ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Patriot_1 Mon 16 Jun - 11:01

Koliko ste samo sreli kršćana koji kakti vjeruju u Boga,revni su u crkvi a puni praznovjerja?Ja puno i to me uvjek šokira!
Pohvale se zdravljem svojim ili svoje djece pa brzo,,,kuc u drvo!Da se to ne "urekne"!Onda,,horoskop,tarot,obavezno čitaju!Gataju na kavu!
Idu raznim gatarima i "prorocima",,,vjeruju u sudbinu,,,"što nam govore zvijezde!"Oko 24 h. na mnogim TV postajama nastupaju tumači sudbine!
Po meni je molitva pred kipićem ili sličicom nekog sveca ili nekim moćima izloženim u crkvi isto praznovjerje!A malo je svećenika koji ih od toga odvraćaju!Pokojni Fra Zvjezdan Linić je bio jedan od tih!Na bogosloviji dok sam studirao,jedan svećenik reče"Ma gatanje na kavu,karte,čitanje horoskopa nije ništa strašno,možete se sa tim igrati!"
Glupo!
Mnogi vjernici ne čitaju Sveto Pismo i neznaju koliko je to sve vezano uz mračne sile!

C/P"Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svojega sina ili svoju kćer, tko bi se bavio gatanjem. (Upozoravam da je tarot čisto gatanje i mislim da je ludost vjerovati da je u tih nekoliko karata napisana sudbina svih ljudi!) Dakle, neka se ne nađe onaj koji bi gatao, čarao, vračao i čarobnjaštvom se bavio. Događa se u Slavoniji i nekim drugim našim krajevima da se nose djeca na bajanje – izlijevanje stravina, kada vračara (riječ je uglavnom o starijim ženama) ugrije olovo ili vosak pa ga izlije u hladnu vodu da bi se napravio lik, koji onda osoba za koju se baja nosi na sebi. Bog to izričito zabranjuje. Sveto pismo dalje kaže da se ne zazivaju duhovi i duše predaka ili da se obraća pokojnicima, i tko što tako čini – gadi se Bogu! Zbog takvih odvratnosti, koje su činili narodi u Palestini, Bog ih goni ispred sebe i zemlju daje izabranom narodu u baštinu – kazuje fra Smiljan i citira istodobno Matejevo evanđelje, u kojem se govori o lažnim prorocima

– Čuvajte se lažnih proroka, koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodom, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova, a niti nevaljalo stablo donijeti dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodovima siječe se i u oganj baca. Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki onaj koji mi govori: “Gospodine, Gospodine”, nego oni koji vrše volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: “Gospodine, Gospodine, nismo li mi prorokovali u tvoje ime, đavle izgonili u tvoje ime i mnoga čudesa činili? Tada ću im kazati: “Nikad vas nisam poznavao, nosite se od mene, vi bezakonici” – čita fra Smiljan iz Biblije.
http://www.vecernji.ba/ne-igrajte-se-s-crnom-magijom-239911
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Trinity Mon 16 Jun - 20:58

I mene iznenađuje koliko ima praznovjerja kod vjernika. I s tim sam se susrela tek u odrasloj dobi. Kod nas u kući nikad takvoga nije bilo. Vjerovalo se samo u Boga i ništa se drugo nije spominjalo, čak ni neke mračne sile , a i pakao nije doslovce shvaćen kao mjesto gdje će biti plač i škrgut zubi. Ne samo moja obitelj, cijelo je vjerničko okruženje bilo takvo. Nikakvo čaranje, bajanje, gatanje, gledanje u kavu , grah, karte...to je nama bilo smiješno.
Evo imam susjedu, dobra je kao kruh, redovito je u crkvi, pripada nekoj molitvenoj skupini, ali je strašno praznovjerna. 
Primjer 1 : Stanujemo na četvrtom katu i jednom nam se gušter po fasadi popeo skroz gore i sunčao na balkonu. Kad sam joj to rekla, samo je zaklimala glavom i rekla da stan poškropim svetom vodom ! Ja se divila njegovim penjačkim sposobnostima , a ona u tome vidjela neki mračni znak ?
Primjer 2: Kćer mi jednom bila malo ozbiljnije bolesna, na što je ona rekla da zna "jednog svećenika" !
Pa njoj treba dobar liječnik !
Primjer 3 : Na posteljini su joj ostale "waser fleke", a njoj to sve bilo čudno i išla zapaliti posteljinu !

Takvih primjera ima još.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by aben Mon 16 Jun - 22:25

Haha, red čaranja i gatanja, red kipića  i idolopoklonstva:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by immortal Mon 16 Jun - 22:53

aben wrote:Haha,.... red kipića  i idolopoklonstva:)
kipići Isusa i ostalih svetih nije idolopoklonstvo

Idolopoklonstvo bi bilo kad bi Josipovića vidjeli kao svog idola i njemu se klanjali
Klanjati se možemo jedino Bogu i ostalim svetima koje je crkva priznala
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Patriot_1 Mon 16 Jun - 23:47

Trinity wrote:I mene iznenađuje koliko ima praznovjerja kod vjernika. I s tim sam se susrela tek u odrasloj dobi. Kod nas u kući nikad takvoga nije bilo. Vjerovalo se samo u Boga i ništa se drugo nije spominjalo, čak ni neke mračne sile , a i pakao nije doslovce shvaćen kao mjesto gdje će biti plač i škrgut zubi. Ne samo moja obitelj, cijelo je vjerničko okruženje bilo takvo. Nikakvo čaranje, bajanje, gatanje, gledanje u kavu , grah, karte...to je nama bilo smiješno.
Evo imam susjedu, dobra je kao kruh, redovito je u crkvi, pripada nekoj molitvenoj skupini, ali je strašno praznovjerna. 
Primjer 1 : Stanujemo na četvrtom katu i jednom nam se gušter po fasadi popeo skroz gore i sunčao na balkonu. Kad sam joj to rekla, samo je zaklimala glavom i rekla da stan poškropim svetom vodom ! Ja se divila njegovim penjačkim sposobnostima , a ona u tome vidjela neki mračni znak ?
Primjer 2: Kćer mi jednom bila malo ozbiljnije bolesna, na što je ona rekla da zna "jednog svećenika" !
Pa njoj treba dobar liječnik !
Primjer 3 : Na posteljini su joj ostale "waser fleke", a njoj to sve bilo čudno i išla zapaliti posteljinu !

Takvih primjera ima još.
Recimo,,"nesretni", datumi i dani!Petak i 13,,,a to može samo vragu bit nesretno,,,12 Apostola + Isus =13!Ili Petak,,pa na petak je Isus razapet i pobjedio sotonu!
U Americi gosti nisu htjeli ići na trinajsti kat,,ne tamo sobu uzet,,nedaj Bože!Pa neki hoteli imaju dvanajsti (numeriran ) pa četrnajsti!Budale ne kuže da je trinajsti ipak taj,,četrnajsti,,ha ha!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 0:00

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=487365848076504&set=a.223389101140848.1073741826.223369964476095&type=1
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Iknar Tue 17 Jun - 2:38

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:I mene iznenađuje koliko ima praznovjerja kod vjernika. I s tim sam se susrela tek u odrasloj dobi. Kod nas u kući nikad takvoga nije bilo. Vjerovalo se samo u Boga i ništa se drugo nije spominjalo, čak ni neke mračne sile , a i pakao nije doslovce shvaćen kao mjesto gdje će biti plač i škrgut zubi. Ne samo moja obitelj, cijelo je vjerničko okruženje bilo takvo. Nikakvo čaranje, bajanje, gatanje, gledanje u kavu , grah, karte...to je nama bilo smiješno.
Evo imam susjedu, dobra je kao kruh, redovito je u crkvi, pripada nekoj molitvenoj skupini, ali je strašno praznovjerna. 
Primjer 1 : Stanujemo na četvrtom katu i jednom nam se gušter po fasadi popeo skroz gore i sunčao na balkonu. Kad sam joj to rekla, samo je zaklimala glavom i rekla da stan poškropim svetom vodom ! Ja se divila njegovim penjačkim sposobnostima , a ona u tome vidjela neki mračni znak ?
Primjer 2: Kćer mi jednom bila malo ozbiljnije bolesna, na što je ona rekla da zna "jednog svećenika" !
Pa njoj treba dobar liječnik !
Primjer 3 : Na posteljini su joj ostale "waser fleke", a njoj to sve bilo čudno i išla zapaliti posteljinu !

Takvih primjera ima još.
Recimo,,"nesretni", datumi i dani!Petak i 13,,,a to može samo vragu bit nesretno,,,12 Apostola + Isus =13!Ili Petak,,pa na petak je Isus razapet i pobjedio sotonu!
U Americi gosti nisu htjeli ići na trinajsti kat,,ne tamo sobu uzet,,nedaj Bože!Pa neki hoteli imaju dvanajsti (numeriran ) pa četrnajsti!Budale ne kuže da je trinajsti ipak taj,,četrnajsti,,ha ha!
a sto reci ameri tko ameri,malo bedasti sto ces,malo praznovjerni,pa oni imaju noc vjestica,sto ocekivati od takvih umova,a da ne govorim da tamo bi samo budala htio zivjeti,jer i klinci imaju oruzje,stor eci luda nacija,ma ne luda nego asimilirana od đavla
ja bi tamo htio bas 13 kat da mi netko da sobu,pa neka bude besplatna,a ako ima koji duh,pa popricao bih s njim,a ako bi zajebavao skrsio bih ga,ionako na moje ime bi mozda pobjegao

jos igrao sam jednu igru i na igri ima kao besplatna lova,internetska lova za ogricu,a trebalo ispuniti nesto za green card za ameriku,ja ispunio samo radi te internetske besplatne love,a oni me ameri zvali,ja ih dva puta otkantao i rekao ne zelim ja uopce zelenu karnu nego sam to ispunio radi toga sto sam naveo,mislim da su bili razocarani,kao kako ja n ezelim u ameriku,ma mojne srat su mislili,oni valjda jos misle da je ametrika nekakva obecana zemlja,a ja tamo necu i šlus

pate sto mislis kada bi naglas tamo rekao da zelim sobu na 13 katu sa borjem sobe da ima dva zadnja broja 13,jel bi mi dali besplatno,a ko bi dali bar bihs e napravao ne bi imao budaletina da mi smetaju posto se svi skoro boje 13 kata

jos sad asams e sjetio kako bi tamo dosao rpekor eda unegdje,samo bi naglas spomonuo da sam odsjeo na 13 katu u sobi broj 13,a spomenuo bih i da su mi cipele broj 13,haha,ja mislim da bi bila panika kako su praznovjerni sa brojem 13
hehe
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Iknar Tue 17 Jun - 2:40

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:I mene iznenađuje koliko ima praznovjerja kod vjernika. I s tim sam se susrela tek u odrasloj dobi. Kod nas u kući nikad takvoga nije bilo. Vjerovalo se samo u Boga i ništa se drugo nije spominjalo, čak ni neke mračne sile , a i pakao nije doslovce shvaćen kao mjesto gdje će biti plač i škrgut zubi. Ne samo moja obitelj, cijelo je vjerničko okruženje bilo takvo. Nikakvo čaranje, bajanje, gatanje, gledanje u kavu , grah, karte...to je nama bilo smiješno.
Evo imam susjedu, dobra je kao kruh, redovito je u crkvi, pripada nekoj molitvenoj skupini, ali je strašno praznovjerna. 
Primjer 1 : Stanujemo na četvrtom katu i jednom nam se gušter po fasadi popeo skroz gore i sunčao na balkonu. Kad sam joj to rekla, samo je zaklimala glavom i rekla da stan poškropim svetom vodom ! Ja se divila njegovim penjačkim sposobnostima , a ona u tome vidjela neki mračni znak ?
Primjer 2: Kćer mi jednom bila malo ozbiljnije bolesna, na što je ona rekla da zna "jednog svećenika" !
Pa njoj treba dobar liječnik !
Primjer 3 : Na posteljini su joj ostale "waser fleke", a njoj to sve bilo čudno i išla zapaliti posteljinu !

Takvih primjera ima još.
Recimo,,"nesretni", datumi i dani!Petak i 13,,,a to može samo vragu bit nesretno,,,12 Apostola + Isus =13!Ili Petak,,pa na petak je Isus razapet i pobjedio sotonu!
U Americi gosti nisu htjeli ići na trinajsti kat,,ne tamo sobu uzet,,nedaj Bože!Pa neki hoteli imaju dvanajsti (numeriran ) pa četrnajsti!Budale ne kuže da je trinajsti ipak taj,,četrnajsti,,ha ha!
evo slucaja sa mnom u vojsci u požegi,bio sam na krevetu broj 13 i imao broj puske 3926,sve sa 13,naravno ne bas ispravnu
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by zanstr Tue 17 Jun - 13:50

Koja je razlika između molitve i kucanja u drvo radi izbjegavanja loših događaja?
Po čemu je netko tko vjeruje u horoskop praznovjeran a netko tko vjeruje u anđele nije?

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 14:09

zanstr wrote:Koja je razlika između molitve i kucanja u drvo radi izbjegavanja loših događaja?
Po čemu je netko tko vjeruje u horoskop praznovjeran a netko tko vjeruje u anđele nije?
Pa evo,ti si tipičan primjer praznovjernika!Vjeruješ da Boga nema!Dakle,vjeruješ u prazno'''??"Uništa" rekli bi Alkari!
Bog postoji,molitva njemu daje rezultate,često!Kucanje u drvo nije ništa!Zar ti drvo može pomoći?Zar je ono osoba?Horoskop,,nula bodova!Samo budale mogu vjerovat da zvijezde utječu,određuju nešto!Prijatelj mi u to vjeruje,,a ima blizance(poodrasle),,totalno različita karaktera!I ja mu to nabijem na nos,,,ostao je paffff!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by zanstr Tue 17 Jun - 14:27

Patriot_1 wrote:Pa evo,ti si tipičan primjer praznovjernika!Vjeruješ da Boga nema!Dakle,vjeruješ u prazno'''??"Uništa" rekli bi Alkari!
Praznovjerje je vjerovanje u prazno!?!? A u k. Po tome vjerovanje u horoskop ili u moć potkove iznad vrata nije praznovjerje. Svašta.

Patriot_1 wrote:Bog postoji,molitva njemu daje rezultate,često!Kucanje u drvo nije ništa!
Molitva daje rezultate jednako kao i nemolitva. Znači, molio se ti ili ne, rezultati će biti isti. Isto tako je sa kucanjem u drvo. Iako bi sa kucanjem u drvo čak mogao izazvati da ti netko otvori vrata, što ne bi uspio sa molitvom

Patriot_1 wrote:Zar ti drvo može pomoći?Zar je ono osoba?
Zar je bog osoba? Nemali broj puta su vjernici burno i uvrijeđeno reagirali kad bih nazvao boga likom ili osobom.

Patriot_1 wrote:Horoskop,,nula bodova!Samo budale mogu vjerovat da zvijezde utječu,određuju nešto! Prijatelj mi u to vjeruje,,a ima blizance(poodrasle),,totalno različita karaktera!I ja mu to nabijem na nos,,,ostao je paffff!
Horoskop je za budale ali gorući grmovi i anđeli nisu, jel? Kao što ti njemu nabiješ na nos dva različita karaktera blizanaca, tako netko tebi može nabijat na nos kontradikcije u bibliji.


Znači, praznovjerje nije vjerovanje u prazno nego u nadnaravno odnosno nadnaravne uzroke događaja. Tako da nema razlike između križa, djeteline sa četiri lista, potkove i sličnih čarobnih predmeta, horoskopa, vudua, crne magije, bjele magije, kršćanstva i djeda mraza, prolaza ispod lojtri, crne mačke, razbijenog ogledala, otvorenog kišobrana u zatvorenom prostoru, broja 13, prekriženih prstiju itd, itd...

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 14:38

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Pa evo,ti si tipičan primjer praznovjernika!Vjeruješ da Boga nema!Dakle,vjeruješ u prazno'''??"Uništa" rekli bi Alkari!
Praznovjerje je vjerovanje u prazno!?!? A u k. Po tome vjerovanje u horoskop ili u moć potkove iznad vrata nije praznovjerje. Svašta.

Patriot_1 wrote:Bog postoji,molitva njemu daje rezultate,često!Kucanje u drvo nije ništa!
Molitva daje rezultate jednako kao i nemolitva. Znači, molio se ti ili ne, rezultati će biti isti. Isto tako je sa kucanjem u drvo. Iako bi sa kucanjem u drvo čak mogao izazvati da ti netko otvori vrata, što ne bi uspio sa molitvom

Patriot_1 wrote:Zar ti drvo može pomoći?Zar je ono osoba?
Zar je bog osoba? Nemali broj puta su vjernici burno i uvrijeđeno reagirali kad bih nazvao boga likom ili osobom.

Patriot_1 wrote:Horoskop,,nula bodova!Samo budale mogu vjerovat da zvijezde utječu,određuju nešto! Prijatelj mi u to vjeruje,,a ima blizance(poodrasle),,totalno različita karaktera!I ja mu to nabijem na nos,,,ostao je paffff!
Horoskop je za budale ali gorući grmovi i anđeli nisu, jel? Kao što ti njemu nabiješ na nos dva različita karaktera blizanaca, tako netko tebi može nabijat na nos kontradikcije u bibliji.


Znači, praznovjerje nije vjerovanje u prazno nego u nadnaravno odnosno nadnaravne uzroke događaja. Tako da nema razlike između križa, djeteline sa četiri lista, potkove i sličnih čarobnih predmeta, horoskopa, vudua, crne magije, bjele magije, kršćanstva i djeda mraza, prolaza ispod lojtri, crne mačke, razbijenog ogledala, otvorenog kišobrana u zatvorenom prostoru, broja 13, prekriženih prstiju itd, itd...
Što je Bog,,u grmu?
Što je Bog ,,,čovjek?
Ako se jednom tako manifestirao,to ne znači da će uvjek,više puta ili ikad!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Mad_Vlad Fri 27 Jun - 4:08

Kuckanje u drvo neće srušiti kršćanstvo, pat. Ne boj se. :D
To su ostaci prastarih vjerovanja da buka plaši i tjera zle duhove. Eno ti po Nepalu i Tibetu kad idu u hram vrte rukom postavljene valjke da zbune bukom nezvane demone da ih ne ometaju jednom kad dođu na mjesto molitve.
Također stare tradicije kod evropskih naroda sa sličnim razlozima. 
Nema veze s onim usporedbama iz Biblije. One ipak govore o malo žešćim načinima čarobnjaštvenja.
Čitanje tarot karata i i drugog je malo bliže, iz srednjeg vijeka. Nusprodukti nasilnog kršćarenja.
Danas je to više razonoda nego neko ozbiljno gatarenje.
Ima pojedinaca koji shvačaju ozbiljno. Npr. Sikhi ovdje u Kanadi. Znam za nekoliko.
Zatim znam osobno nekoliko Hrvata iz Slavonije koji su išli kod hodža i gatara u Bosnu.
Zatim znam primjer jedne žene koja je navodno s djetetom ušla u vrzino kolo pa joj se dijete razboljelo.

Sve sitne cake, nikakva opasnost za kršćanstvo i njegovo propagiranje u Isuseka.
Nema potrebi za križarsku vojnu odmah, okej. :D
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!" Empty Re: Kršćani su i vjernici i"praznovjernici!"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum