ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamke uma

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 14:56

dawson wrote:
maggie13 wrote:leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.

Mjerenja upravo služe jer je um nepouzdan. Npr. kad netko tvrdi da je glazba zapisana na vinilu kvalitetnija od glazbe zapisane na CDu mjerenjima lako dokažeš da je to samo njegov subjektivan dojam a ne činjenica ;)
Nije toliko problem u mjerenjima da su nepouzdana. Stvar je u tome da su neka mjerenja nemoguća jer nije moguće napraviti potpuni matematički model materijalne stvarnosti. Dapače, objektivna stvarnost ni ne postoji. Objektivno dokazano, na primjer John Stewart Bellovim eksperimentom.

Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 14:57

veber wrote:meni nisu iste boje da ga jebeš.
Naravno da su iste :)



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Ero Thu 4 Feb - 15:10

veber wrote:
maggie13 wrote:Precizniji i pouzdaniji su svakako..jedini problem, kod nekih mjerenja naročito, leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.
baš zato je čovjek napravio mjerne uređaje koji kompariraju zadane vrijednosti.
npr osjećaj slatkoće istog pića nije jednak tebi i meni, no glukometar će dati apsolutnu vrijednost šećera ;)
Jel' ima aparat koji mjeri bol, ljubav, strah, mržnju i slično?
De požurite i s tim... drunken

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by veber Thu 4 Feb - 15:29

Ero wrote:
Jel' ima aparat koji mjeri bol, ljubav, strah, mržnju i slično?
De požurite i s tim... drunken
sve je to vezano uz kemiju znači da se da napraviti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 15:35

ostap.phender wrote:
I senzori se očitavaju ljudskim osjetilima, koja su njepouzdana. Evo na primjer, kvadrat A i kvadrat B su potpuno iste boje, ali, da ga jebeš, nama to tako ne izgleda u datom kontekstu.

Zamke uma - Page 3 440px-Grey_square_optical_illusion.svg

Zato što u prirodi nema takvih pojvava. Osjet vida razvio nam se evolucijom u skladu sa prirodom u kojoj živimo. Da smo živjeli u drugačijim uvjetima imali bi drugačiji vid.

U prirodi područje ispod sjene neće neočekivano biti odjednom drugačije boje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 16:17

Ero wrote:
veber wrote:
maggie13 wrote:Precizniji i pouzdaniji su svakako..jedini problem, kod nekih mjerenja naročito, leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.
baš zato je čovjek napravio mjerne uređaje koji kompariraju zadane vrijednosti.
npr osjećaj slatkoće istog pića nije jednak tebi i meni, no glukometar će dati apsolutnu vrijednost šećera ;)
Jel' ima aparat koji mjeri bol, ljubav, strah, mržnju i slično?
De požurite i s tim... drunken
Ima odavno. I ne samo da mjeri, već i proizvodi. I to još odavno. 



A danas sa MRI scanom pogotovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by udba Thu 4 Feb - 16:26

Mi smo nekad punili rupe u sjećanjima mecima. Onda se ovi drugi sete svega gde su bili išta su radili. Istina je da ljudi nekad sami sebe uvjere u nešto kad lažu okolo, prođe čoek na detektoru istine ko Crnoja kroz fotelju.

_________________
Zamke uma - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 16:35

deda na aparatima wrote:
ostap.phender wrote:
I senzori se očitavaju ljudskim osjetilima, koja su njepouzdana. Evo na primjer, kvadrat A i kvadrat B su potpuno iste boje, ali, da ga jebeš, nama to tako ne izgleda u datom kontekstu.

Zamke uma - Page 3 440px-Grey_square_optical_illusion.svg

Zato što u prirodi nema takvih pojvava. Osjet vida razvio nam se evolucijom u skladu sa prirodom u kojoj živimo. Da smo živjeli u drugačijim uvjetima imali bi drugačiji vid.

U prirodi područje ispod sjene neće neočekivano biti odjednom drugačije boje.
Priroda je prepuna takvih pojava. Čak i životinje svjesno koriste optičke iluzije. Mužjaci ptice vrtlarice, na primjer, se služe trikom forsirane percepcije da zavedu ženku.



Last edited by ostap.phender on Thu 4 Feb - 16:40; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 16:38

udba wrote:Mi smo nekad punili rupe u sjećanjima mecima. Onda se ovi drugi sete svega gde su bili išta su radili. Istina je da ljudi nekad sami sebe uvjere u nešto kad lažu okolo, prođe čoek na detektoru istine ko Crnoja kroz fotelju.
Trik je da kad lažeš, samom sebi vjeruješ da govoriš istinu. Problem je da ako to sustavno činiš, više ne možeš razlikovati što je stvarno bilo, a što si slagao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by udba Thu 4 Feb - 16:41

ostap.phender wrote:
udba wrote:Mi smo nekad punili rupe u sjećanjima mecima. Onda se ovi drugi sete svega gde su bili išta su radili. Istina je da ljudi nekad sami sebe uvjere u nešto kad lažu okolo, prođe čoek na detektoru istine ko Crnoja kroz fotelju.
Trik je da kad lažeš, samom sebi vjeruješ da govoriš istinu. Problem je da ako to sustavno činiš, više ne možeš razlikovati što je stvarno bilo, a što si slagao.
evolucija je razvila mehanizam da možeš lagat i sam sebe uvjerit da je tako bilo jer ako sumnjaš u vlastitu laž nećeš bit vjerodostojan i past ćeš na prvim izborima.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 16:47

udba wrote:
evolucija je razvila mehanizam da možeš lagat i sam sebe uvjerit da je tako bilo jer ako sumnjaš u vlastitu laž nećeš bit vjerodostojan i past ćeš na prvim izborima.
za dobiti izbore ne trebaš lagati, nego trebaš govoriti ono što birači žele čuti, slično kao što govoriš nekoj ženi kad joj se želiš uvući u ... ono što ona želi čuti, to se onda zove šarm

zar je laž dati potvrdu nečijem vjerovanju i očekivanjima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by udba Thu 4 Feb - 16:49

deda na aparatima wrote:
udba wrote:
evolucija je razvila mehanizam da možeš lagat i sam sebe uvjerit da je tako bilo jer ako sumnjaš u vlastitu laž nećeš bit vjerodostojan i past ćeš na prvim izborima.
za dobiti izbore ne trebaš lagati, nego trebaš govoriti ono što birači žele čuti, slično kao što govoriš nekoj ženi kad joj se želiš uvući u ...

zar je laž dati potvrdu nečijem vjerovanju i očekivanjima?
a birači žele čut laž jerbo kad bi im reka istinu spalili bi te na lomači ka Španjolci tarot velemajstoricu anno domini 1528
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 16:54

udba wrote:
deda na aparatima wrote:
udba wrote:
evolucija je razvila mehanizam da možeš lagat i sam sebe uvjerit da je tako bilo jer ako sumnjaš u vlastitu laž nećeš bit vjerodostojan i past ćeš na prvim izborima.
za dobiti izbore ne trebaš lagati, nego trebaš govoriti ono što birači žele čuti, slično kao što govoriš nekoj ženi kad joj se želiš uvući u ...

zar je laž dati potvrdu nečijem vjerovanju i očekivanjima?
a birači žele čut laž jerbo kad bi im reka istinu spalili bi te na lomači ka Španjolci tarot velemajstoricu anno domini 1528
tebi je to laž, no njima je to istina, pa ako govoriš laži, govoriš istinu, a ako govoriš istinu, onda lažeš u njihovim očima, obmanjuješ

često se govori da istina oslobađa, no jedino što prava istina može učititi je razoriti, istina ima samo razaračku moć pa ljudi koji vole istinu su općenito mazohisti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by udba Thu 4 Feb - 17:00

deda na aparatima wrote:tebi je to laž, no njima je to istina, pa ako govoriš laži, govoriš istinu, a ako govoriš istinu, onda lažeš u njihovim očima, obmanjuješ
e, pa to ti govorim, međutim kada im govoriš tu laž, moraš biti toliko uvjerljiv da i sam povjeruješ u to tako da na kraju i tebi samom to postane istina. Tako da u svom tom čvoru istine, laži i relativnosti više nije ni jasno što je istina, što ne. Samo nekolicina ljudi kao RayMabus mogu objektivno hladne glave presuditi što je istina, a što laž, to može samo netko izvana tko nije nikako upetljan u ovozemaljska zbivanja.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by jastreb Thu 4 Feb - 17:07

Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.

Zato i apstiniram.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by udba Thu 4 Feb - 17:08

jastreb wrote:Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.
koje brzo popuniš hobitskim doživljajima
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 17:11

jastreb wrote:Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.

Zato i apstiniram.
I od Ane Marije?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by jastreb Thu 4 Feb - 17:11

udba wrote:
jastreb wrote:Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.
koje brzo popuniš hobitskim doživljajima
Pa i ne baš.

Znaš nekad mi nesvjesno u uho uđe recimo pjesma koja se te maglovite i mutne večeri vrtjela u kafiću i ostane mi u skrivenim kutovima sjećanja.

I onda drugi ili treći dan ta mi pjesma odzvanja u glavi. Pokušavam pokupiti i složiti u mozaik par poznatih riječi pjesme i googlam.

nađem pjesmu i kažem,pa to se vrtjelo preksinoć u kafiću. Onda sa riječima špjesme polako dolaze i slike i tonovi kritične večeri.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by jastreb Thu 4 Feb - 17:12

ostap.phender wrote:
jastreb wrote:Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.

Zato i apstiniram.
I od Ane Marije?
Nije Ana,nije Marija.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by udba Thu 4 Feb - 17:16

jastreb wrote:
udba wrote:
jastreb wrote:Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.
koje brzo popuniš hobitskim doživljajima
Pa i ne baš.

Znaš nekad mi nesvjesno u uho uđe recimo pjesma koja se te maglovite i mutne večeri vrtjela u kafiću i ostane mi u skrivenim kutovima sjećanja.

I onda drugi ili treći dan ta mi pjesma odzvanja u glavi. Pokušavam pokupiti i složiti u mozaik par poznatih riječi pjesme i googlam.

nađem pjesmu i kažem,pa to se vrtjelo preksinoć u kafiću. Onda sa riječima špjesme polako dolaze i slike i tonovi kritične večeri.


ja sam u ratu bio teški pozadinac, i moj kolega, samo smo jeli i spavali u baraku, ali kad ovaj pijan počne pričat izmišljene doživljaje iz rata ovim lokalnim budaletinama sve je mene strah kako će završit i oćemo li poginit ili ne,
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest Thu 4 Feb - 17:24

jastreb wrote:
ostap.phender wrote:
jastreb wrote:Meni rupe u sjećanju nastaju samo nakon obilnih količina alkoholnih pića.

Zato i apstiniram.
I od Ane Marije?
Nije Ana,nije Marija.
A Marija-Ana?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 3 Empty Re: Zamke uma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum