ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitve Bogu

Go down

Molitve Bogu Empty Molitve Bogu

Post by Iknar Mon 1 Sep - 15:31

dakle   evo da otvorim temu i o ovome

e sada ima ih dosta,a imam i ja jednu koju jos nisam dao nikome,bolje receno trazim ili bit razio nekoga dostojnog svecenika,alis e nisam   potrudio oko toga

moracu naci iskreno,smao se ljutim na ljude najcesce,a onda dobe koristenje sile,makar blage jos
,mislim najcesce blage
ne znam sto bi od takvog covjeka iskreno trazio da to zasluzi,mozda hrabrost,vjernost,cistoca srca

dakle sto vi mislite,posto mislim da bi takva osoba trebala biti casna,vjerna Bogu,hijerarhija me ne zanima mene zanima kakav je tko

sto mislite,kaze se da vise mozgova je pametnije,pa da vas vidim
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Michael1 Mon 1 Sep - 16:15

Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Iknar Mon 1 Sep - 16:34

Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
haha,a i ti si u rangu nevjernih na djelima neka

za nevjernike vjernik je bolestan,a da ne govorim netko kao ja 
nema veze,vec sam navikao na razne uvrede
inace nisam psihopat,a niti bolestan,bar ne duhom,tijelom vjerojatno,dakle          znas kakos e kaze za nevjerne,ako nisu vjerovali vidjeti ce

samo mi ti nisi jasan,ali onako me podsjecas na pata malog,citm te i lijepo pises,a onda shvatim da bas ne vjerujes na djelima to sto pises
znas takvi kao ti sa takvim izjavama su i Isusa KRista slicnim nazivama nazivali,mislim da su se nazivali farizeji i pismoznanci ,kuzis

ali u necemu si skoro pa u pravu,a to se odnosi na rijec-prve klase-a tu sams tos e tice upotrebe Moci u tom rangu,ali niti to ne razumijes,tako da ne brini,upozoren sam ja na farizeje i pismoznance ovoga svijeta
evo recimo tebi ne bih dao tu molitvu,jer je jasno da toga nisi dostojan
ta osoba bi trebala biti skromna,vjerna Bogu an djelima,a po meni i kakos e kaze i vjerojatno najniza u hijerarhiji svecenstva ili onih koji tomu teze
dakle pljuj i ti zaboli me,stize SUd Bozji,a onda ce svi odgovarati za svoje izrecene rijeci,ali ja ti oprastam,ipak shvacam tebe,ali zapamti,ja sam prilicno agresivan na takve,dakle  ako nisi shvatio moje strpljenje nije nesto u cemu sam najbolji,a vidjeti ces i uskoro vjerojatno sto to znaci na djelima
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Iknar Mon 1 Sep - 16:37

dakle tema je o molitvi Bogu,a to znaci da se putem molitve moze izlijeciti i tijelo i doh,bolje receno  duh moze izlijeciti Bog,a ljudi su tu nemocni bez Boga

inace morao bis e time pozabaviti,da vidim tko je dostojan da primi tu molitvu koju imam,a da pritom to ne iskoristava na necasne nacine,dakle da bude cansa,dostojna osoba,skromna i da ne gleda previse prema nebu nego da shvati da je gresna
to ce biti malo teze ocito posto su mnogi puni sebe kako bis e reklo a ja takve bas i ne trpim,blago receno
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Iknar Mon 1 Sep - 16:38

nema nikoga koga recimo molitve Bogu zanimaju,dakle     to je "lijek"za dusu i tijelo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by zanstr Mon 1 Sep - 16:45

Meditiranje i vježbe disanja bi mogli gledati kao nešto korisno za opuštanje tjela i uma.
No molitve bi okarakterizirao kao totalno gubljenje vremena. Moliti da nekome bude bolje ili za pomoć nekome je suludo. Ako možeš radije pomogni nekome tako što ćeš napraviti nešto konkretno.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by zanstr Mon 1 Sep - 16:47

Nadalje, molitve bi mogli okarakterizirati kao jako sebične radnje. Netko je ljenčina kojoj se neda napraviti konkretan posao pa da bi se bolje osjećao uvjerava sebe (pomoću molitve) da želi dobro i da pomaže na nekakav nadnaravni način.

Bezveze.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Iknar Mon 1 Sep - 17:01

zanstr wrote:Meditiranje i vježbe disanja bi mogli gledati kao nešto korisno za opuštanje tjela i uma.
No molitve bi okarakterizirao kao totalno gubljenje vremena. Moliti da nekome bude bolje ili za pomoć nekome je suludo. Ako možeš radije pomogni nekome tako što ćeš napraviti nešto konkretno.
pa mozes pomoci i movcem,nekim darom,ali molitva je jaca,psoto se molitvom lijeci DUH,a to se ne moze novcem i slicnim materijalnim
za budale je molitva gubljenje vremena,za mudre je lijek
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by zanstr Mon 1 Sep - 17:03

Molitve Bogu Prayer-vs-Getting-Off-Your-Knees

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Iknar Mon 1 Sep - 17:04

Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
oko,objasnio sam ti djelomicno,ali nisam onom kako kazes na vlastitu stetu
dakle na kakvu vlastitu stetu ako je to istina,a i ne brini se mogu meni mnogo toga fizicki,ali onda su blago receno "najebali",ako msilis na takvu stetu
posto ipak nisi objasnio
dakle nisi uzeo u obzir cinjenicu da govorim istinu,tipicno za sitne duse koje msile da su ensto vise
mudra osoba uzima sve  i provjerava,a budala okaraktezira na osnov sto vecina misli,zapamti to,ili ces biti poput onih koji vicu"baraba.baraba"dakle njihov pristasa u tisini
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Patriot_1 Mon 1 Sep - 22:07

Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Što je bilo?
Kaj je napisao?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Trinity Mon 1 Sep - 22:16

Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Što je bilo?
Kaj je napisao?
Ajd se ti odluči, oš pisat "kaj" ili "što" ... :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Patriot_1 Tue 2 Sep - 2:42

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Što je bilo?
Kaj je napisao?
Ajd se ti odluči, oš pisat "kaj" ili "što" ... :^0
Moj lijepi Hrvatski ima i kaj i ča i što,,,
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Trinity Tue 2 Sep - 6:14

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Što je bilo?
Kaj je napisao?
Ajd se ti odluči, oš pisat "kaj" ili "što" ... :^0
Moj lijepi Hrvatski ima i kaj i ča i što,,,
Bandićeva škola... :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Sora Tue 2 Sep - 7:47

Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Ali zasto proglašavaju vjernici one koji ne vjeruju - psihopatima? 

Molitve Bogu da znače nesto u konkretnom smislu. Bilo bi super. 
Samo izmoli milijun i eto ga. Izmoli mir na zemlji i eto ga. Izmoli zdravlje i nema bolesti...
 

A realno, drugačije i ne moze ... Boga nema. 
Molitva ...kaj znaci vjernicima? Samozavaravanje kao sto kaže Zanstr:aw:
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Sefirot Tue 2 Sep - 9:42

zanstr wrote:Meditiranje i vježbe disanja bi mogli gledati kao nešto korisno za opuštanje tjela i uma.
No molitve bi okarakterizirao kao totalno gubljenje vremena. Moliti da nekome bude bolje ili za pomoć nekome je suludo. Ako možeš radije pomogni nekome tako što ćeš napraviti nešto konkretno.

Ako se tako razmatra onda si u pravu. U Gnosticizmu je ideja sasvim drugačija pošto se ne odnosiš prema nekom spoljašnjem entitetu koji te nadgleda kao Big Brother te ko da si mu kućni ljubimac, kažnjava ili nagrađuje samo zato koliko dugo klečiš na kukuruzu.
Meditacija (kontrola uma - dhyana) i vježbe disanja (pranayama) su naravno osnovice psihičkog fokusa i zdravlja te samokontrole. Molitve ili mantra yoga je, s jedne strane umrtvljivanje racionalnog razumnog djela uma da bi se nesvijesno ispoljilo. Da bi se izvukle "unutarnje snage" i to nije ništa mistično danas iako spada pod mistiku jer neka krhka ženica težine čajne žličice u trenu opasnosti za njezino djete dobiva praktički nadljudsku snagu ili ljudi u hipnotičkom stanju.
Ja osobno radim na jednom osobnom istraživanju, blisko ovoj temi, na temelju razmatranja ideja A.O.Spera, sigilizacija i kaos magika. Vrlo interesantno.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Molitve Bogu No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Sefirot Tue 2 Sep - 9:43

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Što je bilo?
Kaj je napisao?
Ajd se ti odluči, oš pisat "kaj" ili "što" ... :^0
Moj lijepi Hrvatski ima i kaj i ča i što,,,
Bandićeva škola... :^0

Banditićeva točnije. B-)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Molitve Bogu No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Sefirot Tue 2 Sep - 9:51

Sora wrote:
Michael1 wrote:Biti bolestan nije nikakva sramota, ali tu bolest svakodnevno na forumu prezentirati na vlastitu stetu, to mogu raditi iskljucivo psihopati prve klase.
Ali zasto proglašavaju vjernici one koji ne vjeruju - psihopatima? 

Molitve Bogu da znače nesto u konkretnom smislu. Bilo bi super. 
Samo izmoli milijun i eto ga. Izmoli mir na zemlji i eto ga. Izmoli zdravlje i nema bolesti...
 

A realno, drugačije i ne moze ... Boga nema. 
Molitva ...kaj znaci vjernicima? Samozavaravanje kao sto kaže Zanstr:aw:

U Thelemi imamo izjavu "Ja sam sam, Nema boga gdje ja Jesam" što bi praznoglavi kršćani ili pak sotonisti slično zaključili. Jedni (kršćani) da je to ateizam ili sotonizam koji negira Boga ili se sam proglašava bogom. Sa druge strane bi se donekle sa tim kršćanima i Sotonisti složili iako nije baš točno.

Izjava dolazi nakon konzumacije euharistije (mistično konzumiranje Boga) pri čemu više nije bog izvan onoga koji je euharistiju primio nego taj koji je primio euharistiju potvrđuje da je ispunjeg Bogom. C.W.Leadbeater je u svojim knjigama to jako dobro obrazložio, pogotovo u The Science of Sacraments.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Molitve Bogu No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Molitve Bogu Empty Re: Molitve Bogu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum