ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamke uma

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by L'âme 4/2/2016, 13:49

dawson wrote:
maggie13 wrote:..koliko su osjetila pouzdana,

Ljudska osjetila su neopuzdana, zato smo razvili senzore i uređaje koji obavljaju bolji posao.
Precizniji i pouzdaniji su svakako..jedini problem, kod nekih mjerenja naročito, leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.

L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by L'âme 4/2/2016, 13:50

crvenkasti wrote:U pravu si, biti glup nije ograničavajuće. Naprotiv.

Btw, tema i jest o iskrivljenim sjećanjima, uvjerenjima i izmijenjenim stanjima u mozgu.

Ja se u mozgu osjećam kao da sam generacijama Hrvat.
Sad vidim da je to normalno i da je masovno.
Dosadan si,crveni..ajde, budi jedan dan vanzemaljac, ok?

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by prckov 4/2/2016, 13:51

maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:Što je uopće stvarnost na kraju..ono što je doista 'opipljivo' i dokazivo činjenično, ili ono što mi doživljavamo stvarnošću..gdje je razlika i granica, kad počinje jedno, a završava drugo, kolike su i kakve zloupotrebe manipulacije..čitav niz otvorenih pitanja..

stvarnost je sve ono sto mozes osjetiti osjetilima, a dozivljavanje toga sto percepciras je tvoja refkeksija na tu stvarnost i ona je individualna i subjektivna.
Jesam li pogodio B-)
Lijepo si to napisao, ali dileme ostaju...koliko su osjetila pouzdana,na kakvim osnovama leži percepcija ( sociološko-kulturološkim, prvenstveno)..sve je tu subjektivno, bojim se..

osjetila su pouzdana 100% ukoliko se radi o zdravoj individui. Svi mi vidimo sunce i svakog od nas ce auto udarit ako iskocimo pred njega neovisno kako mi dozivljavali to auto. To ti je kao eksperiment koji ce svaki put pokazat isti rezultat. Metafizika je druga stvar i ne bavi se stvarnoscu

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by crvenkasti 4/2/2016, 13:55

maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:U pravu si, biti glup nije ograničavajuće. Naprotiv.

Btw, tema i jest o iskrivljenim sjećanjima, uvjerenjima i izmijenjenim stanjima u mozgu.

Ja se u mozgu osjećam kao da sam generacijama Hrvat.
Sad vidim da je to normalno i da je masovno.
Dosadan si,crveni..ajde, budi jedan dan vanzemaljac, ok?

Ne znam zašto mi se rugaš?
Pišem iskreno o tome kako se osjećam...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by bakho 4/2/2016, 13:56

prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:Što je uopće stvarnost na kraju..ono što je doista 'opipljivo' i dokazivo činjenično, ili ono što mi doživljavamo stvarnošću..gdje je razlika i granica, kad počinje jedno, a završava drugo, kolike su i kakve zloupotrebe manipulacije..čitav niz otvorenih pitanja..

stvarnost je sve ono sto mozes osjetiti osjetilima, a dozivljavanje toga sto percepciras je tvoja refkeksija na tu stvarnost i ona je individualna i subjektivna.
Jesam li pogodio B-)
Lijepo si to napisao, ali dileme ostaju...koliko su osjetila pouzdana,na kakvim osnovama leži percepcija ( sociološko-kulturološkim, prvenstveno)..sve je tu subjektivno, bojim se..

osjetila su pouzdana 100% ukoliko se radi o zdravoj individui. Svi mi vidimo sunce i svakog od nas ce auto udarit ako iskocimo pred njega neovisno kako mi dozivljavali to auto. To ti je kao eksperiment koji ce svaki put pokazat isti rezultat. Metafizika je druga stvar i ne bavi se stvarnoscu
Zaboravio si na Carlos Ray "Chuck" Norris-a, njega neće auto udariti....
bakho
bakho

Male
Posts : 96
2015-10-22

Lokacija: : Rijeka

Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by catabbath 4/2/2016, 13:57

maggie13 wrote:leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.

Mjerenja upravo služe jer je um nepouzdan. Npr. kad netko tvrdi da je glazba zapisana na vinilu kvalitetnija od glazbe zapisane na CDu mjerenjima lako dokažeš da je to samo njegov subjektivan dojam a ne činjenica ;)

_________________
Zamke uma - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by catabbath 4/2/2016, 14:00

prckov wrote:wtf?! O cemu ti :D

Nrp. kad ti neki "znalci" tvrde da je snimak na ploči kvalitetniji od onog na CDu jer "njihovom uhu" bolje zvuči :)

_________________
Zamke uma - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by crvenkasti 4/2/2016, 14:00

dawson wrote:
maggie13 wrote:leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.

Mjerenja upravo služe jer je um nepouzdan. Npr. kad netko tvrdi da je glazba zapisana na vinilu kvalitetnija od glazbe zapisane na CDu mjerenjima lako dokažeš da je to samo njegov subjektivan dojam a ne činjenica ;)

Glupane. Digitalni zapis zvuka nikada ne može biti isti kao pravi analogni.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by prckov 4/2/2016, 14:01

ostap.phender wrote:
maggie13 wrote:Što je uopće stvarnost na kraju..ono što je doista 'opipljivo' i dokazivo činjenično, ili ono što mi doživljavamo stvarnošću..gdje je razlika i granica, kad počinje jedno, a završava drugo, kolike su i kakve zloupotrebe manipulacije..čitav niz otvorenih pitanja..
Kako sada stvari stoje, stvarnost koju doživljavamo je u potpunosti rezultat percepcije našeg mozga. A i sam mozak je onda rezultat percepije...čega? Ukleti krug, kako god da okreneš. This mortal coil...

wtf?! :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by prckov 4/2/2016, 14:01

dawson wrote:
prckov wrote:wtf?! O cemu ti :D

Nrp. kad ti neki "znalci" tvrde da je snimak na ploči kvalitetniji od onog na CDu jer "njihovom uhu" bolje zvuči :)

ma nije to tebi upuceno
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by veber 4/2/2016, 14:05

maggie13 wrote:Precizniji i pouzdaniji su svakako..jedini problem, kod nekih mjerenja naročito, leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.
baš zato je čovjek napravio mjerne uređaje koji kompariraju zadane vrijednosti.
npr osjećaj slatkoće istog pića nije jednak tebi i meni, no glukometar će dati apsolutnu vrijednost šećera ;)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by crvenkasti 4/2/2016, 14:06

Stvarnost ne postoji. Postoji samo percepcija i interpretacija. I jedno i drugo je ograničeno zbog milijun razloga.
I kad još tu stvarnost pohraniš u memoriju s rupama, onda imaš to što imaš.
Sranje.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by prckov 4/2/2016, 14:07

bakho wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:
prckov wrote:
maggie13 wrote:Što je uopće stvarnost na kraju..ono što je doista 'opipljivo' i dokazivo činjenično, ili ono što mi doživljavamo stvarnošću..gdje je razlika i granica, kad počinje jedno, a završava drugo, kolike su i kakve zloupotrebe manipulacije..čitav niz otvorenih pitanja..

stvarnost je sve ono sto mozes osjetiti osjetilima, a dozivljavanje toga sto percepciras je tvoja refkeksija na tu stvarnost i ona je individualna i subjektivna.
Jesam li pogodio B-)
Lijepo si to napisao, ali dileme ostaju...koliko su osjetila pouzdana,na kakvim osnovama leži percepcija ( sociološko-kulturološkim, prvenstveno)..sve je tu subjektivno, bojim se..

osjetila su pouzdana 100% ukoliko se radi o zdravoj individui. Svi mi vidimo sunce i svakog od nas ce auto udarit ako iskocimo pred njega neovisno kako mi dozivljavali to auto. To ti je kao eksperiment koji ce svaki put pokazat isti rezultat. Metafizika je druga stvar i ne bavi se stvarnoscu
Zaboravio si na Carlos Ray "Chuck" Norris-a, njega neće auto udariti....

oce i njega, samo sto on to nece ni osjetit osjetilima sto naravno znaci da ga nije ni udario. Ali ako ja gledam sa strane i vidim da ga je auto udarilo onda je sve to relativno. Mogu ja jos o ovome

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by prckov 4/2/2016, 14:12

crvenkasti wrote:Stvarnost ne postoji. Postoji samo percepcija i interpretacija. I jedno i drugo je ograničeno zbog milijun razloga.
I kad još tu stvarnost pohraniš u memoriju s rupama, onda imaš to što imaš.
Sranje.

pa de da ti zavezem jednu iza usiju pa ti percepciraj i interpretiraj ali kako god to uradis to se nije STVARNO dogodilo :D
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by Kermit 4/2/2016, 14:32

maggie13 wrote:
asilovski wrote:eo kao u slučaju emigranta i da su oni neophodni i dobri za Evropu, te da se radi većinom o profesorima, učiteljima i doktorima
To je definitivno oblik submisivne manipulacije--ustvari, nije više ni submisivna..prešla je taj stadij i postala otvorena..najvažnije je naučit nekoga da ne misli, ne razmišlja, ne uspoređuje i ne percipira, već da slijepo prati, oponaša, prihvaća..
to je jedino moguće u društvu koje nema kritičke misli, ne čita ništa osim mass medija, dobro i školovanje je veliki problem jer potiče submisivno ponašanje
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by mutava baštarda 4/2/2016, 14:36

veber wrote:
maggie13 wrote:Precizniji i pouzdaniji su svakako..jedini problem, kod nekih mjerenja naročito, leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.
baš zato je čovjek napravio mjerne uređaje koji kompariraju zadane vrijednosti.
npr osjećaj slatkoće istog pića nije jednak tebi i meni, no glukometar će dati apsolutnu vrijednost šećera ;)
Vino nije ni kiselo ni slatko nego onako kako se čovjeku čini. Osjetila samo prenesu podatke do mozga a mozgom gledamo, okušamo, slušamo,... s tim da osjetila šalju i više podataka nego što ih mozak može obraditi...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by veber 4/2/2016, 14:40

definicije okusa su ionako dogovorne norme.
za šećer smo mogli reći da je gorak.
žlica šećera nije jednako slatka tebi ili meni, ali apsolutno jest.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest 4/2/2016, 14:50

maggie13 wrote:
dawson wrote:
maggie13 wrote:..koliko su osjetila pouzdana,

Ljudska osjetila su neopuzdana, zato smo razvili senzore i uređaje koji obavljaju bolji posao.
Precizniji i pouzdaniji su svakako..jedini problem, kod nekih mjerenja naročito, leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.
I senzori se očitavaju ljudskim osjetilima, koja su njepouzdana. Evo na primjer, kvadrat A i kvadrat B su potpuno iste boje, ali, da ga jebeš, nama to tako ne izgleda u datom kontekstu.

Zamke uma - Page 2 440px-Grey_square_optical_illusion.svg
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest 4/2/2016, 14:51

maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:U pravu si, biti glup nije ograničavajuće. Naprotiv.

Btw, tema i jest o iskrivljenim sjećanjima, uvjerenjima i izmijenjenim stanjima u mozgu.

Ja se u mozgu osjećam kao da sam generacijama Hrvat.
Sad vidim da je to normalno i da je masovno.
Dosadan si,crveni..ajde, budi jedan dan vanzemaljac, ok?
Crvenkasti je najpametniji kad se glupira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by veber 4/2/2016, 14:52

meni nisu iste boje da ga jebeš.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by Guest 4/2/2016, 14:56

dawson wrote:
maggie13 wrote:leži u tome što je i njih smislio/izradio nepouzdani ljudski um, sklon samoobmanama.

Mjerenja upravo služe jer je um nepouzdan. Npr. kad netko tvrdi da je glazba zapisana na vinilu kvalitetnija od glazbe zapisane na CDu mjerenjima lako dokažeš da je to samo njegov subjektivan dojam a ne činjenica ;)
Nije toliko problem u mjerenjima da su nepouzdana. Stvar je u tome da su neka mjerenja nemoguća jer nije moguće napraviti potpuni matematički model materijalne stvarnosti. Dapače, objektivna stvarnost ni ne postoji. Objektivno dokazano, na primjer John Stewart Bellovim eksperimentom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zamke uma - Page 2 Empty Re: Zamke uma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum