ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Guest 10/9/2014, 23:19

Pa,Bog je jedan i jedini,Sotona,odnosno Lucifer,je bozja kreacija,odnosno pali arhangeo,koji se bio uzoholio..Nikako Sotona ne moze biti jednak Bogu,no,posto je Zemlja u vlasti Sotone,privremeno,uticaj Sotone na ljude,je gotovo bozanske snage..

Guest
Guest


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Mad_Vlad 10/9/2014, 23:37

U judaizmu sotona je anđeo Božji kao i svi drugi anđeli samo nas ovaj navodi na zle čine, daje nam izazov. To je dobro jer nas tjera na razmišljanje i uzdizanje sebe kroz odabir dobrog djela.
Dakle, odupiranje zlom porivu uzdiže nas duhovno i postajemo bolji ljudi.
Sotona nije zao sam po sebi jer je od Boga a Bog nikomu ne želi zlo nego da mi sami svojom voljom uvidimo svoju grešku.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by e-one 11/9/2014, 04:13

Sefirot wrote:
e-one wrote:

a ima svega. ima stih u Bibliji po kojem se momentom napuštanja Božje zaštite automatski potpada pod utjecaj zlog duha, pa bi prema tome bilo moguće u najranijoj fazi prepoznati utjecaj Sotone.

1. spominje se Biblija, a to je već prva glupost pošto se ne vode svi Biblijom niti bi trebali. Nadalje, sve ostaje samim time pada u vodu jer se već ovime vidi nametljivost.

de se saberi: po samom naslovu teme može se zaključiti da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije, a i ti si naveo da se Sotona spominje u Abrahamskim religijama, a one se sve temelje na Bibliji.
jedina nametljivost ovdje je tvoja: namećeš da se u obrazlaganju stavova ne može koristiti Biblija.  

Sefirot wrote:
e-one wrote:
religijski sustavi imaju i sustav vrijednosti i sustav ponašanja po kojima se onda može procjenjivati nečije ponašanje u skladu i pogotovo neskladu sa tim sustavima.

-Da li to znači da svi oni koji nisu u tom sustavu su 'sotonini'?

ne samo to nego nisu pošteđeni/isključeni od "sotoniziranja" ni oni koji jesu u tom sustavu. moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.

svatko je izložen utjecaju Sotone: nema onog ko je sam po sebi i svojom voljom imun. i sam Isus je bio kušan. i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.

Sefirot wrote: Kakvo fašističko stajalište.... fuj.

-Lol, toliko se prozivalo sve druge sotoninim, da je sotonističko, da je krivovjerno, a samim time sotonističko, a onda se kao ne vidi.... lol :D

ne prosipaj se glupim frazama.


[/quote]
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by e-one 11/9/2014, 04:25

bogomdani wrote:Pa,Bog je jedan i jedini,Sotona,odnosno Lucifer,je bozja kreacija,odnosno pali arhangeo,koji se bio uzoholio..Nikako Sotona ne moze biti jednak Bogu,no,posto je Zemlja u vlasti Sotone,privremeno,uticaj Sotone na ljude,je gotovo bozanske snage..


ima dobrih prizora, animacija, isječaka iz filmova, glazbe, uz citate iz Biblije, ...

e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 11:26

Michael1 wrote:
aben wrote:Ko kaže da vjernici mislu da su sotonjare nenormalni ljudi?
Niti jedan od njih nije normalan! Imao sam prilike gledati kako se ponasa jedan satanisticki par na sudu u NJemackoj. Djevojka i njezin decko, sotonjare, ubili su iz pohlepe njezine roditelje. Na sudu su se sprdali sa moralnim postulatima drzave i religije i trazili da ih se pusti na slobodu, jer oni sluze sotoni, koji ce na koncu trijumfirati i nad sudom, koji njima sudi. Toliki bijeg od realnosti nije moguce objasniti kao normalno ponasanje. Oni su bolesni ljudi, a stoje pod uplivom mraka i njegove zle sile. I svaki onaj, koji tvrdi nesto drugo, nije bio na odredjenim mjestima u drustvu gdje se takve moze sresti i steci odredjena iskustva sa njima.

Senzibilnost prema zlu je osjecaj lucenja duhova, odnosno dobra i zla, jer oni koji bjeze od stvarnosti ne luce duhove, buduci su svi duhovi za njih dobri duhovi. I tu lezi njihova propast. Kad ostare i postanu nemocni, onda ih ti duhovi uniste i oni umiru u teskim mukama. Sve vidio i bio svjedok takvim slucajevima. Cak su i svi veliki zlocinci u povjesti bili na kraju zivota potreseni svojim zlom i onim koji ih je vodio na tom putu zla.

Pa zato što su glupi ko qurac. Ne jednom sam to već rekao....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 11:27

bogomdani wrote:Pa,Bog je jedan i jedini,Sotona,odnosno Lucifer,je bozja kreacija,odnosno pali arhangeo,koji se bio uzoholio..Nikako Sotona ne moze biti jednak Bogu,no,posto je Zemlja u vlasti Sotone,privremeno,uticaj Sotone na ljude,je gotovo bozanske snage..

lol. kako povezati Sotonu i Lucifera? :D  Ah, stvarno mlatite praznu slamu....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 11:28

Mad_Vlad wrote:U judaizmu sotona je anđeo Božji kao i svi drugi anđeli samo nas ovaj navodi na zle čine, daje nam izazov. To je dobro jer nas tjera na razmišljanje i uzdizanje sebe kroz odabir dobrog djela.
Dakle, odupiranje zlom porivu uzdiže nas duhovno i postajemo bolji ljudi.
Sotona nije zao sam po sebi jer je od Boga a Bog nikomu ne želi zlo nego da mi sami svojom voljom uvidimo svoju grešku.

:tu

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Slap 11/9/2014, 11:57

Mad_Vlad wrote:U judaizmu sotona je anđeo Božji kao i svi drugi anđeli samo nas ovaj navodi na zle čine, daje nam izazov. To je dobro jer nas tjera na razmišljanje i uzdizanje sebe kroz odabir dobrog djela.
Dakle, odupiranje zlom porivu uzdiže nas duhovno i postajemo bolji ljudi.
Sotona nije zao sam po sebi jer je od Boga a Bog nikomu ne želi zlo nego da mi sami svojom voljom uvidimo svoju grešku.

Puno izokrenutog i nepotpunog govoriš.

Sotona je izazov i sebi i mi smo izazov sebi...stoga možemo biti i  dobri i zli sami po sebi. Može postojati određena suradnja sa drugima u dobru i zlu ali to ne umanjuje bazu naše duše i njene osobne odluke.

Grijeh nas može "tjerati" u više dimenzije spoznaje ali nas može i ubiti..sve je naša odluka. I ne vjerujem da sve duše moraju zgriješiti...valjda mogu učiti i na tuđim greškama.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 12:38

Sefirot
e-one wrote:

a ima svega. ima stih u Bibliji po kojem se momentom napuštanja Božje zaštite automatski potpada pod utjecaj zlog duha, pa bi prema tome bilo moguće u najranijoj fazi prepoznati utjecaj Sotone.

1. spominje se Biblija, a to je već prva glupost pošto se ne vode svi Biblijom niti bi trebali. Nadalje, sve ostaje samim time pada u vodu jer se već ovime vidi nametljivost.

de se saberi: po samom naslovu teme može se zaključiti da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije, a i ti si naveo da se Sotona spominje u Abrahamskim religijama, a one se sve temelje na Bibliji.
jedina nametljivost ovdje je tvoja: namećeš da se u obrazlaganju stavova ne može koristiti Biblija.  

Sefirot wrote:
e-one wrote:
religijski sustavi imaju i sustav vrijednosti i sustav ponašanja po kojima se onda može procjenjivati nečije ponašanje u skladu i pogotovo neskladu sa tim sustavima.

-Da li to znači da svi oni koji nisu u tom sustavu su 'sotonini'?

ne samo to nego nisu pošteđeni/isključeni od "sotoniziranja" ni oni koji jesu u tom sustavu. moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.

svatko je izložen utjecaju Sotone: nema onog ko je sam po sebi i svojom voljom imun. i sam Isus je bio kušan. i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.

Sefirot wrote: Kakvo fašističko stajalište.... fuj.

-Lol, toliko se prozivalo sve druge sotoninim, da je sotonističko, da je krivovjerno, a samim time sotonističko, a onda se kao ne vidi.... lol :D

ne prosipaj se glupim frazama.


[/quote]

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu  je naslov te se po čemu zaključuje da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije? Može se naslov protumačiti kao vjernici (nekršćani jer nisu samo kršćani vjernici) u sotoniziranom svijetu (pošto ih kršćani sotoniziraju iako nemaju nikakve veze sa Sotonom osim u kršćanskim glavama). Da naveo sam da se Sotona spominje samo u Abrahamskim religijama jer sama riječ Sotona je semitskog korijena. Izvan ga nema.
Ono što je nametljivo je da sve gledate kroz Bibliju, a to je totalni nonsens prema svijetu, pogotovo prema nekršćanima.

Koliko je suludo, probat ću objasniti na ovaj način... Hrvati, oni koji su kršćani koriste riječ Bog koja je slavenskog korjena. Englezi koriste anglosaksonsku riječ God. itd itd itd, a kršćani idu do te mjere da nazivaju da God nije Bog jer nije... totalni nonsens.  Samo da napomenem, u semitskim jezicima je korijen riječi za Boga, Al (Allah, Elohim, El...) tako da kršćani tako koriste svoj jezik pri čemu koriste Allah. Možda bi tebi onda trebalo da se sabereš...


e-one wrote:moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.


-Slažem se.... kršćani... oni vide sotonu, ali i gospu u svakom sranju...



-Možemo reći da ljudi nisu pošteđeni krivih postupaka, krivih procjena, krivih djela i riječi, ali Sotonu si možeš zadržati i zagurati dobro znaš kamo. Kršćani sotoniziraju nekršćane zbog nekršćanskog sustava vjerovanja, praksi, ideologije itd. a to je totalna glupost. Znaš zašto je glupost? Zato što bi bila (i jest) jednaka glupost da se kršćane gleda kroz prizmu recimo hinduističkog sistema te ako ne priznaju Brahmu za Boga, onda će završiti u paklu. Ako kršćani ne vjeruju u leteće špageti čudovište onda će ih kazniti mesnim okruglicama...



e-one wrote: i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.


-Je i kad sam čekao djeda mraza sam bio izložen krampusu,.... ajd molim te.

Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by kic 11/9/2014, 12:54

Sefirot wrote:Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).
ljubav je zakon, pls.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 13:08

kic wrote:
Sefirot wrote:Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).
ljubav je zakon, pls.

?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by kic 11/9/2014, 13:12

sefirot pls.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 13:32

kic wrote:sefirot pls.

??

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by aben 11/9/2014, 13:33

oće ti reći da ti volja ne valja

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 11/9/2014, 13:43

aben wrote:oće ti reći da ti volja ne valja

lol

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Mad_Vlad 11/9/2014, 19:48

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:U judaizmu sotona je anđeo Božji kao i svi drugi anđeli samo nas ovaj navodi na zle čine, daje nam izazov. To je dobro jer nas tjera na razmišljanje i uzdizanje sebe kroz odabir dobrog djela.
Dakle, odupiranje zlom porivu uzdiže nas duhovno i postajemo bolji ljudi.
Sotona nije zao sam po sebi jer je od Boga a Bog nikomu ne želi zlo nego da mi sami svojom voljom uvidimo svoju grešku.

Puno izokrenutog i nepotpunog govoriš.

Sotona je izazov i sebi i mi smo izazov sebi...stoga možemo biti i  dobri i zli sami po sebi. Može postojati određena suradnja sa drugima u dobru i zlu ali to ne umanjuje bazu naše duše i njene osobne odluke.

Grijeh nas može "tjerati" u više dimenzije spoznaje ali nas može i ubiti..sve je naša odluka. I ne vjerujem da sve duše moraju zgriješiti...valjda mogu učiti i na tuđim greškama.
Nije to ništ krivo samo ti krivo shvaćaš jer ideš iz premise da i anđeli imaju slobodnu volju. Ljudi mogu biti i dobri i zli, anđeli ne mogu.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Slap 11/9/2014, 20:25

Mad_Vlad wrote:
Nije to ništ krivo samo ti krivo shvaćaš jer ideš iz premise da i anđeli imaju slobodnu volju. Ljudi mogu biti i dobri i zli, anđeli ne mogu.

Ne mogu biti zli jer su ispunjeni Božanskom Vrlinom...i to je stanje apsolutne slobode, vrlina im je apsolutna logika i Radost. U tom smislu vrijedi i obrnuto: čovjek je neslobodan jer je zarobljen egom i grijehom dok je anđeo Božiji slobodan.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Mad_Vlad 11/9/2014, 20:52

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Nije to ništ krivo samo ti krivo shvaćaš jer ideš iz premise da i anđeli imaju slobodnu volju. Ljudi mogu biti i dobri i zli, anđeli ne mogu.

Ne mogu biti zli jer su ispunjeni Božanskom Vrlinom...i to je stanje apsolutne slobode, vrlina im je apsolutna logika i Radost. U tom smislu vrijedi i obrnuto: čovjek je neslobodan jer je zarobljen egom i grijehom dok je anđeo Božiji slobodan.
Na koga misliš u prvoj rečenici, nisi jasan.
Što se tiče čovjeka, njegova je sloboda u slobodnoj volji. To je Božji dar koji koristimo kako već koristimo.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by e-one 12/9/2014, 03:52

Sefirot wrote: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu  je naslov te se po čemu zaključuje da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije?


vidi: iznio sam tezu da se "sotoniziranje" pokušava utemeljeti u navodima iz Biblije. ako se ti sa time ne slažeš onda navedi na čemu ti misliš da se temelji.

Sefirot wrote:Može se naslov protumačiti kao vjernici (nekršćani jer nisu samo kršćani vjernici) u sotoniziranom svijetu


pa ne branim ti ja da ti tako tumačiš i u skladu s tim sudjeluješ u diskusiji. ja sam kao doprinos temi iznio mišljenje odakle dolazi "sotoniziranje", a na to ti reagiraš spinanjem. prvo nazoveš temu odličnom, a onda ju zaspinaš.

Sefirot wrote:(pošto ih kršćani sotoniziraju iako nemaju nikakve veze sa Sotonom osim u kršćanskim glavama).


to da nemaju nikakve veze sa Sotonom je mišljenje/stav koji ti pokušavaš nametnuti. time samo postižeš kontraefekt: negiranje postojanja Sotone može se tumačiti kao branjenje Sotone i ako je još u kombinaciji sa osporavanjem/napadanjem/obezvrijeđivanjem/izrugivanjem kršćanskih svetinja, stavova, tumačenja, kao i osobnosti kršćana (ad hominem prema kršćanima) ispunjavaš sve uvjete da te se sotonizira. tako da ako ti se ne sviđa takva reakcija onda razmisli da li ju sam izazivaš.  


Sefirot wrote:Da naveo sam da se Sotona spominje samo u Abrahamskim religijama jer sama riječ Sotona je semitskog korijena. Izvan ga nema.
Ono što je nametljivo je da sve gledate kroz Bibliju, a to je totalni nonsens prema svijetu, pogotovo prema nekršćanima.


svačije je pravo da ima svoj svjetonazor, a to uključuje i procjenu nečijeg/svačijeg ponašanja u odnosu na taj svjetonazor. nametljivo je sa tvoje strane ako nekome negiraš to pravo na svjetonazor.

Sefirot wrote:Koliko je suludo, probat ću objasniti na ovaj način... Hrvati, oni koji su kršćani koriste riječ Bog koja je slavenskog korjena. Englezi koriste anglosaksonsku riječ God. itd itd itd, a kršćani idu do te mjere da nazivaju da God nije Bog jer nije... totalni nonsens. 


jel ovo trebao biti neki pokušaj strawman-a?  

Sefirot wrote: Samo da napomenem, u semitskim jezicima je korijen riječi za Boga, Al (Allah, Elohim, El...) tako da kršćani tako koriste svoj jezik pri čemu koriste Allah. Možda bi tebi onda trebalo da se sabereš...


još jedan straw-ko? i onda da se ja saberem?!?  :D


Sefirot wrote:
e-one wrote:moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.


-Slažem se.... kršćani... oni vide sotonu, ali i gospu u svakom sranju...


evo vidiš kako se lako razotkriješ: a koliko li si samo puta navodio da se ne može poštovati osobu ako se ne poštuje njeno vjerovanje. plasiraš tezu, a onda ju pogaziš.



Sefirot wrote:-Možemo reći da ljudi nisu pošteđeni krivih postupaka, krivih procjena, krivih djela i riječi, ali Sotonu si možeš zadržati i zagurati dobro znaš kamo.


a je ti retorika. nije ti valjda moj šupak često u mislima?  affraid  


Sefirot wrote:Kršćani sotoniziraju nekršćane zbog nekršćanskog sustava vjerovanja, praksi, ideologije itd. a to je totalna glupost. Znaš zašto je glupost? Zato što bi bila (i jest) jednaka glupost da se kršćane gleda kroz prizmu recimo hinduističkog sistema te ako ne priznaju Brahmu za Boga, onda će završiti u paklu. Ako kršćani ne vjeruju u leteće špageti čudovište onda će ih kazniti mesnim okruglicama...


a to je totalna glupost zato što ti kažeš da je to totalna glupost? ideš.
kužiš: da je nešto glupost ne možeš zaključiti iz toga što bi bila glupost ista takva radnja sa drugim sudionicima. ako misliš da impliciram da si izvalio glupost onda priznajem da impliciram.



Sefirot wrote:
e-one wrote: i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.


-Je i kad sam čekao djeda mraza sam bio izložen krampusu,.... ajd molim te.

Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).

e, upravo takva ("nisam ti ja kriv") je Sotonina retorika: sve će ponuditi/poduzeti da navede osobu na grijeh, a onda se ograđuje od svega. primjer: bili jedna mlada cura i jedan mladić u susjedstvu i povremeno su se sretali i on je uvijek bio ljubazan prema njoj. povremeno bi joj pomogao nešto ponijeti ili bi ju primio pod kišobran i takve slične sitnice i malo po malo ona se zaljubila u njega. s vremenom su se počeli družiti, šetati parkom, pričati o svakakvim temama i tako tijekom jednog razgovora on joj je rekao da treba biti oprezna sa kim se druži jer ima puno mladića koji misle samo na sebe, odnosno kako da ju iskoriste. njoj je to bilo jako drago što se on tako brine za nju i svakim razgovorom i druženjem joj je postajao još draži. nakon nekog vremena su postali još prisniji, pa je jedan od tih susreta završio i intimnim odnosom. nakon toga on ju je počeo izbjegavati. ona je krivila sebe, nije joj bilo jasno to njegovo ponašanje sve dok joj on nije rekao:" pa, rekao sam ti da trebaš biti oprezna sa kim se družiš".
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sefirot 12/9/2014, 13:11

e-one wrote:
Vjernici u "sotoniziranom" svijetu je naslov te se po čemu zaključuje da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije?
e-one wrote:
vidi: iznio sam tezu da se "sotoniziranje" pokušava utemeljeti u navodima iz Biblije. ako se ti sa time ne slažeš onda navedi na čemu ti misliš da se temelji.


e-one wrote:
Sefirot wrote:Može se naslov protumačiti kao vjernici (nekršćani jer nisu samo kršćani vjernici) u sotoniziranom svijetu

pa ne branim ti ja da ti tako tumačiš i u skladu s tim sudjeluješ u diskusiji. ja sam kao doprinos temi iznio mišljenje odakle dolazi "sotoniziranje", a na to ti reagiraš spinanjem. prvo nazoveš temu odličnom, a onda ju zaspinaš.

Zapravo da, imaš pravo, oprosti, sotoniziranje je nekorektni, pokvareni i jadni odnos kršćana prema nekršćanima zbog navoda temeljenih na Bibliji i ne žele ni čut ni razumjeti ni prihvatiti da drugi ljudi nisu "pod Jurisdikcijom" i ne vode se Biblijom te samim time očito kršćanima stvaraju veliki problem te ih iz tog straha i zlobe jer nisu kao oni sami žele navuć na kršćanstvo i to nazivaju spasenjem i širenjem dobre vijesti...
Imaš potpuno pravo e-one. Isprika još jednom.

e-one wrote:
Sefirot wrote:(pošto ih kršćani sotoniziraju iako nemaju nikakve veze sa Sotonom osim u kršćanskim glavama).

to da nemaju nikakve veze sa Sotonom je mišljenje/stav koji ti pokušavaš nametnuti. time samo postižeš kontraefekt: negiranje postojanja Sotone može se tumačiti kao branjenje Sotone i ako je još u kombinaciji sa osporavanjem/napadanjem/obezvrijeđivanjem/izrugivanjem kršćanskih svetinja, stavova, tumačenja, kao i osobnosti kršćana (ad hominem prema kršćanima) ispunjavaš sve uvjete da te se sotonizira. tako da ako ti se ne sviđa takva reakcija onda razmisli da li ju sam izazivaš. 

Ah tako možemo govoriti i .....da imaju kakve veze sa Sotonom to je mišljenje i stav kršćana koji to žele nametnuti....i naravno postižu time kontraefekt zbog čega ih se progoni, kritizira i odbacije zbog, kako kažu, "njihove vjere" no zapravo se radi o nametljivosti za koju dobivaju reakciju... što siješ to češ i žeti 
Štoviše, to ima daleko više smisla. Zašto bi netko dirao kršćane ako se ne nameću? Nikoga ne bi zanimali osim....one druge koji bi se nametali (poput islama pošto ima sličan princip).
Ako je negiranje Sotone, branjenje, što je sa negiranjem drugih božanstava od strane kršćana? Logika ti nije jača strana, ha? no kod većine kršćana je tako.
U kombinaciji sa "osporavanjem/napadanjem/obezvrijeđivanjem/izrugivanjem kršćanskih svetinja, stavova, tumačenja, kao i osobnosti kršćana....", ali kad to kršćani rade, a rade kao da im je to jedina stvar, onda je to ok i to je širenje dobre vijesti i pokušaj spašavanja izgubljenih duša? Vidiš koliko ste smješni? Što je sa izrugivanjem nekršćanskih svetinja, napadanjem, obezvrijeđivanjem, rušenjem... ? Takav stav se e-one zove licemjerje te samim time samo potvrđuješ u potpunosti svaku moju riječ ikada iznešenu.
već sam rekao, ja sam ogledalo vaših reakcija te sam samo ono što sami izazovete, a tako je i u cijelom svijetu. Upravo zato se patriot zgražao kad sam rekao da kad kršćani objave neki tekst da su nad njima izvršili neko nasilje, prva stvar je što su ti kršćani učinili da bi izazvali nasilje nad sobom...


e-one wrote:
Sefirot wrote:Da naveo sam da se Sotona spominje samo u Abrahamskim religijama jer sama riječ Sotona je semitskog korijena. Izvan ga nema.
Ono što je nametljivo je da sve gledate kroz Bibliju, a to je totalni nonsens prema svijetu, pogotovo prema nekršćanima.

svačije je pravo da ima svoj svjetonazor, a to uključuje i procjenu nečijeg/svačijeg ponašanja u odnosu na taj svjetonazor. nametljivo je sa tvoje strane ako nekome negiraš to pravo na svjetonazor.

-Ne negiram ja pravo na nečiji svijetonazor, ni najmanje (tu bi bio suprotan svom svijetonazoru), ali ako taj svijetonazor unutar sebe ima stav nametljivosti svojeg svijetonazora, da li bi trebali drugi ne reagirati? Osim toga, jedno je svijetonazor, a drugo je neznanje koje se pokušava prikazati kao istina što je u raspravama sa velikom večinom kršćana, vidljivo.


e-one wrote:
Sefirot wrote:Koliko je suludo, probat ću objasniti na ovaj način... Hrvati, oni koji su kršćani koriste riječ Bog koja je slavenskog korjena. Englezi koriste anglosaksonsku riječ God. itd itd itd, a kršćani idu do te mjere da nazivaju da God nije Bog jer nije... totalni nonsens.

jel ovo trebao biti neki pokušaj strawman-a? 
-Ne, ovo je pokušaj objašnjavanja na najnižoj razini da bi mogao shvatiti...


e-one wrote:
Sefirot wrote:Samo da napomenem, u semitskim jezicima je korijen riječi za Boga, Al (Allah, Elohim, El...) tako da kršćani tako koriste svoj jezik pri čemu koriste Allah. Možda bi tebi onda trebalo da se sabereš...

još jedan straw-ko? i onda da se ja saberem?!? :D

da, da se ti sabereš....

e-one wrote:
Sefirot wrote:
e-one wrote:moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.

-Slažem se.... kršćani... oni vide sotonu, ali i gospu u svakom sranju...

evo vidiš kako se lako razotkriješ: a koliko li si samo puta navodio da se ne može poštovati osobu ako se ne poštuje njeno vjerovanje. plasiraš tezu, a onda ju pogaziš.

Naravno da sam rekao te riječi, i toga se držim, ali sa nebulozama se treba sprdati, kao i raskrinkati očiitu glupost. Imamo još jedan primjer. Talijan završio u novinama u Međugoriju jer je imao krvave suze, to je bilo čudo i senzacija. Naravno, rekao je da je to njemu svaki dan jer ima takvu bolest i da to nije nikakvo čudo, ali to nisu objavili :)  želiš još takvih stvari? Nema problema...
Vjerovanje, tvoje osobno, iako se ne slažem, kao ni ti sa mojim, poštujem i štoviše, ako treba, rado ću te potaknuti i podržati ali poticati glupost i laž kao svijetleća gospa, sotona, isus na tostu i slične gluposti.... to ne možeš očekivati da normalna osoba podrži.

e-one wrote:
-Možemo reći da ljudi nisu pošteđeni krivih postupaka, krivih procjena, krivih djela i riječi, ali Sotonu si možeš zadržati i zagurati dobro znaš kamo.

a je ti retorika. nije ti valjda moj šupak često u mislima? affraid 

-Ni malo, ali dobro ti je poznat izraz kad se radi o glupostima kamo se može sa njima... ne pravi se sad grbav

e-one wrote:
Kršćani sotoniziraju nekršćane zbog nekršćanskog sustava vjerovanja, praksi, ideologije itd. a to je totalna glupost. Znaš zašto je glupost? Zato što bi bila (i jest) jednaka glupost da se kršćane gleda kroz prizmu recimo hinduističkog sistema te ako ne priznaju Brahmu za Boga, onda će završiti u paklu. Ako kršćani ne vjeruju u leteće špageti čudovište onda će ih kazniti mesnim okruglicama...

a to je totalna glupost zato što ti kažeš da je to totalna glupost? ideš.
kužiš: da je nešto glupost ne možeš zaključiti iz toga što bi bila glupost ista takva radnja sa drugim sudionicima. ako misliš da impliciram da si izvalio glupost onda priznajem da impliciram.

:facepalm  nemoj se praviti blesav. Ono što sam rekao stoji.


e-one wrote:
e-one wrote:i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.
Sefirot wrote:
-Je i kad sam čekao djeda mraza sam bio izložen krampusu,.... ajd molim te.

Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).
e, upravo takva ("nisam ti ja kriv") je Sotonina retorika: sve će ponuditi/poduzeti da navede osobu na grijeh, a onda se ograđuje od svega. primjer: bili jedna mlada cura i jedan mladić u susjedstvu i povremeno su se sretali i on je uvijek bio ljubazan prema njoj. povremeno bi joj pomogao nešto ponijeti ili bi ju primio pod kišobran i takve slične sitnice i malo po malo ona se zaljubila u njega. s vremenom su se počeli družiti, šetati parkom, pričati o svakakvim temama i tako tijekom jednog razgovora on joj je rekao da treba biti oprezna sa kim se druži jer ima puno mladića koji misle samo na sebe, odnosno kako da ju iskoriste. njoj je to bilo jako drago što se on tako brine za nju i svakim razgovorom i druženjem joj je postajao još draži. nakon nekog vremena su postali još prisniji, pa je jedan od tih susreta završio i intimnim odnosom. nakon toga on ju je počeo izbjegavati. ona je krivila sebe, nije joj bilo jasno to njegovo ponašanje sve dok joj on nije rekao:" pa, rekao sam ti da trebaš biti oprezna sa kim se družiš".

-"nisam ti ja kriv" je sotonina retorika??? aaaahahahahahahahahahahahahah :^0 :^0 :^0 lol! villagewrong 

Pričica ti je besmislena jer ne govori o njoj nego o njemu kao kretenu.... U isto vrijeme je i ona njega mogla iskoristiti i okrenuti se tako da ti je pričica dubiozna... to ti patriot i slični oblici mogu progutati....i reći "kakva mudrost"... lol

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Patriot_1 12/9/2014, 20:42

e-one wrote:
Sefirot wrote: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu  je naslov te se po čemu zaključuje da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije?


vidi: iznio sam tezu da se "sotoniziranje" pokušava utemeljeti u navodima iz Biblije. ako se ti sa time ne slažeš onda navedi na čemu ti misliš da se temelji.

Sefirot wrote:Može se naslov protumačiti kao vjernici (nekršćani jer nisu samo kršćani vjernici) u sotoniziranom svijetu


pa ne branim ti ja da ti tako tumačiš i u skladu s tim sudjeluješ u diskusiji. ja sam kao doprinos temi iznio mišljenje odakle dolazi "sotoniziranje", a na to ti reagiraš spinanjem. prvo nazoveš temu odličnom, a onda ju zaspinaš.

Sefirot wrote:(pošto ih kršćani sotoniziraju iako nemaju nikakve veze sa Sotonom osim u kršćanskim glavama).


to da nemaju nikakve veze sa Sotonom je mišljenje/stav koji ti pokušavaš nametnuti. time samo postižeš kontraefekt: negiranje postojanja Sotone može se tumačiti kao branjenje Sotone i ako je još u kombinaciji sa osporavanjem/napadanjem/obezvrijeđivanjem/izrugivanjem kršćanskih svetinja, stavova, tumačenja, kao i osobnosti kršćana (ad hominem prema kršćanima) ispunjavaš sve uvjete da te se sotonizira. tako da ako ti se ne sviđa takva reakcija onda razmisli da li ju sam izazivaš.  


Sefirot wrote:Da naveo sam da se Sotona spominje samo u Abrahamskim religijama jer sama riječ Sotona je semitskog korijena. Izvan ga nema.
Ono što je nametljivo je da sve gledate kroz Bibliju, a to je totalni nonsens prema svijetu, pogotovo prema nekršćanima.


svačije je pravo da ima svoj svjetonazor, a to uključuje i procjenu nečijeg/svačijeg ponašanja u odnosu na taj svjetonazor. nametljivo je sa tvoje strane ako nekome negiraš to pravo na svjetonazor.

Sefirot wrote:Koliko je suludo, probat ću objasniti na ovaj način... Hrvati, oni koji su kršćani koriste riječ Bog koja je slavenskog korjena. Englezi koriste anglosaksonsku riječ God. itd itd itd, a kršćani idu do te mjere da nazivaju da God nije Bog jer nije... totalni nonsens. 


jel ovo trebao biti neki pokušaj strawman-a?  

Sefirot wrote: Samo da napomenem, u semitskim jezicima je korijen riječi za Boga, Al (Allah, Elohim, El...) tako da kršćani tako koriste svoj jezik pri čemu koriste Allah. Možda bi tebi onda trebalo da se sabereš...


još jedan straw-ko? i onda da se ja saberem?!?  :D


Sefirot wrote:
e-one wrote:moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.


-Slažem se.... kršćani... oni vide sotonu, ali i gospu u svakom sranju...


evo vidiš kako se lako razotkriješ: a koliko li si samo puta navodio da se ne može poštovati osobu ako se ne poštuje njeno vjerovanje. plasiraš tezu, a onda ju pogaziš.



Sefirot wrote:-Možemo reći da ljudi nisu pošteđeni krivih postupaka, krivih procjena, krivih djela i riječi, ali Sotonu si možeš zadržati i zagurati dobro znaš kamo.


a je ti retorika. nije ti valjda moj šupak često u mislima?  affraid  


Sefirot wrote:Kršćani sotoniziraju nekršćane zbog nekršćanskog sustava vjerovanja, praksi, ideologije itd. a to je totalna glupost. Znaš zašto je glupost? Zato što bi bila (i jest) jednaka glupost da se kršćane gleda kroz prizmu recimo hinduističkog sistema te ako ne priznaju Brahmu za Boga, onda će završiti u paklu. Ako kršćani ne vjeruju u leteće špageti čudovište onda će ih kazniti mesnim okruglicama...


a to je totalna glupost zato što ti kažeš da je to totalna glupost? ideš.
kužiš: da je nešto glupost ne možeš zaključiti iz toga što bi bila glupost ista takva radnja sa drugim sudionicima. ako misliš da impliciram da si izvalio glupost onda priznajem da impliciram.



Sefirot wrote:
e-one wrote: i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.


-Je i kad sam čekao djeda mraza sam bio izložen krampusu,.... ajd molim te.

Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).

e, upravo takva ("nisam ti ja kriv") je Sotonina retorika: sve će ponuditi/poduzeti da navede osobu na grijeh, a onda se ograđuje od svega. primjer: bili jedna mlada cura i jedan mladić u susjedstvu i povremeno su se sretali i on je uvijek bio ljubazan prema njoj. povremeno bi joj pomogao nešto ponijeti ili bi ju primio pod kišobran i takve slične sitnice i malo po malo ona se zaljubila u njega. s vremenom su se počeli družiti, šetati parkom, pričati o svakakvim temama i tako tijekom jednog razgovora on joj je rekao da treba biti oprezna sa kim se druži jer ima puno mladića koji misle samo na sebe, odnosno kako da ju iskoriste. njoj je to bilo jako drago što se on tako brine za nju i svakim razgovorom i druženjem joj je postajao još draži. nakon nekog vremena su postali još prisniji, pa je jedan od tih susreta završio i intimnim odnosom. nakon toga on ju je počeo izbjegavati. ona je krivila sebe, nije joj bilo jasno to njegovo ponašanje sve dok joj on nije rekao:" pa, rekao sam ti da trebaš biti oprezna sa kim se družiš".
Palac gore! cheers
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 3 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum