ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 4 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Patriot_1 Fri 12 Sep - 20:42

e-one wrote:
Sefirot wrote: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu  je naslov te se po čemu zaključuje da se radi o ponašanju nekih ljudi koji to svoje ponašanje pokušavaju utemeljiti u navodima upravo iz Biblije?


vidi: iznio sam tezu da se "sotoniziranje" pokušava utemeljeti u navodima iz Biblije. ako se ti sa time ne slažeš onda navedi na čemu ti misliš da se temelji.

Sefirot wrote:Može se naslov protumačiti kao vjernici (nekršćani jer nisu samo kršćani vjernici) u sotoniziranom svijetu


pa ne branim ti ja da ti tako tumačiš i u skladu s tim sudjeluješ u diskusiji. ja sam kao doprinos temi iznio mišljenje odakle dolazi "sotoniziranje", a na to ti reagiraš spinanjem. prvo nazoveš temu odličnom, a onda ju zaspinaš.

Sefirot wrote:(pošto ih kršćani sotoniziraju iako nemaju nikakve veze sa Sotonom osim u kršćanskim glavama).


to da nemaju nikakve veze sa Sotonom je mišljenje/stav koji ti pokušavaš nametnuti. time samo postižeš kontraefekt: negiranje postojanja Sotone može se tumačiti kao branjenje Sotone i ako je još u kombinaciji sa osporavanjem/napadanjem/obezvrijeđivanjem/izrugivanjem kršćanskih svetinja, stavova, tumačenja, kao i osobnosti kršćana (ad hominem prema kršćanima) ispunjavaš sve uvjete da te se sotonizira. tako da ako ti se ne sviđa takva reakcija onda razmisli da li ju sam izazivaš.  


Sefirot wrote:Da naveo sam da se Sotona spominje samo u Abrahamskim religijama jer sama riječ Sotona je semitskog korijena. Izvan ga nema.
Ono što je nametljivo je da sve gledate kroz Bibliju, a to je totalni nonsens prema svijetu, pogotovo prema nekršćanima.


svačije je pravo da ima svoj svjetonazor, a to uključuje i procjenu nečijeg/svačijeg ponašanja u odnosu na taj svjetonazor. nametljivo je sa tvoje strane ako nekome negiraš to pravo na svjetonazor.

Sefirot wrote:Koliko je suludo, probat ću objasniti na ovaj način... Hrvati, oni koji su kršćani koriste riječ Bog koja je slavenskog korjena. Englezi koriste anglosaksonsku riječ God. itd itd itd, a kršćani idu do te mjere da nazivaju da God nije Bog jer nije... totalni nonsens. 


jel ovo trebao biti neki pokušaj strawman-a?  

Sefirot wrote: Samo da napomenem, u semitskim jezicima je korijen riječi za Boga, Al (Allah, Elohim, El...) tako da kršćani tako koriste svoj jezik pri čemu koriste Allah. Možda bi tebi onda trebalo da se sabereš...


još jedan straw-ko? i onda da se ja saberem?!?  :D


Sefirot wrote:
e-one wrote:moglo bi biti da se najčešće "sotoniziranjem" bave baš oni koji pokušavaju skrenuti pažnju sa svojih postupaka.


-Slažem se.... kršćani... oni vide sotonu, ali i gospu u svakom sranju...


evo vidiš kako se lako razotkriješ: a koliko li si samo puta navodio da se ne može poštovati osobu ako se ne poštuje njeno vjerovanje. plasiraš tezu, a onda ju pogaziš.



Sefirot wrote:-Možemo reći da ljudi nisu pošteđeni krivih postupaka, krivih procjena, krivih djela i riječi, ali Sotonu si možeš zadržati i zagurati dobro znaš kamo.


a je ti retorika. nije ti valjda moj šupak često u mislima?  affraid  


Sefirot wrote:Kršćani sotoniziraju nekršćane zbog nekršćanskog sustava vjerovanja, praksi, ideologije itd. a to je totalna glupost. Znaš zašto je glupost? Zato što bi bila (i jest) jednaka glupost da se kršćane gleda kroz prizmu recimo hinduističkog sistema te ako ne priznaju Brahmu za Boga, onda će završiti u paklu. Ako kršćani ne vjeruju u leteće špageti čudovište onda će ih kazniti mesnim okruglicama...


a to je totalna glupost zato što ti kažeš da je to totalna glupost? ideš.
kužiš: da je nešto glupost ne možeš zaključiti iz toga što bi bila glupost ista takva radnja sa drugim sudionicima. ako misliš da impliciram da si izvalio glupost onda priznajem da impliciram.



Sefirot wrote:
e-one wrote: i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone.


-Je i kad sam čekao djeda mraza sam bio izložen krampusu,.... ajd molim te.

Ne prosipam glupe fraze nego ti nisi u stanju koristiti vlastiti mozak, a to ti nisam ja kriv (al možda je Sotona :D ).

e, upravo takva ("nisam ti ja kriv") je Sotonina retorika: sve će ponuditi/poduzeti da navede osobu na grijeh, a onda se ograđuje od svega. primjer: bili jedna mlada cura i jedan mladić u susjedstvu i povremeno su se sretali i on je uvijek bio ljubazan prema njoj. povremeno bi joj pomogao nešto ponijeti ili bi ju primio pod kišobran i takve slične sitnice i malo po malo ona se zaljubila u njega. s vremenom su se počeli družiti, šetati parkom, pričati o svakakvim temama i tako tijekom jednog razgovora on joj je rekao da treba biti oprezna sa kim se druži jer ima puno mladića koji misle samo na sebe, odnosno kako da ju iskoriste. njoj je to bilo jako drago što se on tako brine za nju i svakim razgovorom i druženjem joj je postajao još draži. nakon nekog vremena su postali još prisniji, pa je jedan od tih susreta završio i intimnim odnosom. nakon toga on ju je počeo izbjegavati. ona je krivila sebe, nije joj bilo jasno to njegovo ponašanje sve dok joj on nije rekao:" pa, rekao sam ti da trebaš biti oprezna sa kim se družiš".
Palac gore! cheers

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 4 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Trinity Fri 12 Sep - 22:28

e-one wrote:i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone. 

uhhh...zar stvarno ima nekog tko uvažava cijeli "paket" bez propitkivanja i ograda?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 4 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by e-one Sat 13 Sep - 5:16

Sefirot wrote: Zapravo da, imaš pravo, oprosti, sotoniziranje je nekorektni, pokvareni i jadni odnos kršćana prema nekršćanima zbog navoda temeljenih na Bibliji i ne žele ni čut ni razumjeti ni prihvatiti da drugi ljudi nisu "pod Jurisdikcijom" i ne vode se Biblijom te samim time očito kršćanima stvaraju veliki problem te ih iz tog straha i zlobe jer nisu kao oni sami žele navuć na kršćanstvo i to nazivaju spasenjem i širenjem dobre vijesti...
Imaš potpuno pravo e-one. Isprika još jednom.


na dobrom si tragu. uz određene korekcije: 1)* ako se "sotoniziranje" odnosi na nečije ponašanje onda se time ne vrijeđa osoba koju se "sotonizira", pa se stoga takvo "sotoniziranje" ne može okvalificirati kao nekorektno, pokvareno i jadno; 2) svi su pod jurisdikcijom Boga i svi, osim eventualno onih koji su pod posebnom pažnjom Boga, su izloženi djelovanju Sotone; 3) "navlačenje" ili bilo koji oblik prisile nije u skladu sa kršćanstvom.

* (1) "sotoniziranje" kojim se napada osoba je u suprotnosti sa Isusovim naukom. (osobu koja se kaje za grijeh/pogrešno ponašanje ne treba kažnjavati. primjer: Sotona je navukao nekog na neko ponašanje za koje se ispostavi da je samoj toj osobi naškodilo i onda kada ta osoba to shvati i pokaje se i prizna to što je učinila još ju se i kazni. time bi Sotona jednim udarcem ubio dvije muhe.). takvo "sotoniziranje" šteti svima: i kršćanstvu i kršćanima i onom ko ga vrši i onom na koga se odnosi i na "promatrače". za takav oblik "sotoniziranja" se odnosi ono "pokušavaju utemeljiti na Bibliji" u mom prvom postu na ovoj temi.


Sefirot wrote:Ah tako možemo govoriti i .....da imaju kakve veze sa Sotonom to je mišljenje i stav kršćana koji to žele nametnuti....i naravno postižu time kontraefekt zbog čega ih se progoni, kritizira i odbacije zbog, kako kažu, "njihove vjere" no zapravo se radi o nametljivosti za koju dobivaju reakciju... što siješ to češ i žeti 


tu veliku ulogu igra i inteligencija onog čije se ponašanje ili koga se "sotonizira". ako npr. ti svaku kritiku tvog ponašanja shvaćaš kao napad na tebe kao osobu i onda se "braniš" tako da napadaš osobu koja te kritizira onda si ti taj koji nameće i vrši agresiju (pod izlikom obrane/reakcije/"što siješ to ćeš i žeti"). navodim te za primjer zato što to jako često činiš.


Sefirot wrote:Štoviše, to ima daleko više smisla. Zašto bi netko dirao kršćane ako se ne nameću? Nikoga ne bi zanimali osim....one druge koji bi se nametali (poput islama pošto ima sličan princip).
Ako je negiranje Sotone, branjenje, što je sa negiranjem drugih božanstava od strane kršćana? Logika ti nije jača strana, ha? no kod većine kršćana je tako.


a jest ti tvoja logika: pobrko si lončiće: kršćani ne negiraju Sotonu stoga (eventualno) negiranje drugih božanstava ne bi bilo branjenje tih drugih božanstava. sve to za razliku od onih koji negiraju postojanje Sotone kojima je u interesu priznavanje drugih božanstava u cilju negiranja kršćanstva, a samim time i priznanja posotojanja Sotone. jednostavno i logično.


Sefirot wrote:U kombinaciji sa "osporavanjem/napadanjem/obezvrijeđivanjem/izrugivanjem kršćanskih svetinja, stavova, tumačenja, kao i osobnosti kršćana....", ali kad to kršćani rade, a rade kao da im je to jedina stvar, onda je to ok i to je širenje dobre vijesti i pokušaj spašavanja izgubljenih duša? Vidiš koliko ste smješni? Što je sa izrugivanjem nekršćanskih svetinja, napadanjem, obezvrijeđivanjem, rušenjem... ? Takav stav se e-one zove licemjerje te samim time samo potvrđuješ u potpunosti svaku moju riječ ikada iznešenu.


za sve nekršćanske svetinje, religije i božanstva je stav da su to religijski izričaji tih nekih ljudi/osoba. time se ne priznavaju te npr. religije i božanstva ali se ne vrijeđaju ti ljudi/osobe. i to je jedan jako zdrav temelj za dobre međuljudske odnose svih religija koje kršćanstvo promovira.

Sefirot wrote:već sam rekao, ja sam ogledalo vaših reakcija te sam samo ono što sami izazovete, a tako je i u cijelom svijetu. Upravo zato se patriot zgražao kad sam rekao da kad kršćani objave neki tekst da su nad njima izvršili neko nasilje, prva stvar je što su ti kršćani učinili da bi izazvali nasilje nad sobom...


slika u ogledalu je izokrenuta. ono što ti činiš nije loša stvar. ali ono kako to činiš je loše. može se čak reći da činiš dobru stvar lošim načinom, a to onda cijelu stvar učini lošom.


Sefirot wrote:-Ne negiram ja pravo na nečiji svijetonazor, ni najmanje (tu bi bio suprotan svom svijetonazoru), ali ako taj svijetonazor unutar sebe ima stav nametljivosti svojeg svijetonazora, da li bi trebali drugi ne reagirati? Osim toga, jedno je svijetonazor, a drugo je neznanje koje se pokušava prikazati kao istina što je u raspravama sa velikom večinom kršćana, vidljivo.


ako negiraš makar jedan stavak nečijeg svjetonazora onda ne možeš reći da ne negiraš nečiji svjetonazor. ti bi mijenjao nečiji svjetonazor da bude u skladu sa tvojim da bi onda priznavao taj nečiji svjetonazor. to je oksimoron. ako ti nije jasno što konkretno mislim onda je to tvoj stav o misionarenju. barataš pogrešnom definicijom misionarenja ("nametanje") i iz pogrešne premise izvlačiš pogrešne zaključke.






Sefirot wrote:Naravno da sam rekao te riječi, i toga se držim, ali sa nebulozama se treba sprdati, kao i raskrinkati očiitu glupost. Imamo još jedan primjer. Talijan završio u novinama u Međugoriju jer je imao krvave suze, to je bilo čudo i senzacija. Naravno, rekao je da je to njemu svaki dan jer ima takvu bolest i da to nije nikakvo čudo, ali to nisu objavili :)  želiš još takvih stvari? Nema problema...
Vjerovanje, tvoje osobno, iako se ne slažem, kao ni ti sa mojim, poštujem i štoviše, ako treba, rado ću te potaknuti i podržati ali poticati glupost i laž kao svijetleća gospa, sotona, isus na tostu i slične gluposti.... to ne možeš očekivati da normalna osoba podrži.


ako se već izjašnjavaš da poštuješ tuđe vjerovanje onda bi se trebao i držati toga, pa makar netko vjerovao i u male leteće medvjediće. to što je tebi nešto nebuloza i glupost nekom drugom ne mora biti. čak i ako je nebuloza i glupost opet je svačije pravo da vjeruje u to i za to pravo si se sam izjasnio da poštuješ. riječi su ti u suprotnosti sa postupcima. često navodiš da nije nečija briga u što netko vjeruje, a onda se upuštaš u procjenjivanje i "raskrinkavanje" nečega u što netko vjeruje.



Sefirot wrote:-"nisam ti ja kriv" je sotonina retorika??? aaaahahahahahahahahahahahahah :^0 :^0 :^0 lol! villagewrong 

Pričica ti je besmislena jer ne govori o njoj nego o njemu kao kretenu.... U isto vrijeme je i ona njega mogla iskoristiti i okrenuti se tako da ti je pričica dubiozna... to ti patriot i slični oblici mogu progutati....i reći "kakva mudrost"... lol

pričica nije ni o njemu ni o njoj nego o retorici "nisam ti ja kriv" ili drugim riječima o "pranju ruku".

a ocjena da je pričica dubiozna iz razloga što je "ona mogla" je također Sotonina retorika. izvrtanjem i prevrtanjem se Sotona poslužio u ophođenju sa Evom.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 4 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by e-one Sat 13 Sep - 5:23

Trinity wrote:
e-one wrote:i ti kad si uvažavao kršćanstvo kao svoju religiju si "u paketu" uvažavao i postojanje i izloženost utjecaju Sotone. 

uhhh...zar stvarno ima nekog tko uvažava cijeli "paket" bez propitkivanja i ograda?

zar nisi i ti sama jedna od tih?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 4 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Trinity Sat 13 Sep - 7:10

Ne, nisam.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Vjernici u "sotoniziranom" svijetu - Page 4 Empty Re: Vjernici u "sotoniziranom" svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum