ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus 31/3/2022, 16:10

RUSKI predsjednik Vladimir Putin u Moskvi se obratio javnosti nakon što je potpisao dekret prema kojem strani kupci ruski plin od sutra moraju plaćaju rubljima.

Upozorio je da će ugovoriti biti raskinuti ne budu li druge države plaćale ruski plin rubljima. Tu odluku je donio, kako je rekao, zbog "jačanja ruskog suvereniteta".

"Tko želi kupovati ruski plin, mora otvoriti račun u rubljima u ruskim bankama. S tih računa trebaju ići isplate za plin, počevši od sutra", rekao je Putin u televizijskom obraćanju.

"Postojeći ugovori bit će raskinuti"

"Ne budu li plaćanja izvršena na taj način, smatrat ćemo da kupci ne izvršavaju svoje obaveze, a to će imati svoje posljedice", dodao je ruski predsjednik.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/putin-od-sutra-platite-za-plin-u-rubljima-ili-raskidamo-ugovore/2352259.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d

Smiješan neki lik. Svi mu se smiju.

Kreeleeeeee kreeeleeeeee Putin kreeeleeeeeeeeeeeeeeeeeee :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq

Liliputin. :^0 :^0 :^0 :^0 :^0 lol! lol! lol! lol! lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Šandor Winnetou 31/3/2022, 16:25

poslje će reći da su ga molili na koljenima i da narod evrope pati pa je popustio.

_________________
Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Ringo10 31/3/2022, 16:41

Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije to su za mene spanska sela
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by vuksadinare 31/3/2022, 16:47

Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela
spanska?..spanjolska pobogu..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99109
2015-09-08


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Ringo10 31/3/2022, 16:48

Tako se u Sarajevu govori ta fraza
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by vuksadinare 31/3/2022, 16:52

Ringo10 wrote:Tako se u Sarajevu govori ta fraza
..i u srbiji...crnoj gori..u hrvatskom jeziku je spanjolska ako si hrvat bar tako govoris onda govoris hrvatskim jezikom ako nista drugo bar da ne tjetas vodu na mlin bosnjacima i srbima koji govore da je hrvatski jezik srpski tj bosanski..odnosno da jrvati u bh-a govore bosanskim a ne hrvatskim jezikom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99109
2015-09-08


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus 31/3/2022, 16:55

Špansko selo.

To je izraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Ringo10 31/3/2022, 16:57

Ma jebalo te to...boli me kitomir
Drzi se teme
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by crvenkasti 31/3/2022, 16:57

Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela

Zapad je naumio uništiti rublju.
Ovo će spasiti rublju, a s njom i rusku ekonomiju.

Ako za nekom valutom postoji potražnja u svijetu i s njom se trguje, posljedićno ta valuta dobija na vrijednosti.

I dolar ima vrijednost isklučivo zato što se svjetska trgovina naftom obavlja u dolarima. 

Zato se i zove petrodolar. 

Ja sam mislio da je to po svetom Petru, ali poslije sam čuo da je to po "petrol", a to je na engleskom nafta.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus 31/3/2022, 16:58

Prije sat vremena

Njemačka odmah odgovorila Putinu: Nećeš nas ucjenjivati

Robert Habeck, njemački ministar gospodarstva, rekao je da Putin neće ucjenjivati Njemačku. Njemačka je tako odgovorila na zahtjev ruskog predsjednika Vladimira Putina da strani kupci plaćaju ruski plin u rubljama.

"Svi naši saveznici s kojima sam razgovarao vjeruju da se postojeći ugovori za plin moraju poštovati", rekao je Habeck.

Rekao je da još nije vidio nove račune za plin iz Rusije, dodavši kako je "Njemačka spremna na svaku Putinovu odluku vezanu za plin".

EU iz Rusije uvozi oko 40% potrebnog plina, a najveći kupac je upravo Njemačka.

Liliputin. :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq :dramaq lol! lol! lol! lol! lol!

Kreeeeleeee kreeeeleeeeee Putin kreeeeleeeeeeeeeeeee ha ha ha aha ha ha aha haaaa lol! lol! lol! lol! lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Ringo10 31/3/2022, 17:09

Pa sad to i nije ucjena
On je rekao svoje uvjete pa sad kako oni odluce
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus 31/3/2022, 17:09

Ruski predsjednik Vladimir Putin je izjavio kako od petka države koje kupuju plin iz Rusije, moraju ga plaćati u rubljama ili ugovori neće biti ispoštovani.

U televizijskom obraćanju Putin je rekao da će prelazak na rublje ojačati državni suverenitet.
"Strani kupci moraju otvoriti račune u ruskim bankama koji će biti u rubljama i ugovori će se nastaviti poštovati", poručio je Putin.

Ove nove mjere su usmjerene najviše prema Njemačkoj i Poljskoj koji su veliki kupci plina iz Rusije.

Zahtjev da se plaća u rubljama je ruski odgovor na sankcije koje su zapadne zemlje uvele nakon invazije na Ukrajinu. Plin iz Rusije osigurava 40% evropskih potreba za plinom, ali su neke države kao Njemačka, Italija, Poljska više ovisne o ruskom plinu od drugih država.

Treba istaći da je Evropska unija nedavno dogovorila sa Amerikom isporuku plina koji bi u određenoj mjeri trebao nadomjestiti ruski plin. Ovim ugovorom je omogućeno da Sjedinjene Američke Državi prodaju Evropskoj uniji dodatne količine ukapljenog plina, jednako 10% količine koju EU nabavlja iz Rusije.

https://www.klix.ba/biznis/finansije/vladimir-putin-od-petka-se-plin-mora-placati-u-rubljama/220331111

Dosadan si Liliputine. Nitko te ne doživljava nula posto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Šandor Winnetou 31/3/2022, 17:13

Ringo10 wrote:Pa sad to i nije ucjena
On je rekao svoje uvjete pa sad kako oni odluce
Jako mudar potez druga psihopate kad potpisane ugovore preko noći samostalno mjenja. U budućnosti će svi pohrliti s njim praviti ugovore i ulagati u rusiju ko ludi :aw

_________________
Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by RayMabus 31/3/2022, 17:56

Komšić uvozi 100% plina iz Rusije a stalo sere protiv njih a sad će ga plaćat u rubljama i tako držat rusku valutu na cijeni. Ha ha ha ha

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Gas-plin-rusija-1

Pozdravi svog Soroša Komšiću a ako netko ne zna na koga mislim : Jacob Finci i Krug 99.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by sitting_bull 31/3/2022, 18:02

Ringo10 wrote:Pa sad to i nije ucjena
On je rekao svoje uvjete pa sad kako oni odluce
to što ruski adolf priča nema veze sa potpisanim ugovorima.

ako misli da samovoljno može mijenjati potpisane ugovore prije, ili kasnije će se suočiti s tužbama i traženjem odštete.

kad jednom europa nađe zadovoljavajuće riješenje opskrbe plinom bez rusije, a neće trebati dugo za to, pola proizvodnih bušotina s plinom će rusija morati zatvoriti, a na drugoj polovini će imati golemih problema jer su sve komponente za eksploataciju i održavanje pod sankcijama.

dovoljno je prisjetiti se kako je sjeverni tok 2 praktično otpisan, a investicija je bila teška cca 6 milijardi eura.

ništa eu neće odlučivati, samo će nastaviti, dok isporuke bude, plaćati u eurima i dolarima.
tko prvi zatvori ventile platiti će odštetu.

game over.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Serbinho-3 31/3/2022, 18:07

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Tako se u Sarajevu govori ta fraza
..i u srbiji...crnoj gori..u hrvatskom jeziku je spanjolska ako si hrvat bar tako govoris onda govoris hrvatskim jezikom ako nista drugo bar da ne tjetas vodu na mlin bosnjacima i srbima koji govore da je hrvatski jezik srpski tj bosanski..odnosno da jrvati u bh-a govore bosanskim a ne hrvatskim jezikom


Srpski, Hrvatski, Bosanski i slicno ne postoje kao jezici.

Postoji Slovenski a ovo sve su dijalekti.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by kaya 31/3/2022, 18:31

Serbinho-3 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Tako se u Sarajevu govori ta fraza
..i u srbiji...crnoj gori..u hrvatskom jeziku je spanjolska ako si hrvat bar tako govoris onda govoris hrvatskim jezikom ako nista drugo bar da ne tjetas vodu na mlin bosnjacima i srbima koji govore da je hrvatski jezik srpski tj bosanski..odnosno da jrvati u bh-a govore bosanskim a ne hrvatskim jezikom


Srpski, Hrvatski, Bosanski i slicno ne postoje kao jezici.

Postoji Slovenski a ovo sve su dijalekti.
Slovenski je u sloveniji. 
A slavenski je skupina jezika, porodica, podjeljena na istoistočni, zapadni itd. 
U toj skupini postoji jako puno jezika koji naravno postoje  kao jezici od hrvatskog pa sve do ruskog. I tvoj srpski pun tuđica također. 
Znači slavenski nije jezik nego skupina jezika.
A sve ovo drugo su jezici..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by kaya 31/3/2022, 18:37

I raskidajte te ugovore s manijakom više.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Guest 31/3/2022, 18:56

Ja od početka navijam da netko plinovode u zrak digne :grin

Inace striktno sa strane ping-ponga ovo mu je potez mozebitno da posvadja nacije. A moze biti i smokescreen...gdje ce nastavljat placati svi gazpromu u dogovorenim valutama koje ce ovi kasnije konventirati i ludjak ka pobijedio  :D

Vidjet cemo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by kaya 31/3/2022, 19:00

crvenkasti wrote:
Ringo10 wrote:Cekaj malo....Pa zar nisu javili da je sa Solcom dogovorio da moze u Eurima
Nije mi jasno sta se dogadja.
A nije mi jasno ni cemu to u Rubljima. Samo gube trziste
Ne znam, ne razumijem se u fjnancije  to su za mene spanska sela

Zapad je naumio uništiti rublju.
Ovo će spasiti rublju, a s njom i rusku ekonomiju.


Aha, dobro. Eno su mu engleska, njemačka i francuska rekli da neće.
I šta sada? 
Sada će reći da mu je cilj bio da i dalje plaćaju u eurima i da je pobjedio!  Ovo se zezao .
Pa daj neka ne  bude miš i neka ih raskine
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore Empty Re: Liliputin: Od sutra platite za plin u rubljima ili raskidamo ugovore

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum