ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Slap Sun 21 Sep - 11:33

Nema Boga? Ako nema nije problem...čega nema bez toga se može i mora...jer  "iz kože se ne može" samo tako....Ovaj materijalni svijet je nastao iz ničeg i ništa ili je neka vječna vatra koja se smijerom gasi a smijerom pali...dobro neka bude...kad nije drugačije.

Svi smo kivni na zla i nepravde u svijetu pa je pitanje da li treba Boga ovom svijetu?

Kako je ovaj lijepi svijet čudnovato nastao...bil li se moglo dogoditi da nastane  i neka uzvišena sila i moć skoncentrirana u Jednom...dakle pitanje je bi li mogao nastati i Bog ?

Ako bi BOG koji slučajem nastao kakav bi po vama treba biti ?
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Guest Sun 21 Sep - 11:41

Bog je brutalan,no vecina to i pored ociju ne vidi,s obzirom na ono sto se dogadja u svijetu,to je samo ljudski karakter izazvao,a posto ljudi tako hoce,zasto bi se Bog petljao medju budale...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Slap Sun 21 Sep - 11:44

bogomdani wrote:Bog je brutalan,no vecina to i pored ociju ne vidi,s obzirom na ono sto se dogadja u svijetu,to je samo ljudski karakter izazvao,a posto ljudi tako hoce,zasto bi se Bog petljao medju budale...

Ne momak, boga nema i ovdje je pitanje može li on nastati i kakvog bi željeli da bude ?!

Ne mogu bogomdani raspravljati  na ovoj temi! ;)
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Guest Sun 21 Sep - 11:48

E ebi ga...i pored svoje bogomdanosti i duhovne uzvisenosti,jako cvrsto koristim i postivam logiku... :clown

U stvari,niti jedan stav se ne moze konkretno dokazati,jel..sve ostalo je pitanje osobnog stava i promisljanja... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by zanstr Sun 21 Sep - 13:10

Mišljenje o tome kakav bi bog trebao biti je, vjerujem, različito od pojedinca do pojedinca. Moje je mišljenje da je bog jednostavno nepotreban. Vjerujem da se potreba za takvim mitskim bićem razvila iz neznanja i nemogućnosti objašnjavanja određenih pojava. Prvi bogovi su bili dosta primitivni pa su se s vremenom razvijali i došli do mnogih oblika božanstava danas poznatih u svijetu. Danas bi se ipak trebali više osloniti na znanost, i na to da ako nešto trenutno ne razumijemo da iza toga ne stoji bog.
No ako bi se jednog dana pokazalo da je taj veliki prasak izazvalo nekakvo svjesno i nama superiorno biće, siguran sam da bi dotičnog mogli opisati kao ravnodušnog stvoritelja (kakva je sama priroda). Ne nekakvog lika koji od cjelog svemira preferira određenu skupinu jedne vrste bića situiranih na Bliskom Istoku i ljuti se ako nisi obrezan i radiš subotom. To je u najmanju ruku smješno.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by kic Sun 21 Sep - 13:17

sličan sredstvu za ublažavanje bolova? :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Patriot_1 Sun 21 Sep - 13:26

kic wrote:sličan sredstvu za ublažavanje bolova? :^^
Neki filozof reče:"Da Boga nema,trebalo bi ga izmisliti"...zaboravih koji!
Mene izmišljeni Bog ne zanima!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by kic Sun 21 Sep - 13:34

Patriot_1 wrote:
kic wrote:sličan sredstvu za ublažavanje bolova? :^^
Neki filozof reče:"Da Boga nema,trebalo bi ga izmisliti"...zaboravih koji!
Mene izmišljeni Bog ne zanima!
Voltaire? u stvari je to Spinoza rekao prije na suptilniji način :D

tema je postavljena za ateiste, ali ne smatram se ateistom, a mladost ne razbija glavu time kakav bi Bog trebao biti, Bog je bolest vas staraca :P


Last edited by kic on Sun 21 Sep - 13:37; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by oldie Sun 21 Sep - 13:36

Patriot_1 wrote:Neki filozof reče:"Da Boga nema,trebalo bi ga izmisliti"...zaboravih koji!
Mene izmišljeni Bog ne zanima!
lol...tebe zanima samo pravi - i gle! - to je baš onaj tvoj (od par milijuna registriranih do sada)...joj da mi je vjernički mozak...ah,- to već piše na dnu

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Patriot_1 Sun 21 Sep - 13:39

kic wrote:
Patriot_1 wrote:
kic wrote:sličan sredstvu za ublažavanje bolova? :^^
Neki filozof reče:"Da Boga nema,trebalo bi ga izmisliti"...zaboravih koji!
Mene izmišljeni Bog ne zanima!
Voltaire? u stvari je to Spinoza rekao na suptilniji način :D

tema je postavljena za ateiste, ali ne smatram se ateistom, a mladost ne razbija glavu time kakav bi Bog trebao biti, Bog je bolest vas staraca :P
Hi Hi,,da znam da si žensko,,radi ovog boldanog bi ti rekao:" j...te. ja!"
Ateistu u principu zanima)((Ili ne zanima)()) Postoji li Bog!
Preporučujem im knjigu istog naslova,,Hans Kung"Postoji li Bog!"
Ma prva liga!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by kic Sun 21 Sep - 13:40

Patriot_1 wrote:
kic wrote:
Patriot_1 wrote:
kic wrote:sličan sredstvu za ublažavanje bolova? :^^
Neki filozof reče:"Da Boga nema,trebalo bi ga izmisliti"...zaboravih koji!
Mene izmišljeni Bog ne zanima!
Voltaire? u stvari je to Spinoza rekao na suptilniji način :D

tema je postavljena za ateiste, ali ne smatram se ateistom, a mladost ne razbija glavu time kakav bi Bog trebao biti, Bog je bolest vas staraca :P
Hi Hi,,da znam da si žensko,,radi ovog boldanog bi ti rekao:" j...te. ja!"
what :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Guest Sun 21 Sep - 14:14

Ovo stvarno ode u pogrešan kolosijek :mog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Trinity Sun 21 Sep - 14:23

Toplo preporučam svog s obzirom da je najmilosrdniji, najpravedniji, najjači,najpraviji...uglavnom naj... ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Patriot_1 Sun 21 Sep - 15:03

kic wrote:
Patriot_1 wrote:
kic wrote:
Patriot_1 wrote:
kic wrote:sličan sredstvu za ublažavanje bolova? :^^
Neki filozof reče:"Da Boga nema,trebalo bi ga izmisliti"...zaboravih koji!
Mene izmišljeni Bog ne zanima!
Voltaire? u stvari je to Spinoza rekao na suptilniji način :D

tema je postavljena za ateiste, ali ne smatram se ateistom, a mladost ne razbija glavu time kakav bi Bog trebao biti, Bog je bolest vas staraca :P
Hi Hi,,da znam da si žensko,,radi ovog boldanog bi ti rekao:" j...te. ja!"
what :D
Ma niš,,,šala mala!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Slap Sun 21 Sep - 16:01

zanstr wrote:
No ako bi se jednog dana pokazalo da je taj veliki prasak izazvalo nekakvo svjesno i nama superiorno biće, siguran sam da bi dotičnog mogli opisati kao ravnodušnog stvoritelja 

Sva događanja u svijetu tebi pokazuju da bi on trebao biti ravnodušan? Kada bi tako bilo, bi li bi mu zamjerio što je ravnodušan?

Da tebe neka svemirska energetska "konstanta"  obujmi i pretvori te u Boga...što bi ti poduzeo u svemiru i u ovom svijetu?
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Guest Sun 21 Sep - 16:06

Deizam bi bio neka vrsta blagog ateizma? Prosvjetiteljska filozofija, otad ateizam samo klizi u destruktivni antiteizam, po mom mišljenju, čast svim iznimkama koji su ipak u manjini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Slap Sun 21 Sep - 16:10

kic wrote:  a mladost ne razbija glavu time kakav bi Bog trebao biti, Bog je bolest vas staraca :P
 čuo sam da i mladi ateisti koji uglavnom ratuju...znadu pred kišom metaka i granata zavapiti "bože spasi"  ?!
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by kic Sun 21 Sep - 16:15

Slap wrote:
kic wrote:  a mladost ne razbija glavu time kakav bi Bog trebao biti, Bog je bolest vas staraca :P
 čuo sam da i mladi ateisti koji uglavnom ratuju...znadu pred kišom metaka i granata zavapiti "bože spasi"  ?!
ili "bože pravde?" :D

to je samo dokaz koliko je pojam Boga primordijalni otisak u svijesti čovječanstva, i koji se ne da isprati, auto-hipnoza..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Slap Sun 21 Sep - 16:31

kic wrote:

to je samo dokaz koliko je pojam Boga primordijalni otisak u svijesti čovječanstva, i koji se ne da isprati, auto-hipnoza..

A tko je isprao um malog djeteta koje postavi pitanje "Tko je stvorio ovaj svijet" jer u ovom svijetu vidi razna stvaranja (kuća,vrta,auta...)  ?
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by kic Sun 21 Sep - 16:40

Slap wrote:
kic wrote:

to je samo dokaz koliko je pojam Boga primordijalni otisak u svijesti čovječanstva, i koji se ne da isprati, auto-hipnoza..

A tko je isprao um malog djeteta koje postavi pitanje "Tko je stvorio ovaj svijet" jer u ovom svijetu vidi razna stvaranja (kuća,vrta,auta...)  ?
postavljanje pitanja samo po sebi ne može biti ispiranje uma, normalno je da dijete pita otkud ovo ili ono dolazi, ali razvoj dječje psihologije nije tako jednostavan i to su osjetljive stvari da bi se o tome ovako banalno raspravljalo, važniji je onaj koji daje odgovor, tko ima riječ is the master.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ? Empty Re: Ateisti, kakav bi Bog trebao biti ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum