ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 17/10/2014, 13:48

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Bolesno,,,otvoriš post sa hrpom citata iz Biblije a kad ja iz te iste Biblije izvadim jedan,onda to tebi nije argument!Pa što si onda toliko citata stavio,ako su nebitni i ako nisu argumenti?

Patriote, kad govorimo o Bibliji, kršćanstvu i judaizmu, onda su argumenti iz biblije, no ako se ne tiču kršćanstva, bibilije ili judaizma, onda citati iz Biblije nemaju nikakvog smisla.
Da ti pojasnim, ako odeš zubaru i govorite o zubima i dentalnom zdravlju i on ti govori o automehaničarstvu ili frizerstvu, onda to nema nikakvog smisla... da li razumiješ?
Pa jesi li citirao Bibliju kao nešto relevantno?
Jesi!
Reci "jesam" , što šutiš!I onda ti odgovaram citatima iz iste a ti se demonski smiješ"Ha Ha,,,,Biblija ti je argument"...jbt ,,,fora!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot 17/10/2014, 15:23

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Sef,kad se jednom oslobodiš svog ega,da si samo ti uvjek u pravu,jer eto,,jako si pametan,,,buš postal pravi čovjek.
A to bu na nigdarjevo!

patriote, ali nikad nisam ni rekao da sam uvijek u pravu. No ovdje se radi o raspravi oko stvari koje su tako jednostavne. Patriote, jesi li ikad profesoru u OŠ rekao da se pravi i misli da je uvijek u pravu?

Za razliku od tebe patriote, ja jesam čovjek.
Čovjek je svatko,,ali poanta je u tome,,,dobar ili loš!Nisam stekao dojam da si dobar,,pošten,skroman!
"Tek sad znam da ništa neznam" nije izjavila budala!

Nisi stekao dojam jer si stvorio (kao i prema mnogo stvari) predrasudu temeljenu na 1. neznanju i nerazumjevnaju 2. na vjerovanju. Tako su nastale svijetske vjerske paranoje, a nevini plačali danak.

Slažem se, nije izjavila to budala, Sokrat je bio zaista velik kao i mnogi drugi starogrčki filozofi. I u potpunosti se slažem sa izjavom.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot 17/10/2014, 15:29

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Bolesno,,,otvoriš post sa hrpom citata iz Biblije a kad ja iz te iste Biblije izvadim jedan,onda to tebi nije argument!Pa što si onda toliko citata stavio,ako su nebitni i ako nisu argumenti?

Patriote, kad govorimo o Bibliji, kršćanstvu i judaizmu, onda su argumenti iz biblije, no ako se ne tiču kršćanstva, bibilije ili judaizma, onda citati iz Biblije nemaju nikakvog smisla.
Da ti pojasnim, ako odeš zubaru i govorite o zubima i dentalnom zdravlju i on ti govori o automehaničarstvu ili frizerstvu, onda to nema nikakvog smisla... da li razumiješ?
Pa jesi li citirao Bibliju kao nešto relevantno?
Jesi!
Reci "jesam" , što šutiš!I onda ti odgovaram citatima iz iste a ti se demonski smiješ"Ha Ha,,,,Biblija ti je argument"...jbt ,,,fora!

A po čemu je Biblija relevantna? I da, čitao sam je, štoviše, mogu reći da sam je pročitao više puta nego mnogi koji se nazivaju vjernicima. Da nisam, ne bi imao toliko znanja o tome. I, da, Biblija kao takva je okultistima vrlo bitna kao i druge svete knjige tako da moja Biblija stoji na polici uz Bhagavat Gitu, Knjigu Zakona i druge svete knjige.

I dalje nisi shvatio, Biblija nije argument za vanbiblijske i svakodnevne stvari. Kad se radi o komentaru ili argumentu iz Biblije, može se odnositi samo i isključivo samo na Bibliju. Ako se radi o BILO ČEMU DRUGOME, citati Biblije nemaju smisla i nisu nikakav argument. Upravo zato sam ti i dao odgovor kakav je. Boldat ću.

Govoriti o hinduizmu, budizmu, taoizmu, paganizmu, ma bilo čemu drugome i spominjati Bibliju je nebulozno i besmisleno...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 18/10/2014, 11:57

Ti nemožeš tumačiti Bibliju jer nemaš pojma o njenoj biti!
Tako ovdje galamiš kako je pogrešno ,po bibliji moliti se javno a sam Isus javno moli,ne jednom!

Sad citiraš Bibliju koja je za tebe smeće i laž,odjednom ti je dobra kad s njom ideš protiv kršćana!Licemjerno do daske!
Isus je ovdje govorio protiv javne molitve kao načina da se ljudi kite njome,da ih se vidi kako su eto duhovni!

"Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima"(svrha njihovog licemjerstva je očita)
Ni isus je sam molio javno,evo:

1 Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
2 Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
3 A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.
4 Ja tebe proslavih na zemlji, djelo svrših, koje si mi dao da činim.
5 I sad proslavi ti mene, Oče, u tebe samoga slavom, koju imadoh u tebe, prije nego postade svijet.
6 Ja objavih ime tvoje ljudima, koje si mi dao od svijeta. Tvoji su bili i Ti si ih dao meni, i riječ su tvoju održali.
7 Sad znaj u, da i e sve, što si mi dao, od tebe.
8 Jer riječi, koje si dao meni, dadoh njima. Oni ih primiše i spoznaše istinito, da od tebe izađoh, i vjerovaše, da si me ti poslao.
9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one, koje si mi dao, jer su tvoji.
10 Sve, što je moje, jest tvoje, i što je tvoje, jest moje, i ja se proslavih u njima.
11 I više nijesam na svijetu - ali su oni na svijetu. Ja dolazim k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u ime svoje, koje si mi dao, da budu jedno kao mi!
12 Dok sam bio s njima, čuvao sam ih u ime tvoje, koje si mi dao, i sačuvah ih, i nitko od njih ne pogibe, osim sina propasti, da se ispuni Pismo......
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot 21/10/2014, 10:46

Patriot_1 wrote:Ti nemožeš tumačiti Bibliju jer nemaš pojma o njenoj biti!
Tako ovdje galamiš kako je pogrešno ,po bibliji moliti se javno a sam Isus javno moli,ne jednom!

Sad citiraš Bibliju koja je za tebe smeće i laž,odjednom ti je dobra kad s njom ideš protiv kršćana!Licemjerno do daske!
Isus je ovdje govorio protiv javne molitve kao načina da se ljudi kite njome,da ih se vidi kako su eto duhovni!

"Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima"(svrha njihovog licemjerstva je očita)
Ni isus je sam molio javno,evo:

1 Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
2 Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
3 A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.
4 Ja tebe proslavih na zemlji, djelo svrših, koje si mi dao da činim.
5 I sad proslavi ti mene, Oče, u tebe samoga slavom, koju imadoh u tebe, prije nego postade svijet.
6 Ja objavih ime tvoje ljudima, koje si mi dao od svijeta. Tvoji su bili i Ti si ih dao meni, i riječ su tvoju održali.
7 Sad znaj u, da i e sve, što si mi dao, od tebe.
8 Jer riječi, koje si dao meni, dadoh njima. Oni ih primiše i spoznaše istinito, da od tebe izađoh, i vjerovaše, da si me ti poslao.
9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one, koje si mi dao, jer su tvoji.
10 Sve, što je moje, jest tvoje, i što je tvoje, jest moje, i ja se proslavih u njima.
11 I više nijesam na svijetu - ali su oni na svijetu. Ja dolazim k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u ime svoje, koje si mi dao, da budu jedno kao mi!
12 Dok sam bio s njima, čuvao sam ih u ime tvoje, koje si mi dao, i sačuvah ih, i nitko od njih ne pogibe, osim sina propasti, da se ispuni Pismo......

Mislim da sam ti na ove gluposti odgovorio.
Biblija je najbolje oružje protiv vjerskih nebuloza...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 21/10/2014, 11:22

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Ti nemožeš tumačiti Bibliju jer nemaš pojma o njenoj biti!
Tako ovdje galamiš kako je pogrešno ,po bibliji moliti se javno a sam Isus javno moli,ne jednom!

Sad citiraš Bibliju koja je za tebe smeće i laž,odjednom ti je dobra kad s njom ideš protiv kršćana!Licemjerno do daske!
Isus je ovdje govorio protiv javne molitve kao načina da se ljudi kite njome,da ih se vidi kako su eto duhovni!

"Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima"(svrha njihovog licemjerstva je očita)
Ni isus je sam molio javno,evo:

1 Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
2 Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
3 A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.
4 Ja tebe proslavih na zemlji, djelo svrših, koje si mi dao da činim.
5 I sad proslavi ti mene, Oče, u tebe samoga slavom, koju imadoh u tebe, prije nego postade svijet.
6 Ja objavih ime tvoje ljudima, koje si mi dao od svijeta. Tvoji su bili i Ti si ih dao meni, i riječ su tvoju održali.
7 Sad znaj u, da i e sve, što si mi dao, od tebe.
8 Jer riječi, koje si dao meni, dadoh njima. Oni ih primiše i spoznaše istinito, da od tebe izađoh, i vjerovaše, da si me ti poslao.
9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one, koje si mi dao, jer su tvoji.
10 Sve, što je moje, jest tvoje, i što je tvoje, jest moje, i ja se proslavih u njima.
11 I više nijesam na svijetu - ali su oni na svijetu. Ja dolazim k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u ime svoje, koje si mi dao, da budu jedno kao mi!
12 Dok sam bio s njima, čuvao sam ih u ime tvoje, koje si mi dao, i sačuvah ih, i nitko od njih ne pogibe, osim sina propasti, da se ispuni Pismo......

Mislim da sam ti na ove gluposti odgovorio.
Biblija je najbolje oružje protiv vjerskih nebuloza...
Ti ćeš mene učiti Bibliju tumačiti,,o jadno!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  - Page 3 Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum