ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by abraham Fri 1 Apr - 5:17

DA, bilo kako bilo europska ovisnost pak i debeli dio trgovine se mora svesti samo na razinu da se sa arapima i drugima moze komotnije pregovarati, ono eto rusi nude za subare i vunene carape a vi?????? S druge strane treba imati u vidu da ce i nafta a i plin svakim danom gubiti na vaznosti i upotrebi opcenito. Izgleda da je jedina stvar koju je kepec shvatio upravo to. Daj da uhvatim dok jos mogu, ostati cu u povijesti upamcen kao osvajac, ujedinitelj i veliki. Kepec Veliki. Muhahahahahahahaaa Koji zajeb.......

abraham

Posts : 14093
2014-04-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by dzango Fri 1 Apr - 8:07

sitting_bull wrote:
dzango wrote:Plate gas i rešen problem. U čemu je frka?
i sada plaćaju plin.

u eurima.

putin hoće u rubljima.

može.
uzme eure i u ruskoj banci ih promijeni u rublje.

to putin neće, nego traži da se rublja mijenja za euro po njegovom kursu.
e, to ne može.
Ne mora. Kupi na drugom mestu. Slobodna ekonomija.

_________________
Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

RayMabus likes this post

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by marcellus Fri 1 Apr - 9:04

Serbinho-3 wrote:Ma kakav Ugovor Kajo.

Nema tu Ugovor, Rublje na Sunce.


nema rublje, ako ne ispoštuje ugovor to će rusiju koštat i naplatit će se

ugovori su jasni i nema govora da se mogu mijenjat

_________________
Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by dzango Fri 1 Apr - 9:42

marcellus wrote:
Serbinho-3 wrote:Ma kakav Ugovor Kajo.

Nema tu Ugovor, Rublje na Sunce.


nema rublje, ako ne ispoštuje ugovor to će rusiju koštat i naplatit će se

ugovori su jasni i nema govora da se mogu mijenjat
U stvari, ne znamo kakav je ugovor. Da li u ugovoru postoji opcija plaćanja rubljama.

_________________
Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Joža Fri 1 Apr - 10:15

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela
spanska?..spanjolska pobogu..

a ja .... što imaš ono u tvojem zagrebu?
špansko ili španjolsko?
de podsjeti me malo?
dugo me tamo nije bilo:

:)

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by ljubo1212 Fri 1 Apr - 10:40

Tovariš Koba wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela
spanska?..spanjolska pobogu..

a ja .... što imaš ono u tvojem zagrebu?
špansko ili španjolsko?
de podsjeti me malo?
dugo me tamo nije bilo:

:)
špansko nema veze sa španjolskom :)

Etimologija
Naziv naselja potječe od riječi špan, koja je u pojedinim dijelovima hrvatske povijesti označavala velikog župana, župana župe, premda su se istim najčešće označavali niži gospodarski nadstojnici u vlastelinstvu. Tako je u srednjem vijeku špan označavao najnižeg vlastelinskog ili općinskog službenika što je od kmetova ubirao daće (porezna davanja) na propisanom području - španstvu. Još se u panonskoj hrvatskoj državi u doba narodnih vladara uz naziv župan rabio i skraćeni oblik žpan, koji su Mađari preuzeli u svoj jezik kao ispan, s istim značenjem kao i u hrvatskom jeziku. Taj oblik iz mađarskog jezika prelazi u hrvatski špan, namjesnik (službenik) španstva odnosno španskog (»španije«).[3]

Špansko se prvi puta spominje između 1242. i 1250. pod imenom Lonka, prema kojem se oblikuje toponim Gornja Lonka (Lonka Superior, 1346.) Godine 1598. Špansko se spominje pod imenom Lwka Špani, koje se tijekom stoljeća skraćuje u današnji oblik
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by marcellus Fri 1 Apr - 10:58

hranidba tuljana, opet, ha rođo?

_________________
Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by pokerjocker Fri 1 Apr - 11:00

Tovariš Koba wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela
spanska?..spanjolska pobogu..

a ja .... što imaš ono u tvojem zagrebu?
špansko ili španjolsko?
de podsjeti me malo?
dugo me tamo nije bilo:

:)
lol!
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Noor Fri 1 Apr - 11:06

ljubo1212 wrote:
Tovariš Koba wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela
spanska?..spanjolska pobogu..

a ja .... što imaš ono u tvojem zagrebu?
špansko ili španjolsko?
de podsjeti me malo?
dugo me tamo nije bilo:

:)
špansko nema veze sa španjolskom :)

Etimologija
Naziv naselja potječe od riječi špan, koja je u pojedinim dijelovima hrvatske povijesti označavala velikog župana, župana župe, premda su se istim najčešće označavali niži gospodarski nadstojnici u vlastelinstvu. Tako je u srednjem vijeku špan označavao najnižeg vlastelinskog ili općinskog službenika što je od kmetova ubirao daće (porezna davanja) na propisanom području - španstvu. Još se u panonskoj hrvatskoj državi u doba narodnih vladara uz naziv župan rabio i skraćeni oblik žpan, koji su Mađari preuzeli u svoj jezik kao ispan, s istim značenjem kao i u hrvatskom jeziku. Taj oblik iz mađarskog jezika prelazi u hrvatski špan, namjesnik (službenik) španstva odnosno španskog (»španije«).[3]

Špansko se prvi puta spominje između 1242. i 1250. pod imenom Lonka, prema kojem se oblikuje toponim Gornja Lonka (Lonka Superior, 1346.) Godine 1598. Špansko se spominje pod imenom Lwka Špani, koje se tijekom stoljeća skraćuje u današnji oblik
ajme, fino si ga nahranio, kapa dolje :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by omni Fri 1 Apr - 11:41

I je li dobio Rublje? Zavrnuo plin? Zna li se sto?
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by debotoijusto Fri 1 Apr - 12:09

omni wrote:I je li dobio Rublje? Zavrnuo plin? Zna li se sto?

upregao sam google od jutra u potragu , nista
isti tako osjetilima zakljucio da jos plina ima u sustavu , radi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus Fri 1 Apr - 12:11

Čelnik OMV-a: Austrija ne može jednostavno odustati od ruskog plina

‘Kao zemlja bez izlaza na more,
nemamo pristup ukapljenom prirodnom plinu. Svaka diversifikacija značila bi više ulaganja u skupu infrastrukturu’, priznao je Alfred Stern, čelnik OMV-a.

https://balkans.aljazeera.net/news/economy/2022/4/1/celnik-omv-a-austrija-ne-moze-jednostavno-odustati-od-ruskog-plina

Ima u Hrvatskoj terminal a onda ćemo popričat ŠTA podržavaš u BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176432
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Guest Fri 1 Apr - 13:24

I na kraju?

Svi placaju kao i dosada...onda banka prodaje eure i dolare i mijenja ih u rublje.

LoL big victory   :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by michaellcmacha Fri 1 Apr - 13:28

dzango wrote:
sitting_bull wrote:
dzango wrote:Plate gas i rešen problem. U čemu je frka?
i sada plaćaju plin.

u eurima.

putin hoće u rubljima.

može.
uzme eure i u ruskoj banci ih promijeni u rublje.

to putin neće, nego traži da se rublja mijenja za euro po njegovom kursu.
e, to ne može.
Ne mora. Kupi na drugom mestu. Slobodna ekonomija.
kupite i vi sad naftu na drugom mestu... preko janafa od 15.5. opet tegljačima po dunavu... ko u dobra stara vremena...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus Fri 1 Apr - 13:29

AUSTRIJA još nije dobila pisanu obavijest o plaćanju ruskog plina u rubljima, izjavila je ministrica gospodarstva Margarete Schramböck, a naftna i plinska tvrtka OMV istaknula je da je kontaktirala ruskog dobavljača Gazprom. Ruski predsjednik Vladimir Putin izjavio je u četvrtak da je potpisao uredbu prema kojoj kupci iz "neprijateljskih" zemalja ruski plin od početka travnja moraju plaćati u rubljima, preko posredničke banke u Rusiji.

Kupci u posredničkoj banci moraju otvoriti poseban račun i doznačiti iznos utvrđen ugovorom, uglavnom u eurima i dolarima. Banka će ih potom na dražbi u organizaciji Moskovske burze prodati i prihod u rubljima doznačiti na račun dobavljača plina. Rusija je na popis "neprijateljskih" zemalja uvrstila one koje su joj uvele sankcije, uključujući SAD, članice Europske unije, Britaniju i Kanadu.

OMV stupio u kontakt s Gazpromom

Austrija još nije dobila pisanu obavijest o plaćanju plina u rubljima, izjavila je ministrica gospodarstva u četvrtak navečer na forumu koji je organizirala udruga austrijskih elektroenergetskih tvrtki Oesttereichs Energie.

Moskva je do sada uvijek ispunjavala ugovorne obaveze, naglasila je Schramböck, dodavši i je ugovorima utanačeno plaćanje plina u dolarima ili eurima. Tako su plaćanja ugovorena i u slučaju Njemačke i u slučaju austrijskog OMV-a, napomenula je.

OMV je stupio u prvi kontakt s Gazpromom i čeka informacije u pisanom obliku, izjavio je u petak glasnogovornik tvrtke, ponovivši time izjavu izvršnog direktora Alfreda Sterna u razgovoru za austrijski dnevnik Die Presse. Šef OMV-a izjavio je za Die Presse i da Austrija ove godine ne može obustaviti uvoz plina iz Rusije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176432
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus Fri 1 Apr - 13:30

MDMiridije wrote:I na kraju?

Svi placaju kao i dosada...onda banka prodaje eure i dolare i mijenja ih u rublje.

LoL big victory   :D
Ako ti ja kažem a imam i dokaze na ovom forumu di san prije nekih pola godine sve ovo isplanira u detalje ( ne ovaj rat, nisam ja nagnao Putina na napad al sam mjesec dana prije već rekao da će dobit po pički ako napadne cijelu Ukrajinu, al ovu šemu ), ti ni ostali nećete vjerovati.

RayMabus wrote:Čelnik OMV-a: Austrija ne može jednostavno odustati od ruskog plina

‘Kao zemlja bez izlaza na more,
nemamo pristup ukapljenom prirodnom plinu. Svaka diversifikacija značila bi više ulaganja u skupu infrastrukturu’, priznao je Alfred Stern, čelnik OMV-a.

https://balkans.aljazeera.net/news/economy/2022/4/1/celnik-omv-a-austrija-ne-moze-jednostavno-odustati-od-ruskog-plina

Ima u Hrvatskoj terminal a onda ćemo popričat ŠTA podržavaš u BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176432
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Guest Fri 1 Apr - 13:34

Bogami nema u hr terminal. Pa jebote ne moze se na taj terminal ne znam sta kaciti :grin ima i on svoje limite.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus Fri 1 Apr - 13:37

MDMiridije wrote:Bogami nema u hr terminal. Pa jebote ne moze se na taj terminal ne znam sta kaciti :grin ima i on svoje limite.

Pa proširit ćemo ih :

Objavljeno: 28.03.2022 /

ZAGREB - Slovenski premijer Janez Janša stigao je u Zagreb. U ponedjeljak predvečer u Banskim dvorima ugostio ga je hrvatski kolega i domaćin Andrej Kenwood Kenon.

Drugo pitanje je energetika i rast cijena - već idućega tjedna u Zagrebu će se naći naši ministri koji će raspraviti suradnju glede plinovoda i korištenja kapaciteta LNG terminala na Krku u Omišlju, a razgovarat će se i o Krškom - ako se ide u izgradnju novoga bloka, Hrvatska bi participirala u tom procesu.

https://www.seebiz.eu/energetika/plenkovic-i-jansa-sirenje-kapaciteta-lng-terminala-i-zajednicka-izgradnja-drugog-bloka-ne-krsko/273403
RayMabus
RayMabus

Posts : 176432
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus Fri 1 Apr - 13:40

Slovenija uvozi 40% plina iz Rusije a to ide uglavnom opet preko Austrije i sad će nešto iz Italije al ipak bolje imat dva pravca pa eto Hrvatska.

Ponovit ću van ja šta san pisa prije pola godine i šta mi je zasmetalo a to je da Beč preko naftovoda i plinovoda koji ide preko Ukrajine pa u Slovačku i onda na Austriju ima dogovor s Rusima kako da budu gazde ovdje i zato je Austrija u dobrima s Vučicem.

PA PA
RayMabus
RayMabus

Posts : 176432
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by debotoijusto Fri 1 Apr - 13:43

PRVO plinarsko društvo (PPD) za sada nije od ruskog partnera zaprimilo zahtjev za plaćanjem plina u rubljima, a isporuke teku neometano, rekli su danas Hini iz PPD-a.

"PPD za sada nije zaprimio zahtjev za izmjenom ugovornih odredbi od strane našeg dobavljača, tvrtke Gazprom Export. Isporuke teku neometano te PPD zadovoljava sve svoje obveze prema svim svojim kupcima", kažu u PPD-u. Dodaju kako trenutno najvažnijom smatraju sigurnost opskrbe, koju osiguravaju zahvaljujući svim svojim dobavljačima.





ukljucili smo nevidljivi mod dok milanovic ne istupi s prezirim prema rusiji/putinu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Guest Fri 1 Apr - 14:44

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela
spanska?..spanjolska pobogu..
pravilan hrvatski izraz za neznanje/neupućenost/ne razumijevanje su španska sela ili u jednini špansko selo.
kakva mrtva španjolska sela? di je taj izraz?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore - Page 5 Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum