ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Mon 29 Sep - 17:20

Argumentacije? Naravno da nemate...



Krivi prijevodi i lažna proroštva (rupe veće nego u Švicarskom siru. Time se ni najbolji apologetičari ne mogu boriti)

Pokušaji vezivanja Jospovog rodoslovlja s Isusom, onda imamo povezivanje s Davidom, a već je rečeno i potkrijepljeno biblijskim referencijama pa ću samo ukratko ponoviti:

ako Josip i jest potomak Davidov Isus to ne može biti jer mu Josip nije otac
Josipovo rodoslovlje iz Luke koje kršćanski apologeti pripisuju Mariji i opet Iusus ne pomaže - oba Josipova rodoslovlja sadrže potomke osobe za koju se izrijekom kaže da nitko od potomaka neće zasjeti na prijestolje Davidovo.
Nadalje, mesija mora biti Davidov potomak preko Solomona, a ne Natana, pa je i to jedna greška.

Dakle, kako god se okrene i koliko god se pokušava natezati Isus nema kvalifikacije za mesiju.
Nastavimo....

1) hebrejska riječ "mašiakh" (mesija) znači pomazanik. odnosi se na osobu koja je uvedena u službu božju pomazanjem uljem

Uzmi zatim ulja za pomazanje; izlij na njegovu glavu i pomaži ga. (Izlazak, 29:7)

Svećenik Cadok donese iz Šatora rog s uljem i pomaza Salomona. Tada odjeknuše trube i sav narod povika: "Živio kralj Salomon!" (I Kralj, 1:39)

I uzmi posudu s uljem, izlij mu je na glavu i reci: 'Ovako veli Gospodin: Pomazao sam te za kralja izraelskoga. (II Kralj, 9:3)


2) puno je mesija u Bibliji. Kako svaki kralj i Veliki Svećenik moraju biti pomazani svaki od njih jest pomazanik (mesija):

I tako David i Abišaj dopriješe noću do vojske: i gle, Šaul ležaše i spavaše u taboru, a koplje mu kod uzglavlja zabodeno u zemlju. Abner i vojnici ležahu oko njega. (8) Tada Abišaj reče Davidu: "Danas ti je Bog predao tvoga neprijatelja u tvoje ruke; zato sada dopusti da ga njegovim vlastitim kopljem pribodem za zemlju, jednim jedinim udarcem, drugoga mi neće trebati." (9) Ali David odgovori Abišaju: "Nemoj ga ubijati! Jer tko će dignuti ruku svoju na Gospodinova pomazanika (op. mesiju!) i ostati nekažnjen?" (10) Još nastavi David: "Živoga mi Gospodina, i udarit će ga Gospodin, bilo da će mu doći njegov dan da umre, bilo da će otići u boj i poginuti. (11) Ne dao mi Gospodin da dignem ruku na pomazanika (op. mesiju!) Gospodnjeg! (I Samuel, 26:7-11)

Ovo su posljednje Davidove riječi: "Riječ Davida, sina Jišajeva, riječ čovjeka koji je bio visoko uzdignut, pomazanika (op. mesije! m'šiakh elohei jaakov!) Boga Jakovljeva, pjevača pjesama Izraelovih (II Samuel, 23:1)

Ovako govori Gospodin o Kiru, pomazaniku svome: (op. Mesiji!) (Izaija, 45:1)

3) hebrejska riječ ha-mašiakh koja opisuje budućeg obećanog pomazanika božjeg u hebrejskoj bibliji pojavljuje se ravno 0 puta! sasvim je jasno stoga da dolazak mesije nije središnji koncept Biblije. Obzirom da je to kamen temeljac oko kojeg se vrti kršćanstvo ovo je u najmanju ruku čudno.

4) odakle onda židovski koncept budućeg mesije? Jedna od središnjih tema proroštva je buduće doba perfekcije karakterizirano apsolutnim mirom i univerzalnim prihvaćanjem boga.
Jasno je da se i dan danas ratuje, a bome i to da ni dan danas nema univerzalnog prihvaćanja Boga. još uvijek boga ne "zovemo jednim imenom". U konačnici, u mesijansko doba će i ovakve rasprave biti bespredmetne što je dio proroštva mesije i mesijanskog doba. To samo govori da ako se vodimo vjerskim idejama, Isus ni itko drugi (poput Šabatai Cvi, također samozvani mesija kao i Isus) nije pravi mesija.

"Viđenje Izaije, sina Amosova, o Judeji i Jeruzalemu: (2) Dogodit će se na kraju dana: Gora Doma Gospodnjeg bit će postavljena vrh svih gora, uzvišena iznad svih bregova. K njoj će se stjecati svi narodi, (3) nagrnut će mnoga plemena i reći: "Hajde, uziđimo na Goru Gospodnju, pođimo u Dom Boga Jakovljeva! On će nas naučiti svojim putovima, hodit ćemo stazama njegovim. Jer će iz Siona Zakon doći, iz Jeruzalema riječ Gospodnja." (4) On će biti sudac narodima, mnogim će sudit' plemenima, koji će mačeve prekovati u plugove, a koplja u srpove. Neće više narod dizat' mača protiv naroda nit' se više učit' ratovanju." (Izaija, 2:1-4)


"Dat ću narodima čiste usne, da svi mogu zazivati ime Gospodnje i služiti mu jednodušno" (Cefanja; 3:9)

"U onaj dan, učinit ću za njih savez sa životinjama u polju, sa pticama nebeskim i gmazovima zemskim; luk, mač i boj istrijebit ću iz zemlje da mirno u njoj počiva." (Hoše, 2:20)

"Tad će pustinja postat' voćnjak, a voćnjak se u šumu pretvorit'. (16) U pustinji će se nastaniti pravo, i pravda će prebivati u voćnjaku. (17) Mir će biti djelo pravde, a plod pravednosti - trajan pokoj i uzdanje. (18) Narod će moj prebivati u nastambama pouzdanim, u bezbrižnim počivalištima." (Izaija, 23:15-18)

"Dogodit će se na kraju dana: Gora Doma Gospodnjeg bit će postavljena vrh svih gora, uzvišena iznad svih bregova. (2) K njoj će se stjecat svi narodi, nagrnut će mnoga plemena i reći: "Hajde, uziđimo na goru Gospodnju, u Dom Boga Jakovljeva! On će nas naučit' svojim putovima, i hodit ćemo stazama njegovim. Jer će sa Siona Zakon izaći, riječ Gospodnja iz Jeruzalema." (3) On će upravljati mnogim pučanstvima i bit će sudac moćnim narodima. Svoje će mačeve prekovati u ralice, a svoja koplja u radne srpove. Narod na narod neće maća dizati niti će se više za rat vježbati. (4) Svaki će mirno živjeti pod lozom vinovom, pod smokvom svojom, i nitko ga neće plašiti. To rekoše usta Gospodina nad Vojskama. (5) Jer svi narodi idu, svaki u ime boga svojega, a mi, mi idemo u imenu Gospodina, Boga našega, uvijek i dovijeka." (Mih, 4:1-4)

"Ovako govori Gospodin nad Vojskama! U one će dane deset ljudi od naroda svih jezika hvatati jednog Židova za skut govoreći: 'Idemo s vama, jer čusmo da je s vama Bog.'" (Zeharja; 8:23)

5) mnoga od tih proroštva govore o potomku kralja davida koji će vladati izraelom u to doba perfekcije



"Isklijat će mladica iz panja Jišajeva, izdanak će izbit' iz njegova korijena. (2) Na njemu će duh Gospodnji počivat', duh mudrosti i umnosti, duh savjeta i jakosti, duh znanja i straha Gospodnjeg. (3) Prodahnut će ga strah Gospodnji: neće suditi po viđenju, presuđivati po čuvenju, (4) već po pravdi će sudit' ubogima i sud prav izricat' bijednima na zemlji. Šibom riječi svoje ošinut će silnika, a dahom iz usta ubit' bezbožnika. (5) On će pravdom opasati bedra, a vjernošću bokove. (6) Vuk će prebivati s jagnjetom, ris ležati s kozlićem, tele i lavić zajedno će pasti, a djetešce njih će vodit'. (7) Krava i medvjedica zajedno će pasti, a mladunčad njihova skupa će ležati, lav će jesti slamu k'o govedo. (8) Nad rupom gujinom igrat će se dojenče, sisanče će ruku zavlačiti u leglo zmijinje. (9) Zlo se više neće činiti, neće se pustošiti na svoj svetoj gori mojoj: zemlja će se ispuniti spoznajom Gospodnjom kao što se vodom pune mora. " (Izaija, 11:1-9)

"Evo dolaze dani - riječ je Gospodnja - podiæi ću Davidu izdanak pravedni. On će vladati kao kralj i biti mudar i činit će pravo i pravicu u zemlji. (6) U njegove će dane Judeja biti spašena i Izrael će živjeti spokojno. I evo imena kojim će ga nazivati: 'Gospodin, Pravda naša.' (7) Zato, evo, dolaze dani - riječ je Gospodnja - kad se više neće govoriti: 'Živoga mi Gospodina koji sinove Izraelove izvede iz zemlje egipatske', (8) nego: 'Živoga mi Gospodina koji potomstvo doma Izraelova izvede i dovede iz zemlje sjeverne i iz svih zemalja kamo ih bijaše prognao, tako da obitavaju u zemlji svojoj.'" (Jeremija, 23:5-8)


(primjetiti da se ovdje govori i o povratku izraela iz dijaspore!!!)

"Jao, jer velik je dan ovaj, slična mu ne bi! Vrijeme je nevolje za Jakova, al' će se izbaviti iz nje. (8) Onoga dana - riječ je Gospodina nad Vojskama - slomit ću jaram na njihovu vratu i lance ću njihove raskinuti. Više neće služiti tuđinu, (9) već će služiti Gospodinui, Bogu svojemu, i Davidu, kralju svome, koga ću im podići. (10) Ne boj se, Jakove, slugo moja - riječ je Gospodinova - ne plaši se, Izraele! Jer evo, spasit ću te izdaleka i potomstvo tvoje iz zemlje izgnanstva. Jakov će se opet smiriti, spokojno će živjeti i nitko ga neće plašiti - riječ je Gospodnja - (11) jer ja sam s tobom da te izbavim. Zatrt ću narode među koje te prognah" (Jeremija, 30:7-11)


"Evo, dolaze dani - riječ je Gospodnja - kad ću ispuniti dobro obećanje što ga dadoh domu Izraelovu i domu Judinu: (15) U one dane i u vrijeme ono podići ću Davidu izdanak pravedni; on će zemljom vladati po pravu i pravici. (16) U one dane Judeja će biti spašena, Jeruzalem će živjeti spokojno. A grad će se zvati: 'Gospodin, Pravda naša.' (17) Jer ovako govori Gospodin: "Nikada Davidu neće nestati potomka koji će sjediti na prijestolju doma Izraelova. (18) I nikada neće levitima i svećenicima nestati potomaka koji će služiti preda mnom i prinositi paljenice, kaditi prinosnice i prikazivati klanice u sve dane." (Jeremija, 33:14-18)

"Jer ovako govori Gospod: 'Evo me, sam ću potražiti ovce svoje i sam ću ih pasti! (12) Kao što se pastir brine za ovce svoje kad se nađe uza stado raspršeno, i ja ću se pobrinuti za svoje ovce i skupit' ih iz svih mjesta u koje se raspršiše u dan oblaka i mraka. (13) Izvest ću ih iz naroda, skupit ću ih iz zemalja i dovesti ih u zemlju njihovu da ih pasem na gorama izraelskim, po svim dolinama i travnjacima. (14) Past ću ih na izvrsnim pašama, ovčinjaci će im biti na visokim gorama izraelskim; ondje će počivati u dobrim ovčinjacima i past će na sočnim pašama, po gorama izraelskim. (15) Sam ću pasti ovce svoje i sam ću im dati počinka - riječ je Gospodnja. (16) Potražit ću izgubljenu, dovesti natrag zalutalu, povit ću ranjenu i okrijepiti nemoćnu, bdjeti nad pretilom i jakom - past ću ih pravedno.' (17) A vama, ovce moje, ovako govori Gospod: 'Evo me da sudim između ovce i ovce, između ovnova i jaraca! (18) Zar vam je malo pasti na dobroj paši te ostatak paše nogama gazite? Malo vam je piti bistru vodu te ostatak nogama mutite? (19) A moje ovce moraju pasti što vi nogama izgaziste, piti što vi nogama zamutiste.' (20) Stoga ovako govori Gospod: 'Evo me da sudim između ovce pretile i mršave! (21) Jer bokovima i plećima, bodući rogovima, slabe ovce guraste dok ih ne izguraste. (22) Ja ću izbaviti ovce svoje da više ne budu plijenom i sudit ću između ovce i ovce. (23) Postavit ću im jednoga pastira koji će ih pasti, slugu svoga Davida: on će ih sam pasti i bit će im pastir, (24) a ja, Gospodin, bit ću njihov Bog, i moj sluga David bit će im knez. Ja, Gospodin, rekoh! (25) I sklopit ću s njima Savez mira i uklonit ću iz zemlje sve divlje zvijeri, i živjet će mirno u pustinji i spavati po šumama. (26) Njih i sve oko brda svojega učinit ću blagoslovom i dat ću im na vrijeme kišu, i bit će to kiša blagoslova. (27) I drveće će poljsko donositi plodove, a zemlja će dati rod svoj. I oni će mirno živjeti u svojoj zemlji i znat će da sam ja Gospodin kad slomim palice jarma njihova i kad ih izbavim iz ruku onih što ih podjarmiše. (28) I neće više biti plijenom narodima, i zvijeri ih više neće žderati, nego će mirno živjeti i nitko ih neće plašiti. (29) I učinit ću da im probuja slavni nasad, i glad ih više neće zatirati, u zemlji više neće podnositi rug naroda. (30) I znat će da sam ja, Gospodin, Bog njihov, s njima i da su oni, dom Izraelov, narod moj - riječ je Gospodnja." (Ezekiel 34:11-30)


(uočite da osim najave vladara - Davidova potomka, pasus govori o okupljanju izraela iz dijaspore gdje smo poruga narodima;)

"I sluga moj David bit će im kralj i svima će im biti jedan pastir. Živjet će po mojim zakonima, čuvajući i vršeći moje naredbe. (25) Boravit će u zemlji koju dadoh sluzi svome Jakovu, u kojoj življahu oci vaši: u njoj će stanovati oni i njihovi sinovi, i sinovi sinova njihovih dovijeka. I moj sluga David bit će im knez dovijeka. (26) Sklopit ću s njima savez mira; bit će to Savez vječan s njima. Utvrdit ću ih i razmnožiti i postavit ću Svetište svoje zauvijek među njih. (27) Moj će Šator biti među njima i ja ću biti Bog njihov, a oni narod moj! (28) I kad Svetište moje bude zauvijek među njima, znat će svi narodi da sam ja Gospodin, koji posvećujem Izraela.'" (Ezekiel, 37:24-28)

6) Dakle, kako je svaki kralj izraela pomazanik, tako će i taj budući, obećani biti, stoga ga tako i zovemo - mašiakh (pomazanik). kako ćemo ga prepoznati? jednostavno, svi će ga prepoznati - tko bude kralj izraela u prorokovano doba perfekcije, taj je pomazanik. Da li su Isusa svi prepoznali? Ne. Samim time nema ni govora o ispunjenju proroštva na što se pozivaju.


7) Biblija nikada ne govori o vjeri u mesiju što je i logično - budući da će njegova vladavina u doba perfekcije biti činjenica vidljiva svakoj osobi, to i ne zahtjeva vjeru ili uvjerenje.

8) Budući da niti jedna osoba nije ispunila sliku opisanu u Biblijskim proroštvima jasno je da mesija nije došao. Svi povijesni pretendenti na mesijansku titulu, uključujući Isusa, bar kokhbu, Šabetaj Cvi-ja odbačeni su.

9) kršćanska tvrdnja da će Isus sve ovo ispuniti u drugom dolasku jest puki pokušaj pravdanja. Biblija ne govori o drugom, trećem ili petom dolasku. Tek očajnički pokušaj da se opravda neuspjeh onoga za kojeg oni misle da je mesija.

10) po bibliji dolazak mesije najavit će povratak proroka Elujahua

"Spomenite se Zakona Mojsija, sluge moga, kome sam na Horebu propisao zakone i uredbe za sav Izrael. (23) Evo, poslat ću vam proroka Iliju prije nego dođe Dan Gospodnji, dan velik i strašan. (24) On će obratiti srce otaca k sinovima, a srce sinova k ocima, da ne dođem i ne udarim prokletstvom zemlju." (Malahi, 4:5-6)
(ovdje se u citatu stihovi drukčije broje, no nebitno; uočiti kako se i u predmesijansko vrijeme poziva na Toru - zakon mojsijev kojega kršćanstvo odbacuje!!!)

U grčkom zavjetu Isus tvrdi da je Ivan krstitelj elijahu (ilija)

"Uistinu, svi proroci i Zakon prorokovahu do Ivana. (14) Zapravo ako hoćete: on je Ilija koji ima doći." (Mat, 11:13-14)

"Upitaše ga učenici: "Što dakle pismoznanci govore da prije treba da dođe Ilija?" (11) On im odgovori: "Ilija će doduše doći i sve obnoviti. (12) No velim vam: Ilija je već došao, ali ga ne upoznaše, već učiniše s njim što im se prohtjelo. Tako je i Sinu Čovječjemu trpjeti od njih." (13) Tada razumješe učenici da im to reče o Ivanu Krstitelju." (Mat, 17:10-13)

Međutim, kada su ivana pitali jeli on ilija, on niječe:

"Upitaše ga nato: "Što dakle? Jesi li Ilija?" Odgovori: "Nisam." "Jesi li Prorok?" Odgovori: "Ne."" (Ivan, 1:21)

(mala digresija: dok sam ovo tražio upalo mi u oči slijedeće:

"A neki izaslanici bijahu farizeji. (25) Oni prihvatiše riječ i upitaše ga: "Zašto onda krstiš kad nisi Krist, ni Ilija, ni Prorok?" "

Zgodno zar ne? evo farizeji pitaju za krštenje - obred njima potpuno nepoznat koji se ustanovljuje tek kasnije od strane kršćana. Grčki zavjet je krcat takvim nebulozama!)


No vratimo se temi. Lukino evanđelje pokušava ispraviti očite kontradikcije tako da tvrdi da je ivan došao "u duhu ilijinom"

"Ići će pred njim u duhu i sili Ilijinoj da obrati srce otaca k sinovima i nepokorne k razumnosti pravednih te spremi Gospodinu narod pripravan." (Luka, 1:17)

međutim:

a) Malahi prorokuje povratak Ilije, a ne nekoga u duhu Ilije

b) kad je upitan Ivan ne kaže - ja nisam Ilija, već sam dođao u njegovom duhu. On niječe svaku vezu s ilijom!


11) po bibliji mesija mora biti potomak kralja Davida

"Evo dolaze dani - riječ je Gospodnja - podiæi ću Davidu izdanak pravedni. On će vladati kao kralj i biti mudar i činit će pravo i pravicu u zemlji." (Jeremija, 23:5)

(vidi i gore u Ezekielu!)

e sad, iako grčki zavjet vuče josipovo rodoslovlje skroz do davida, josip nije isusov otac!


"Rodoslovlje Isusa Krista, sina Davidova, sina Abrahamova. (2) Abrahamu se rodi Izak. Izaku se rodi Jakov. Jakovu se rodi Juda i njegova braæa. (3) Judi Tamara rodi Peresa i Zeraha. Peresu se rodi Hesron. Hesronu se rodi Ram. (4) Ramu se rodi Aminadab. Aminadabu se rodi Nahšon. Nahšonu se rodi Salma. (5) Salmi Rahaba rodi Boaza. Boazu Ruta rodi Obeda. Obedu se rodi Jišaj. (6) Jišaju se rodi David kralj. Davidu bivša žena Urijina rodi Salomona. (7) Salomonu se rodi Roboam. Roboamu se rodi Abija. Abiji se rodi Asa. (8) Asi se rodi Jozafat. Jozafatu se rodi Joram. Joramu se rodi Ahazja. (9) Ahazji se rodi Jotam. Jotamu se rodi Ahaz. Ahazu se rodi Ezekija. (10) Ezekiji se rodi Manaše. Manašeu se rodi Amon. Amonu se rodi Jošija. (11) Jošiji se rodi Jehonija i njegova braæa u vrijeme progonstva u Babilon. (12) Poslije progonstva u Babilon Jehoniji se rodi Šealtiel. Šealtielu se rodi Zerubabel. (13) Zerubabelu se rodi Abiud. Abiudu se rodi Elijakim. Elijakimu se rodi Azor. (14) Azoru se rodi Sadok. Sadoku se rodi Akim. Akimu se rodi Elijud. (15) Elijudu se rodi Eleazar. Eleazaru se rodi Matan. Matanu se rodi Jakov. (16) Jakovu se rodi Josip, muž Marije, od koje se rodio Isus koji se zove Krist"

ali (!!!!)

A rođenje Isusa Krista zbilo se ovako. Njegova majka Marija, zaručena s Josipom, prije nego se sastadoše, naðe se trudna po Duhu Svetom. (19) A Josip, muž njezin, pravedan, ne htjede je izvrgnuti sramoti, nego naumi da je potajice napusti. (20) Dok je on to snovao, gle, anðeo mu se Gospodnji ukaza u snu i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Što je u njoj začeto, doista je od Duha Svetoga.

E, sad, "duh sveti" nije Davidov potomak, u tome se valjda slažemo. Zašto se uopće gore nabraja rodoslovlje Isusa po liniji po kojoj se nabrajati ne smije prosudite sami.
Kršćani tvrde da je Josip usvojio isusa pa usvajanjem prenio svoje rodoslovlje međutim dvije su tu tvrdnje problematične:

a) nema biblijske osnove da se usvajanjem može prenjeti plemenska pripadnost. upravo suprotno! posvojeni sin kohena (svećenika) ne postaje kohen.

b) budući da je Josip potomak Jekonije (Matej; 1:11) potpada pod kletvu Jekonije po kojoj niti jedan njegov potomak neće sjediti na tronu Davidovu (evangelisti trebali ste pažljivije čitati! toliko muke ni za što. potrude se pobrojati rodoslovlje pa omaškom Jekoniju ubace!)
"Upišite za ovoga čovjeka: 'Bez djece. Život mu se nije posrećio. Nitko od potomstva njegova neće sjesti na prijesto Davidov ni vladati Judejom.'" (Jeremija 22:30)

(vidjeti i Jeremija 36:30 do 37:1)

Da bi kršćanski apologeti odgovorili na ovo, odjednom ustvrde da Isus podrijetlo od Davida vuče po Mariji, no i takve tvrdnje su bez osnove:

a) nigdje ne piše da je marija potomak davida

b) sve da i piše - ne vrijedi. pripadnost plemenu i liniji ide po ocu:

-Poznavanje tradicije od kuda proizlazi vjerska ideja se mora poznavati inače dolazi do ovakvih kontradiktornosti.

"Tada se u popis prema rodovima i porodicama po redu unosio broj osoba starijih od dvadeset godina. (19) Kako je Gospodin naredio Mojsiju, tako ih je on pobilježio u Sinajskoj pustinji."

Popis plemena

"(20) Kad se utvrdi potomstvo Rubena, Izraelova prvorođenca, prema njegovim rodovima i porodicama, pribilježiše, glavu po glavu, imena svih muškaraca od dvadeset godina naviše"

pa dalje

"Bili su popisani Šimunovi potomci prema njihovim rodovima i porodicama: pribilježiše se, glava po glava, imena svih muškaraca od dvadeset godina naviše" (Knjiga Brojeva)

vidjeti i u ezri 2!

c) sve da je i moguće prenjeti rodoslovlje po majci marija i opet nije legitimna. po bibliji mesija mora biti potomak davida kroz solomona, a ne natana (II Sam, 7:14; I ljetopisa, 17:11-14; 22:9-10; 28:4-6), stoga je josipovo rodoslovlje iz trećeg poglavlja luke kojeg kršćanski apologeti pripisuju mariji i opet za isusa beskorisno

d) i u tom pripisanom rodoslovlju i opet se pojavljuju šealtiel i zerubabel - potomci jekonije, a za koje već znamo da zbog kletve ne mogu zasjeti na tron davidov.

U prvom od "ispunjenih proroštva" koje nam nudi vrli Samson na onoj listi stoji "born of the seed of woman" - rođen od/iz sjemena žene. Nude oni kak ti i neke referencije, pa da mi pogledamo o čemu se tu radi:

"Neprijateljstvo ja zamećem između tebe i žene, između roda tvojeg i roda njezina: on će ti glavu satirati, a ti ćeš mu vrebati petu." (Postanak, 3:15)

Eh sad, možda ovaj hrvatski prijevod i nije najsretniji za objasniti ono što nam samsoniti žele reći (vidite kako je to s prijevodima - u jednom se imaš za što uhvatiti, u drugom nemaš!). Stoga evo i engleskog prijevoda:

"And I will put enmity between thee and the woman, and between thy seed and her seed; it shall bruise thy head, and thou shalt bruise his heel."

E sad je malo jasnije na što samsoniti pucaju - na sjeme žene (tj. konkretno u ovoj rečenici - njeno sjeme):

בין זרעך בין זרע

ovako to piše na hebrejskom - između sjemena tvoga i sjemena njenog.

Eh da, skoro sam zaboravio da se oni kak ti i referiraju na ispunjenje:

"A kada dođe punina vremena, odasla Bog Sina svoga: od žene bi rođen, Zakonu podložan" (Galaćanima 4:4)

Sad je i onima sporijima jasno na što se puca. Kao Isus je rođen od majke djevice - daklem od "sjemena žene" dok se svi drugi rađaju od sjemena muškarca. Pa će kršćani dati i referenciju npr.:

"Gospodin se javi Abramu pa mu reče: "Tvome ću potomstvu dati ovu zemlju." (Postanak, 12:7)

Opet nesretni hrvatski prijevodi! pogađate - tvome ću sjemenu dati ovu zemlju i odista tako i piše:

לזרעך

I eto, to je to! Samsoniti su dokazali svoju tvrdnju - svi se mi rađamo od sjemena muškarca, samo je Isus, to čudo prirode, rođen od sjemena žene, baš kako je i prorokovano. Ali, oj va'avoj, pogledajmo ovaj pasus:

"Anđeo Gospodnji nađe je kod izvora u pustinji - uz vrelo što je na putu prema Šuru - (8) pa je zapita: "Hagaro, sluškinjo Sarajina, odakle dolaziš i kamo ideš?" "Bježim, evo, od svoje gospodarice Saraje", odgovori ona. (9) Nato joj anđeo Gospodnji reče: "Vrati se svojoj gospodarici i pokori joj se!" (10) Još joj reče anđeo Gospodnji: "Tvoje ću potomstvo silno umnožiti; od mnoštva se neće moći ni prebrojiti."

Opet hrvatski prijevod! Već pogađate - tvoje ću sjeme silno umnožiti!!! Evo i engleskog:

"And the angel of the LORD said unto her: 'I will greatly multiply thy seed, that it shall not be numbered for multitude"

i uistinu, u hebrejskom tekstu stoji:

זרעך

E sad, jel i Hagara začela ko djevica? Naravno da nije, djevice ne začinju! Samsoniti ili ne čitaju cijelu Bibliju pa čitaju samo ono što im Samsonitski odjel za propagandu turi pod nos, ili namjerno, u nadi da će oni kojima su njihove smiješne tvrdnje namijenjene "popušiti" to što im serviraju. Kako se lijepo vidi "sjeme muškarca", "sjeme žene" samo su biblijske metafore za potomstvo. Dakle, prvo Samsonovo proroštvo otišlo je u propast, a to će se u nastavku dogoditi i s ostalima.

Slijedeća "ispunjena proroštva" (http://truthsaves.org/prophecy/) jesu:

"Descendant of Isaac"

"Ali Bog reče Abrahamu: "Nemoj se uznemirivati zbog dječaka i zbog svoje sluškinje; sve što ti kaže Sara poslušaj, jer će Izakovo potomstvo tebi ovjekovječiti ime." (Postanak, 21:12)

Pa kao nude ispunjenje u Matej 1:1-2

"Rodoslovlje Isusa Krista, sina Davidova, sina Abrahamova."

ali kako znamo iz daljnjeg nabrajanja tog istog rodslovlja u istom tom Mateju:

"Abrahamu se rodi Izak. Izaku se rodi Jakov. Jakovu se rodi Juda i njegova braća. (3) Judi Tamara rodi Peresa i Zeraha. Peresu se rodi Hesron. Hesronu se rodi Ram. (4) Ramu se rodi Aminadab. Aminadabu se rodi Nahšon. Nahšonu se rodi Salma. (5) Salmi Rahaba rodi Boaza. Boazu Ruta rodi Obeda. Obedu se rodi Jišaj. (6) Jišaju se rodi David kralj. Davidu bivša žena Urijina rodi Salomona. (7) Salomonu se rodi Roboam. Roboamu se rodi Abija. Abiji se rodi Asa. (8) Asi se rodi Jozafat. Jozafatu se rodi Joram. Joramu se rodi Ahazja. (9) Ahazji se rodi Jotam. Jotamu se rodi Ahaz. Ahazu se rodi Ezekija. (10) Ezekiji se rodi Manaše. Manašeu se rodi Amon. Amonu se rodi Jošija. (11) Jošiji se rodi Jehonija i njegova braća u vrijeme progonstva u Babilon. (12) Poslije progonstva u Babilon Jehoniji se rodi Šealtiel. Šealtielu se rodi Zerubabel. (13) Zerubabelu se rodi Abiud. Abiudu se rodi Elijakim. Elijakimu se rodi Azor. (14) Azoru se rodi Sadok. Sadoku se rodi Akim. Akimu se rodi Elijud. (15) Elijudu se rodi Eleazar. Eleazaru se rodi Matan. Matanu se rodi Jakov. (16) Jakovu se rodi Josip, muž Marije"

to je rodslovlje Josipovo koji nije Isusov otac. Uopće nije jasno kako su pisci one liste tako neoprezni pa idu i ovo navoditi kao proroštvo koje je eto ispunio Isus, kad se na njega ne može primjeniti. Ovo im stoji u protuslovlju s prvim proroštvom na listi!!!

Dakle, ovo "proroštvo" (a nije riječ o proroštvu već božjem obećanju danom našem ocu Avrahamu!) sam ispunio ja, ali ne i Isus. Šalu na stranu, jasno je da se u onom božjem obećanju radi o Židovima. Ako je Isus bio Židov, onda se dakako odnosi i na njega, kao i na bilo kojeg drugog ŽIdova koji je živio prije, sada i koji će živjeti u budućnosti, stoga je jasno da se ovo sve skupa i nabraja kako bi tih "ispunjenih proroštva" bilo više na broju. Valjda se samsoniti impresioniraju velikim brojevima.

Slijedeća mudrolija koja nam se nudi jest da je Isus sjeme Abrahamovo. Pa naravno. Ako je Židov, a ne potomak Jišmaela. Ta i svaki židov je potomak Abrahamov, to niti jednog ne kvalificira za mesiju.

Kao dokaz da je ispunio proroštva, a to bi kao bila ova, kako nam lista kazuje:
"Budući da si poslušao moju zapovijed, svi će se narodi zemlje blagoslivljati tvojim potomstvom." (Postanak, 22:18)

Uočiti da se i opet radi o obećanju danom ocu Abrahamu, kao i činjenicu da se radi o množini - potomstvom, a ne - potomkom. Jasno je na koga se ovo odnosi - na Židove kao cjelinu. Stoga se i opet radi o pokušaju napuhavanja broja ispunjenih proroštva.

Dalje se navodi referenca na još jedan stih:

"Velik ću narod od tebe učiniti, blagoslovit ću te, ime ću ti uzveličati, i sam ćeš biti blagoslov. (3) Blagoslivljat ću one koji te blagoslivljali budu, koji te budu kleli, njih ću proklinjati; sva plemena na zemlji tobom će se blagoslivljati." (Postanak, 12:2-3)

Zgodno je uočiti da se kao dokaz za ispunjenje ovog pasusa od strane Isusa i opet daje referencija na Josipovo rodoslovlje, koji pak s Isusom po kršćanskom vjerovanju nema nikakve veze. Zbilja bizarno!
E sad dolazimo do zanimljivog dijela - Isus je sin božji. Kao dokaz daje nam se slijedeće:

"Obznanjujem odluku Gospodnju: Gospodin mi reče: "Ti si sin moj, danas te rodih." (Psalam, 2:7)

Naravno nigdje u psalmu ne piše da se ovo odnosi na Isusa, to tek kršćani pokušavaju linkati. Psalam se odnosi na Davida of course, no da mi vidimo naziva li se i druge sinovima božjim?

"Dok Izrael bijaše dijete, ja ga ljubljah, iz Egipta dozvah sina svoga." (Hošea, 11:1)

Ovdje se sav Izrael naziva božjim sinom.

"Gle, rodit će ti se sin; on će biti miroljubac i dat ću mu mir od svih njegovih neprijatelja odasvud unaokolo; ime će mu biti Salomon. Mir i pokoj dat ću Izraelu za njegova vremena. (10) On će sagraditi Dom mome imenu, on će mi biti sin, a ja ću njemu biti otac i utvrdit ću njegovo kraljevsko prijestolje nad Izraelom zauvijek." (I Ljetopisa, 22:9)

Ovdje je Salamon nazvan božjim sinom. Nadalje valja uočiti da stoji da će preko Salamona utvrditi krajevsko prijestolje zauvijek. Kako smo vidjeli ona Josipova rodoslovlja koja se pokušavaju prikrpati Isusu, ne idu preko Salamona.

Sad ćemo se malo odmaknuti od liste pa pogledati nešto što lista ne navodi. Naime postoji još jedno "ispunjeno proroštvo":

"Dođe i nastani se u gradu zvanu Nazaret - da se ispuni što je rečeno po prorocima: Zvat će se Nazarećanin. " (Matej, 2:23)
Eh sad, po kojim to prorocima Matej? Nigdje u Bibliji ne stoji da će mesija biti iz Nazareta. Štoviše, nigdje u Bibliji niti u drugim spisima ne spominje se grad tog i takvog imena!

Naravno većini kršćana takvo što promakne, ta ne čitaju oni oni što nazivlju Starim zavjetom.
Suočeni s ovom činjenicom kršćani počinju izmišljati pa onda više nije Nazarećanin (grč. Nazoraios) zbog Nazareta (grč. Nazareth) kako Matej kaže već je nazir (נזיר) kao Samson.
No i ta tvrdnja ima dva problema:
a) nigdje u Bibliji ne stoji da će mesija biti nazir; i
b) nazir čini grijeh, a po kršćanima Isus je bezgriješan.

Drugi od pokušaja je da se to pokuša povezati s rječju necer, no ni to nema osnova. Prvo što je grčki zavjet pisan na grčkom gdje se necer ako se ne varam kaže rhabdos ili tako nekako (dakle ni slično), a drugo u hebrejskom se tu radi o posve različitim korijenima - נצר i נזר pa nije jasno kako bi to netko mogao pobrkati.
U svakom slučaju Isus je po Mateju ispunio proroštvo kojeg nema.

(a takvih grešaka ima još).

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Mad_Vlad Tue 30 Sep - 6:43

Tema pokojnog zeeva s net.hr...sjećam se k'o da je jučer bilo.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Tue 30 Sep - 10:11

Mad_Vlad wrote:Tema pokojnog zeeva s net.hr...sjećam se k'o da je jučer bilo.

Naravno. Vuk je bio zaista interesantan, inteligentan te obrazovan čovjek za razliku od mnogih *ebivjetara koji se temelje na vjerskim nebulozama.
I naravno, na temelju navedenog, lako je kršćane razoružati. Nemaju nikakav protuargument.... osim da se temelje i dalje na vjeri...facepalm :facepalm

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 Tue 30 Sep - 18:18

"Svećenik Cadok donese iz Šatora rog s uljem i pomaza Salomona. Tada odjeknuše trube i sav narod povika: "Živio kralj Salomon!" (I Kralj, 1:39)

I uzmi posudu s uljem, izlij mu je na glavu i reci: 'Ovako veli Gospodin: Pomazao sam te za kralja izraelskoga. (II Kralj, 9:3)


2) puno je mesija u Bibliji. Kako svaki kralj i Veliki Svećenik moraju biti pomazani svaki od njih jest pomazanik (mesija):"

___Tko bi na ovu kobasicu odgovorio,,,rečenicu po rečenicu,,trebali bi ti sati!
No već na početku se vidi logika,,,Salamon uopće nije bio Božji sluga,nije živio pobožno,bio je običan razvratnik!Bludnik!Pa i otac mu,donekle,,,ubiti čovjeka da bi se dokopao njegove žene,,,neš ti Božjeg sluge!
Isusa pomazuje Bog osobno i blagoslivlja prorok,,pravi!
Kad su Marija i Josip donijeli Isusa u hram, da izvrše sve što je nakon rođenja prvorođenca propisivao Mojsijev zakon, došao im je ususret časni starina, jedan od onih ljudi koji su bili puni Božjega duha a koje nazivahu i prorocima. Zvao se Šimun, a sv. Luka piše da je bio pravedan, bogobojazan te da su mu sve misli bile upravljene prema otkupljenju Izraela. Tom je svetom starcu Duh Sveti objavio da neće umrijeti dok ne vidi obećanoga Mesiju. Voden Duhom, došao je u hram baš kad su ondje bili Isusovi roditelji s malim Isusom na rukama.
Sav sretan, Šimun je uzeo u naručaj Božansko Djetešce te u njemu pozdravio onoga koji će donijeti spasenje svima narodima, koji će biti "svjetlo na prosvjetljenje naroda i na slavu Izraela". Na žalost, sveti je starac predvidio da će on biti i znak osporavanja, onaj kome će se protiviti i koji će morati umrijeti, ali smrću što će biti otkupiteljska. Tužno proroštvo pogodit će i Isusovu Majku: "I tvoju će dušu probosti mač." Čitav je taj susret majstorski opisao sv. Luka u glavi II., 22-35.
Starac je Šimun u toj svečanoj i izuzetnoj zgodi izrekao svoj himan: "Sad možeš, Gospodine, otpustiti slugu svojega da, prema riječi tvojoj, ide u miru.. Ta je pjesma hvale duboko ušla u kršćansku svijest, a sve tamo od V. stoljeća moli se svaki dan u Povečerju. Egzeget Lagrange kaže da u Šimunovu himnu ima nešto od melankolije oproštajnoga zbogom.
Starac je Šimun blagoslovio Mariju i Josipa - a kako misli bibličar otac Vaccari - ne zato što bi bio svećenik, već što je zbog svoje starosti i svetosti bio poštivan od sviju. Njegov blagoslov u ljudskim je očima značio odlikovanje. Ljudi uvijek žele da ih blagoslovi sveta osoba.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Wed 1 Oct - 10:20

Patriot_1 wrote:"Svećenik Cadok donese iz Šatora rog s uljem i pomaza Salomona. Tada odjeknuše trube i sav narod povika: "Živio kralj Salomon!" (I Kralj, 1:39)

I uzmi posudu s uljem, izlij mu je na glavu i reci: 'Ovako veli Gospodin: Pomazao sam te za kralja izraelskoga. (II Kralj, 9:3)


2) puno je mesija u Bibliji. Kako svaki kralj i Veliki Svećenik moraju biti pomazani svaki od njih jest pomazanik (mesija):"

___Tko bi na ovu kobasicu odgovorio,,,rečenicu po rečenicu,,trebali bi ti sati!
No već na početku se vidi logika,,,Salamon uopće nije bio Božji sluga,nije živio pobožno,bio je običan razvratnik!Bludnik!Pa i otac mu,donekle,,,ubiti čovjeka da bi se dokopao njegove žene,,,neš ti Božjeg sluge!
Isusa pomazuje Bog osobno i blagoslivlja prorok,,pravi!
Kad su Marija i Josip donijeli Isusa u hram, da izvrše sve što je nakon rođenja prvorođenca propisivao Mojsijev zakon, došao im je ususret časni starina, jedan od onih ljudi koji su bili puni Božjega duha a koje nazivahu i prorocima. Zvao se Šimun, a sv. Luka piše da je bio pravedan, bogobojazan te da su mu sve misli bile upravljene prema otkupljenju Izraela. Tom je svetom starcu Duh Sveti objavio da neće umrijeti dok ne vidi obećanoga Mesiju. Voden Duhom, došao je u hram baš kad su ondje bili Isusovi roditelji s malim Isusom na rukama.
Sav sretan, Šimun je uzeo u naručaj Božansko Djetešce te u njemu pozdravio onoga koji će donijeti spasenje svima narodima, koji će biti "svjetlo na prosvjetljenje naroda i na slavu Izraela". Na žalost, sveti je starac predvidio da će on biti i znak osporavanja, onaj kome će se protiviti i koji će morati umrijeti, ali smrću što će biti otkupiteljska. Tužno proroštvo pogodit će i Isusovu Majku: "I tvoju će dušu probosti mač." Čitav je taj susret majstorski opisao sv. Luka u glavi II., 22-35.
Starac je Šimun u toj svečanoj i izuzetnoj zgodi izrekao svoj himan: "Sad možeš, Gospodine, otpustiti slugu svojega da, prema riječi tvojoj, ide u miru.. Ta je pjesma hvale duboko ušla u kršćansku svijest, a sve tamo od V. stoljeća moli se svaki dan u Povečerju. Egzeget Lagrange kaže da u Šimunovu himnu ima nešto od melankolije oproštajnoga zbogom.
Starac je Šimun blagoslovio Mariju i Josipa - a kako misli bibličar otac Vaccari - ne zato što bi bio svećenik, već što je zbog svoje starosti i svetosti bio poštivan od sviju. Njegov blagoslov u ljudskim je očima značio odlikovanje. Ljudi uvijek žele da ih blagoslovi sveta osoba.

Solomona Bog naziva svojim sinom te pošto je pomazan kao kralj (kao i svaki Veliki Svećenik) on jest mesija, pomazanik. To što ti ne znaš ni trunke židovske kulture te samim time te to neznanje potkopava, nije tuđi problem. A ti ga uvidjeti ne želiš nego štoviše, gradiš kule u oblacima na svojem neznanju i (samo)obmanama.
Isusa pomazuje Bog? Dovoljno si rekao. Nije pomazan i nije nitko i ništa. A da ne govorimo da nema ni liniju po Davidu (što piše u samom tekstu). Nemaš nikakvog argumenta Patriote...

oh vidi logičke nebuloze koje opet izvaljuješ i očekuješ da se to uzme kao argument...
Patriot wrote:
onih ljudi koji su bili puni Božjega duha a koje nazivahu i prorocima. Zvao se Šimun, a sv. Luka piše da je bio pravedan, bogobojazan te da su mu sve misli bile upravljene prema otkupljenju Izraela
sv. Luka u glavi II., 22-35

Aha... pazi sad što ruši ove teze.
Isus je bio beba, kako je Luka to znao? Nije poznavao Isusa nego tek upoznao kad je Isus imao 33 godine. Štoviše, da li se zna koliko je Luka imao godina? Ako je bio mlađi od Isusa onda čak nije ni navedenog Šimuna poznavao. Znači da mu je bilo rečeno od nekoga, a ne da je sam prisustvovao događaju. Ove izjave se znači temelje na rekla-kazala, kako se onda temeljiti na takvim stvarima? Da li je to uopće normalno temeljiti se na izjavama rekla kazala? Gle, ljudi su vidjeli i Djecu crnih očiju, vanzemaljce, Big Foot-a, leteće medvjediće, kineski porculanski čajnik u svemiru koji ispunjava želje.... Znači da temeljiš svoje na vjerovanju. Ako temeljiš na vjerovanju po čemu je to tvoje vjerovanje konkretnije i "istinitije" od navedenog čajnika, vanzemaljaca i ostalih? Samo radi tvog vjerovanja?


A ostalo je vrlo nategnuto.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 Wed 1 Oct - 13:43

Sefirot wrote:
Aha... pazi sad što ruši ove teze.
Isus je bio beba, kako je Luka to znao? Nije poznavao Isusa nego tek upoznao kad je Isus imao 33 godine. Štoviše, da li se zna koliko je Luka imao godina? Ako je bio mlađi od Isusa onda čak nije ni navedenog Šimuna poznavao. Znači da mu je bilo rečeno od nekoga, a ne da je sam prisustvovao događaju. Ove izjave se znači temelje na rekla-kazala, kako se onda temeljiti na takvim stvarima? Da li je to uopće normalno temeljiti se na izjavama rekla kazala? Gle, ljudi su vidjeli i Djecu crnih očiju, vanzemaljce, Big Foot-a, leteće medvjediće, kineski porculanski čajnik u svemiru koji ispunjava želje.... Znači da temeljiš svoje na vjerovanju. Ako temeljiš na vjerovanju po čemu je to tvoje vjerovanje konkretnije i "istinitije" od navedenog čajnika, vanzemaljaca i ostalih? Samo radi tvog vjerovanja?


A ostalo je vrlo nategnuto.
Uhhh,,,nebuloza!
Tipično!
Sve što Luka piše čuo je od Marije,,majke Isusove!
Luka Isusa osobno nije upoznao nikad!
No sa Petrom je puno pričao...Marijom također,i što tu sad ne štima?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Thu 2 Oct - 11:16

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Aha... pazi sad što ruši ove teze.
Isus je bio beba, kako je Luka to znao? Nije poznavao Isusa nego tek upoznao kad je Isus imao 33 godine. Štoviše, da li se zna koliko je Luka imao godina? Ako je bio mlađi od Isusa onda čak nije ni navedenog Šimuna poznavao. Znači da mu je bilo rečeno od nekoga, a ne da je sam prisustvovao događaju. Ove izjave se znači temelje na rekla-kazala, kako se onda temeljiti na takvim stvarima? Da li je to uopće normalno temeljiti se na izjavama rekla kazala? Gle, ljudi su vidjeli i Djecu crnih očiju, vanzemaljce, Big Foot-a, leteće medvjediće, kineski porculanski čajnik u svemiru koji ispunjava želje.... Znači da temeljiš svoje na vjerovanju. Ako temeljiš na vjerovanju po čemu je to tvoje vjerovanje konkretnije i "istinitije" od navedenog čajnika, vanzemaljaca i ostalih? Samo radi tvog vjerovanja?


A ostalo je vrlo nategnuto.
Uhhh,,,nebuloza!
Tipično!
Sve što Luka piše čuo je od Marije,,majke Isusove!
Luka Isusa osobno nije upoznao nikad!
No sa Petrom je puno pričao...Marijom također,i što tu sad ne štima?

Oh, sad smo došli do još interesantnijih izjava....
1. Luka nije osobno upoznao Isusa.
2. Čuo je od Marije.

Kako znaš i kako možeš biti siguran da je čuo od Marije?
Interesantno da je razgovarao sa Petrom iako je Jakov Pravedni bio taj koji je bio na čelu prve Crkve.


Apokrifni spisi iz Nag Hamidi:

"Učenici rekoše Isusu:
Znamo da ćeš se rastati od nas.
Tko će nas voditi?
Isus im reče:
Gdje god da bili, morate ići
Jakovu pravedniku,
Radi koga su se utjelovili nebo i zemlja".


http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=561&act=show
I židovski povjesničar Josip Flavije iz prvoga stoljeća govori o Jakovu koji je odgovoran za Crkvu u Jeruzalemu i navodi da je »brat Isusa zvanoga Krist«.



Sve puno rupa...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by oldie Thu 2 Oct - 14:32

Sefirot wrote:


Krivi prijevodi i lažna proroštva (rupe veće nego u Švicarskom siru. Time se ni najbolji apologetičari ne mogu boriti)

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Swiss+cheese

a mali miš pokušava proviriti iz tih rupa...

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 Thu 2 Oct - 20:52

Sefirot wrote:
Oh, sad smo došli do još interesantnijih izjava....
1. Luka nije osobno upoznao Isusa.
2. Čuo je od Marije.

Kako znaš i kako možeš biti siguran da je čuo od Marije?
Interesantno da je razgovarao sa Petrom iako je Jakov Pravedni bio taj koji je bio na čelu prve Crkve.


Apokrifni spisi iz Nag Hamidi:

"Učenici rekoše Isusu:
Znamo da ćeš se rastati od nas.
Tko će nas voditi?
Isus im reče:
Gdje god da bili, morate ići
Jakovu pravedniku,
Radi koga su se utjelovili nebo i zemlja".


http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=561&act=show
I židovski povjesničar Josip Flavije iz prvoga stoljeća govori o Jakovu koji je odgovoran za Crkvu u Jeruzalemu i navodi da je »brat Isusa zvanoga Krist«.



Sve puno rupa...
Glava ti je puna rupa jer o kršćanstvu nemaš pojma osim iz polukršćanskih i antikršćanskih izvora!
Isus je Petru rekao"Pasi ovce moje" a ne Jakovu!
Katolička crkva uvjek kaže da je Papa "Petrov nasljednik!"
Isus,,kad razgovara sa Petrom kaže"Šimune,Šimune,evo đavo je dobio dopuštenje da vas rešeta ko pšenicu,,al ja sam molio zate da tvoja vjera ne malakše!"
I još"Kad sebi dođeš,učvrsti svoju braću!"

Luka je u Djelima apostolskim Petra i Pavla namjerno prikazao kao predvodnike dvaju misionarskih razdoblja u prvoj Crkvi. Petar je planirao, nadahnjivao i koordinirao misije među Židovima. To posebno vidimo u Petrovim govorima gdje on Židovima dokazuje kako se na Isusu ispunjavaju proročanstva o Davidovu potomku i zato je Isus Pomazanik Božji, sudac živih i mrtvih. Pavao je vođa misija među poganima i od 13. poglavlja Djela apostolskih on je glavno lice.
Da bi Petar bio vjerodostojan misionar Židova, morao je sam obdržavati sve židovske običaje, ljubomorno poštivati vjersku tradiciju svoga naroda i distancirano se držati od pogana. Inače ga Židovi ne bi htjeli ni slušati pri misionarskom nastupanju. Jakov, rođak Isusov koji se nakon Uskrsa pridružio jeruzalemskim starješinama, bio je u tome još dosljedniji. Zato je smio ostati u Jeruzalemu kad su se ostali Apostoli razišli uslijed progona. Bez Petra - zdravo konzervativnog - prva Crkva ne bi sačuvala svoj židovski korijen i vjernost svemu što joj je Isus zadao.
 http://zupa-ivan23.hr/Razmatranja_Sv_Petar_i_Pavao.html

Uskrsna čestitka kardinala Josipa Bozanića

 
2. Temeljna svrha skorog Papinog pohoda Hrvatskoj, 4. i 5. lipnja ove godine, što ga s velikom radošću očekujemo, ukorijenjena je u zadaći koju je sam Isus povjerio Apostolskom prvaku, kad mu je rekao: »Ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću« (Lk 22,32).
https://www.facebook.com/notes/kraljica-mira/uskrsna-%C4%8Destitka-kardinala-josipa-bozani%C4%87a/10150158688448422
Dakle,tvrditi da je Jakov a ne Petar bio prvi starješina crkve može samo neznalica!

A Luka,,jedini on piše detaljno kako se Anđeo Mariji ukazao,i što joj je rekao!

Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Fri 3 Oct - 10:18

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Oh, sad smo došli do još interesantnijih izjava....
1. Luka nije osobno upoznao Isusa.
2. Čuo je od Marije.

Kako znaš i kako možeš biti siguran da je čuo od Marije?
Interesantno da je razgovarao sa Petrom iako je Jakov Pravedni bio taj koji je bio na čelu prve Crkve.


Apokrifni spisi iz Nag Hamidi:

"Učenici rekoše Isusu:
Znamo da ćeš se rastati od nas.
Tko će nas voditi?
Isus im reče:
Gdje god da bili, morate ići
Jakovu pravedniku,
Radi koga su se utjelovili nebo i zemlja".


http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=561&act=show
I židovski povjesničar Josip Flavije iz prvoga stoljeća govori o Jakovu koji je odgovoran za Crkvu u Jeruzalemu i navodi da je »brat Isusa zvanoga Krist«.



Sve puno rupa...
Glava ti je puna rupa jer o kršćanstvu nemaš pojma osim iz polukršćanskih i antikršćanskih izvora!
Isus je Petru rekao"Pasi ovce moje" a ne Jakovu!
Katolička crkva uvjek kaže da je Papa "Petrov nasljednik!"
Isus,,kad razgovara sa Petrom kaže"Šimune,Šimune,evo đavo je dobio dopuštenje da vas rešeta ko pšenicu,,al ja sam molio zate da tvoja vjera ne malakše!"
I još"Kad sebi dođeš,učvrsti svoju braću!"

Luka je u Djelima apostolskim Petra i Pavla namjerno prikazao kao predvodnike dvaju misionarskih razdoblja u prvoj Crkvi. Petar je planirao, nadahnjivao i koordinirao misije među Židovima. To posebno vidimo u Petrovim govorima gdje on Židovima dokazuje kako se na Isusu ispunjavaju proročanstva o Davidovu potomku i zato je Isus Pomazanik Božji, sudac živih i mrtvih. Pavao je vođa misija među poganima i od 13. poglavlja Djela apostolskih on je glavno lice.
Da bi Petar bio vjerodostojan misionar Židova, morao je sam obdržavati sve židovske običaje, ljubomorno poštivati vjersku tradiciju svoga naroda i distancirano se držati od pogana. Inače ga Židovi ne bi htjeli ni slušati pri misionarskom nastupanju. Jakov, rođak Isusov koji se nakon Uskrsa pridružio jeruzalemskim starješinama, bio je u tome još dosljedniji. Zato je smio ostati u Jeruzalemu kad su se ostali Apostoli razišli uslijed progona. Bez Petra - zdravo konzervativnog - prva Crkva ne bi sačuvala svoj židovski korijen i vjernost svemu što joj je Isus zadao.
 http://zupa-ivan23.hr/Razmatranja_Sv_Petar_i_Pavao.html

Uskrsna čestitka kardinala Josipa Bozanića



 
2. Temeljna svrha skorog Papinog pohoda Hrvatskoj, 4. i 5. lipnja ove godine, što ga s velikom radošću očekujemo, ukorijenjena je u zadaći koju je sam Isus povjerio Apostolskom prvaku, kad mu je rekao: »Ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću« (Lk 22,32).
https://www.facebook.com/notes/kraljica-mira/uskrsna-%C4%8Destitka-kardinala-josipa-bozani%C4%87a/10150158688448422
Dakle,tvrditi da je Jakov a ne Petar bio prvi starješina crkve može samo neznalica!

A Luka,,jedini on piše detaljno kako se Anđeo Mariji ukazao,i što joj je rekao!


Patriote, kad govorim o kršćanstvu, govorim upravo iz kršćanskih izvora. A, to što te činjenice bole dovoljno govori.
A da bi skrenuo sa činjenica, selektivno čitaš i odgovaraš te skrećeš sa teme. To kod mene ne prolazi i to dobro znaš.
Da ponovim....

Sa KRŠĆANSKE stranice (glals koncila)

http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=561&act=show
I židovski povjesničar Josip Flavije iz prvoga stoljeća govori o Jakovu koji je odgovoran za Crkvu u Jeruzalemu i navodi da je »brat Isusa zvanoga Krist«.

nadalje, Isusovac Niko Bilić sam navodi na kršćanskoj stranici:

"Jakov je poglavar jeruzalemske Crkve koji je, prema svjedočenju Poslanice Galaćanima, važan autoritet i u Antiohiji. Gotovo kao Petar nosi zajednicu svojim ugledom."
http://amdg.eu/2014/05/filip-i-jakov-apostoli/

te govor na misi. Rast u slobodi i odgovornosti, Seminar, 2. dan (3. svibnja 2008.), propovijed na misi
http://amdg.ffdi.hr/filipijakov.htm

"Jakov je poglavar jeruzalemske Crkve "

A što je Biskup? Ništa drugo nego poglavar biskupije. Čudno da ne znaš to ti koji si studirao teologiju da biskup ima poglavarstvo nad biskupijom, a što logika navodi ako se spominje da je Jakov bio Jeruzalemski Biskup?

da li su ovo iste osobe ...papa i biskup Rimske biskupije?

Luka se očito previše drogirao. Jedini je on pisao da se Mariji ukazao anđeo (anđeo ili arkanđeo?)... čudno da je o tome samo jedan pisao od svih... zaista i više nego čudno.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Fri 3 Oct - 10:19

No da ne lutamo patriote, možeš li ili ne konkretno i argumentirano pobiti navode koje sam objavio u uvodnom postu? Argumentirano, ne na temelju vjerovanja...
čekam....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 Sat 4 Oct - 11:51

Čekaj!
Meni si dosadan ko proljev,,1000 argumenata tebi nebi ništa značilo jer imaš zabetoniran mozak!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Sat 4 Oct - 11:53

Patriot_1 wrote:Čekaj!
Meni si dosadan ko proljev,,1000 argumenata tebi nebi ništa značilo jer imaš zabetoniran mozak!

dovoljan je jedan argument ali da je argument, a ne nečije vjerovanje, šund, podatak od još manje inteligentnijeg oblika života.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 Mon 6 Oct - 11:02

Tada mu Isus reče: „Blago tebi Šimune sine Jonin, jer ti to nije objavilo tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, ni vrata je paklena neće nadvladati. I tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, i štogod svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima; i štogod razriješiš na zemlji, biti će razriješeno i na nebesima.“ Isus je postavio Petra za vrhovnog poglavara svoje Crkve. A to je najviše uzvišenje svetog Petra, to je punina duhovne vlasti, koja je povjerena Petrovim rukama.
Poslije Isusova uzašašća na nebo Petar je doista sa svom poniznošću, ali i sa svim ugledom i punom vlašću upravljao Kristovom Crkvom još preko trideset godina. On je na dan silaska Duha Svetoga primio prve obraćene Židove u Crkvu, a malo kasnije i prve obraćene pogane. Petar obilazi i pohađa nove kršćanske zajed­nice. Piše vjernicima poslanice pune očinske brige i apostolske revnosti.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Mon 6 Oct - 14:29

Patriot_1 wrote:
Tada mu Isus reče: „Blago tebi Šimune sine Jonin, jer ti to nije objavilo tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, ni vrata je paklena neće nadvladati. I tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, i štogod svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima; i štogod razriješiš na zemlji, biti će razriješeno i na nebesima.“ Isus je postavio Petra za vrhovnog poglavara svoje Crkve. A to je najviše uzvišenje svetog Petra, to je punina duhovne vlasti, koja je povjerena Petrovim rukama.
Poslije Isusova uzašašća na nebo Petar je doista sa svom poniznošću, ali i sa svim ugledom i punom vlašću upravljao Kristovom Crkvom još preko trideset godina. On je na dan silaska Duha Svetoga primio prve obraćene Židove u Crkvu, a malo kasnije i prve obraćene pogane. Petar obilazi i pohađa nove kršćanske zajed­nice. Piše vjernicima poslanice pune očinske brige i apostolske revnosti.

I lessie reče:"wau, wau"

"Argument" iz Biblije?
Zaista patriot, da li bi ti priznao "argument" iz Veda?
Pa, nemoj biti smješan...

probaj ponovo...ovo ti ne prolazi...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Mon 6 Oct - 14:31

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  MV5BMTgwOTU0MDUwMV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzYyMTYxMQ@@._V1_SX640_SY720_

DOKAZ da Superman i Batman postoje...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by e-one Wed 8 Oct - 3:40

Sefirot wrote:No da ne lutamo patriote, možeš li ili ne konkretno i argumentirano pobiti navode koje sam objavio u uvodnom postu? Argumentirano, ne na temelju vjerovanja...
čekam....

jel ti smatraš argumentiranima te navode iz uvodnog posta? ako ih ne smatraš argumentiranima kakve argumente očekuješ za neargumentirane navode, a ako ih smatraš argumentiranima na čemu su argumentirani?


e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by e-one Wed 8 Oct - 3:53

Sefirot wrote: Argumentacije? Naravno da nemate...



Krivi prijevodi i lažna proroštva (rupe veće nego u Švicarskom siru. Time se ni najbolji apologetičari ne mogu boriti)

Pokušaji vezivanja Jospovog rodoslovlja s Isusom, onda imamo povezivanje s Davidom, a već je rečeno i potkrijepljeno biblijskim referencijama pa ću samo ukratko ponoviti:

ako Josip i jest potomak Davidov Isus to ne može biti jer mu Josip nije otac


ne znači da ako Josip nije Isusov otac da Isus ne može biti Davidov potomak.

Sefirot wrote:Josipovo rodoslovlje iz Luke koje kršćanski apologeti pripisuju Mariji i opet Iusus ne pomaže - oba Josipova rodoslovlja sadrže potomke osobe za koju se izrijekom kaže da nitko od potomaka neće zasjeti na prijestolje Davidovo.


ista imena iz dva rodoslovlja Isusa Krista ne znače i iste osobe.
osoba koju spominješ ("za koju se izrijekom kaže da nitko od potomaka neće zasjesti na prijestolje Davidovo") je bio Jekonija.

Sefirot wrote:Nadalje, mesija mora biti Davidov potomak preko Solomona, a ne Natana, pa je i to jedna greška.


greška je da mesija mora biti Davidov potomak preko Solomona.




Sefirot wrote:9) kršćanska tvrdnja da će Isus sve ovo ispuniti u drugom dolasku jest puki pokušaj pravdanja. Biblija ne govori o drugom, trećem ili petom dolasku. Tek očajnički pokušaj da se opravda neuspjeh onoga za kojeg oni misle da je mesija.


govori ili o dva mesije ili o dva dolaska jednog mesije.

Sefirot wrote:10) po bibliji dolazak mesije najavit će povratak proroka Elujahua

"Spomenite se Zakona Mojsija, sluge moga, kome sam na Horebu propisao zakone i uredbe za sav Izrael. (23) Evo, poslat ću vam proroka Iliju prije nego dođe Dan Gospodnji, dan velik i strašan. (24) On će obratiti srce otaca k sinovima, a srce sinova k ocima, da ne dođem i ne udarim prokletstvom zemlju." (Malahi, 4:5-6)
(ovdje se u citatu stihovi drukčije broje, no nebitno; uočiti kako se i u predmesijansko vrijeme poziva na Toru - zakon mojsijev kojega kršćanstvo odbacuje!!!)

U grčkom zavjetu Isus tvrdi da je Ivan krstitelj elijahu (ilija)

"Uistinu, svi proroci i Zakon prorokovahu do Ivana. (14) Zapravo ako hoćete: on je Ilija koji ima doći." (Mat, 11:13-14)

"Upitaše ga učenici: "Što dakle pismoznanci govore da prije treba da dođe Ilija?" (11) On im odgovori: "Ilija će doduše doći i sve obnoviti. (12) No velim vam: Ilija je već došao, ali ga ne upoznaše, već učiniše s njim što im se prohtjelo. Tako je i Sinu Čovječjemu trpjeti od njih." (13) Tada razumješe učenici da im to reče o Ivanu Krstitelju." (Mat, 17:10-13)

Međutim, kada su ivana pitali jeli on ilija, on niječe:

"Upitaše ga nato: "Što dakle? Jesi li Ilija?" Odgovori: "Nisam." "Jesi li Prorok?" Odgovori: "Ne."" (Ivan, 1:21)

(mala digresija: dok sam ovo tražio upalo mi u oči slijedeće:

"A neki izaslanici bijahu farizeji. (25) Oni prihvatiše riječ i upitaše ga: "Zašto onda krstiš kad nisi Krist, ni Ilija, ni Prorok?" "

Zgodno zar ne? evo farizeji pitaju za krštenje - obred njima potpuno nepoznat koji se ustanovljuje tek kasnije od strane kršćana. Grčki zavjet je krcat takvim nebulozama!)


radi se o krštenju pokajanja, a Ivan Krstitelj nije ni znao da je on Ilija.


Sefirot wrote:11) po bibliji mesija mora biti potomak kralja Davida

"Evo dolaze dani - riječ je Gospodnja - podiæi ću Davidu izdanak pravedni. On će vladati kao kralj i biti mudar i činit će pravo i pravicu u zemlji." (Jeremija, 23:5)

(vidi i gore u Ezekielu!)

e sad, iako grčki zavjet vuče josipovo rodoslovlje skroz do davida, josip nije isusov otac!


"Rodoslovlje Isusa Krista, sina Davidova, sina Abrahamova. (2) Abrahamu se rodi Izak. Izaku se rodi Jakov. Jakovu se rodi Juda i njegova braæa. (3) Judi Tamara rodi Peresa i Zeraha. Peresu se rodi Hesron. Hesronu se rodi Ram. (4) Ramu se rodi Aminadab. Aminadabu se rodi Nahšon. Nahšonu se rodi Salma. (5) Salmi Rahaba rodi Boaza. Boazu Ruta rodi Obeda. Obedu se rodi Jišaj. (6) Jišaju se rodi David kralj. Davidu bivša žena Urijina rodi Salomona. (7) Salomonu se rodi Roboam. Roboamu se rodi Abija. Abiji se rodi Asa. (8) Asi se rodi Jozafat. Jozafatu se rodi Joram. Joramu se rodi Ahazja. (9) Ahazji se rodi Jotam. Jotamu se rodi Ahaz. Ahazu se rodi Ezekija. (10) Ezekiji se rodi Manaše. Manašeu se rodi Amon. Amonu se rodi Jošija. (11) Jošiji se rodi Jehonija i njegova braæa u vrijeme progonstva u Babilon. (12) Poslije progonstva u Babilon Jehoniji se rodi Šealtiel. Šealtielu se rodi Zerubabel. (13) Zerubabelu se rodi Abiud. Abiudu se rodi Elijakim. Elijakimu se rodi Azor. (14) Azoru se rodi Sadok. Sadoku se rodi Akim. Akimu se rodi Elijud. (15) Elijudu se rodi Eleazar. Eleazaru se rodi Matan. Matanu se rodi Jakov. (16) Jakovu se rodi Josip, muž Marije, od koje se rodio Isus koji se zove Krist"

ali (!!!!)

A rođenje Isusa Krista zbilo se ovako. Njegova majka Marija, zaručena s Josipom, prije nego se sastadoše, naðe se trudna po Duhu Svetom. (19) A Josip, muž njezin, pravedan, ne htjede je izvrgnuti sramoti, nego naumi da je potajice napusti. (20) Dok je on to snovao, gle, anðeo mu se Gospodnji ukaza u snu i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Što je u njoj začeto, doista je od Duha Svetoga.

E, sad, "duh sveti" nije Davidov potomak, u tome se valjda slažemo. Zašto se uopće gore nabraja rodoslovlje Isusa po liniji po kojoj se nabrajati ne smije prosudite sami.
Kršćani tvrde da je Josip usvojio isusa pa usvajanjem prenio svoje rodoslovlje međutim dvije su tu tvrdnje problematične:

a) nema biblijske osnove da se usvajanjem može prenjeti plemenska pripadnost. upravo suprotno! posvojeni sin kohena (svećenika) ne postaje kohen.


Isusu nije ni bilo potrebno prenošenje plemenske pripadnosti od Josipa.

Sefirot wrote:b) budući da je Josip potomak Jekonije (Matej; 1:11) potpada pod kletvu Jekonije po kojoj niti jedan njegov potomak neće sjediti na tronu Davidovu (evangelisti trebali ste pažljivije čitati! toliko muke ni za što. potrude se pobrojati rodoslovlje pa omaškom Jekoniju ubace!)
"Upišite za ovoga čovjeka: 'Bez djece. Život mu se nije posrećio. Nitko od potomstva njegova neće sjesti na prijesto Davidov ni vladati Judejom.'" (Jeremija 22:30)

(vidjeti i Jeremija 36:30 do 37:1)


ako je ovo točno (Jekonijina kletva) onda je to problem i za židove. da bi ispunili uvjet da Mesija bude od linije Solomona, a da zaobiđu Jekoniju onda bi trebalo navesti liniju Jekonijinog  brata i potvrditi i dan-danas tu liniju kao živuću. ima li igdje takve potvrde? hajd, moglo bi se ne navesti zadnjih par generacija zbog npr. sigurnosti, ali izbjegavanje/nenavođenje može ukazivati i na nepostojanje takve linije.

sa druge strane: Jekonijina kletva je opozvana.

Sefirot wrote:Da bi kršćanski apologeti odgovorili na ovo, odjednom ustvrde da Isus podrijetlo od Davida vuče po Mariji, no i takve tvrdnje su bez osnove:

a) nigdje ne piše da je marija potomak davida


rodoslovlje Isusa Krista navedeno u Lukinom Evanđelju.

Sefirot wrote:b) sve da i piše - ne vrijedi. pripadnost plemenu i liniji ide po ocu:


da ako postoji otac. djevičansko rođenje nije bilo neočekivano. ta opcija je bila razmatrana od strane rabina i puno prije Isusovog rođenja: vidljivo po prijevodima 70 židovskih učenjaka (LXX)

Sefirot wrote: c) sve da je i moguće prenjeti rodoslovlje po majci marija i opet nije legitimna. po bibliji mesija mora biti potomak davida kroz solomona, a ne natana (II Sam, 7:14; I ljetopisa, 17:11-14; 22:9-10; 28:4-6), stoga je josipovo rodoslovlje iz trećeg poglavlja luke kojeg kršćanski apologeti pripisuju mariji i opet za isusa beskorisno


da će Mesija biti potomak preko Solomona je bilo uvjetovano. taj uvjet nije ispunjen.

Sefirot wrote:d) i u tom pripisanom rodoslovlju i opet se pojavljuju šealtiel i zerubabel - potomci jekonije, a za koje već znamo da zbog kletve ne mogu zasjeti na tron davidov.


u tom rodoslovlju navedenim šealtielu i zerubabelu se ne navodi Jekonija kao otac.  

dosta za ovaj put.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Patriot_1 Wed 8 Oct - 10:18

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Tada mu Isus reče: „Blago tebi Šimune sine Jonin, jer ti to nije objavilo tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, ni vrata je paklena neće nadvladati. I tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, i štogod svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima; i štogod razriješiš na zemlji, biti će razriješeno i na nebesima.“ Isus je postavio Petra za vrhovnog poglavara svoje Crkve. A to je najviše uzvišenje svetog Petra, to je punina duhovne vlasti, koja je povjerena Petrovim rukama.
Poslije Isusova uzašašća na nebo Petar je doista sa svom poniznošću, ali i sa svim ugledom i punom vlašću upravljao Kristovom Crkvom još preko trideset godina. On je na dan silaska Duha Svetoga primio prve obraćene Židove u Crkvu, a malo kasnije i prve obraćene pogane. Petar obilazi i pohađa nove kršćanske zajed­nice. Piše vjernicima poslanice pune očinske brige i apostolske revnosti.

I lessie reče:"wau, wau"

"Argument" iz Biblije?
Zaista patriot, da li bi ti priznao "argument" iz Veda?
Pa, nemoj biti smješan...

probaj ponovo...ovo ti ne prolazi...
Fora,,ono što pišu novine je argument a ono što piše Biblija,nije.Pa jesi li ti zdrav?
Rekla kazala članaka smo se načitali u životu.Novinar ako hoće može pisati neistinu,Biblijski pisci nesmiju jer su vjernici i to ne bilo kakvi i jer je laž grijeh!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sefirot Thu 9 Oct - 10:26

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Tada mu Isus reče: „Blago tebi Šimune sine Jonin, jer ti to nije objavilo tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, ni vrata je paklena neće nadvladati. I tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, i štogod svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima; i štogod razriješiš na zemlji, biti će razriješeno i na nebesima.“ Isus je postavio Petra za vrhovnog poglavara svoje Crkve. A to je najviše uzvišenje svetog Petra, to je punina duhovne vlasti, koja je povjerena Petrovim rukama.
Poslije Isusova uzašašća na nebo Petar je doista sa svom poniznošću, ali i sa svim ugledom i punom vlašću upravljao Kristovom Crkvom još preko trideset godina. On je na dan silaska Duha Svetoga primio prve obraćene Židove u Crkvu, a malo kasnije i prve obraćene pogane. Petar obilazi i pohađa nove kršćanske zajed­nice. Piše vjernicima poslanice pune očinske brige i apostolske revnosti.

I lessie reče:"wau, wau"

"Argument" iz Biblije?
Zaista patriot, da li bi ti priznao "argument" iz Veda?
Pa, nemoj biti smješan...

probaj ponovo...ovo ti ne prolazi...
Fora,,ono što pišu novine je argument a ono što piše Biblija,nije.Pa jesi li ti zdrav?
Rekla kazala članaka smo se načitali u životu.Novinar ako hoće može pisati neistinu,Biblijski pisci nesmiju jer su vjernici i to ne bilo kakvi i jer je laž grijeh!

zato i ima toliko kontradikcija u Bibliji. lol.
Drugo, uzimati Bibliju u odnosu na nebiblijske stvari je idiotizam.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Krivi prijevodi i lažna proroštva -  Empty Re: Krivi prijevodi i lažna proroštva -

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum