neće ugušiti AB, štoviše, stvorit će se još veći i teži problem.
"Nije htjela"?
I to je dovoljan razlog da ga se ubije?
A zašto se onda htjela sexat?A valjda je znala da se iz sexa bez zaštite,rađaju djeca!Ako ga neće ona,netko drugi će ga htjeti!Neki roditelji usvojenog djeteta su stoput bolji prema istom od bioloških!Nitko nema pravo ubiti to djete!Nije to lako,roditi djete ako nisi planirao njegov nastanak,ali ubiti ga,veće je zlo!Uostalom,imam dvoje djece,jedno planski napravismo,drugo nam se omaklo!Nimalo ne volimo više ono"koje smo htjeli!"I da nam se dogodilo još petero,"omaknutih,"nijedno nebi žena pobacila olitiga abortirala!Živjeli bi skromnije ali bi ŽIVJELI!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity 21/10/2014, 12:52

aben wrote:sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

Kakva bi kazna bila za ženu koja abortira ? Zatvorska? Novčana?
Primjećujem da kaznu predviđaš samo za majku.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity 21/10/2014, 12:55

Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 21/10/2014, 14:12

Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben 21/10/2014, 18:33

Trinity wrote:
aben wrote:sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

Kakva bi kazna bila za ženu koja abortira ? Zatvorska? Novčana?
Primjećujem da kaznu predviđaš samo za majku.
ne, za sve sudionike zabranjene aktivnosti.

činjenica da je žena tu u žiži i da je okosnica krivičnog gonjenja nije sexistička nego zdravorazumska. da je zabranjeno svršavati s katedrale po ljudima, to bi se odnosilo samo na muške, al jednako tako ne bi bilo sexistički (it goes either way)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben 21/10/2014, 18:44

Sefirot wrote:


Zašto bi žena morala pod kaznenom odgovornošću i to da je društvo natjeda da uzme djete koje nije ni htjela? To ne možeš raditi ni ti ni društvo. To naravno, i da se dogodi, neće ugušiti AB, štoviše, stvorit će se još veći i teži problem.
ne tvrdim da bi pravično bilo da uzme diete, nego da joj se ponudi da preda dite birokratima bez dodatnih obveza.

društvo može raditi što društvo želi. druga stvar je snaga obrane kojom rasplolaže braneći svoje postupke.

trenutno objašnjenje zbog koje se dopušta ab je manjkavo, opravdavati ab činjenicom da će ga biti i ako ga se stavi van zakona je razvidno bedasto. ako moram objasnit zašto, reci.

moguća činjenica da zabrana za sobom povlači val bezakonja koi si opisa negdi gori možda i može opravdati oduzimanje slobode i života pojedinih bića ali zamisli licemjerja društva u tom slučaju:

čekaj moran hitno na pivu ...

(napiši mu razliku između zabrane droge  (oso, slob.+ krim) i počačaja (os. slo+ krim)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity 21/10/2014, 22:56

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!
Ajd ne laži. Bludnicu da ti dovede u kuću ? affraid
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity 21/10/2014, 22:58

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

Kakva bi kazna bila za ženu koja abortira ? Zatvorska? Novčana?
Primjećujem da kaznu predviđaš samo za majku.
ne, za sve sudionike zabranjene aktivnosti.

činjenica da je žena tu u žiži i da je okosnica krivičnog gonjenja nije sexistička nego zdravorazumska. da je zabranjeno svršavati s katedrale po ljudima, to bi se odnosilo samo na muške, al jednako tako ne bi bilo sexistički (it goes either way)
Ajmo iznova, kakva kazna ? Zatvorska? Novčana?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben 21/10/2014, 23:32

Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

Kakva bi kazna bila za ženu koja abortira ? Zatvorska? Novčana?
Primjećujem da kaznu predviđaš samo za majku.
ne, za sve sudionike zabranjene aktivnosti.

činjenica da je žena tu u žiži i da je okosnica krivičnog gonjenja nije sexistička nego zdravorazumska. da je zabranjeno svršavati s katedrale po ljudima, to bi se odnosilo samo na muške, al jednako tako ne bi bilo sexistički (it goes either way)
Ajmo iznova, kakva kazna ? Zatvorska? Novčana?
u okviru ovog sustava, zatvorska.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity 22/10/2014, 06:52

Ako je udana, ženu i muža u zatvor, djeca na ulicu ? Ili dom ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by aben 22/10/2014, 09:22

Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 09:51

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot wrote:A jesi zao i pokvaren,do daske!

Kad ćeš toga postati svjestan?
Nikad,siguran sam!
Mojih nekoliko nećakinja su bile u Caritasu,nitko ih nije zlostavljao,osobno sam ih posjećivao(rat,izgubili oca i majku,petero njih,)i odgojio ih Caritas!Danas su osobe uspješne,familijarne!No okultista,zao čovjek i antikršćanin trubi da su ih silovali metlom!Bože koja nakaradna percepcija!
A ti,svakoako ćeš usvojiti koje djete,,ha ha ha!
Dobričina i lažov!


Ne patriote, nisam ni zao ni pokvaren nego realan, upravo ono što ti nisi i što ti smeta. Nadalje, ovdje nisam tema ja, jel'da?

Trebam li ti dati podatke o takvim ekscesima?
Dom za nezbrinutu djecu u Brezovici

http://www.hrt.hr/arhiv/2005/04/30/HRT0020.html

http://www.index.hr/tag/75785/brezovica/7.aspx

da, to je onaj isti dom gdje je bilo silovanja štićenika, a što je spodoba od Brajše zataškavala, a znali su i neki iz Crkvenog vrha. Te činjenice patriote, pobiti ne možeš.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ministar-najavio-zatvaranje-doma-u-brezovici.html

http://www.komentar.hr/portal/vijesti/7832-za-silovanje-djecaka-u-domu-za-nezbrinutu-djecu-pociniteljima-uvjetna-kazna

Dječaka silovali drškom metle, dobili uvjetne kazne

http://www.jutarnji.hr/osijek--djecaka-silovali-drskom-metle--dobili-uvjetne-kazne/958195/

Ili zatvaraš oči pred tim zločinima patriote? Onda sam ja lažov?
Tko je to radio?
Časne sestre i svećenici možda?Znaš da nisu nego bjednici koji su se uvukli u domove samo iz tog rszloga!Dakle,nemožeš optužiti crkvu za to nego pojedince od kojih su se neki bavili okultizmom!E sad,zašto nisu prijavili(ako je SVE to istina) ,to je greška,i to im se nemože oprostiti!Jednom peder,zauvjek peder,,ili jednom pedofil,zauvjek pedofil!
Nemožeš poreći da je namjera crkve i Caritasa dobra,da su tisuće djece spašeni zahvaljujući njima ,no ti vidiš par excesa,ostalo ne vidiš!A mučili su se,u domu u kom sam posjetio svoje,bilo ih je 40 a samo 4 časne sestre!U domu do njih invalida desetak,njima su se bavile par njih.Krvav i odgovoran posao!Zašto nisu prijavili?Zar bi ti da ti se u obitelji dogodi da ti je sin silovao kćer ,okolo trubio o tome i pokušao sam rješiti stvar?Da ne navučeš sramotu i na sebe koji to nikad nisi ni pomislio da se može dogoditi!
Dakle,razumim ih ,ali ne odobravam šutnju!No tih par izdvojenih slučaja nemože posrati sve one tisuće dobrih stvari...spašavanje stotine djece koje su roditelji odbacili(nađeni neki u kartonskoj kutiji ispred crkve)ili ih nisu mogli odgajati pa ih dali Caritasu!

Patriote, prvo, zašto skrečeš sa teme bježeći i bježeći? Nazivaš me lažovom, a kad ti predam činjenično stanje protiv kojeg ne možeš onda bježiš što dalje muljajući i prebacujući krivnju na druge. Jel to normalno? Bio sam slobodan pa sam u raspravu dodao i tvoj komentar prije pa da se uvudi tvoje ponašanje....

Tko je to radio? Zaposlenici (koji nisu i ne moraju biti svećenici), a tko je zaposlio zaposlenike ako je poslodavac Crkva? No, strani podaci u stranim Crkvenim institucijama, slične zločine su zaista počinile "časne" sestre i svećenici (no za tebe, bez obzira što su zaređeni to nisu jel? Držiš se većim od pape). Trebaš li možda link? nema problema:

http://www.irishcentral.com/news/237-accusations-of-sexual-abuse-with-the-catholic-church-in-ireland-this-year-157454595-237508671.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Catholic_Church_sexual_abuse_scandal_in_Ireland
http://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_abuse_scandal_in_the_Catholic_archdiocese_of_Dublin
http://churchandstate.org.uk/2013/05/child-abuse-scandal-how-the-irish-government-protected-the-catholic-church/
http://www.crosslandfoundation.org/An-Irish-Tragedy.htm

Činjenica je da je Crkva zataškavala zločine, a počinili su ih ili svećenici i sestre ili pak zaposlenici. Navodiš da su se bavili okultnim, za to trebaš imati argumenata patriote, a ne izvlačiti vlastite pretpostavke proicirajući probleme na nešto što nemaš dokaza i temeljiš na osobnoj netrepeljivosti.

Namjera i ideja pomoći se ne može poreći, naravno, no neodgovornost je neprihvatljiva.

Na žalost, ne radi se o "par izdvojenih slućajeva" jer ih je bilo previše da bi ih prozvali izdvojenim ekscesima.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 10:30

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Da li ja imam pravo reći da je Isus bio licemjer?.

trebao bi pri tome imati neke osnove.
Sefirot wrote:
Da je bolovao od mesijanskog kompleksa? Imam pravo reći patriote i ti mi to ne možeš zabraniti.

ako osporavaš Isusov nauk onda time pokušavaš "spasiti" ljude od tog nauka pa time preuzimaš ulogu nekog "mesije", a to ti je mesijanski kompleks.
katolici su od takvog kompleksa izuzeti time što se ne predstavljaju kao spasitelji jer čovjeka  samo Bog može spasiti. ergo: ni Isus ne može bolovati od mesijanskog kompleksa jer je Bog.

I   Bog je samo jedan
II  samo Bog spašava
III Isus je Mesija
IV Isus je Bog  

Koje osnove?

Po čemu pokušavam spasiti ljude? ne budali. Niti preuzimam niti sam mesija, hvala takve nebuloze nikome ne trebaju.
Isus ne može bolovati od mesijanskog kompleksa jer je bog i to znamo po čemu? tko ga prozvao bogom? Ajde ne pričaj gluposti. Isus nije nikakav bog.

1. Bog je jedan :tu
2. samo Bog spašava... ok, a od čega i zbog čega...
3. Isus je Mesija... po čemu? po kršćanskom mlačenj u prazne slame? Što znači mesija? ili da te malo podučim da ne lupetaš?
4. Isus nije nikakav bog. To se krši izravno sa zapovjedima i osnovnim elementima monoteizma.
Isus je Bog a mi smo monoteisti!
Bog je po našem mišljenju a po tvom nije!Niš novo!To su mnogi govorili i dok je čuda činio!Niti mi možemo u svom džepu donijeti dokaz da On jest Bog,niti ti možeš da nije!
Mi VJERUJEMO da je , jer smo pomno proučili štko je činio i učio i što su zapisali njegovi pratitelji,,promatrači!Ti vjeruj što hoćeš ali nemaš pravo apriori tvrditi da BAŠ MI nismo u pravu a ti jesi!

Isus je bog kršćanima. Drugima nije.
vjerujete jer ste pomno proučili... da ste proučili i da se radi o nauci onda se ne bi se zvalo vjera. Temeljiti se na vjeri ili znanju su dvije različite stvari.
Nadalje, nisam tvrdio ništa, upravo suprotno patriote, ti tvrdiš, a na sebe nikad nisi stavio upitnik nego si klasičnu floskulu izjavio "što ako jest" bez razumnog i racionalnog "što ako nije". Ti se više od mene patriote pozivaš na ispravnost bez temelja.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 10:32

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Ne, fetus nije čovjek

zigota, zametak, plod, fetus, ... zovi kako hoćeš su faze razvoja ljudskog bića i stoga trebaju imati najosnovnije ljudsko pravo, a to je pravo na život.

tijelo žene koja je trudna nije samo njeno nego je i tijelo tijela kojeg nosi.

i kao što društvo treba privilegirati trudnice i djecu tako i trudnice trebaju imati obveze i obzira prema djetetu koje nosi kao i prema društvu.  

A ti češ na temelju čega nametnuti nekome nešto? Ajde ne seri.
Opet on o nametanju!
Ne seri ti,mi ne namećemo niti to možemo,mi potičemo i apeliramo da se život dogodi,da se poštuje pravo na život,kultura života a ne smrti koju ti zastupaš!
Sramota!

Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"
Ti bi rekao"Pobaci"!
"Baci,odbaci,ubij,,isto je to"!
I sad ti sebe smatraš pozitivcem a mene ili e onea bad gayom!Jesi čudan!
Razlozi zašto abortira žena,nebitni su,u 99% slučajeva nemaju pokriće!Banalni su!

Patriote, namećete. vaš "apel" se svodi na zabranu i strahovladu. Da, da se poštuje život. I ne, ja ne zastupam kulturu smrti kao što pokušavaš lažirati.

a za navedeno ti slijedi prijava. Zašto? Jednostavno, ne jednom sam rekao da nisam za AB, ali nisam za zabranu AB na što se temelje vjernici. to je razlika.
A kakvi su razlozi i pokrića, to se patriote, u krajnju liniju tebe nimalo ne tiče.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 10:39

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Nebitno, služba za zbrinjavanje. Nebitno jel anonimno. Pod drop box želim naglasiti neometano predavanje djece, bez pitanja i ograničenja.
Pa to bi bilo OK. Ali već postoje domovi za nezbrinutu djecu, po čemu bi se ovi boxovi razlikovali od njih ?
nie poanta u tome, nego o drukčien pogledu na pobačaj, dakle, slobodarski nastrojen čovik odma zazire kad čuje "zabrana pobačaja" najčešće nit ne sluša što je rečeno posli "zabrana".

mi ne mislimo da je ubojstvo zabranjeno, nego mi na to gledamo kao na zaštitu slobode ubijenog da odabere hoće li živiti ili ne 
djeca i luđaci nemaju slobodu pa je nužno zlo da ih štiti društvo posredstvon države.

mi smo tužni što ograničavamo slobodu pojedinca da ubije nerođeno dijete ili susjeda ali nismo nerealni pa sa dubokim žaljenjem uspostavljamo instituciu koja regulira ta pitanja.

prvo, nerođeno ni nije djete nego plod, a zatim fetus te nije sposobno samostalno kao tijelo funkcionirati (vidi prenatalni razvoj) pa onda nema ni govora o ubojstvu. Nadalje, AB nije dozvoljen bilo kad. Rok je do 3mjeseca ako se ne varam. Plod čovjeka se ne razlikuje od ploda mačke, psa, krave... ili bilo kojeg sisavca.
I na kraju, nakon što razmotrimo koliko onih koji su pro-life usvojili djece, postavlja se pitanje što sa tom djecom? Da li uopće shvaćate posljedice zabrane AB??? Očigledno ne.
prvo, nisan ni reka da je nerođeno dijete.

zatim, ni luđak ni rođeno ni socijalisti ne mogu samostalno funkcionirati.

djecu stavljati u drop box.

koliko vidim licemjerni desničari nisu sposobni funkcionirati sami za sebe jer su debili najviše klase.

I vidiš kako si skaćeš u usta. kako licemjerno. Prvo, nisi socijalist (a očigledno nemaš pojma ni što ta riječ znači) a prolajfer si. Koliko si ono djece usvojio? Nisam te dobro čuo... a što bi bilo sa tom djecom koja su neželjena??? Znaš kakve bi bile posljedice? Naravno da ne znaš jer te boli briga jer licemjerno govoriš o stvarima kojima nemaš blagog pojma.
A osim toga, nisi posvojio niti jedno djete i imaš obraza govoriti što bi drugi trebali ili ne. I sa kojim pravom ideš drugima zabranjivati?

idioti zemalja ujedinite se... uh, već ste ujedinjeni....
kako je očito da ne znam što znači riječ socijalist? (moramo li baš svaki put prolaziti ovaj dio o značenju riječi..poput deviza i sl?)

nisam usvoia nijedno diete, nit bi ikad usvoia ijedno. nadam se da bolje čitaš nego čuješ.

posljedice bi varirale, kako sada stvari stoe, imali bi malu vojsku huligana iz pretrpanih domova.

koim pravom idem zabranjivati..malo posli, ručak!

licemjer se javio o pro-life, zabranjivao bi drugima, a sam kaže "nisam usvoia nijedno diete, nit bi ikad usvoia ijedno"
mislim da nemam više ni komentara na ovakvu personu, upravo o takvima i govorim stalno.

Posljedice? Posljedice zabranjivanja AB:
Povećan broj ilegalnih AB što bi rezultiralo povećanim brojem smrti žena. Povećao bi se broj trgovina ljudi i ljudskih organa. Povećao bi se broj bolesti. Povećao bi se broj kriminala (što si i sam uvidio) što bi rezultiralo povećanim brojem osoba u odgojnim ustanovama (kako domovima tako i zatvorima). Povećao bi se i broj siromašnih te broj gladnih, a medicinska skrb bi još drastičnije pala što bi opet rezultiralo kriminalom, mrtvima, bolesnima i tako u krug. A da dalje i ne nastavljam.

A prava zabranjivati nemaš nikakva. Ajde meni nešto samo probaj zabraniti... mogu ti se samo nasmijati.
ah, licemjer...uz fašist moja najdraža diskvalifikacija :)

mogao bi primjetiti kako se ja ne zalažem za obvezu usvajanja koja bi se odnosila na svih osim na mene, al ne moraš.

dakle, nije rieč o zabranivanju pobačaja nego o zaštiti nerođenog. mi kao društvo možemo dopustiti prekid ljudskog života do određenog stadija a to smo i učinili, ali jednako tako možemo dopustiti robovlasništvo. i jedno i drugo, čini se, ima pozitvne učinke.

naravski, lako je reći da ćemo se odreći pozitivnih učinka robovlasništva jer nam je žrtva očita, a kod pobačaja nie. međutim, ako ne želimo arbitrarno pristupati problemu slobode, onda se jednaki principi odnose i na plodove. i to je sve. 

sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

daljnje variacije poput adopcije, osiguranja državnog posla od janjičara do kuvara u saboru su otvorena za raspravu.

Zašto bi žena morala pod kaznenom odgovornošću i to da je društvo natjeda da uzme djete koje nije ni htjela? To ne možeš raditi ni ti ni društvo. To naravno, i da se dogodi, neće ugušiti AB, štoviše, stvorit će se još veći i teži problem.
"Nije htjela"?
I to je dovoljan razlog da ga se ubije?
A zašto se onda htjela sexat?A valjda je znala da se iz sexa bez zaštite,rađaju djeca!Ako ga neće ona,netko drugi će ga htjeti!Neki roditelji usvojenog djeteta su stoput bolji prema istom od bioloških!Nitko nema pravo ubiti to djete!Nije to lako,roditi djete ako nisi planirao njegov nastanak,ali ubiti ga,veće je zlo!Uostalom,imam dvoje djece,jedno planski napravismo,drugo nam se omaklo!Nimalo ne volimo više ono"koje smo htjeli!"I da nam se dogodilo još petero,"omaknutih,"nijedno nebi žena pobacila olitiga abortirala!Živjeli bi skromnije ali bi ŽIVJELI!

Zašto se htjela seksat? Jel to tvoja stvar? Od kuda si uzimaš pravo da govoriš o drugima i misliš li da imaš pravo određivati kako će drugi živjeti? Ohladi patriote.

To da su roditelji koji su posvojili djecu čak i bolji od nekih bioloških, tu se slažem, štoviše, takvih imam u obitelji. I to uopće nije ni pitanje niti ima smisla u ovoj raspravi.
Ubiti djete znači da ga se liši života kad je rođeno, ne dok još nije rođeno.
Nadalje, nisu svi ti i tvoji niti se možeš petljati u tuđi život jer to pravo nemaš. Možeš razgovarati, naravno iako je očigledno da nisi psiholog pa ne možeš konkretno pomoći osobama u takvom stanju, a ni razum i logika ti nisu jače strane.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 10:39

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 10:41

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:sad, moe rješenje je solomonsko, da društvo natjera (pod kaznenom odgovornošću)  ženu da rodi nakon čega je na sebe uzima teret uzdržavanja.

Kakva bi kazna bila za ženu koja abortira ? Zatvorska? Novčana?
Primjećujem da kaznu predviđaš samo za majku.
ne, za sve sudionike zabranjene aktivnosti.

činjenica da je žena tu u žiži i da je okosnica krivičnog gonjenja nije sexistička nego zdravorazumska. da je zabranjeno svršavati s katedrale po ljudima, to bi se odnosilo samo na muške, al jednako tako ne bi bilo sexistički (it goes either way)

Upravo suprotno, tu se ograničavaju prava žena što nas vrača u povijest. Prije bi osuđivao bračnu nevjeru nego AB.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sefirot 22/10/2014, 10:54

aben wrote:
Sefirot wrote:


Zašto bi žena morala pod kaznenom odgovornošću i to da je društvo natjeda da uzme djete koje nije ni htjela? To ne možeš raditi ni ti ni društvo. To naravno, i da se dogodi, neće ugušiti AB, štoviše, stvorit će se još veći i teži problem.
ne tvrdim da bi pravično bilo da uzme diete, nego da joj se ponudi da preda dite birokratima bez dodatnih obveza.

društvo može raditi što društvo želi. druga stvar je snaga obrane kojom rasplolaže braneći svoje postupke.

trenutno objašnjenje zbog koje se dopušta ab je manjkavo, opravdavati ab činjenicom da će ga biti i ako ga se stavi van zakona je razvidno bedasto. ako moram objasnit zašto, reci.

moguća činjenica da zabrana za sobom povlači val bezakonja koi si opisa negdi gori možda i može opravdati oduzimanje slobode i života pojedinih bića ali zamisli licemjerja društva u tom slučaju:

čekaj moran hitno na pivu ...

(napiši mu razliku između zabrane droge  (oso, slob.+ krim) i počačaja (os. slo+ krim)

da ponudi djete birokratima? I onda? Samo se potiče ono stanje stvari koje sam opisivao.
društvo može raditi što društvo želi no društvo je sačinjeno od individua sa pravima i obvezama. Nadalje, ako se gleda pravno onda se gledaju individualno, a ne društveno. A pravo se odnosi na sve.
Zabrana AB je najveća glupost koja bi se mogla provest jer to neće nikako rješiti problem.
Zabrane droge? Koje? Ima narkotika koji su u potpunosti legalni i društveno prihvatljivi.
Nadalje, AB se ne može provesti bilo kada. No pretpostavljam da zakonski dio nisi čitao pa kao i obično, mlatiš praznu slamu...

Nije AB kao da se na plac ide. Zakonski je to određeno, no naravno da se "neki" nisu ni potrudili pročitati zakon o zdravstvenim mjerama za ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece.

http://www.propisi.hr/print.php?id=9842

ZAKON O ZDRAVSTVENIM MJERAMA ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA SLOBODNO ODLUČIVANJE O RAĐANJU DJECE

(Urednički pročišćeni tekst, „Narodne novine“, broj 18/78 i 88/09 – Zakon o medicinskoj oplodnji)

Član 15.
Prekid trudnoće je medicinski zahvat.
Prekid trudnoće se može izvršiti do isteka deset tjedana od dana začeća.
Nakon isteka deset tjedana od dana začeća, prekid trudnoće može se izvršiti samo po odobrenju komisije, a pod uvjetima i po postupku utvrđenom ovim zakonom.
Pobačaj se ne nameče, on je samo opcija tko se na to odluči.
Član 19.
Trudna žena obraća se sa zahtjevom za prekid trudnoće zdravstvenoj organizaciji udruženog rada koja vrši prekid trudnoće prema svom izboru.
Ako su ispunjeni uvjeti za prekid trudnoće trudna žena se upućuje liječniku koji vrši prekid trudnoće.
Član 20.
Ako se utvrdi da je isteklo deset tjedana od dana začeća ili da bi prekid trudnoće mogao teže naručiti zdravlje žene, trudna žena se sa zahtjevom upućuje na komisiju prvog stupnja.
Kad se u slučaju iz stava 1. ovoga člana radi o maloljetnici koja je navršila 16 godina života, a nije stupila u brak, o upućivanju maloljetnice na komisiju prvog stupnja obavijestit će se roditelji odnosno staratelj maloljetnice.

Član 21.
U slučaju iz člana 19. stava 2. ovoga zakona prekid trudnoće može se izvršiti odmah nakon što se trudna žena javi liječniku koji vrši prekid trudnoće, a u slučaju iz člana 20. stava 1. ovoga zakona prekid trudnoće izvršit će se odmah po odobrenju komisije prvog stupnja, ali najkasnije u roku sedam dana od dana odobrenja.

Član 22.
Nakon isteka deset tjedana od dana začeća komisija prvog stupnja može odobriti prekid trudnoće, uz pristanak odnosno na zahtjev trudne žene, u slučajevima:
- kad se na temelju medicinskih indikacija utvrdi da se na drugi način ne može spasiti život ili otkloniti narušenje zdravlja žene za vrijeme trudnoće, porođaja ili poslije porođaja;
- kad se na temelju medicinskih indikacija i saznanja medicinske znanosti može očekivati da će se dijete roditi s teškim prirođenim tjelesnim ili duševnim manama;
- kad je do začeća došlo u vezi s izvršenjem krivičnog djela silovanja, obljube nad nemoćnom osobom, obljube zloupotrebom položaja, obljube s djetetom ili rodoskvrnuća.

Član 23.
Postupak po zahtjevu za prekid trudnoće je hitan.
Komisija prvog stupnja dužna je odlučiti o zahtjevu za prekid trudnoće u roku osam dana od dana prijema zahtjeva.

Član 24.
Trudna žena koja je nezadovoljna odlukom komisije prvog stupnja može uložiti prigovor komisiji drugog stupnja u roku tri dana.
Komisija drugog stupnja dužna je odlučiti o prigovoru protiv odluke komisije prvog stupnja u roku osam dana od dana prijema prigovara.
Odluka komisije drugog stupnja o zahtjevu za prekid trudnoće je konačna.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

40 dana za život - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Trinity 22/10/2014, 12:23

aben wrote:Gle, sudionike, ne inocent bystanders.
Maloljetnu djecu u dom, ka i za sve ostale kriminalne slučajeve.
Pa na sudionike i mislim,  žena je udana , ima muža i djecu. Ona i muž se dogovore o abortusu, završe u zatvoru, što s njihovom djecom ?
Razmisli i o drugim kombinacijama u kojima može doći do trudnoće.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Patriot_1 22/10/2014, 13:56

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot wrote:Da se pred menom nađe žena koja dvoji dali roditi djete ili ne,ja bih joj rekao"Rodi ga!"

Da ti sin jednog dana dovede i želi oženiti curu s vanbračnim djetetom, što bi mu rekao?
Ništa¨!
Njegov izbor i ako bi on bio sretan,i ja bih!

A da ti sin dovede dečka doma?
Pitanje bez veze,moj je ženskaroš!Dosad doveo nekoliko ženski!O tome nek razmišljaju oni kojima se to događa!Ja sam svog odgojio na način da je muško...muškoi a žensko =žensko!I slaže se samnom!Tvoj će,,koliko vidim ,100% dovesti dečka za mladu!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

40 dana za život - Page 3 Empty Re: 40 dana za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum