ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2016, 09:38

vid zena sto je udaraju xD

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:41

Vidi njega što pokušava unijeti razdor gdje ga nema voodoo :spank
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:46

betty.boop wrote:
jel kuzis onda paradox u svojoj izjavi ispod ? ;)

Zašto nešto forsirati čisto da se udovolji uopćena forma prikladna za zajednicu u kojoj se pojedinac stavlja na margine. Zar se zbilja želi od ljudi stvoriti robote koji su jednolični?
Riječ je o prilagođavanju, udovoljavanju u svemu, zatomljavanju osobnosti, a sve u cilju boljeg prolaska kako u školi tako i u životu....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:49

Vegvísir wrote:
Stvar je u tome što se ne ocjenjuje samo pravopisni i gramatički aspekt, već i stilski. Kod različitih nastavnica sam također imala različite ocjene iz zadaćnica, iako sam uvijek pisala gotovo bez ijedne pravopisne ili gramatičke greške. Jednoj je moj stil pisanja bio suviše dramatičan, mračan i slobodan u igri riječima, dok se drugoj to baš sviđalo.
Hmm, i sad ajde, biti pametan ili biti dosljedan?! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:50

IvyTeasdale wrote:Ja sam uvijek imala odlican. Poanta je sto se nikad nisam previse trudila.
Od prvog osnovne.
Mozda se dam u spisateljske vode, nikad nije kasno.
B-)
To se zove prirodan talenat :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:51

kic wrote:vid zena sto je udaraju xD
A meni padaju na pamet neke ideje od sinoć :D (to ste krivi ti i Abend) :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:52

Vegvísir wrote:Vidi njega što pokušava unijeti razdor gdje ga nema voodoo :spank
Tko zna što on smjera ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 09:53

mativka wrote:
Vegvísir wrote:
Stvar je u tome što se ne ocjenjuje samo pravopisni i gramatički aspekt, već i stilski. Kod različitih nastavnica sam također imala različite ocjene iz zadaćnica, iako sam uvijek pisala gotovo bez ijedne pravopisne ili gramatičke greške. Jednoj je moj stil pisanja bio suviše dramatičan, mračan i slobodan u igri riječima, dok se drugoj to baš sviđalo.
Hmm, i sad ajde, biti pametan ili biti dosljedan?! :)

Meni, nekako, je tad ipak bila draža dosljednost. :D A kasnije sam, srećom, imala profesoricu kojoj se moj stil sviđao tako da se više nisam pretjerano zamarala tom dvojbom.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 10:01

mativka wrote:
Vegvísir wrote:Vidi njega što pokušava unijeti razdor gdje ga nema voodoo :spank
Tko zna što on smjera ;)

Unijeti nemir u mirne vode, prikazati dobrodušnu raspravu kao okršaj žena protiv žene :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 4/6/2016, 10:07

mativka wrote:
Vegvísir wrote:
Stvar je u tome što se ne ocjenjuje samo pravopisni i gramatički aspekt, već i stilski. Kod različitih nastavnica sam također imala različite ocjene iz zadaćnica, iako sam uvijek pisala gotovo bez ijedne pravopisne ili gramatičke greške. Jednoj je moj stil pisanja bio suviše dramatičan, mračan i slobodan u igri riječima, dok se drugoj to baš sviđalo.
Hmm, i sad ajde, biti pametan ili biti dosljedan?! :)
pocelo je od prvog osnovne,kad je uciteljica pozvala majku i rekla joj da pisem bolje od nje(uciteljice)..majka je lukavo naslutila da ce do kraja skolovanja biti ponosna roditeljica.. ;D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 4/6/2016, 10:08

Vegvísir wrote:
mativka wrote:
Vegvísir wrote:Vidi njega što pokušava unijeti razdor gdje ga nema voodoo :spank
Tko zna što on smjera ;)

Unijeti nemir u mirne vode, prikazati dobrodušnu raspravu kao okršaj žena protiv žene :starac
to se on igra..k'o i ostap..B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 4/6/2016, 10:13

gospodjo, ona je nemoguca !

to je rekla uciteljica mojoj materi na prvom roditeljskom  :|
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2016, 10:16

prvi roditeljski davno zaboravljen, prvi dernek tko zna gdje je
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 10:22

betty.boop wrote:gospodjo, ona je nemoguca !

to je rekla uciteljica mojoj materi na prvom roditeljskom  :|

:^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 4/6/2016, 10:24

tell me about it !


je mater njoj odgovorila
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2016, 10:26

Zajebana za hendlanje od najranijih dana DD:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 4/6/2016, 10:35

ma zayebajem se, nije me mater bas tako ocrnila :D

bila sam inace ok dijete
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2016, 10:37

najgore je sto mi svi govorite ds sam kompliciran, a evo, upoznali ste mativkin stil :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2016, 10:42

zanimljivo mi  je bilo kod onog Islandjanina mislim, koji crta stripove, i sad kalendarski prati zbivanja, stotinu stripova s ruganjem uglavnom, Bozic, Nova godina, Valentinovo itd, i dodje dan zena i samo je napisao mislim: sretan vam dan zena xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2016, 17:03

https://phalx.com/2016/06/04/symbols-and-their-purpose-in-initiation/

My own opinion is that initiation serves to reorient the individual, away from his atomized self, away from materialism, and away from trends in secular thinking. He is reoriented, instead, toward the community (his Brothers in the fraternity or Order, his family, nation, humanity, etc.), toward the spiritual (especially by remembering his own mortality), and toward more archaic ways of thinking.

“Art” plays a particular role in initiation, of course. And if one could make a criticism of museums, it is that they display archaic objects under modern lighting, so that we see those objects from our perspective as modern people, and not how our ancestors saw them. You’ve probably visited a museum and seen a golden throne or Egyptian sarcophagus, with all its gold, and thought that it was gaudy, or that the gold was there merely to demonstrate the power of the monarch.

The real reason the throne or the sarcophagus was coated with gold leaf was that the room in which it stood or laid was lit by a fire, or perhaps by several smaller torches. The gold helped illuminate the room, but it would also have appeared quite different by flame — not flat and overly bright as it does under modern lighting. The same can be said about the display of secret society objects.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2016, 17:07

To put it more bluntly, initiation and symbolism immerse the initiate in the primordial memory. They do not illuminate like the lights of the museum or shopping mall, so that we are forced to stand back and observe, but, instead, they draw the initiate into a darkness bathed in gold — illuminated as if by the sun at dawn or dusk, the eternal fire of the Zoroastrian temple, and so on. Reality is not less real, but more so. With us are our ancestors as well as those yet to be born. So, too are the gods and the sages of antiquity. Everything has depth. Art is not decoration but the reemergence of truths that can be seen, felt, and experienced.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum