ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neke posebne molitve(kršćana)!

Go down

Neke posebne molitve(kršćana)! Empty Neke posebne molitve(kršćana)!

Post by Patriot_1 16/6/2014, 12:10

Oče naš (na aramejskom)

uz hrvatski prijevod

Abun Bašmajo (Aboon Dbashmayo) - Oče Naš koji jesi na nebesima
Netkadaš šmoh (Nethcadash shmokh) - Sveti se Ime Tvoje
Teteh malkutoh (Teethe malkoothokh) - Dođi Kraljevstvo Tvoje
Nehvej sevjonoh (Nehwe sebyonokh) - Budi volja Tvoja
Ajkano Bašmajo of bar’o (Aykano Dbashmayo off bar’o) - Kako na nebu, tako i na zemlji
Hav lan lahmo cunkonun javmonu (Hab lan lahmo dsoonconan yawmono) - Kruh naš svagdanji daj nam danas
Vošbuk lan havbain vahtohain (Washbook lan howbain wahtohain) - I otpusti nam duge naše
Ajkano dof hnan šban lahabain (Aykano doff hnan shbakn il hayobain -Kako i mi otpuštamo dužnicima našim
Ulo telan l nesjuno (Lo thaalan il nessyoono) - I ne uvedi nas u napast
Elo fason men bišu (elo fasson men beesho) - Nego izbavi nas od zla
Metul dilohi malkuto (Metool ddeelokhee malkootho) - Jer Tvoje je Kraljevstvo,
Vu hajlo v Tešbohto (ou haylo ou Teshbohto) - I slava i moć,
Loalam olmin. Amin (Loalam olmen. Amin.) - U vijeke vjekova. Amen.


 Molitva majke Tereze


Čovjek je nerazuman, nelogičan, sebičan.
Nije važno, voli ga!

Ako činiš dobro, pripisat će to tvojim sebičnim ciljevima.
Nije važno, čini dobro!

Ako ostvaruješ svoje ciljeve, naći ćeš lažne prijatelje i iskrene neprijatelje.
Nije važno, ostvaruj svoje ciljeve!

Dobro koje činiš, sutra će biti zaboravljeno.
Nije važno, čini dobro!

Poštenje i iskrenost učinit će te ranjivim.
Nije važno, budi iskren i pošten!

Ono što si godinama stvarao u času bi moglo razrušeno biti.
Nije važno, stvaraj!

Ako pomažeš ljudima, možeš loše proći.
Nije važno, pomaži im!

Daješ svijetu najbolje od sebe, a on će ti uzvratiti udarcima.
Nije važno, daj najbolje od sebe!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Neke posebne molitve(kršćana)! Empty Re: Neke posebne molitve(kršćana)!

Post by Patriot_1 16/6/2014, 12:23

Na Latinskom:"Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto, Sicut erat in principio, et nunc, et semper, et in saecula saeculorum. Amen.!"

"Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetome, kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen."

PS-,,Molitve koje molimo svojim riječima,zovu se ,,spontane molitve!I u Novom Zavjetu,svi su se tako molili!No,,čini mi se da je i "Oče naš" samo smjernica,predložak,,za što i kako se moliti!
No u nedostatku inspiracije,,ili kad sam u nekoj duhovnoj krizi,,ja ju samo citiram!I nju,,i "Slava Ocu"
I izvuku me iz krize!
BTW ,,za one koji žele naučiti ,kako moliti,preporučujem knjigu"Kako danas moliti",,Jorg Zink,protestant a unas ju izdali Katolici!Meni je puno pomogla!
Neke posebne molitve(kršćana)! 4379
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Neke posebne molitve(kršćana)! Empty Re: Neke posebne molitve(kršćana)!

Post by Patriot_1 16/6/2014, 12:29

Molitva je najelementarnije znak vjere. Molitva, razgovor s Bogom, izvor je svakoga našega djela i čina. Ali ona mora rasti, moramo se u njoj uspinjati kao po stubištu, stepenicu po stepenicu.

Prva stepenica je:“Bože, daj mi!“ Bog hoće da ga se moli i On nam daje svoje darove. Boga smijemo moliti za sve, dosađivati mu u svim našim potrebama. Ali naša se molitva ne smije reducirati samo na ovu prvu stepenicu. Ona mora ići dalje na drugu stepenicu:“Bože, oprosti mi!“ Pred Bogom bi trebali što je moguće jasnije uočiti i priznati našu bezvrijednost i nasposobnost. U svjetlu Njegove istine i ljubavi naši će grijesi bivati sve jasnijeim i uočljivijim. Zbog toga će mo ga uvijek poniznije moliti da nam oprosti.

Treće bi stepenica mogla glasiti:“Bože, oprosti im!“ Tko je dobio oproštenje rado će moliti da Bog oprosti i drugima pa će ga u duhu pomirenja svih ljudi za to i moliti. A onda bi mogla doći jedna naredna stepenica:”Bože, prihvati me!” U molitvi mi se sasma predajemu u ruke Božje. I nekad će mo doći i do zadnje stepenice molitve:”Oče, u ruke tvoje predajem moj život, budi volja Tvoja!” I sam je Isus u gecemanskom vrtu išao putem molitve do potpune predaje svoga života.

Još nešto u molitvi ne smijemo nikada zaboraviti : kršćanska molitva nije čovjekovo djelo, nego je ona Kristovo djelo, Kristova molitva u čovjeku. U tome je njezina posebnost i specifičnost. Ići moliti i meditirati znači ići u susret Kristu. Privilegirano mjesto tog susreta jest Evanđelje. Kad meditiramo nad stranicama Evanđelja i Svetoga Pisma općenito, onda smo sigurni da smo na pravom izvoru svoje molitve.

“U nadi budite radosni, u nevolji strpljivi, u molitvi postojani!”


Pavlova poslanica Rimljanima 12,12

http://blog.dnevnik.hr/bacaiva/2006/09/1621531785/u-molitvi-postojani.html
Oprostite na crvenilu,,neznam kako to pocrniti ili poplaviti!Skuzato!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Neke posebne molitve(kršćana)! Empty Re: Neke posebne molitve(kršćana)!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum